Rusvesna: Přehled zpráv – 27.2.2021

kazaki_191; Zelenskij zareagoval na Bidenovu podporu ohledně Krymu. Biden prohlásil, že USA nikdy neuznají „anexi“ Krymu. Zelenskij vyzdvihl strategické partnerství a podporu USA sahající od teritoriální celistvostí až po posílení obranyschopnosti.
2; Světové výdaje na obranu přerůstají v jakousi pandemii. Už dva roky po sobě se tempo růstu výdajů na zbrojení drží na rekordních 4%. V první řadě díky USA a Číně.
3; Nikdy neříkej nikdy. V Rusku zareagovali na Bidenovo prohlášení, že USA nikdy neuznají Krym za Ruský.
4; Stoupenci nacistického vraha Stěrněnka odsouzeného na sedm let přijdou ke Kanceláři prezidenta likvidovat policisty, říká Geraščenko.
5; V Donbasu bylo registrováno vyostření po celé linii fronty. Přisouvá se technika. Došlo ke vzpouře manželek příslušníků ukrajinské námořní pěchoty, které plánují obrátit se na prezidenta s požadavkem zastavit nucenou vakcinaci nedostatečně otestovaným preparátem.
6; Jen málokdy v historii padala obliba politika tak rychle jako u Zelenského. V Německu informovali o rozčarování Ukrajinců i Západu ze Zelenského.
7; Donbaská země vrací okupantům to, co si zaslouží. Jejich vlastní miny kosí jejich řady.
8; Ve Velké Británii označili vakcinaci italské pěvkyně Anny Marie Chiuri vakcínou „Sputnik V“ za ostudu. Nechala se očkovat během turné po Rusku a v rozhovoru s televizí RT kritizovala činnost EU ohledně vakcinace.
9; Cílem nepřítele je zpřetrhání vztahů Ruska a Běloruska. Politické vedení Polska, Ukrajiny a pobaltských zemí pod záminkou imaginární hrozby z Východu aktivně lobbují za posílení zahraniční vojenské přítomnosti v regionu.
10; Diktatura nabírá na obrátkách. Ukrajinská moc našla způsob, jak se vypořádat s kterýmkoli oponentem. Na postupu v případu ukrajinského novináře Jurije Dudkina je vidět, že za vlastizradu lze označit naprosto cokoli, co přesně nekopíruje vládní postoje.
11; Proč se Rusko musí začít vměšovat do záležitostí Západu? Západ tak činí zcela otevřeně a bez jakýchkoli výčitek svědomí, protože považuje Rusy za lidi druhé kategorie. A této praxe se rozhodně nehodlá vzdát. Jedinou odpovědí je stejný postup v opačném gardu. Bez tohoto globálního konfliktu se Západem není možný další rozvoj Ruska.
12; Je třeba se připravit. Situace ve světě se zhoršuje. Za měsíc to vypukne i v Rusku. Politolog Sergej Markov komentuje „třetí vlnu“ koronaviru. V Evropě je nedostatek vakcín. Do Ruska za měsíc dorazí daleko nakažlivější varianta viru.
13; Rozsudek nad nacistou Stěrněnkem je rozsudkem nad celou tou radikální bandou a ukrajinskými pořádky, říká známý právník Portnov. Sergej Stěrněnko dostal sedmiletý trest.
14; Objevují se nové údivné reakce nad novou etapou „rovnostářského“ šílení v USA. Tentokrát se obětí stala matematika, kterou prohlásili za rasistickou vědu. A rasismus může být pouze bílý, protože jen bílí mají takovou moc.
15; Ukrajinští čarodějové a šamani proti Putinovi a Kadyrovovi. Jejich proroctví děsí: Virus bude mutovat, Rusko se rozpadne, na Ukrajině se objeví nový mladý politik. Jedná se o reakce na skandál, při kterém se ukrajinský vicepremiér Oleg Uruskij objevil hned vedle „teroristy“ Kadyrova.
16; Óda na Boží pampelišky. Jsou to opět ženy, které dávají naději na obnovu velké slávy Ruska. Byla zveřejněna historická úvaha o roli žen v dějinách Ruska.
17; Biden vyhrožuje Íránu v souvislosti s úderem na Sýrii. USA tvrdí, že úder byl veden na teroristickou skupinu z Íránu.
18; Moskevský starosta Sobjanin shrnul výsledky hlasování a obnovení pomníku Dzeržinského. Hlasování bylo svým způsobem manipulováno už samotnou formulací otázky, kdy si měli lidé vybrat mezi Alexandrem Něvským a Felixem Dzeržinským místo náležité otázky „Dzeržinskij ano nebo ne“. Protože hlasování rozdělilo společnost napůl (mírně zvítězil Alexandr Něvskij), rozhodlo se vedení Moskvy, že v nejbližších letech nebude postaven pomník žádný.
19; Dalších 16 lidí zemřelo ve Švýcarsku po očkování proti COVID-19. Předtím po vakcinaci proti koronaviru zemřelo ještě šest lidí.
20; Polský velvyslanec v Turecku se bojí „agrese Ruska“. Objekty ruské agrese podle ukrajinského vzoru se mohou stát i další země.
21; Na Ukrajině byla po pouhé hodině vysílání uzavřena nová televizní stanice „První nezávislá“, kterou založili majitelé tří televizních stanic zablokovaných rozhodnutím prezidenta Zelenského.
22; Koronavirus v Rusku: Celkový počet obětí epidemie již překročil 85 tisíc. Na počet obyvatel je to třikrát méně než v ČR.
23; Rusové určili hlavní prioritu země. Byly zveřejněny výsledky průzkumu mezi osobami staršími osmnácti let. Hlavní prioritou by podle 65% respondentů měla být stabilita země. Zajímavé je, že častěji takto hlasovaly ženy. Za uskutečnění radikálních reforem hlasoval čtvrtina respondentů.
24; Liduprázdné ulice a policejní kordóny. Kyjev se dopoledně nachystal na výtržnosti radikálů. Stoupenci oděského neonacisty Sergeje Stěrněnka avizovali začátek protestní akce na 13:00 hod.
25; Čas běží... Před Bidenem vznikl problém vyžadující neodkladné řešení. Joe Biden hledá novou strategii vůči KLDR.
26; Bývalý fotbalista ukrajinského národního mužstva Denis Taraduda přešel do ruského armádního klubu Chabarovsk. Bude žádat i o ruské občanství.
27; Ukrajina vstoupila mezi deset evropských zemí s nejrychlejším nárůstem počtu infikovaných.
28; Navalnyj si bude odpykávat trest nikoli v Jaroslavli, nýbrž ve Vladimirské oblasti.
29; Alpinisté z Luganské republiky pokořili vrchol hory Seldy-Vostočnaja v Dagestánu a zanechali schránku se vzkazem budoucím generacím.
30; Opravdu nemůže Rusko optimisticky hledět do budoucnosti? Telegram kanál Orda opět přichází s ironicky komentovaným přehledem úspěchů Ruské federace. Zahájení sériové výroby kapacitních elektrických rypadel, jediný světový vzor moderního lehkého plovoucího tanku „Sprut-SDM1“, hybridní dron ZALA VTOL, podmořský dron Aurora, nízkopodlažní městský autobus Kamaz na plynový pohon a mnoho dalšího.
31; V ukrajinské nemocnici ve městě Černovcy došlo k výbuchu a následnému požáru. Je hlášen jeden mrtvý a několik zraněných.
32; V centru Kyjeva téměř dva týdny visela na stromě stará pohovka vyhozená z okna. Stihla oslavit své již desetidenní jubileum.
33; Hrůzostrašná tragédie ve Voroněži. Matka zabila své děti (dceru 22 let a syna 8 let) a spáchala sebevraždu. O motivu tohoto hrůzného činu prozatím není nic známo.
34; Pašiňan ztrácí moc. Prezident Sarkisjan odmítl podepsat výnosy arménského premiéra.
35; Na Ukrajině oznámili, kdy vybojují zpět Donbas. Úsilí Kyjeva ohledně navrácení kontroly nad Donbasem nachází ohlas v Evropě. Ukrajina své vítězství plánuje za deset let.
36; Natalja Poklonskaja se obrátila na Zelenského: Já také miluji Ukrajinu. Pro mě je také důležité, jaké jsou vztahy s Ukrajinou. Poklonskaja vyzvala Zelenského k dialogu.
37; Opilí příslušníci ukrajinské námořní pěchoty začali hořet přímo v sauně. Rozdělávali oheň pomocí benzínu.
38; V Černém moři začalo cvičení NATO. Informovala o tom tisková služba Generálního štábu rumunského vojenského námořnictva.
39; Trolling v planetárním měřítku. FBI slíbila finanční odměnu tomu, kdo oznámí místo pobytu Jevgenije Prigožina. Společnost Concord vlastněná tímto podnikatelem zaslala FBI petrohradskou adresu svého majitele a žádá od FBI svou odměnu.
40; Proč ztrácíme Ukrajinu? Existuje výraz „Španělský stud“. Vyjadřuje situaci, kdy se stydíte a cítíte se trapně kvůli počínání jiného člověka...
41; Stoupenci maniaka a neonacisty Stěrněnka házeli vejce na budovu Generální prokuratury v Kyjevě. Demonstranti u budovy Kanceláře prezidenta prohlásili, že Zelenskij má týden na propuštění Sergeje Stěrněnka.
42; Opozice zhodnotila pravděpodobnost občanské války v Arménii. Další politická krize se rozhořela v Jerevanu po nešikovných Pašiňanových slovech o ruských Iskanderech.
43; V reakci na dostavbu „Severního proudu – 2“ otevře Ukrajina svůj energetický trh evropským společnostem. Podle vicepremiérových slov nemá Ruska nyní žádné nástroje, jak ohrozit energetickou bezpečnost Ukrajiny.
44; Nestřílej na civilní obyvatele a my tě nezabijeme. Ukrajinská armáda opět dostala v Donbasu za vyučenou.
45; Evropu očekává „ledové peklo“. Golfský proud se může zastavit! Experti vydávají šokující prognózy: Evropská civilizace prostě může zcela vymizet.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!