Rusvesna: Přehled zpráv – 20.2.2021

rebenok_plachet_01; V Kyjevě třináctiletý školák znásilnil svého sedmiletého synovce. Rodiče se od dětí vzdálili na pouhou půlhodinu.
2; Žádné dohody nepomohou. Na Ukrajině informovali, na čem závisí ukončení války v Donbasu. Rusko chce Ukrajinu zničit, ale čas hraje do karet Ukrajincům, myslí si šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny.
3; Donbaská automatická odveta: Ztráty mezi ozbrojenci ukrajinské armády během minulého týdne se počítají na stovky.
4; „Sputnik V“ je zaregistrován již ve 30 zemích světa. Přibylo San Marino.
5; Čína položila Spojeným státům a Velké Británii tři velmi nepříjemné otázky o tom, zdali tyto země vůbec jsou schopny ctít vědu a fakta. Čína poskytla veškeré podklady, ale Západ se znovu a znovu snaží obviňovat čínské vedení z nedostatečné spolupráce při odhalování původu viru.
6; Utrpení a krev. Krach ukrajinského evropského snu. Po sedmi letech od vítězství Euromajdanu dokonce i mnozí bývalí aktivní účastníci protestů přiznávají, že jejich naděje se nenaplnily.
7; „Puškin byl tmář a lidožrout“. Liberálové vyhlásili válku velkému básníkovi. Začalo to vlastně už za jeho života... Už tenkrát byla ruská společnost rozdělena na „zapadniky“ a „slavjanofily“.
8; Ukrajina chaosu je pro Bidena příliš tvrdý oříšek. Vyhlásí Zelenskij Donbasu válku? To neví nikdo, ani sám Zelenskij.
9; Nepřítel chystá agresi proti Ruské federaci. Kdo stojí za spiknutím proti Rusku a Západu? Nový světový řád je budován proti Rusku, na účet Ruska a na troskách Ruska (citát od Zbigniewa Brzezynského). Ale silně poškozuje i západní společnost. Byl zveřejněn velmi obsáhlý a kvalitní analytický text Alexandra Odincova o historii soupeření Západu s Ruskem.
10; Je to vyloučeno! Procedura impeachmentu proti Zelenskému. Procedura impeachmentu, která v USA reálně ohrožovala Donalda Trumpa, není na Ukrajině vůbec možná. Ukrajinský poloprezidentský systém prakticky neumožňuje kritiku prezidenta a Nejvyšší rady. Hrozí za to i trestní stíhání.
11; Evropané se vysmívají šílenými rozhodnutími politického vedení EU ohledně Navalného. Čtenáři britského listu Times se pozastavují nad bezradností evropských politiků.
12; Krvavá jatka v Kyjevě a rozvrat celé země. Špinavý plán ukrajinské elity. Vyšetřování případu o státním převratu zašlo po sedmi letech do slepé uličky.
13; Zřícení budovy Norilské úpravny rud. Ministerstvo pro mimořádné události hledá lidi pod troskami. Záběry následků katastrofy jsou zdrcující. Budova provozu se změnila ve změť mnohatunových konstrukcí.
14; Rogozin zareagoval na přistání amerického vozítka na Marsu fotokoláží se svým portrétem a poznámkou: První, co Američané na Marsu viděli...
15; Sníh nám naplní vodní nádrže. Na Krymu mají radost z extrémního sněžení.
16; Předměstí Gorlovky čelila dnes intenzivnímu ostřelování.
17; Šéf Pentagonu slibuje Ukrajině pomoc v boji s „ruskou agresí“. Přitom ale američtí politici připomněli svým ukrajinským vazalům nutnost provedení reforem v obranném sektoru země.
18; V Rusku byla zaregistrována třetí vakcína proti COVID-19. Nyní jsou v arzenálu ruských lékařů tři vakcíny, které umožní efektivně kontrolovat koronavirus.
19; Koronavirus v Rusku: Přírůstek pod 13 tisíci. Celkový počet zemřelých s koronavirem se za celé období blíží k 83 tisícům.
20; Merkelová vyslovila podmínku pro vítězství lidstva nad COVID-19. Kancléřka poznamenala, že dlouhodobé šíření koronaviru ve velkých objemech vede k jeho mutacím.
21; Prudké ochlazení v Texasu vedlo k šokujícím cenovým následkům pro obyvatele. Jde o tom, že ta část obyvatelstva státu, která platí za elektřinu podle plovoucích cen, utrpěla cenový šok.
22; Jak se na frontě projevilo utajené rozhodnutí Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny ohledně Donbasu? Prohlášení šéfa Rady, že ukrajinská armáda na linii dotyku v Donbasu může zahájit palbu, kdy se jim zachce, vzali velitelé doslova.
23; Armáda Doněcké republiky utrpěla ztráty. Nepřítel dostal pádnou odpověď. Zástupce náčelníka správy Národní policie Eduard Basurin komentoval vyostření v okolí Gorlovky.
24; Rusko vynalezlo něco daleko účinnějšího než kulomety a tanky. Vladimir Putin a Si Ťin-pching využívají neuvěřitelného egoismu Západu, aby posílili své vlastní pozice, píše švédský list Aftonbladet. Využívají vnitřního boje Západu o vakcinaci, aby tím získali geopolitické dividendy. Tato „měkká síla“ může být nakonec efektivnější než kulomety a tanky, protože otupuje kritiku na adresu Moskvy a Pekingu.
25; Ukrajinská armáda podnikla masivní úder na Luganskou republiku. Nepřítel se aktivizuje po celé délce fronty. Andrej Maročko informoval o některých podrobnostech narůstajícího napětí na linii fronty.
26; Soud vynesl rozhodnutí ohledně trestu pro Navalného v případu Yves Rocher. Brzy u Babuškinského soudu začne druhé zasedání za účasti bloggera v případu pomluvy veterána.
27; Ruské mírové síly v Karabachu dostaly unikátní ochranu. Ministerstvo obrany Ruské federace oznámilo, že vojáci dostali druhou dávku vakcíny „Sputnik V“.
28; Shoříte v pekle! Navalnyj vystoupil se svým posledním slovem v případu urážky veterána. Soudkyně se vzdálila za účelem přijetí rozhodnutí.
29; Autoři populárního ruského Telegram kanálu „Orda“ dnes zveřejnili ve své typické ironické formě nejčerstvější výběr významných událostí uplynulého týdne v Rusku. Jsou mezi nimi například tuzemské programové vybavení Rosatomu, nové metody boje s elektromagnetickými poli vrtulníkových motorů, výstavba zemědělského komplexu (produkce mléka) v Pskovské oblasti, dokončení pokládky optického kabelu spojujícího Kaliningradskou oblast se sítěmi Ruské federace mimo území sousedních států a mnoho dalšího.
30; V Rusku byl zjištěn první případ nákazy člověka ptačí chřipkou. Virus byl objeven v raném stádiu, což poskytuje čas připravit se na případné mutace.
31; Medveděv se zastal Medvedčuka. Metody použité proti ukrajinské opozici podkopávají důvěru vůči oficiálnímu Kyjevu, myslí si předseda strany Jednotné Rusko.
32; Majdan v Jerevanu. Situace v arménském hlavním městě se nažhavuje.
33; Navalnyj bude eskortován v nejbližších dnech do jednoho z nápravných zařízení v Centrálním federálním okruhu. Alexeji Navalnému byla poprvé nasazena pouta. Během zasedání soudu byl bez nich.
34; Soud vynesl rozsudek nad Alexejem Navalným v případu pomluvy veterána. Soud dospěl k závěru, že prohlášení Alexeje Navalného poškozují Arťomenkovu čest a důstojnost a podrývají jeho autoritu.
35; Prognóza: Do roku 2024 vstoupí Doněcká a Luganská republika do Ruské federace. Ve formulaci Ruské národní ideje je Donbas dokonce mnohem dále než zbytek Ruska.
36; Soud odsoudil Navalného za urážku veterána. Nyní mu hrozí další případ. Státní žalobkyně žádala pro Navalného pokutu ve výši 950 tisíc rublů.
37; Zelenskij uvalil sankce na Medvedčuka, jeho manželku a Čínu. Kontrola plnění tohoto rozhodnutí byla svěřena tajemníkovi Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexeji Danilovovi.
38; Více než desítka „dvoustovek“. Strašlivá odpověď Armády Doněcké republiky na provokace ukrajinské strany. Ztráty utrpěly 35. brigáda námořní pěchoty a 56. motopěchotní brigáda ukrajinské armády. Celkový počet ztrát na ukrajinské straně činí 11 zabitých vojáků. Počet zraněných se upřesňuje.
39; Jak budou posílat opilce na záchytka? Ruské ministerstvo vnitra vypracovalo dokument upravující režim převozu osob do obnovených záchytek.
40; Za pouhé dva měsíce roku 2021 ruská opozice dokázala sama sebe totálně rozložit. Vojenský dopisovatel Jevgenij Poddubnyj píše o reálné ruské opozici, o zrádcích a „užitečných idiotech“.
41; Medvedčukova žena jde do ukrajinské politiky. Jaké má šance? V matriarchální zemi, jakou Ukrajina je, zůstává ženský koutek v politice nenaplněný.
42; Podpořit svého vůdce přišlo k soudu celých deset lidí. Kde jsou ostatní? Vojenský dopisovatel Alexandr Koc se vyjádřil k údajné mnohamilionové podpoře „opozičníka vší Rusi“.
44; V Rusku začali vyvíjet novou nadzvukovou raketu. Předpokládá se, že nová raketa dokáže překonat vzdálenost až 1,5 tisíce kilometrů a její rychlost bude šestkrát vyšší než rychlost zvuku.
45; Sněhové peklo a místo lopat pánvičky. Rusové z USA informují o katastrofálním ochlazení. Navzdory všem problémům je třeba smeknout před ochotou Američanů si vzájemně pomáhat.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
5 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 20.2.2021

 1. .lak napsal:

  https://aeronet.cz/news/video-sokujici-video-otrasa-americkym-a-britskym-internetem-jak-se-vyrabi-chirurgicke-rousky-v-bangladesi-pro-cinskou-firmu-ktera-potom-rousky-certifikuje-jako-zdravotnicke-pomucky-a-siri-do-evropy/
  Úno 20, 2021 22:29

  Návštěvník
  Radek
  Chirurg ničí mýtus: „Pokud roušky nefungují, proč je chirurg nosí?“
  ....atd.

  .lak
  Děkuji.
  Konečně vyčerpávající a uspokojivá odpověd na na “šílení rouškofilů kdy jednoznačně to rozkopulovávají ziskovci svých zájmů a no ano přes mrtvoly. To s nepoškozeným rozumem podivnou religiozitou to musí dát a taky už jsem hned na začátku napsal že i vojenské bojové masky se po dvaceti minutách zahazují v zamořeném prostoru bez ohledu toho jestli doběhli do krytu protože průraz filtrů je horší jak okolní prostředí. Potom jedině už antidotum kdy bez něj je baj baj.

  0OdpovězUpravÚno 21, 2021 10:46

 2. Jéňa napsal:

  Ruská federace čeká na reakci Spojeného království na uniklé dokumenty ministerstva zahraničí o tom, jak britská vláda řídí práci různých informačních publikací, a také vytvořila síť agentů vlivu v rusky mluvícím segmentu sociálních sítí. V sobotu o tom psala oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová na své stránce na Facebooku.

  „Přečetli jsme si to a počkáme na reakci Londýna. Najednou to není všechno pravda. Budeme však muset promluvit - na tajné informační kampaně byly vyhozeny miliony liber,“ řekla.

  Diplomatka vysvětlila, že do sítě unikly dokumenty ministerstva zahraničí o tom, jak britská vláda „prostřednictvím zprostředkovatelů finančně podporuje a ručně řídí práci různých informačních publikací, a také vytvořila síť agentů vlivu v rusky mluvícím segmentu sociálních sítí.“

  Více o Londonech a jejich operacích vůči RF se nachází zde
  https://zakonvremeni.ru/news/13-3-/48221-zakharova-moskva-zhdet-reaktsiyu-londona-na-utechku-dannykh-o-ruchnom-upravlenii-rabotoj-smi.html

 3. Jéňa napsal:

  Rusko dodá do Afriky výzbroj za půl druhé miliardy dolarů

  ABU DHABI, 21. února - RIA Novosti. V roce 2020 Rusko podepsalo smlouvy na dodávky zbraní do afrických zemí v celkové výši 1,5 miliardy USD, uvedl generální ředitel společnosti Rosoboronexport Alexander Michevev. „V uplynulém roce jsme dosáhli velmi vážného pokroku ve vztazích s africkými zeměmi, k čemuž přispěl summit v Soči, který se konal v roce 2019, během roku 2020 jsme podepsali smlouvy v hodnotě více než 1,5 miliardy USD s více než 10 africkými zeměmi , obdržel zálohy a začal plnit naše smlouvy, “řekl novinářům během výstavy zbraní IDEX-2021.

  V říjnu 2019 se z iniciativy Ruska v Soči konal první rusko-africký summit, kterému předsedali prezident Vladimir Putin a egyptský prezident Abdel Fattah al-Sisi. Podle Putina rusko-africký summit otevřel novou stránku ruských vztahů se státy kontinentu. V Soči se sešlo více než 6 tisíc delegátů ze 104 zemí, včetně vedoucích více než 40 afrických států a více než 120 ministrů zahraničí.
  https://ria.ru/20210221/vooruzhenie-1598476074.html

 4. Jéňa napsal:

  @"https://aeronet.cz/news/video-sokujici-video-otrasa- ..."

  Z komentářů k článku

  Jéňa
  Pár minut poslechu Pjakina pro VK hledícího do Pro.jektoru na malé a velké ž/Ž (nejenom) viz:

  Stereotyp chování „fňukala“, patřící do 5-ti druhů sociální idiocie z nichž na prvním místě je obdiv k židům, ve smyslu závisti k mafiánství v Mojžíšově zákoně – to jest k obdivu k zotročovatelům.
  https://youtu.be/uud51_8Nong?t=5366

  0 Odpověz Uprav
  Úno 21, 2021 20:35

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!