Rusvesna: Přehled zpráv – 24.2.2021

maydan_851; Ruský diplomat Dmitrij Poljanskij varoval Kyjev před negativními důsledky jeho chování pro Ukrajinu. Kyjev riskuje, že definitivně přijde o Doněckou a Luganskou republiku. Jaký smysl by mělo pro obyvatele obou Republiky vracet se na Ukrajinu, která každý den lže světovému společenství, šíří dezinformace a mstní obyvatele označuje za okupanty na jejich vlastním teritoriu?
2; Na Ukrajině opoziční televizní stanice vymyslely způsob jak obejít sankce. Vlastníci těchto televizních stanic založili nový mediální holding, na který se sankce nevztahují. Šance na úspěch je ale mizivá.
3; Krymští Tataři tvrdě zareagovali na prohlášení Kyjeva o „štvanicích“ na poloostrově. Ejvaz Umerov označil argumenty ukrajinského režimu za hloupé a neudržitelné.
4; Situace na linii dotyku se každým dnem zhoršuje. Doněcká republika varovala Kyjev před nenapravitelnými důsledky počínání ukrajinské armády.
5; „Sputniku V“ důvěřuje stále více zemí. Ruský fond přímých investic hlásí, že roste počet států, kde vakcínu už registrovali.
6; Ruská armáda provádí v Idlíbu důležitou operaci. Turecko okamžitě zahájilo sabotáž. Vyplývá to z nejnovější reportáže ze Sýrie.
7; Hrozná odplata ze strany Republik Donbasu. Byla potrestána celá skupina ukrajinských ozbrojenců. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za poslední den.
8; Na Ukrajinu se ze Španělska dovážejí sladkosti kontaminované nebezpečným jedem. Čokoláda, která přišla již do maloobchodní sítě, se ukázala jako nebezpečná, protože obsahu ethylenoxid, což je karcinogenní látka, vlastně pomalu působící jed. Není to první případ. Stejnou látku dříve objevili i ve sladkostech z Indie.
9; Bulharsko na straně úhlavních nepřátel Srbska? Nová kosovská vláda vyhlásila, že bude úzce spolupracovat se Sofií na evropské integraci „nejmladšího balkánského státu“. Možná se tak Kosovo snaží vrazit klín mezi Srbsko a Bulharsko, mezi nimiž i beztak existuje historicky podmíněné nepřátelství.
10; Odvrátit spuštění „Severního proudu – 2“ za každou cenu. Mazaný plán Ukrajiny a Polska. Je jasné, že spuštění plynovodu, jehož výstavba se nachází v konečné fázi, už nelze odvrátit. Ale Polsko a Ukrajina se snaží z toho alespoň něco vytřískat – trochu podojit USA, tj. získat od nich kompenzace.
11; Američané jsou připraveni podpořit Trumpa. Protesty ve Washingtonu neměly žádný vliv na Trumpovu popularitu.
12; Co dělat s Ruskem? Jaceňuk zveřejnil způsob „drezúry“ Kremlu. Bývalý premiér Ukrajiny proslulý svými korupčními aférami nevynechá jedinou příležitost jak si kopnout do Ruska.
13; V hledáčku jsou bývalé republiky SSSR. Turecko má rozsáhlé „panturkické“ plány. Turecko se chystá spolupracovat s moldavskými Gagauzy. Tak se nazývá tamní turkická menšina čítající zhruba 144 tisíc osob. Některé „optimistické“ odhady uvádějí až 200 tisíc.
14; Západní elita znervózněla kvůli ztrátě Navalného. Angličané se snaží fenoménu „Navalnyj“ využívat až do posledního okamžiku. Komentátoři mluví o „ohlodávání Navalného kostiček“.
15; Ruský diplomat Dmitrij Poljanskij usadil německého kolegu v OSN Christopha Heusgena, který bez jakékoli konkrétní znalosti situace v místě kritizoval porušování práv na Krymu.
16; WHO oznámila termín ukončení pandemie. WHO bedlivě sleduje efektivitu vakcín proti COVID-19 kvůli rychle se šířícím novým typům viru.
17; Na Ukrajině vyzvali k trestání dětí za nelásku k ukrajinštině. Toto prohlášení učinil ve vysílání ukrajinské televize nacistický novinář Ostap Drozdov.
18; Ve Švýcarsku označili „Sputnik V“ za hit. Pokračuje vítězné tažení Sputniku po celém světě.
19; Po internetu koluje video ze školy v Rovenské oblasti na Ukrajině, na kterém je zachycena učitelka v maskáčích, která si stoupla na lavici a plamenně vykládá dětem o Majdanu. Uplynulo sedm let, ale mnozí na Ukrajině stále ještě nechápou, čím vlastně Ukrajině Majdan prospěl.
20; Na Urale byl zaveden režim mimořádné situace kvůli silným mrazům a nebývale intenzivnímu sněžení. Jde o Čeljabinskou oblast.
21; Na sociální síti TikTok se objevily nebezpečné výzvy typu „Polkni 40 tablet a sleduj, co se bude dít“... Promluvte s dětmi a všímejte si toho, co vaše děti na sociálních sítích sledují.
22; Zelenskij není ochoten se nechat očkovat mezi prvními vakcínou získanou v Indii. Dnes na Ukrajině startuje kampaň za vakcinaci proti koronaviru. Prezident dal na srozuměnou, že on se za pokusného králíka odmítá považovat.
23; Josep Borrell si ve Washingtonu postěžoval na „putinovský režim“. Šéf evropské diplomacie si povídal s experty ve Washingtonu.
24; Přijde sem celá Ukrajina! Radikálové vyhrožují Zelenskému. Akce neonacistů před budovou kanceláře ukrajinského prezidenta velmi rychle přešla v potyčky a srážky. Přicházejí informace o desítkách zraněných.
25; Novinář CNN, který dříve kritizoval ruskou vakcínu, se nechal „Sputnikem V“ očkovat přímo na kameru.
26; Ruská vláda proti NATO: Twitter maže stovky „nespolehlivých“ účtů. Mezi stovkou odstraněných účtů byly i takové,které byly spjaty s ruskou vládou a které se pokoušely diskreditovat NATO.
27; Koronavirus v Rusku zvolňuje. Celkový počet nakažených přesto překročil hodnotu čtyř milionů, což v přepočtu na počet obyvatel odpovídá situaci v Německu. V České republice je počet nakažených na milion obyvatel téměř čtyřikrát (3,84-krát) vyšší. Na Slovensku je situace „jen“ dvakrát horší.
28; Microsoft promluvil o údajných důkazech účasti ruské rozvědky na kybernetickém útoku na USA. O jaké důkazy ale jde, prezident korporace Brad Smith neupřesnil.
29; Obludně pitomá lež. Na Ukrajinou okupovaném území zahynul civilní obyvatel v důsledku výbuchu miny. Ve štábu OOS (ATO) prohlásili, že na dvůr soukromého domu na Kyjevem kontrolovaném území uložili minu „separatisté“.
30; Nemůžeme před tím zavírat oči. Evropou se šíří třetí vlna koronaviru. Lockdown podle všeho nemá sebemenší efekt. Evropské země jedna po druhé oznamují prudké nárůsty počtu nákaz.
31; Kdepak pokusní králíci... Na Ukrajincích se bude testovat indický sprej proti koronaviru. Informoval o tom ukrajinský ministr zdravotnictví Maxim Stěpanov.
32; Momenty zasedání Valného shromáždění OSN důležité pro Donbas. Některé země vyslovily své nezávislé názory. Nejvíce svou pozicí odlišnou od USA a Evropy udivilo Maďarsko.
33; V Charkově vrátili prospektu jméno po maršálu Žukovovi. Rozhodnutí schválila městská rada. Neonacisté se přišli do ulic rvát.
34; Pět let vězení a pět milionů pokuty. Jsou navrhovány daleko tvrdší tresty za urážku veteránů. Příslušné úpravy zákona o ochraně historické paměti jsou připraveny k druhému čtení.
35; V Lotyšsku byl zničen pomník sovětských vojáků. Byl odcizeno dělo. Dnes ráno bylo zjištěno, že byl silně poškozen pomník na vojenském hrobě v centru dvacetitisícového Jēkabpilsu.
36; Osmnáct investorů opustilo projekt „Severní proud – 2“. Mezi nimi je největší německá společnost Wintershall Dea.
37; Putin definoval největší hrozbu. Prezident se účastnil zasedání kolegia FSB. Za největší hrozbu označil terorismus a poznamenal, že je třeba s ním bojovat dříve, než se dostane do Ruska.
38; V České republice oznámil blížící se katastrofu kvůli COVID-19. Informoval o tom premiér Andrej Babiš na zasedání vlády.
39; Byl zadržen uživatel sítě TikTok, který tančil polonahý na památníku „Mamajev Kurgan“.
40; Peskov vysvětlil, proč byl Putin v dvacetistupňovém mrazu bez čepice. Pan prezident má úžasně pevné zdraví. Může si to dovolit. Mluví se o nejchladnější zimě za posledních 65 let.
41; Zemřel legendární moderátor sovětského pořadu „Kinopanorama“ Dal Orlov. Bylo mu 86 let.
42; Zelenskij navrhl Litvě pomoc při výrobě vakcíny a hned požádal o pomoc při jejích dodávkách.
43; Gazprom přerušil po dohodě s evropskými obchodními partnery tranzit plynu přes Rumunsko.
44; Šéf arménské opozice tvrdě odpověděl na Pašiňanova slova o nevybuchujících Iskanderech. Manukjan vyjádřil obavy, že vztahy s Ruskem se mohou po jeho slovech zhoršit.
45; Bakchanálie násilí. Ukrajinské ministerstvo vnitra tvrdě odsoudilo shromáždění stoupenců nacisty Stěrněnka. Podporujeme mírumilovné protesty, ale jsme kategoricky proti násilí a provokacím ze strany určitých lidí.
46; UFO se málem srazilo s letadlem USA. Piloti civilního Airbusu A320 letecké společnosti American Airlines informovali o nebezpečném přiblížení UFO.
47; Pochybná indická vakcína přišla Ukrajinu třikrát dráž než AstraZeneca. Dodávky vakcíny proti koronaviru na Ukrajinu svěřili britské společnosti Crown Agents, jejíž zástupci odmítli sdělit cenu.
48; Na Krymu se vysmáli billboardu SBU před velvyslanectvím Ruska, hlásající, že Krym je Ukrajina. Jen nesplnitelné přání, nic víc...
49; Kyjev má v úmyslu do roku 0225 dostat pod kontrolu hranici mezi Ruskem a Donbasem. Rozhodnutí bylo schváleno na popud ukrajinského ministra vnitra Arsena Avakova.
50; V Moskvě byla nalezena mrtvá mladá spisovatelka z Ukrajiny Adelina Šeldon. Tělo dívky objevil muž,který jí pronajímal byt. Nebyly zjištěny známky násilí. Dívka držela dietu zvanou „suchá hladovka“. Je tedy pravděpodobné, že se jí náhle udělalo tak nevolno, že si už nestačila zavolat pomoc.
51; Ve městě Kirov byl dopaden dobytek, který na schodech vedoucích do obchodu kopl invalidu o holi do zad. Ten se jen jako zázrakem dokázal zachytit madla dveří a neupadl. S vysokou pravděpodobností si ten primitiv vyložil pohyb ruky, kterou se chtěl stařík madla zachytit, jako pokus o osahávání manželky. Pachatel byl již dříve souzen za krádeže.
52; Krvavé fiasko ozbrojenců v Sýrii. Ruské letectvo změnilo útok nepřítele ve změť mrtvých těl útočníků a spálené techniky. Informuje o tom nová reportáž ze Sýrie.
53; Neposlechli svého pána. Ukrajina nevydá Spojeným státům muže obviněného z vraždy ozbrojence Pravého sektoru. Craig Lang byl propuštěn z amerických ozbrojených sil pro svévolné opuštění posádky a od roku 2015 žije na Ukrajině.
54; Američany vystrašilo další Putinovo vítězství. Americký list The National Interest označil brzké dokončení výstavby plynovodu „Severní proud – 2“ za Putinovo vítězství.
55; Vakcína druhé kategorie. Němečtí policisté se odmítli nechat očkovat vakcínou AstraZeneca. Zástupci profesních asociací vyzvali, aby se nehazardovalo zdravím policistů a důkladně se vyhodnotila rizika vakcinace.
56; Na Ukrajině chtějí vyrábět Boeingy. Ukrajina chce vytvořit předpoklady pro případnou spolupráci se společností Boeing.
57; Napadal s nožem. V Donbasu ukrajinští okupanti zadrželi „ruského vojáka“. O události informuje tiskové centrum štábu okupační operace.
58; Venezuela prohlásila velvyslance Evropské unie za personu non grata. Caracas zcela logicky zareagoval na sankce Evropské unie vůči 19 oficiálním představitelům Venezuely.
59; V OSN informovali o velmi vážné hrozbě světové bezpečnosti. Ať uděláme cokoli, stejně je už příliš pozdě. Jde samozřejmě o změnu klimatu.
60; Pentagon otestoval mezikontinentální raketu. Raketa uletěla 6,8 tisíce kilometrů od Kalifornie na atol Kwajalein na Marshallových ostrovech.
61; V Německu znovu promluvili o nutnosti „Severního proudu – 2“. Šéf německé společnosti Wintershall Dea Mario Mehren doufá, že výstavba Severního proudu – 2“ bude dokončena.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
6 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 24.2.2021

 1. .lak napsal:

  Z ae :lol:
  I možná kravina, co by ne. Jako život ve zmaru.
  krabatina
  Kocáb: Chci na hrad.

  https://www.tyden.cz/obsah-nejnovejsiho-cisla-casopisu-tyden_6_stranka.html

  Nemohu uvěřit tomu, že by to furt nepochopil! Jako ne***, zato ale neskutečnej ***d, NEmá nárok, ani kdyby se rozkrájel. Kolik tady ještě žije podobnejch zoufalců?

  2 OdpovězÚno 28, 2021 0:24
  Země bez intelektu
  Návštěvník
  Země bez intelektu
  Chce dobít. Vyhaněč :-))) rudé armády, může soutěžit se třemi bořiči památníků za svobodu proti fašismu s novotným, ten magor s fotrem velvyslancem z pindostanu mi vypadl a primátorem. Hormon, cenzoři trojjediní bez mechanického akizmetka. Religiózníci singularity projektoru neexistujícího křemíkového nebe protože nechápete hlupci ani pouhé 3D že bez času neexistují!!! Což einstain vám jasně marně s čtvrtým rozměrem říkal a vysvětloval v teorii realativity a počtáři a banksteři nechápající fyziku nepochopili a už úpadkoví retardi nikdy nedají. Vyšší počty, což geometrie prostě je. A mají zapovězené ignorací spirituality chtonici mentálně retardovaní. Na polohy bez emocí a citů nedožratelných materialistů skrze lži zámerů schwab-ismu, no ano záměrných lží úžerů. To nejlíp definoval se současným staven kasínového kapitalismu žetonů sluhům zoombie deviací posedlých chtíčů normální a možná současný as – http://www.nwoo.org/2021/02/01/putin-ti-kteri-nejsou-s-nami-jsou-odsouzeni-k-straslivemu-muceni/
  https://www.youtube.com/watch?v=TsPuVX2PjTs

  Nějak to jdu zaspat děti, vyspinkejte se taky.

 2. Mig 29 Fulkrump napsal:

  čilikošwěk g bo-du číslo šedesát - ADENDUM

  Letci Pozlouchám Ac 24 dc i Ejs bího a Lennyho
  na Ajronetu tež na slobodném wlkodlaku
  napokon po 2hý krát REPLAY leda S-lobo.dný vyšílač Termitiště u Letiště

  • Arina Averina napsal:

   Vidíš pořádně co jsi nám tu napsal? Přečti si to po sobě ještě jednou, jestli je to opravdu k bodu číslo 60.
   děkuji ahoj Arina

 3. Otto Mazaný napsal:

  Do ďálky naskáču na Káču více kilomajstrů neš-li hlemejšť
  Šmarja Honziku Korál maž nemaž eště něco pro mě nowego ?

  • Jan Kowak napsal:

   Co TO ta-dý píčeš.. Oto ?
   Oto
   No pro-to , žes neblil danas na Termina.le - dawam ti
   Dyzlajk & poku-tu 100 ,- koňur : //

   Reptiliani

   • Dobby napsal:

    kkta Nejděm na terminál lebo tam dali o mne videosák
    To si pozri jankko a nedávaj mi Dydlák lebo to som ja ten škret . ja ti zaplatím pokutu 100,-- dám niěčo do šmelce ale tuná je vynímočný stav je to zatvorené ja nemožem to teď zaplatiť janko

    Dobby

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!