Na co všechno mají propagandisté ČT žaludek

3617713_sssr-v0Už kdysi jsem psal o tom, že jen to nejprimitivnější a současně i nejpodlejší je pro propagandisty ČT k použití to pravé ořechové. Tak třeba přenos vlajky. Provádí se tak, že co bylo dílem bývalého Sovětského Svazu a co nebylo zrovna vzorné a příkladné, se už nebude označovat jako sovětské, ale vždy a zásadně jen jako ruské. Anebo řečeno jinak. To nevoňavé a zlé, nad čím kdysi visela rudá vlajka se srpem a kladivem, se teď jednoduše pověsí tříbarevná vlajka ruská. A je po ftákách.

Účel takového posunu je jasný. Co nejvíce špatného a politováníhodného sovětského z minulosti, jako třeba pracovní tábory gulagu, se už nebudou dále připisovat SSSR, protože to by už bylo beze smyslu vzhledem k tomu, že SSSR už neexistuje, ale připíše se to současnému Rusku, třebaže to s oněmi gulagy nemá morálně nic společného, a odsuzuje je možná ještě víc, než je odsuzují oni naši páni redaktoři z ČT. Ti to samozřejmě dobře vědí, ale narodili se už jednou takoví, že jim takováto drobnost spánek neruší. Takže označovat vše minulé a odsouzeníhodné sovětské za ruské se už dnes v praxi vysílání ČT stalo jevem běžným a trvale zavedeným. Minimálně mládež na tenhle trik jistě zabere.

Zazněl z televizoru ostatně i toto pondělí odpoledne, kdy televizní hlasatel upozornil posluchače, že temnou RUSKOU minulost jim připomene budoucí pořád o Češích, kteří trpěli v SOVĚTSKÉM gulagu.

Takže ruské ti, milý posluchači, nepřipomene ruské, jak bys očekával, ale sovětské (zatím, protože už brzy budou v západním a tedy též v našem podání i ty gulagy jen a jen ruské).. Ber to tedy tak, že o logiku už dnes v euroatlantickém tažení proti Rusku nejde, že jde o nejpustší a nejzlotřilejší propagandu, či cosi jako boxerský mač, při kterém jeden z oněch dvou soupeřů už shodil rukavice z rukou a rozhodčí (snad OSN), při pohledu na takovouto definitivní sportovní zkázu z ringu raději utekl.
Jeden komentář na Na co všechno mají propagandisté ČT žaludek

  1. martin bareš napsal:

    Když jsem článek začal číst, autora jsem pochválil. Dobrá manipulace. A hlavně chytrá. Nedávno byl asi v telce krátký snímek z Ruska, východně od Novgorodu, z jakési rozpadající se vesničky, spíše města. Zkrachovala tam továrna na výrobu kyseliny octové v rámci jejich rozkradení a privatizace a lidé, kteří zůstali, zůstali bez práce. Rozhovor s babičkou, které teče pouze studená voda i v třeskutýchmrazech, chudera, ano souhlas. Pán, který jezdí s čímsi na dvřevo, aby lide nezmrzli. takový sněžný skůtr. A tak dále - přesvědčivé, působivé.smutné.
    Když jsem článek otevřel celý, zapochyboval jsem. O své chvále. Pan Man totiž zapomněl dodat mnoho. Jednak Rusko mohlo začít budovat z toho, co vybudoval SSSR. A že toho vybudoval hodně za Stalina. Opakuji po tisící a ubránil sebe a i nás. A při tom překotném růstu a renovaci udělal spoustu chyb a bylo spoustu mrtvých nevinně. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. A není to, že "že když se kácí les..."

    Nedovedu si představit, kdyby z březnové carovy demise 1917, vyšel na podzim vítězně žvanil Kerenskij, co by za století atamanai a bílí vybudovali. O socanech v ruském hávu doporučuji panu Manovi přečíst John Reed: Deset dní, které otřásly světem. Tenhle prominentní americký mladík, kterému američtí "přátelé" osmkrát spálili jeho vytištěné práce, ukázal západním a tedy i českým novinářům, co to je novinařina a položil za věc svůj život na Kavkaze. A jeho úryvky z kerenského citátů se hodí nejen do našeho parlamentu, ale do celé EU a asi posvátného USA. Velmi autentické, velmi čtivé. C ést tout.
    Takže s pochvalou tak padesát na padesát. Není Rusko bílé a SSSR černý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!