Rusvesna: Přehled zpráv – 23.2.2021

gosdep_21; Státní department USA slíbil, že bude sledovat všechny účastníky výstavby „Severního proudu – 2“. USA poskytly kongresu seznam 15 organizací, které svědomitě přerušily svou aktivitu při výstavbě plynovodu.
2; V USA byl vyhlášen pětidenní smutek. Podle informací univerzity Johnse Hopkinse zemřelo v USA na koronavirus 499.186 osob.
3; Indičtí lékaři varovali před pandemií psychických poruch v důsledku koronaviru. Indické zdravotnické instituce registrují nárůst počtu pacientů, kteří si stěžují v souvislosti s koronavirem na problémy s psychickým zdravím.
4; V Dněpropetrovské škole ukrajinský školák-nacista vyhrožoval vojákům za používání ruštiny a zmařil náborovou přednášku o patriotismu. Vysocí ukrajinští důstojníci a představitelé vojenských škol přišli agitovat do jedné ze škol v Dněpropetrovsku. Se studenty ale hovořili rusky. Mladý nacista trval na používání ukrajinštiny a důstojníkům vyhrožoval. Skandál měl ještě dohru s otcem fanatického ukrajinského patriota. Není bez zajímavosti, že učitelský sbor se do sporu vůbec nevměšoval.
5; Vzdušný souboj. Ukrajinská armáda má ztráty. Armáda Luganské republiky získala novou trofej. Ukořistila neporušený dron, který nyní podrobně zkoumá.
6; Světová zdravotnická organizace vyslovila podmínku úspěšnosti vakcinace proti koronaviru. Šéf organizace zdůraznil, že nedostatek preparátů v rozvojových zemích vytvoří problémy i bohatým zemím.
7; Zelenskij v předvolební kampani sliboval, že nebude pokračovat v Porošenkově politice, ale ve skutečnosti se stal jeho klonem. Do roku 2021 Ukrajina vstoupila s devalvovanou hřivnou a obrovským státním dluhem, který činí téměř 91 miliard dolarů (přes 2,5 bilionu hřiven). MMF hrozí, že zastaví poskytování půjček.
8; V únoru 2014 přijeli krymští poslanci do Moskvy a pochopili to nejdůležitější. Ve svých vzpomínkách na návštěvu krymské delegace v Moskvě Sergej Cekov zdůraznil, že návštěva měla důležitý politický a morální dopad.
9; Na setkání Putina a Lukašenka panovala nezvyklá atmosféra. Jako by si tu dali sraz dva dávní přátelé. Rusko bylo vždy největším ekonomickým partnerem Ruska.
10; Strašlivé datum... V tento den byla zavražděna Ukrajina. 22. února 2014 Ukrajina přestala existovat. Místo ní se objevila země ovládaná zmanipulovaných demonstrantů s kastroly na hlavách, uvědomělých fanatiků, příslušníků trestních batalionů a praštěných milovníků Evropské unie a krajkových spoďárů. Někteří experti srovnávají toto datum s 22. červnem 1941 a dodávají, že první nacistická okupace trvala „jen tři roky“, ta druhá už sedm let...
11; V USA smrt sklidila už značnou „úrodu“. Rusko ale může zachránit miliony Američanů. Pokud by v USA zvedli omezující opatření včas, mnozí by se možná vůbec nenakazili.
12; V našich smartphonech se brzy objeví další obludnost. Mezi smajlíky se v systému Apple objeví i vousatá žena. Cílem je zlikvidovat povědomí o normalitě.
13; „Zvolená prezidentka Běloruska“ Svetlana Tichanovskaja přiznala fiasko a informovala o dalších plánech. Nejznámější běloruská žena v domácnosti listu Le Temps oznámila, že běloruská opozice prohrála tím, že přišla o podporu ulice.
14; Evropská unie se chytila do Putinovy pasti. Evropská unie se stále ještě nedokáže rozhodnout, zdali na Rusko uvalí další sankce v souvislosti s Navalného případem.
15; Hrůza bez konce. Jaký údere na Donbas nyní chystá Ukrajina? Nyní se konaly volby, změnily se úkoly, mír není v módě a ze Zelenského-Goloboroďka se stal Porošenko 2.0, poznamenává oděský novinář Jurij Tkačov.
16; Běžní Američané si myslí, že husté sněžení na Texas poslali Biden a Gates. Roste popularita hashtagu „vládní sníh“.
17; Cena ropy značky Brent už překročila 66 dolarů za barel. Poprvé od ledna 2020. Ropa značky WTI stojí 62,52 dolaru za barel.
18; Ruský lid blahopřeje obráncům vlasti k jejich svátku. Lidé berou tento svátek velmi vážně. Nejedná se o žádné zrežírované akce.
19; Ministr vnitra Janukovičovy vlády Vitalij Zacharčenko se nabídl, že se postaví do čela sjednoceného Donbasu. Reakce přišla okamžitě: Vždyť to byl on, kdo se nedokázal vypořádat s majdanem! Právě on má tedy na svědomí všechno to, co se v Donbasu děje už sedmým rokem. Důstojník, který utekl ze země, když jí bylo nejhůř, je prostě zrádce. Takový člověk chce být prezidentem sjednoceného Donbasu? V nejsložitějších letech pro Donbas se Zacharčenko neukázal ani v Doněcku ani v Lugansku, natož v Gorlovce, v Sachance nebo v Pervomajském. Některé komentáře jsou ještě drsnější: Například jej srovnávají s prostitutkou, která uteče z večírku, který se začíná zvrhávat...
20; Západ Doněcka pod palbou ukrajinské armády. Použity byly granátomety, minomety a velkorážní kulomety.
21; Ukrajinští vojáci uhořeli zaživa v zákopech u Doněckého letiště. Identifikace těl obětí nebude možná bez expertízy DNA.
22; Výbuch na federálním páteřním plynovodu v Orenburské oblasti. Během dopoledne proběhla mobilizace sil pro likvidaci havárie.
23; Snižování počtu nových nákaz v Rusku láme další rekord: Počet je nejnižší od 9. října 2020.
24; V Novodněstrovsku v Černovické oblasti na Ukrajině návštěvník hodil granát po manželce hostitele. Sedmačtyřicetiletý muž byl zadržen a obviněn z pokusu vraždy.
25; V USA indiánský náčelník požaduje od společnosti Jeep, aby se vzdala názvu Cherokee. Není pro nás čest, když naše jméno je našroubováno na kapotě automobilu, praví se v prohlášení náčelníka kmene Cherokee.
26; Ukrajinské politické vedení je zklamáno z Bidenova postoje ohledně „Severního proudu – 2“. V týmu prezidenta Zelenského doufají, že pro USA ještě není pozdě podniknout rozhodné kroky.
27; Mimořádné prohlášení: Nepřítel rozpoutal v Donbasu teror. Armáda Doněcké republiky je připravena zareagovat. Ukrajina zcela záměrně hrubě porušuje platné dohody.
28; Elon Musk přišel o 15 miliard dolarů. Už dříve označoval investice společnosti Tesla do bitcoinu za šílenství.
29; Nastal čas odplaty. Soud vynesl rozsudek nad oděským neonacistou Stěrněnkem. Jde o rozsudek za únos člověka. Bývalý vůdce oděského Pravého sektoru také zavraždil člověka.. Soud bude pokračovat.
30; Na Ukrajinu dorazila COVID vakcína, kterou nebude možné použít. 500 tisíc dávek indického preparátu CoviShield bylo vyloženo na letišti Borispol.
31; Rusko nacvičovalo obsazení Donbasu už v roce 2013, tvrdí rozvědka Ukrajiny. Scénář byl nacvičován během společných cvičení s Běloruskem, tvrdí zástupce ukrajinské hlavní správy rozvědky.
32; Za věrnost a vynikající službu. V Luganské republice vyznamenali obránce Republiky.
33; V Íránu zveřejnili plánované objemy výroby vakcíny „Sputnik V“. Píše se o tom v prohlášení oficiálního mluvčího íránské vlády Alího Rábiího.
34; Ve výrobě ukrajinských vagónů našli „zradu“. Každý pátý nový nákladní vagón vyrobený na Ukrajině má ruské nápravy.
35; Střet stíhaček F-16 ve Středomoří. Turecké ministerstvo obrany informovalo, že turecké stíhačky byly poslány do vzduchu, aby eskortovaly skupinu řeckých bojových letadel F-16, které se nebezpečně přiblížily tureckému průzkumnému plavidlu v Egejském moři.
36; V USA byla zatčena manželka jednoho z nemocnějších narkobaronů současnosti. Manželku mexického narkobarona zadrželi na mezinárodním letišti ve Washingtonu.
37; Stále drzejší nepřítel dostal přes pazoury. Obránci Doněcké republiky zlikvidovali palebný post. Ukrajinská armáda utrpěla ztráty.
38; Skandál v Charkově. Cukrárna rozzuřila „patrioty“ svými dorty s číslicí 23. Majitelka cukrárny je ale poslala do patřičných míst.
39; Ukrajina podala žalobu na Rusko za „otravu“ Navalného. Je to už devátá žaloba podaná Ukrajinou proti Ruské federaci. Byla zaregistrována pod číslem 10691/21.
40; Na internetu se objevilo video, na kterém veverka cupuje ukrajinskou vlajku.
41; Volné vycházky a oslavy skončily. Ukrajinská armáda má ztráty, vojenské nemocnice jsou přeplněné zraněnými vojáky.
42; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na prohlášení USA o krocích proti „Severnímu proudu – 2“. Ve Washingtonu jsou znepokojeni rostoucím vlivem Ruska kvůli výstavbě plynovodu, připomněla Marija Zacharova. Státní department USA se přiznává, že USA podkopávají základní principy svobodného obchodování a volné konkurence tím, že zákony trhu podřizují vlastním geopolitickým zájmům. Působí tak navzdory vůli suverénních států a proti zájmům občanů nezávislých států, shrnula situaci Zacharova.
43; Litva se s námi podělí o přebytky vakcíny proti COVID-19. Informoval o tom ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba.
44; Schvaloval násilí a diskriminaci. Navalnyj byl zbaven statusu „vězně svědomí“. Amnesty International zrušila rozhodnutí o uznání ruského opozičníka Alexeje Navalného za vězně svědomí.
45; Každodenní kontakt: Na ukrajinském ministerstvu zahraničí připravují telefonický rozhovor mezi Bidenem a Zelenským.
46; Zelenskij ven! Stoupenci nacisty Stěrněnka přišli k budově kanceláře prezidenta Ukrajiny. Primorský soud v Oděse vynesl rozsudek nad neonacistou Sergejem Stěrněnkem. Ten se se svými kumpány snažil donutit Sergeje Ščerbina složit poslanecký mandát.
47; Ruská armáda provádí velmi důležitou operaci v Idlíbu. Turecko zahájilo sabotáž. Informuje o tom nejnovější reportáž ze Sýrie.
48; Ukrajina odstupuje od dohod SNS o vzdušném prostoru. Příslušný výnos byl zveřejněn na stránkách hlavy státu.
49; Twitter smazal desítky účtů za „podkopávání důvěry v NATO“. Americká sociální síť Twitter zablokovala sto účtů spojených s Ruskem.
50; Bývalý šéf CIA obvinil Chruščova ze zavraždění Kennedyho. Podle názoru autorů prohlášení byl Lee Harvey Oswald, který zavraždil Kennedyho, spolupracovníkem KGB.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 23.2.2021

 1. žižka z trocnova napsal:

  na ukarjine vladnu chazarski nackovia superfašisti plateni rotschielodvymi bankstrami nie su to rusi a ten školak je tiež chazar turkotatar je ich tam ako maku už stovky rokov za rusov a ukrajincov sa schovvaju svojimi poruštenymi priezviskami takymi boli naprikla trockij bronstein ulianov lenin =blank dzugašvili putin slomov jelzin ´=ezelstein .porošenko walztman ajeho cela vlada to iste zelensky.ukrajina rusko celea euraza aprakticky dnes cely svet je pod ich otroctvom .

 2. .lak napsal:

  Zřejmě ty šílené tlamy neaktualizovali ale dejme tomu.
  https://aeronet.cz/news/a-je-to-venku-angela-merkel-po-schuzce-globalistu-skupiny-g7-prohlasila-ze-pandemie-bude-porazena-az-vsichni-lide-na-svete-budou-ockovani-tiskove-prohlaseni-de-facto-znamena-ze-nemecka-kanclerka/

  Enykibeniky kliky bé
  Pakostové nemají dost i když vypadají jako zombee po 3. zasloužených funusech. A brutopírují. Ten konec vám nepřeji ale jaký pán takový kmán.
  https://www.youtube.com/watch?v=BooiVypT2m0 time 5:18
  To jste v €araboafrice ECB nečekali?
  Tedy se necháte upíchat lektvary z jedové chýše / s důvěrou a bez paliativní péče s bolestmi. Rochní si v tom slabikáři. Vy "západní hodnoty. švába sociopatie
  https://www.youtube.com/watch?v=52zIso8OEuQ

  0 OdpovězUpravÚno 26, 2021 0:50

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!