Rusvesna: Přehled zpráv – 25.2.2021

pashinyan_31; Pro posměch na adresu Pašiňana byl v Arménii propuštěn zasloužilý generál. Vše vzniklo na základě Pašiňanova neobratného výroku o nevybuchlých raketách Iskander během eskalace konfliktu v Náhorním Karabachu.
2; Je to past. Zelenskij vysvětlil Dudovi nebezpečnost „Severního proudu – 2“. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij uskutečnil ve středu 24. února telefonický rozhovor s polským prezidentem Andrzejem Dudou.
3; Všichni jsou vystrašení a chystají se opustit frakci. Ve stran Sluha národa se rozhořel konflikt kvůli nacistickému vrahovi Stěrněnkovi. Někteří poslanci se vyslovují proti jeho uvěznění.
4; V Itálii zadrželi Ukrajince, který prodával zakázané léky. Bylo u něj zabaveno třicet balení léků.
5; Další na řadě po opicích. Na Ukrajincích budou testovat novou vakcínu. Na Ukrajině se chystají provádět klinické testy nového indického spreje proti koronaviru.
6; Tichanovskaja adresovala Lukašenkovi nové výhrůžky. Ukrajinský novinář Dmitrij Gordon nadále publikuje rozhovory s nechvalně známými osobnostmi a populisty.
7; Putin vyhlásil válku západním hegemonům. Ve středu 24. února ruský prezident Vladimir Putin uskutečnil setkání se zástupci Federální bezpečnostní služby. Pověřil je zesílením boje proti zahraničním agentům uvnitř Ruska.
8; Situace se nažhavuje. Okupanti podnikli útok na Luganskou republiku a zabili přitom staršího muže.
9; Evropská unie se obořila na Srbsko s kritikou. Komise pro zahraniční vztahy Evropského parlamentu zveřejnila zprávu o Srbsku. Ocenila sice vývoj v srbské ekonomice a ochotu spolupracovat se separatistickou provincií Kosovo, ale kritika směřovala na boj s korupcí, fungování parlamentu a na stav médií.
10; Trump může opět vystřídat Bidena ve funkci prezidenta. Bude-li Biden pokračovat v dosavadní politice, nebude pro Trumpa problém příští volby vyhrát, svěřil se Mitt Romney.
11; Jak dlouho budeme ještě čekat? WHO zveřejnila prognózu, kdy skončí pandemie koronaviru. Za celou dobu trvání epidemie zemřelo v souvislosti s koronavirem po celém světě necelých 2,5 milionu lidí. Celkem se nekazilo přes 112 milionů. Koronavirus nového typu rozhodně nezmizí úplně, ale lze jej dostat pod kontrolu. Důležitá bude rychlost procesu vakcinace světové populace.
12; USA ve strachu ze ztráty výsadního postavení ve světě rozpoutalo agresivní konfrontaci s Čínou. Washington se rozhodl budovat svůj vztah s Pekingem z pozice síly.
13; Ráj pro úchyly. V USA byly zadrženy osoby,které měnily občanům Ruské federace a zemí SNS sexuální orientaci. Pak už stačilo jen prohlásit, že jsou ve své zemi pronásledováni. Byla vybudována celá síť pro poskytování nezákonné služby.
14; Země NATO na hranici války. Eskalace napětí ve Středozemí. Manévrů se zúčastnilo 29 bojových letadel, mezi nimi i stíhačky F16.
15; Obyvatel Zabajkalska byl odsouzeni k osmi letům vězení za vlastizradu. Zasedání soudu proběhlo v uzavřeném režimu.
16; Třetí vlna koronaviru v Rusku? Kdy nastane a jaké jsou šance? Pravděpodobnost třetí vlny souvisí s šířením britského kmene koronaviru a faktem, že do Ruska dorazí v okamžiku,kdy nebude ještě proočkována dostatečná část obyvatelstva.
17; Ukrajinci budou muset skládat zkoušku z ukrajinštiny. Tento osud potká dokonce i ty,kteří se považují za Rusy.
18; Maduro udělal to, o čem sní většina Rusů. Tvrdá politika vůči EU a USA nadchla miliony lidí po celém světě. Venezuelský prezident Nicolás Maduro dal EU ultimátum a prohlásil, že pokud nepřestanou s politikou sankcí, nebude s EU uzavírat žádné dohody a nepovede s nimi žádný dialog.
19; Světem se valí třetí vlna pandemie. V USA byl prodloužen režim mimořádné situace, v České republice očekávají katastrofu, Merkelová podle svých slov ztratila svůj optimismus.
20; Doněcká republika hlásí, že přístupové cesty k Doněcku jsou pod palbou ukrajinské armády. Během dopoledne došlo k intenzivnímu ostřelování Jelenovky.
21; Čína oznámila vítězství nad chudobou. Každoročně bylo z bídy a chudoby vytaženo deset milionů Číňanů. Si Ťin-pching oznámil dokončení tohoto procesu.
22; Biden zrušil důležitý Trumpův výnos z dubna 2020 omezující vstup problematických cizinců do země.
23; A je to! Po odmítnutí ze strany zdravotníků a policistů se vakcínou AstraZeneca budou v Německu očkovat bezdomovci.
24; V Karačajevsku-Čerkessku byli zraněni policisté. Zločinci uprchli. Identita podezřelých je známa, chystají se opatření na jejich zadržení.
25; V Rusku pokračuje proces snižování počtu nových nákaz koronavirem. Denní počet nových případů je nejmenší od 8. října 2020.
26; Ukrajinská armáda pokračuje v teroru v Doněcké republice. Všichni viníci zločinného ostřelování civilní infrastruktury budou po zásluze potrestáni.
27; CIA vyšetřuje příčiny záhadného „havanského syndromu“ mezi diplomaty z USA. „Mikrovlnné útoky“ byly zaregistrovány na Kubě, v Číně a v Moskvě, hlásí CNN.
28; Vozidlo s komplexem S-400 mělo nedaleko Moskvy dopravní nehodu. K nezvyklé nehodě bez zranění došlo na Možajské ulici.
29; Teror ukrajinské armády. Nejvyšší představitel Doněcké republiky očekává reakce garantů Minských dohod. Připomeňme, že ostřelování Jelenovky začalo už 24. února přes den a trvá do těchto chvil.
30; Bývalý prezident Arménie vyzval lid, aby podpořili vojáky. Politická reprezentace, která prohrála válku a nechala si vzít území, musí odejít.
31; Na Ukrajině prudce vzrostl počet nově nakažených osob. Čtvrteční ukazatele byly o několik tisíc vyšší než čísla za středu.
32; SBU vydala zatykač na Anatolije Šaríje. Známého mediálního experta v jeho domovině obviňují z vlastizrady a podněcování národnostních a náboženských konfliktů.
33; Nejvyšší představitel Doněcké republiky avizoval zrušení části omezujících opatření ohledně koronaviru. Denis Pušilin informoval o svých pocitech po očkování ruským preparátem „Sputnik V“.
34; Rozvědčíci z 59. brigády ukrajinské armády natočili na video, jak pod jejich soukmenovcem explodovala mina. K další podobné mimořádné situaci došlo při redislokaci roty námořní pěchoty 35. brigády ukrajinské armády.
35; V řadách obránců Donbasu došlo ke ztrátám. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Luganské republiky.
36; Na Filipínách zahynuli policisté během speciální operace proti obchodníkům s drogami. Policisté při akci zastřelili své kolegy-detektivy, kteří byli policií nastrčenými klienty obchodníků.
37; Geert Wilders stojící v čele Strany Svobody v Nizozemsku vyzval nizozemskou vládu, aby koupila osvědčenou ruskou vakcínu „Sputnik V“.
38; Doněck byl dnes mohutně ostřelován. Od šestnácté hodiny místního času proběhlo několikahodinové intenzivní ostřelování. Celé město se chvělo v důsledku explozí munice.
39; Generální štáb Arménie požaduje odstoupení Pašiňan. Premiér promluvil o pokusu o státní převrat. Politická krize v Arménii, která vznikla po porážce v Náhorním Karabachu, se dostala na novou úroveň.
40; Se sametem je konec. Pašiňan vystoupil s prohlášením ohledně vyostřené situace v Arménii. Oznámil, že ruší své rozhodnutí uspořádat mimořádné volby.
41; Střelba v centru Kyjeva. Údajní „žoldáci“ zahájili palbu na nacisty.
42; Gorlovka čelí masivnímu ostřelování. Vyostření probíhá po celé linii fronty.
43; Ukrajinská armáda pálí po Doněcké republice minami používanými armádami NATO. Byly zveřejněny záběry ukazující minometnou munici M73HE ráže 60 mm, která byla vyrobena srbským zbrojařským podnikem Krusik v roce 2016.
44; Ruské ministerstvo obrany reagovalo na Pašiňanovo prohlášení o nevybuchujících Iskanderech. Prohlásili, že toto prohlášení vyvolalo údiv a nepochopení.
45; Krize v Arménii. Pašiňan volal Putinovi. Informuje o tom tisková služba Kremlu.
46; Lvovská městská rada vydala prohlášení na podporu odsouzeného nacistického zabijáka Stěrněnka. Nedávno byl Sergej Stěrněnko odsouzen k sedmi letům vězení za únos poslance.
47; EU reagovala na konflikt v Arménii. Evropská unie pozorně sleduje vývoj situace v Arménii.
48; Prezident Arménie negativně reagoval na požadavek Pašiňana odvolat šéfa generálního štábu.
49; V Polsku namodelovali scénář jaderné války mezi Ruskem a NATO. Prohlášení o „ruské hrozbě“ nezaznívají na Západě rozhodně poprvé.
50; V Kyjevě začaly domovní prohlídky a zatýkání v kanceláři Opoziční platformy Za život.
51; Kadyrov informoval o účasti Vladimira Putina na speciální operaci proti ozbrojencům. Nedávno Putin na zasedání kolegia FSB poznamenal, že v prosinci minulého roku byla zlikvidována poslední organizovaná banditská skupina.
52; Neuběhlo ani 24 hodin a Kyjevská prokuratura zrušila skandální rozhodnutí soudu o blokování stovek internetových stránek. Dozorový orgán provede služební vyšetřování v souvislosti s postupem funkcionářů Golosejevské správy policie.
53; V Arménii byl zatčen známý mediální manažer. Služba národní bezpečnosti Arménie oznámila odhalení zločinného spolčení.
54; Totálně odtržení od reality. Krymské úřady odpověděly na obvinění ze strany Kyjeva z válečných zločinů. „Prokuratura Autonomní republiky Krym“ vytvořená v Kyjevě obvinila nejvyššího krymského představitele Sergeje Aksjonova.
55; Zelenskij znovu svolává Radu pro bezpečnost a obranu Ukrajiny. Organizací setkání byl pověřen tajemník Rady Alexej Danilov.
56; USA se obrátily na arménskou armádou s výzvou. Státní department nedospěl k závěru, zdali šlo o pokus státního převratu v Arménii.
57; Kyjevská policie komentovala zatýkání u kanceláře největší opoziční strany. Pracovníci policie zadrželi autobus s pracovníky bezpečnostní agentury.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 25.2.2021

 1. .lak napsal:

  Historik
  Ještě jsem to nedoposlouchal, ale pravda je jiná. Lidský organismus je prakticky dokonalý. A kdo se v něm rýpe, hledá chyby a chce něco jakkoliv něco měnit, je hňup a idiot. Naši předkové prošli už všemi infekcemi a 60-70% umřelo vždy. Jste jejich děti. Jestli teď “umírá” s kovidem 0,01%, tak jako co. 30 let jsem nebyl u doktora a stalo se něco? Jasně že ne.

  0 OdpovězÚno 27, 2021 0:32
  Skořápkářtina
  Návštěvník
  Skořápkářtina
  Rejpat se v polopropustných sliznicích zraněními špachtlemi otevřením cest infekcí je obludný zločin. Mění si s nimi rukavice? Jinak to postrádá naprosto hygienu.
  Něco pro nosiče kartičky pohyblivých obrázků.
  https://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/video-dr-thomas-cowan-vztah-mezi-5g-a-koronavirem.html

  0OdpovězUpravÚno 27, 2021 1:13

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!