P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

603771d620302704dd59678fNáčelník amerických ozbrojených sil v Evropě generál T.D.Wolters pronesl 24.února řeč, která by měla znepokojit každého.  Generál např. prohlásil, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je "tvorba míru" a že USA musí, aby tento mír světu zajistilo, Rusko anektovat. Neustále nás zaměstnává boj s Moskvou a jestliže se i nadále bude Rusko vzpírat naší vedoucí roli ve světě, jsme připraveni prostřednictvím NATO na tento ruský postoj odpovědět. Všechny destabilizující aktivity na zeměkouli svedl generál na Rusko: "Bez ohledu na široké mezinárodní odsouzení a pokračující ekonomické sankce vytváří Rusko i nadále destabilizující ohniska neklidu a tak zůstává přetrvávající existenciální hrozbou pro USA i pro naše evropské spojence".

Samozřejmě, mohli bychom generálovu řeč odsunut stranou jako propagandu. Ale to není tak snadné. Ona totiž obráží sebe ospravedlňující a sobě sloužící a proto též slepou americkou zahraniční politiku, která velmi pravděpodobně míří k válce.

Generál Wolters prohlašuje, že smyslem pobytu americké armády v zahraničí je tvorba míru. Takže válečné hry USA/NATO a vojenské manévry na ruských hranicích jsou tvorbou míru a tedy pravým opakem toho, z čeho má Rusko obavy? Americké začlenění východní Evropy do NATO a podvracení dřívějších součástí Sovětského svazu, jako např. Ukrajiny, nejsou akty agrese? Dvě desetiletí trvající washingtonské války na Středním východě a Severní Afriky také vytvářejí mír a mír vytváří i neustálé americké hrozby Iránu a Číně?

Generál Wolters to tak vidí  a stejně to vidí i současný americký establishment. Ale z pohledu Rusů vyhlíží všechno jinak. Rusko je obkoleseno vojenskými základnami mocnosti, která neustále směrem k Rusku vysílá signály svého nepřátelského postoje, falešných obvinění a nikdy nekončící vlny sankcí. Rusko vidělo, jak byl prezident Trump odstraněn z úřadu, protože vyjádřil svůj úmysl normalizovat vztahy s Ruskem, a každý americký politik, který podporuje dohodu s Ruskem o kontrole zbrojení či o jakémkoli snížení napětí mezi dvěma velmocemi, je okamžitě onalépkován jako ruský agent.

Kreml už nespočetněkrát objasnil, že není ani pro USA a ani pro Evropu žádnou hrozbou a že jediné, o co stojí, jsou normální vztahy mezi zeměmi i velmocemi.

Ale generál Wolters na takovouto snahu odpovídá jednoznačně. "Soupeříme proto, abychom zvítězili".

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2021/02/26/americas-absurd-foreign-policy/
11 Komentářů k P.C.Roberts: Absurdní zahraniční politika USA

 1. proud napsal:

  ..........je to debil.

 2. Jochen napsal:

  Jak je videt i debilni zruda muze byt generalem a pedodent jeho ridicim! To jasne ukazuje kvalitu lidi v armade a samozrejme i policajtu.

 3. michal napsal:

  Ztopořánek chtěl tady vytvořit americkou základnu,aby kdykoliv se Američanům zachtělo, mohli nás bombardovat, jako žejim prý Ukrajinci sdělili, že se na ně tady Češi chystali, a tak nám vybombardují Prahu, to je svoloč, ti Američané a děvka Babiš jim leze někam, aby si vysloužil medaili do CIA jakou dostal Koudelka.

  • proud napsal:

   Tak nejak,kazda armada,nejen americka,kterakoliv,ktera zasahuje na cizim uzemi je spatna a vzdycky bude. To je prvni zasada ktera kdy mela bejt dusledne dodrzovana! Kazda zem ma mit armadu jen pro svou obranu a zasahy doma! Jinak je takova armada zbytecna a skodliva! Tedy i NATO a kazdy podobny uskupeni. Kdyz pominu ze v tom pripade je armada prakticky zbytecna,krome jediny veci,ze dokaze delat z kluku chlapy a pomahat doma.

 4. Max napsal:

  Rusko je imperialistická velmoc, která se vměšuje do vnitřních záležitostí USA na celém světě.

 5. Max napsal:

  Za b. je správně. Kdysi, za bolševika, když jsme měli západ za vzor, se to říkalo naopak

 6. Louis napsal:

  Jak jsem mohl kdy tenhle emerickej paranoidni prolhanej ksindl jeste pred 50 lety skoro obdivovat uz nikdy nepochopim. USA jsou fasisticke zlo cely pro svet. Ne Rusko a Cina, ale USA a NATO jsou teroristi nejvetsiho kalibru a nebezpecim pro svetovy mir. ISIL financuji dodnes a kradou Syrii naftu.

  • proud napsal:

   USA jako takovy ne,ale jejich siovlada a sioarmada.To je holej fakt.Obycejnej amik ani nevi co se za hranicema deje a co pachaj........

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!