Rusvesna: Přehled zpráv – 21.2.2021

tanki_dnr_armiya_dnr1; Velitel batalionu Doněcké republiky vypráví o beztrestném ostřelování civilních měst Donbasu ze strany ukrajinské armády.
2; Co chybí současnému ruskému konzervativci? Byl zveřejněn velmi zajímavý text od publicisty Dmitrije Olšanského, ve kterém autor popisuje specifika ruského vnímání dvou názorových poloh.
3; Spor mezi Pegovem a Venediktovem: Felix Dzeržinskij nebo Alexandr Něvskij? Proč je takto postavená otázka nepěknou manipulací? Drtivé většině pravoslavných Rusů bude samozřejmě bližší figura Alexandra Něvského. Ale jaký vztah má Alexandr Něvskij k Lubjance?
4; Vědci varovali před nebezpečím rozšíření viru s 75% smrtností. Virus Nipah je na seznamu Světové zdravotnické organizace jako jeden z nejnebezpečnějších virů pro lidstvo jako celek.
5; Odplata je zastihla na odchodu. Brigáda, kterou Ukrajinská armáda mimořádně stahuje z Donbasu, utrpěla velké ztráty na odchodnou.
6; Jak se po prodělaném COVIDu opět postavit na nohy? V Rusku už považují koronavirus za doznívající problém, a proto se začali soustředit na péči o osoby s následky prodělané infekce.
7; Evropa a USA sjednocují svou strategii proti Rusku. Vyplývá to z velmi podivného prohlášení Angely Merkel. Německé je připraveno otevřít novou stránku v transatlantickém partnerství.
8; Černý den pro Navalného. V jakékoli zemi – v USA, Německu, Japonsku, Indii, Polsku, Velké Británii či Španělsku by Navalnyj seděl ve vězení.
9; Cestou boje o vliv. Macron učinil ostré prohlášení ohledně posilování Ruska a Číny. Francouzský prezident vyzval Evropu a USA, aby bez odkladu poslali až 5% svých vakcín rozvojovým zemím.
10; Osud naší ruské vlasti je v našich rukou. Autor textu na příkladu vlastního vnuka ukazuje, jak je možné v rodině pěstovat hrdost na svou vlast a její historii.
11; Porážka Polska od Ruska v roce 2021. Bratrovražedná válka uvnitř jedné z evropských armád. Fiasko polských velitelsko-štábních cvičení „Zima 20“ má své pokračování. V polské armádě probíhá nesmiřitelný boj mezi generály (Blaszczak a Andrzejczak) a cvičení mělo být příležitostí k odstavení jednoho z nich. Prezident ale kategoricky návrh na Andrzejczaka zamítl.
12; Odpudivý hnus v Mariupolu. Na břehu Azovského moře proběhla „homostávka“ – prezentace veteránského spolku „Vojáci LGBT“.
13; Španělsko v ohni. Lid povstal kvůli rozsudku nad stoupencem SSSR, který pomáhal Donbasu. Ve Španělsku už pátý den za sebou pokračují masové nepokoje a srážky protestujících s policií kvůli rozsudku nad levicovým reapperem Pablem Hasélem.
14; Nové agresivní impérium začíná pohlcovat republiky SSSR a odřezávat kousky zemí v Asii a Africe. Neoosmanské Turecko programově posiluje svůj vliv v mnoha zemích – v na Kavkaze, v Libyi v Sýrii i jinde. Turecko touží po návratu moci Osmanské říše.
15; Dojemná shoda: Porošenko podpořil Zelenského rozhodnutí o uzavření televizních kanálů. Pamatuje si ještě vůbec někdo, jak Zelenskij Porošenkovi říkal „Já jsem váš rozsudek“.
16; Ukrajinští okupanti opět ostřelují Gorlovku. Informuje o tom starosta Ivan Prichoďko.
17; Tichanovskaja promluvila o porážce v Bělorusku. Doslova prohlásila: „Ztratili jsme ulice“.
18; Biden se v otázce „Severního proudu – 2“ ocitl ve slepé uličce. Píše o tom německý list Süddeutsche Zeitung.
19; Stomatolog informoval o škodlivosti nošení roušek na kazivost zubů. Změněný režim dýchání mění prostředí v ústní dutině, které pak škodí dásním a je příznivé pro rozvoj zubního kazu .
20; Úlomky z pláště porouchaného Boeingu dopadly na obytnou čtvrť. Letadlo letělo na trase Denver (Colorado) – Honolulu (Hawaii).
21; Trump se vrací... Připomeňme, že od počátku ledna se prakticky neobjevoval na veřejnosti a nekomunikoval s tiskem.
22; Ptačí chřipka je novou hrozbou. Jak se jí uchránit? Už sedm Rusů je nakaženo virem ptačí chřipky typu A (H5N8).
23; Polský konzul chce ve městě Luck oslavit sté výročí porobení Ukrajinců (vytvoření Volyňského vojvodství v rámci Polska). Rusofob Vjatrovič zuří. Je to, jak kdyby Němci chtěli v Polsku uspořádat oslavy vytvoření „Generální gubernie“ v roce 1939.
24; Rakouští vědci informovali o nových výsledcích výzkumu, jak dlouho si člověk udrží imunitu proti koronaviru. Na vzorku nemocných z lyžařského centra Ischgl bylo zjištěno, že 90% osob,které prodělaly koronavirus, si i po osmi měsících uchovalo protilátky. 70% stále ještě vykazovalo buněčnou aktivitu.
25; To je už výsměch. Tichanovskaja není spokojena se sankcemi EU proti její zemi. Tichanovskaja je prozatím zklamána reakcí mezinárodního společenství na události v Bělorusku.
26; Sto padesát centimetrů výšky a 99 kg – v pořádku, zatímco dva metry tělesné výšky a 101 kg znamená stopku ve státních službách? Žirinovskij prohlásil, že je na čase zavést pro úředníky omezení kvůli nadváze. Co je nad sto kilogramů, je špatně. Prostým Rusům s nadbytečnými kilogramy vmetl, že se zdravotnímu systému zbytečně prodražují. Odpůrci tohoto šíleného nápadu navrhují, že první by se měl zvážit sám Žirinovskij.
27; Žlutá karta za ukrajinštinu? Ukrajinský fotbalista si stěžuje, že dostal žlutou kartu od rozhodčího za to, že po něm žádal, aby s ním nekomunikoval rusky.
28; Porošenko chce, aby byla uzavřena ještě další televizní stanice. Kromě toho velmi uvítal sankce proti Medvedčukovi.
29; V Rakousku srovnali „Sputnik V“ s Kalašnikovem. Ruská vakcína má veškeré šance stát se dalším symbolem Ruska.
30; Ukrajina se znovu opřela do Lukašenka. Po uzavření televizních kanálů na Ukrajině mají ukrajinští ministři kultury a zahraničí tu neskutečnou drzost vyjádřit znepokojení nad postavením novinářů v Bělorusku...
31; Pilot zavedl vojenské letadlo mimo obytné oblasti a nechal letoun dopadnout. Při havárii všech sedm osob na palubě zahynulo. K události došlo v Nigérii.
32; Indie dala Ukrajině vakcínu: generikum, které nebylo dosud testováno. A to pan Zelenskij nedávno zaníceně hovořil o tom, že Ukrajinci nejsou přece žádní pokusní králíci, aby kupovali vakcínu z Ruska...
33; Švédský biatlonista prohlásil, že cítí zápach krve, když před sebou vidí ruské sportovce. Jaké škody na lidské psychice může způsobit nenávistná propaganda...
34; Já jsem žádnému NATO nepřísahal... Bulhaři diskutují o válce s Ruskem. Čtenáři bulharského listu zhodnotili rozhodnutí ministerstva školství zavést předmět „vlastenecké výchovy ve školách“. Oni nás osvobodili z tureckého otroctví, proto říkám válce proti Rusku ne, ne a ještě jednou ne! Není bez zajímavosti připomenout, že bulharští vojáci odmítli střílet na cvičeních NATO na figuríny oblečené do ruských uniforem.
35; Izrael souhlasil s tím, že koupí „Sputnik V“ pro Sýrii výměnou za propuštění své občanky ze zajetí, píší The New York Times.
36; V USA oznámili zhoršení vztahů s Ruskem. Prohlášení učinil americký velvyslanec v Ruské federaci John Sullivan.
37; Němečtí lékaři vyjmenovali nezvyklé příznaky postkoronavirové trombózy, které vyžadují vyšetření u specialisty: bolesti svalů, bolest v bércích, křeče, kožní změny v postižené oblasti, pocit horké nohy či otok kotníku.
38; Zelenskij se připojil k západním sankcím proti Mali a Jemenu. Zelenskij podepsal výnos o připojení země k sankcím Rady bezpečnosti OSN.
39; To nebudou jen sankce... USA otevřeně vyhrožují Rusku. Odpověď bude zahrnovat soubor nástrojů viditelných i neviditelných. Nebudou to prostě jen sankce, varoval Jake Sullivan, asistent prezidenta USA pro národní bezpečnost. Zdali uznává právo ruské strany na stejný postup vůči USA, už ale neupřesnil.
40; Výbuch a požár na pozicích ukrajinské armády. Útok na Doněckou republiku nezůstal nepotrestán.
41; Twitter už není takový, jako býval. Trump vysvětlil, proč se nechystá obnovit svůj účet po jeho smazání. Uvažuje o možnosti založit si účet na jiné platformě.
42; V případě války Rusko a Bělorusko roztrhnou NATO vejpůl, píše The National Interest. Rusko posílilo a modernizovalo Západní vojenský okruh, ve kterém jsou soustředěny nejkompetentnější vojenské jednotky.
43; Společnost Nord Stream 2 požádala o urychlené povolení práce v německých vodách. Informuje o tom rozhlasová stanice NDR.
44; Ani smrt ho nezachránila. Zelenskij uvalil sankce proti zesnulému. Není divu, že sei vysloužil za toto podivné rozhodnutí lavinu posměchu.
45; Bílý dům učinil neočekávané prohlášení ohledně koronaviru. Jake Sullivan prohlásil, že Administrativa USA se necítí být oprávněna činit závěry o tom, odkud se vzal koronavirus, a vyzývá WHO, aby učinil vše pro objasnění této otázky. Mnozí vědci tvrdí, že únik z laboratoře ve Wu-chanu nevysvětluje prakticky současný vznik několika velkých ohnisek po celém světě.
46; Algebra je rasismus! V amerických školách chtějí zavést „etnomatematiku“. Úřady amerického státu Oregon odhalily v tradičním pojetí matematiky „ideu nadřazenosti bílé rasy“.
47; Rusko vstoupilo do nejvyšší ligy zemí s vlastními útočnými drony. V Rusku došlo k průlomu v oblasti bojových bezpilotních systémů.
48; Severní Makedonie je další zemí, která má v úmyslu objednat várku (700 tisíc dávek) vakcíny „Sputnik V“.
49; USA mají v úmyslu posílit svou vojenskou přítomnost v Řecku. Do této chvíle byla jen jedna základna na Krétě.
50; Jen podněcuje nenávist a zášť. V Ruské pravoslavné církvi podpořili výzvu Evropského parlamentu zakázat stránky Mirotvorec.
51; „Básnířka Majdanu“ Jevgenija Bilčenko prozřela a přepsala známé verše o „revoluci důstojnosti“. Nyní zpochybňuje roli Majdanu v ukrajinských dějinách. V původní verzi Bilčenko podporovala euromajdan, vyjadřovala nadšení nad „nebeskou setninou“ a odsuzovala Janukovičův režim.
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 21.2.2021

 1. .lak napsal:

  Z ae, jako vždy k popukání :lol:
  od palců
  vese
  Návštěvník
  vese
  Admine,
  nevíte jak to v současnosti vypadá se žalobou na Gatese (a Melindu)z loňského dubna?
  „Vyzýváme k vyšetřování nadace Billa & Melindy Gatesových za lékařské nezákonné praktiky a trestné činy proti lidskosti“. Kromě této petice běží další s názvem “Stop ID2020”, která odmítá použití plánovaných hromadných očkování a technologie ID mikročipů od Billa Gatese.

  0 OdpovězÚno 22, 2021 19:27
  Země bez intelektu
  Návštěvník
  Země bez intelektu
  Jako okolo glintonky 50. mrtvých? Kolem kovidu teroristů už to už mega dávno bude, chtějí 7,5mld? A u těchle ikváčů s mocí bych i věřil že přepočítali půl miliardu na pouhých 135 tis. otroků. Jak se jmenoval ten film, šakal? Nakonec polský premiér to řekl otevřeně na adresu němců s požadavky že se ze řvouny vypořádá tajná služba. Tak má jednat politik a jistě polák mil… v izraeli s mosadem polskou náturu nezapře. Musíte mít výrazovou roušku cenzůr? Otroci jedni i druzí.
  Tak v pohádkách to bylo že andělé i vraždí, asi žádný nezbyl. :-)))
  Ne, tohle není pro boot roboty s omezeným rejstříkem a s vycizelovanou výchovou ovcí také ne.
  Musíte se bavit s omezením chápání děvčátek v heřmánkového předměstí? Potom je jisté jak s vámi naloží, bez debat.

  0OdpovězUpravÚno 22, 2021 19:46

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!