Výzva právnikom, proslovenským politickým stranám a občanom SR – spojme sa proti bezpráviu

Žijeme v dobe, kedy vláda SR flagrantne porušuje Ústavu SR, zákony SR, zneužíva pandémiu pre neopodstatnené obmedzovanie ľudských práv. Preto je načase využiť všetky prostriedky na obranu proti Matovičovej vláde, ktorá koná v rozpore so záujmami Slovenska. Vzniká podozrenie, že Matovičova vláda koná na príkaz cudzej mocnosti s cieľom destabilizácie Slovenska, dezintegrácie Slovenska, ohrozenia zvrchovanosti a suverenity Slovenska.

Táto činnosť vlády dáva občanom mandát využiť článok 32 Ústavy SR, ktorý hovorí:

„Občania majú právo postaviť sa na odpor proti každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené.“

Jeden zo spôsobov účinnej obrany je:

Podávanie sťažnosti na Európsky súd pre ľudské práva a konanie pred ním“

Preto vyzývam na vzájomnú pomoc právny stav Slovenskej republiky a občanov Slovenskej republiky. Táto pomoc by mala spočívať v poskytnutí vzorových sťažností občanom, ktorí by sa mali po ich vypracovaní obrátiť na ESĽP. Ak sa napíšu tisíce oprávnených sťažností, vzbudí sa medzinárodná pozornosť voči vláde I. Matoviča, ktorá by mala vyústiť do demaršov EÚ voči Matovičovej vláde a zrušeniu všetkých protiprávnych opatrení a obnovení demokracie.

Na stránke ministerstva spravodlivosti sa nachádza príslušný postup konania pred ESĽP:

https://www.justice.gov.sk/Stranky/Ministerstvo/Zastupovanie-SR/Zastupca-SR-pred-ESLP/Zakladne-informacie-o-konani-pred-ESLP.aspx


Výkon rozsudkov ESĽP

ESĽP nie je zodpovedný za výkon svojich rozsudkov. Akonáhle vyhlási rozsudok, zodpovednosť prechádza na Výbor ministrov Rady Európy, ktorý má za úlohu dohliadať nad výkonom rozsudkov zo strany štátov.

Konečný rozsudok je záväzný a štát je povinný ho vykonať. Dohovor mu ukladá povinnosť odstrániť alebo napraviť zistené porušenie Dohovoru, prípadne poskytnúť nápravu, ak nie je možné navrátiť pôvodný stav (restitutio in integrum). Voľba prostriedkov nápravy patrí štátu, ktorý má medzinárodnoprávnu povinnosť dosiahnuť požadovaný výsledok.

Medzi individuálne opatrenia patrí predovšetkým vyplatenie spravodlivého zadosťučinenia určeného ESĽP v rozsudku, navrátenie do pôvodného stavu, vymazanie záznamu odsúdenia z registra trestov, udelenie povolenia na pobyt, atď.

Pokiaľ ide o spravodlivé zadosťučinenie, zodpovednosť za jeho vyplatenie má Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky. Prostriedkom na navrátenie do pôvodného stavu je za určitých okolností obnova konania, resp. opätovné prerokovanie prípadu. Slovenský právny poriadok ju umožňuje v trestnom konaní (§ 394 ods. 4 Trestného poriadku), občianskom konaní (§ 397 v písm. d) Civilného sporového poriadku), aj v konaní pred Ústavným súdom SR (čl. 133 Ústavy SR, § 216 zákona o ústavnom súde).

Úlohou štátu je tiež prijať všeobecné opatrenia s cieľom predísť vzniku obdobných porušení Dohovoru v budúcnosti. Medzi všeobecné opatrenia patrí napríklad publikácia rozsudku v právnických periodikách, vzdelávanie sudcov, prokurátorov, polície a ďalších verejných činiteľov o judikatúre ESĽP, zmena legislatívy, zmena v aplikačnej praxi vnútroštátnych orgánov (najmä najvyšších súdnych inštancií) vo vzťahu k danej právnej otázke či organizačné zmeny v práci na súdoch (pri prieťahoch v súdnom konaní).

Ďalšia z možností je urýchlené spojenie sa všetkých existujúcich proslovenských politických strán na Slovensku a niekoľkých novovzniknutých proslovenských politických strán. Nemalo by ich byť spolu viac ako päť, aby sa netrieštili sily. Vzájomne podľa obsahu svojho programu môžu uzatvárať koalície. V zmysle Svätoplukovho odkazu spojenia síl proti zlu za záchranu našej krásnej krajiny.

Ďalšia z možností je zozbieranie dôkazov právnikmi o porušovaní ľudských práv na Slovensku, Ústavy SR, neopodstatneného úmyselného ohýbania Ústavy SR a zákonov SR. Na základe týchto dôkazov podať žalobu na vládu SR na medzinárodné súdne inštitúcie vrátane medzinárodného trestného súdu.

Voltaire - nadčasový výrok

Francois-Marie Arouet, pozoruhodný muž, známy pod menom Voltaire,

prehlásil tiež toto:

"V živote stretnete dva druhy zlodejov. Obyčajného, bežného zlodeja, ktorý vám ukradne peniaze, vašu peňaženku, hodinky vášho koňa atď.

Druhým typom je politický zlodej. Ten vás pripraví o vašu budúcnosť, o vaše sny, o vaše znalosti, ukradne vám váš plat, vaše vzdelanie, vaše zdravie, zbaví vás sily a energie, a nakoniec i vášho úsmevu.

Veľký rozdiel medzi týmito dvoma druhmi zlodejov spočíva v tom, že obyčajný zlodej si vyberá vás, aby vás pripravil o to, čo vám patrí, zatiaľ čo politického zlodeja, ktorý vás pripraví o celú vašu životnú perspektívu, si vyberáte vy sami.

Ďalší veľký rozdiel, nie však posledný, medzi nimi je ten, že bežný zlodej je obvykle políciou stíhaný, zatiaľ čo politický zlodej je zvyčajne políciou chránený“...

V demokracii má vláda slúžiť ľudu. Ak ľud dovolí vláde vládnuť nad národom, nad životom ľudí a uzurpuje si vládnutie v svoj prospech, v prospech celosvetových mocenských štruktúr a nadnárodných monopolov a prestane slúžiť ľudu, tak už nežijeme v demokracii. Žijeme v diktatúre nadľudí ktorí si hovoria elity a ktorí svoju túžbu po neobmedzenej moci a kontrole zdôvodňujú nejasnými predstavami, frázami a snažia sa Vás presvedčiť, že to čo robia, „je pre Vás najlepšie.“ A to je už iba krok ku korporátnemu fašizmu!!!

Vtedy je čas na revolúciu...Podmienky dozreli...

Z mesta SNP Ivan Štubňa

PS: Perlička na záver:

https://breaking-news.ca/slovakian-government-now-force-testing-entire-population-for-covid-every-7-days/
Jeden komentář na Výzva právnikom, proslovenským politickým stranám a občanom SR – spojme sa proti bezpráviu

  1. Eschatolog napsal:

    podozrenie ? :-)
    hen podozrievajte do haleluja

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!