Defenestrace, generální stávka, kandelábry, barikády, kalašnikovy, Blaničtí rytíři? Opravdu?

3 dny

Setkávám se s lidmi nespokojenými s vládou nebo celým politickým systémem už více, než 10 let. Potkal jsem takových lidí stovky a další tisíce jsou na internetu, Facebooku, apod. a zaznamenal jsem závažný problém: Většina lidí má stále pouze mlhavé představy o tom, jak funguje politická moc v dnešní době. Obvykle mají lidé k politikům vztah především emocionální. Cítí k politikům oprávněný hněv, zlobu a nenávist, která je však spojená s frustrací z bezmocnosti a neschopnosti představit si, jak by bylo možné odstranit vládu organizovaného zločinu z vedení našeho státu. Korupční mašinérie je opravdu mohutná. Nelze se spolehnout na žádnou složku státní moci, že by pracovala pro občany. Policie, soudy, masmédia, občanská společnost, korporace – vše je zkorumpováno a zapojeno do vládnoucí mafie. Jedinec je bezmocný, zdá se, že neexistuje žádné východisko z nadcházejícího globálního otroctví a tyranie. Nyní se do toho všeho přidal ještě covidový fašismus. To, co bylo před necelým rokem konspirační teorie, je nyní tvrdou realitou.

Občan, který tohle všechno vidí, se chce bránit, ale neví jak. Obvykle je bezradný. Volby nic neřeší, v televizích lžou standardně od rána do večera, ekonomika celého státu pádí ke krachu, světlo na konci tunelu nikde a volební průzkumy ukazují, že většina lidí stále nic nepochopila a chystá se volit do parlamentu stejné osvědčené vlastizrádce. Není koho volit. Co s tím?

Politický systém v našem státě je poměrně jednoduchý. Ke změně poměrů „stačí“ dát dohromady politickou stranu a vyhrát volby. Tento jeden úkol je samozřejmě velmi náročný k provedení, ale velmi snadný k pochopení. A přeci se znovu a znovu setkávám s tím, že jako řešení uvádějí cesty zmíněné v nadpise. Jak je to možné?

To si snad někdo opravdu představuje, že nějaký dav pár set či tisíců lidí vtrhne do Úřadu vlády nebo do Poslanecké sněmovny a vyhází odtamtud lidi z oken, která Parlament ještě k tomu ani nemá? To se někdo chystá ministry a poslance zajmout, postřílet a oběsit na pouličním osvětlení? Myslí si snad někdo, že se podaří zorganizovat stávku nějak podstatného množství ať už státních nebo soukromých firem? Jsou i tací, co stále čekají na Blanické rytíře, mimozemšťany a převibrování do páté dimenze. Objevují se i hladovkáři a vyhlašovatelé občanského odporu podle čl. 23 LZPS. Přitom to jsou všechno naprosto nesmyslné iluze. Jak to, že přetrvávají mezi lidmi v tak obrovském rozsahu? Odpovědi jsou pouze mými úvahami.

Zkušenost s bojem přímo proti vládnoucímu režimu není v naší historii příliš častá. Jedná se prakticky pouze o husitské války. V první i druhé světové válce bojovala pouze malá část obyvatelstva a jinak se jednalo pouze o neúspěšné epizody malého významu. Za úspěch svého druhu lze považovat pouze zrod, činnost a vítězství KSČ v první polovině 20. století. Obvykle, pokud se člověk setká s novým problémem, který doposud neřešil, pátrá po zkušenostech. S úspěšným bojem proti zločineckému režimu však nemáme osobní zkušenost nikdo. Pamětníci Vítězného února již nejsou mezi námi a brutální protikomunistická propaganda brání lidem byť jen pomyslet na cokoliv podobného komunistickému převratu v roce 1948. Většinou o tom lidé nechtějí ani nic vědět. Zbývá pátrat v genetické paměti zděděné po předcích a aktivované příběhy z historie. A tam je pouze vzpomínka na úspěšné povstání s okovanými cepy a sudlicemi před více než šesti sty lety. To nám však proti policejním těžkooděncům se samopaly a vodními děly opravdu nepomůže.

Ano, jsou mezi námi i tací, co píší petice, organizují demonstrace, podávají trestní oznámení a žaloby. Tu a tam dokonce zaznamenají nějaký miniaturní úspěch. Ale stále to není cesta k cíli, který je tak snadný k pochopení. Proč tomu tak je?

Myslím si, že hlavním důvodem, proč se lidé i přes veškerou bídu a logiku věci nepouští do politiky, je strach z pravdy. Politická cesta vyžaduje pomyslné či doslovné vystoupení před lidmi, představení vlastního názoru a požádání o důvěru. Zároveň skýtá riziko nelítostné kritiky a ta bývá zdrcující, nespravedlivá a často přímo šílená i od těch, kteří stojí na stejné straně pomyslné barikády. Potenciální zástupce občanů se vystavuje nebezpečí odsouzení, zesměšnění, ztrapnění, urážení a dehonestace, i když má maximální lidské kvality. Voliči ale vyžadují superhrdiny, světce, polobohy a každý si ještě k tomu dokonalost představuje podle svého. A tak dostávají médii a PR agenturami vytvořené iluze. Jenže když chceme získat politickou přízeň s cílem přinést do politiky pravdu, spravedlnost a sounáležitost, tak nevytváříme falešný mediální obraz o své nadlidskosti. Vystupujeme jako obyčejní lidé i se svými lidskými nedokonalostmi. To však davu toužícímu po nadlidech, kteří by nás zachránili, nestačí.

Lidé se vyhýbají pravdě o cestě z politické krize, protože se bojí pravdy o sobě. Všichni, jako jednotlivci, národ i celé lidstvo se bojíme vstoupit na cestu opravdových řešení, protože to by se pak ve světě šířila atmosféra pravdy, ve které bychom si nemohli nalhávat už nic o demokracii, svobodě a prosperitě. Pravda o tom, jak masivně jsme jako lidstvo zotročeno, je tak zdrcující, že se tomu většina lidí brání a tak radši drží hubu, kterou už má nyní zavřenou doslova.

Především bychom si však nemohli už nalhávat nic o nás samotných. Viděli bychom navzájem všechny své chyby a slabosti, nemohli bychom sebou navzájem manipulovat a obelhávat se. Pro většinu lidí je strach z pravdy o světě a o nás samotných doposud nepřekonatelná překážka. Proto mají lidé upřímně usilující o mravní pokrok i v politické oblasti stále tak malou podporu. Proto se většina lidí stále upíná k masmediálním iluzím.

Z evolučního hlediska je krize, v současnosti převlečená za pandemii, pro mravní vývoj člověka nevyhnutelná a bude tak hluboká a bolestná, aby vyléčila náš strach z pravdy. To je nyní to nejtěžší. Vše ostatní už bude hračka. Nebojte se a těšte se

defenestrace

 
18 Komentářů k Defenestrace, generální stávka, kandelábry, barikády, kalašnikovy, Blaničtí rytíři? Opravdu?

 1. žižka z trocnova napsal:

  Pozor na čechy kterí čechmi nejsou . zakladni chyba je že nevime kto je kto jinak by se tahleta chobotnice paraziticka tak nerozrostla

  • proud napsal:

   Co se vlady tejka,da se to zjistit,dvoji obcanstvi,casto cech-american,cech-izrael............ani jeden tam nema co delat!

   • Jarda napsal:

    Z návrhu nové ústavy:
    Článek 14

    (1) Každý člověk, který se narodí na území České republiky, se stává jejím občanem, pokud jsou splněny podmínky zákona.
    (2) Způsob a podmínky nabývání občanství a způsob a podmínky pozbývání státního občanství České republiky stanoví zákon.
    (3) Dvojí nebo vícenásobné občanství českého občana je nepřípustné.
    Nové a rozšířené znění článku.

    • proud napsal:

     (1) Každý člověk, který se narodí na území České republiky, se stává jejím občanem, pokud jsou splněny podmínky zákona.........to je podle me spatne.......

 2. proud napsal:

  "Z evolučního hlediska je krize, v současnosti převlečená za pandemii, pro mravní vývoj člověka nevyhnutelná a bude tak hluboká a bolestná, aby vyléčila náš strach z pravdy. To je nyní to nejtěžší. Vše ostatní už bude hračka. Nebojte se a těšte se "...........jestli na to chces cekat a tesit se,dockas se jen NWO a pracovniho lagru......a to jeste jen v pripade,ze te nahodou vyberou,jinak jdes pod kyticky. Je potreba konat!!! Jenze uvazlive,s rozvahou,vecne a hlavne dusledne a v klidu! Neni treba valcit a zabijet,je treba zacit se zajimat o vlastni,narodni a pak celostatni nejvyssi moznou sobestacnost s ohledem k prirode,podporit co je potreba a co chceme a potrebujeme a odignorovat vsechno ostatni! Pak se jakoby samy oddelej zrna od plev! Ale je potreba to organizovat a vysvetlovat,navzajem si pomahat,vsechno pres referenda,zadny sefove! Jen slunickar bude cekat se zalozenejma rukama na jakejsi zazrak a docka se smrti,v nejlepsim pripade lagru a po reinkarnaci se tim padem muze tesit na to stejny........! Samo se neudela.......

 3. .lak napsal:

  Z PL
  Jste vychovaní?, eš, 26.02.2021 0:10:50
  Tak plňte úkoly lemry. Pořád jich asi máte málo. Indiáni. Přestanou vás pindos živit. Kupčíci a penězoměnci s tiskárnou €araboafriky bezcenné lidské zdroje. Pro sebe nabouchali sklady a vy budete hledat klaunovo dno s utahováním opasků. Něco nechápete?
  Reagovat

 4. Mandelinka napsal:

  V tomto videu je krásně řečeno vše, co by si lidi měli v prvé řadě hlavně uvědomit...a o té vládě je i moudrá věta v závěru videa...asi tak.

  https://www.youtube.com/watch?v=D30X4wiaW8o&feature=share&fbclid=IwAR3I-vzeJe6u9ukpnfGLGfq0uWV7wygN-iivy1AwnGGmnxTZ_tsCW1Ns88s

  • proud napsal:

   S veskerou uctou,jen blazni se vsemu smejou a jsou se vsim spokojeny,protoze nevedi,jestli to tak ma,nebo nema bejt,u tech pak prochazej vlastizradcum a vsem parchantum vsechny zverstva............a tim jen pribejvaj a je darebaku vic a vic.....Spokojenost je spravna a na miste,ale ve spokojeny spolecnosti,ta pokrytectvi nebere.

 5. Eschatolog napsal:

  strach z pravdy ? zase ten patos ? vždyť oni neví,čeho se mají bát a tak se bojí všeho :-) jak by se mohli bát pravdy když nemají schopnost ji nejprve zřít a pak teprve porozumět - na to je třeba mít nejprve srdce a rozum , to se prazdnou šrajtoflí a podělanejma spoďárama nahradit nedá, jak napsal na zvedaveccz jeden moudrý pisatel, v souboji reality s fantazii a pohádkama v hlavinkách "lidu" vždy vyhrají fantazmagorie

 6. Eva napsal:

  To jsou zase kecy. Ty předchozí vlády před Babišem byly lepší?
  Zrovna ta poslední, kde měla Topka ministerstvo zdravotnictví podělala co mohla. Snížili počet lůžek a zdravotního personálu. Ten teď výrazně chybí.
  A zrovna za téhle vlády byl také mega průser s jedovatým metylalkoholem. Už jste zapomněli jak nás zachraňovali Norové? Jejich lékař Hovda dovezl dokonce léky, o kterých nemělo naše ministerstvo vůbec potuchy https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/norsky-lekar-prohibice.A120918_132119_zahranicni_ts/foto/V120913_184212_tv-zpravy_nov
  Už tehdy jsem uvažovala, jak naše zdravotnictví vůbec funguje, že neví co se ve světě používá při těchto otravách. Metylalkohol se totiž využívá do čistících prostředků a dost často se otráví malé děti.
  Tahle aféra postihla pouze Moravu, takže v Čechách na to hodili bobek, neměli pít. Ano, stačilo nepít tvrdý alkohol.
  Jenže teď se dýchat musí, jinak smrt. A opět jak se reaguje. V létě hysterie, že se nakazili horníci, keců v diskuzích, že se mají zavřít okresy, neboť je to konec republiky tak co? Však v Uničově na jaře to tak fungovalo. Roušky nařízeny z hodiny na hodinu.
  Pište si co chcete, ale teď je situace v Čechách daleko horší a jen se žvaní a žvaní. Proboha ať se někomu nezkřiví vlásek.

  • proud napsal:

   Evidentne zapominas,nebo ovcansky vubec ani netusis co je to ten covid,ze jde o normalni soucast od rymy,pres ostatni respiracni nemoci az po chripku a nebylo nic lehciho,nez mu dat jmeno a vytahnout ho do povedomi spolecnosti! Zadna covidova pandemie nikdy neexistovala,neexistuje a ani existovat nemuze. Vsechno je to jen dalsi krok GP na ceste k absolutni svetovlade a zlamani lidi zatim ucelem!Coz jasne vypovida,za koho nejen nase vlada kope a komu se podrizuje! To co je tady a ve svete ted tu bylo uz desitky let,jak ne dyl jako uplnej normal.Proste chripkovy obdobi a nikdo z toho nedelal nejaky epidemie a nenicil narody a jejich prumysl!!! Az ted,kdy si rekli,ze uz to vypada,ze se jim povedlo z vetsiny nadelat ovcany a je cas vyzkouset jestli uz by to slo,vzit si celej svet a zavist si svoje "poradky"!!! A vida,blbci se chytili!!!

   • Eva napsal:

    Byla jsem negativní aby bylo jasno. Nenakazila jsem se i když byl syn a jeho přítelkyni byli nemocní a pozitivní.
    Moje sestřenice v zahraničí byla také pozitivní a dostala Invermektin, vitamíny D, C+ zinek. Snacha nedostala NIC, vše po telefonu. Lékaři jsem hlásila pozitivní test snachy, ona nenahlásila hygieně nikoho.
    Takže tohle je hlavní problém, lidé tady v průmyslové zóně drží svůj blbý pysk a chodí do práce pozitivní. Kolegyně takto schytala zápal plic a byla doma 2 měsíce, zrovna před vánocemi, kdy jsou přesčasy a odměny.
    A videa od Pekové znám, znám články z loňska z Nature z roku 2015.

    • proud napsal:

     Negativni,nebo pozitivni vubec nema zadnej smysl,kazdou chvili je kazdej z nas takovej,nebo makovej,podle momentalnich podminek. Smysl ma jen jedno,nase imunita,jestli si s tim dokaze poradit a jak,to je klic,ne nejaky hadry pres hubu a jeste horsi ockovani! Kdo je podlomenej,nejak si to odskace,hur,nebo lip,to zalezi prave jen na imunite,v jakym je stavu,ne na doktorech,a vzdycky to tak se vsim bylo. Je nacase se ji zacit zabejvat a tomu co ji poskozuje. Kyselost organismu zabiji. Vyvazeny PH ozdravuje. V jakym jsme stavu hodne zalezi na tom co nakupujeme a jime,tim jde umele vytvorit zivna puda pro nemocnou,nebo zdravou populaci a tohe se taky chyte a nepozorovane vyuziva!

 7. proud napsal:

  "To jsou zase kecy. Ty předchozí vlády před Babišem byly lepší?"............To vubec soucasny siovladni vlastizradce, zlodeje a kazisvety NEOMLOUVA!!! Dokonce naopak!

  • Eva napsal:

   A ještě, v cizině si v některých státech musí lidé platit karanténní hotely, pokud se vrací z ciziny. Moje kamarádka žila dlouhá léta v USA a vrátila se tu na důchod. Nemůže do Spojených států za vnučkou, hodně lidí se tam loni narychlo vracelo aby nepřišli o práci.
   Od bratrance švagrová loni ztrávila 4 měsíce na jařena Slovensku u matky, kde nedobrovolně trávili jaro, protože je Velká Británie nepustila domů, kde žije už více než 10 let.

   Stále máme větší svobodu než na tom západě.

   • proud napsal:

    To rozhodne nemame! Paklize chces srovnavat s USA! V ovcansky Jewrope nevim a ani me to moc nezajima...........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!