Podzim 2021: UKRADENÉ VOLBY

volbyDo voleb je ještě daleko, ale téma voleb již rezonuje v aktivnější části české veřejnosti. V posledních týdnech se většina pozornosti zaměřila na slušně řečeno kontroverzní usnesení P. Rychetského a jím vedeného Ústavního soudu, který již dávno neplní funkci strážce ústavnosti, ale stal se „třetí komorou parlamentu“, která si osobuje právo měnit pravidla politické hry a vytvářet pravidla nová, vyhovující pouze některým politickým strukturám. Ale jen málokdo si uvědomil, že se jedná o zástupný problém, který pouze úspěšně maskuje mnohem vážnější a zásadnější otázky týkající se skutečné demokratičnosti a transparentnosti volebního procesu.

V poslední době se jako houby po dešti množí výzvy z různých stran vlastenecké scény po sjednocení a společném postupu v podzimních parlamentních volbách. Je nutné dodat, že volání po sjednocení je často vedeno s dodatkem: „sjednoťme se pod naším vedením, pod naší stranou“. Skoro nikdo však nepočítá s jedním důležitým faktem: Pokud voliči nebudou mít naprostou kontrolu nad celým procesem voleb - což nyní ve skutečnosti nemají - jsou volby zbytečné!

V této chvíli není jisté, že k podzimním volbám v takové podobě, na jaké jsme byli zvyklí, vůbec dojde. Volby mohou být z důvodu aktuální pandemické situace (třetí, pátá, třicátá či kolikátá vlna zmutovaného koronaviru…) zrušeny, přesunuty na pozdější termín nebo převedeny na korespondenční či elektronické volby. Minulý týden k tomuto postupu dala naše Poslanecká sněmovna posvěcení v podobě přijetí „Pandemického zákona“. O zrušení, posunutí nebo změně formy voleb už navíc nebude rozhodovat parlament, ale ministerstvo zdravotnictví.

I když si to nyní jen málokdo připouští, je to velmi pravděpodobná varianta vývoje. Pokud by k tomu ale došlo, podle zkušeností z USA následně již nebude hrát žádnou roli, jaká byla skutečná vůle voličů a jak kdo hlasoval.

Nejnovější dění za oceánem jasně ukazuje, že v liberálně-demokratickém režimu již nemá smysl hovořit o nějakých čestných a svobodných volbách, a to včetně naší země. Vlastenecké síly by měly navrhnout zcela jasný a průhledný systém voleb, zcela odlišný od toho, jaký nám byl předveden ve Spojených státech. Nedávné "volby nevolby" v zemi, prohlašující se za vzor demokracie, zcela zřetelně ukázaly, že si liberálně-demokratické režimy již přestaly hrát na demokracii, a že se již nebudou rozpakovat zavést podobné podvodné praktiky také v dalších zemích, včetně té naší. Nemůžeme si tedy dělat žádné iluze, že o výsledcích letošních parlamentních voleb v ČR nebudou rozhodovat voliči a jejich hlasy, ale majitelé softwarových nástrojů pro vytvoření těch správných výsledků - tak jak jsme to viděli před několika měsíci ve Spojených státech.

Jak to nyní funguje?

Pravidla pro sčítání hlasů byla až do roku 1998 nastavena dostatečně transparentně. Každá strana registrovaná v daném kraji měla právo delegovat své zástupce do volebních komisí na všech úrovních, což jim umožňovalo vzájemnou kontrolu. Od voleb 2002 však došlo k redukci úrovní, na nichž probíhá sčítání výsledků, a navíc byl celý proces agregace celkových výsledků převeden do rukou Českého statistického úřadu (ČSÚ), jelikož ke vzájemné kontrole stran dochází již pouze na okrskové úrovni. Ústřední volební komise tvořená zástupci politických stran byla po volbách 1998 nahrazena Státní volební komisí, jejíž členy jmenuje vláda. Takže možnost vzájemné kontroly stran zůstala pouze na okrskové úrovni, navíc pouze tam, kde byly kandidující strany schopny delegovat svoje zástupce.

Dalším prvkem diskriminujícím menší kandidující strany a hnutí je vysoký počet okrskových volebních komisí. Z logicky věci vyplývá, že pokud bude chtít kandidující subjekt zajistit kontrolu správnosti volebního procesu, bude zapotřebí zajistit velký počet zástupců do okrskových volebních komisí. Což automaticky zvýhodňuje velké politické strany s množstvím členů a příznivců.

Tedy shrnuto: Nyní existují pouze okrskové volební komise, Státní volební komise a ČSÚ. Okresní a krajské volební komise byly záměrně zrušeny. Nikdy také nebyly veřejnosti předloženy údaje o tom, na jakém software a hardware jsou volby počítány, jak je zabezpečeno bezpečnostní schéma záplatování systému a jeho vnější ochrana, jaké společnosti se podílí na údržbě a vývoji systému, jak je testována spolehlivost a relevance výsledků výpočtů systému a jakými certifikacemi systém prošel.

Není důležité, jak lidé volí, ale kdo počítá hlasy! Proto je nutné,…

Jedinou možnou variantou, která zaručí spravedlivý a transparentní volební proces je přítomnost kontrolujícího lidského faktoru ve všech etapách volebního procesu. Tedy přítomnost zástupců kandidujících subjektů ve všech stupních, kde se hlasy sčítají - od okrskových až po ústřední stupeň, tedy ČSÚ. Aby byla neustále možnost jednoduchého sečtení a rozdělení odevzdaných platných hlasů! Bude to sice o něco delší, zato skutečně demokratické. Všechny námitky proti tomuto mohou mít pouze technický charakter, což však není relevantní, vzhledem k tomu, co ukázaly volby ve Spojených státech. Pokud zůstane dosavadní systém, kdy se vše nakonec určuje v počítačích ČSÚ na neznámém SW, a kdy záhadně na hodinu padají servery, aby pak ukázaly překvapující změny, nemá smysl ani k volbám chodit, protože pak se pouze stáváme užitečnými idioty v jejich hře na demokracii.

Proto je důležité zavést kontrolní mechanismy na všech stupních, tedy zejména na té nejvyšší, na ČSÚ. Těmito zmocněnci mohou být IT specialisté jmenovaní kandidujícími politickými subjekty. Stejně tak musí ČSÚ zveřejnit, na jakém SW jsou prováděny úkony vztahující se k volbám a případně písemně zodpovědět na všechny dotazy zmocněnců kandidujících politických subjektů, týkající se IT procesů v sečítání odevzdaných hlasů. Jak ukázaly poslední volby jak v USA, tak v ČR, dochází v procesu závěrečného sčítání hlasů k záhadným výpadkům proudu, zaplavení technických místností, atd., což oprávněně vede k domněnkách, že tyto události nebyly náhodné a sloužily k provedení „úprav“ v konečných výsledcích voleb. Proto je přítomnost zmocněnců – IT specialistů kandidujících subjektů - přímo v místě sčítání hlasů na IT technice nutná, neboť budou mít možnost fyzické kontroly nad tímto procesem a budou schopni vyhodnotit případné technické, softwarové nebo hardwarové výpadky.

Kapři si však svůj rybník nevypustí a „osvědčený“ systém, vylepšený o novinky ze zámoří, určitě z rukou nepustí. Co tedy dále?

Protože nelze předpokládat, že by za stávajícího liberálně-demokratického režimu došlo ke změně volebního procesu tak, aby byl reálně transparentní a vyjadřoval vůli voličů, navrhujeme další, velmi radikální krok - aktivní bojkot voleb. Jedinou efektivní odpovědí je zcela odmítnou účast na volbách!

Můžete namítnout, že lidé již nyní bojkotují volby tím, že k nim nechodí. Možná pár procent voličů tímto způsobem dává najevo svoji nespokojenost. Většina lidí však zůstává doma buď z pohodlnosti, nebo z pocitu, že "jsou stejně všichni stejní" nebo "stejně se nic nezmění". To, co navrhujeme, je však bojkot ve smyslu aktivního občanského odporu, které upozorní širší veřejnost na nedemokratičnost volebního procesu. Vládní představitelé občanskou neposlušnost nesnášejí, neboť jde o způsob, jak jim nespokojený občan ukazuje, že se jich nebojí.

Vlastenecky orientované politické subjekty se nesmí stát užitečnými idioty, které svojí účastí v netransparentních volbách pouze dodají zdání legitimity voleb. Tyto strany naopak musí veškerou svoji energii, čas a finance, které by jinak daly do svojí zbytečné účasti ve zkorumpovaných volbách, věnovat přesvědčování voličů k aktivnímu bojkotu voleb

Samozřejmě chápeme, že tento postoj vyžaduje již hodně osobní statečnosti a odvahy. Že pro většinu politických vůdců vlasteneckých sil je mnohem jednodušší vytvářet nějaké koalice a žít v naději, že tentokrát to vyjde. Nevyjde! Naopak, díky pravděpodobným manipulacím s výsledky to bude mnohem větší debakl než kdykoliv předtím a další ztracená příležitost. Přitom režim je vnitřně stále slabší a slabší, takže se musí stále více uchylovat k represím. Šance zvrátit vývoj tady je, ale nebude to cesta jednoduchá a bezbolestná.
29 Komentářů k Podzim 2021: UKRADENÉ VOLBY

 1. Boris Orava napsal:

  K podobnému bojkotu voleb byli minule vyzýváni i Ukrajinci. Nevím, zda volby skutečně bojkotovali, ale oficiální informace hovořily o naprosto běžné účasti. Obávám se, že by u nás i při masovém bojkotu byly médii roznášeny informace o obvyklé účasti. Stejně by zase platilo Stalinovo "důležité je, kdo hlasy sčítá".
  Mám lepší návrh: Pokusit se prosadit novou věc a to Kontrolní Doplněk Voleb. Stalin by protáčel panenky. Vymyslet ten systém bylo celkem snadné, ale už delší dobu se snažím jej nějak prosadit. Bezvýsledně. Nikdo z oslovených nemá zájem a já, jako občan, nemám možnost podat návrh v parlamentu.
  Boris Orava.

  • proud napsal:

   Myslim si ze nema smysl se bavit s parlamentem(z duvodu ze je loutkou ovladanou GP),ze smysl ma se bavit s lidma a resit veci odspoda nahoru. Ovsem organizovane a ve velkym,hlavne "podobrym"(to znamena podporovanim a ignorovanim),to je to co ma smysl,musi to fungovat a je to zarucene nepostizitelny.Ovsem chce to uvedomeni vetsiny obyvatel a na tom je potreba skutecne fest makat,protoze skoly a soucasna agenda vubec uci pravej opak,ovcanstvi.

  • Komodor napsal:

   Samozřejmě, že nejdůležitější prvek ve volbách je ten "počítací", tedy v našem případě tajemný software na ČSÚ (tajemný proto, že ČSÚ odmítá zveřejnit, co je ta za SW, kdo je tvůrcem, atd.)
   Řešení problému samozřejmě existuje, je relativně jednoduché a zcela levné. Problém je v tom, že zde není politický zájem na tom, aby byly volby transparentní a demokratické. Proč, to si každý alespoň trochu myslící člověk může domyslet.
   Čili pak zbývá otázka - proč chodit k volbám, kde není zaručeno, že hlasy voličů budou skutečně zohledněny v konečných výsledcích. Pak se volič stává pouze křovím, díky němuž se schovají volební "výsledky" naplánované někde jinde a někým jiným, než voliči této země.

 2. .lak napsal:

  No nežijeme snad v boží době na prahu ráje? :lol:

  .B.
  Ha! Na “nápravě” se už pracuje! Špicar z Aspenu (zároveň připouští, že lidi ZATÍM nemůžou nutit):

  Potřebujeme, aby vláda změnila zákon tak, aby nám umožňovala přimět naše zaměstnance nechat se otestovat. Vláda nám tvrdí, že včera nějaké opatření přijala, které nám to umožní. Tak jsme na něj zvědaví a doufáme, že to tak opravdu je.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/velke-testovani-zacina-muze-zkrachovat-na-odmitacich-145239#source=hp&seq_no=10&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=ZguaVEvqj25-202103032255&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Pokud budou měnit zákon, tak si zapamatujme jméno každého poslance, který pro to zvedne hnátu. Každého!!

  52 OdpovězBře 4, 2021 0:00
  Inkarta
  Návštěvník
  Inkarta
  Buďme realisté. Legislativní proces trvá třeba rok. Když to máte připravené. A změnit x zákonů a věcí kolem, včetně ústavy, to do voleb nedají ani náhodou. O mezinárodních úmluvách nemluvě.

  0OdpovězBře 4, 2021 7:52
  Ent
  Návštěvník
  Ent
  Tak jako Nacisté si měnili zákony dle svého potřebného pro režim.

  12OdpovězBře 4, 2021 12:30
  Ohnívák
  Návštěvník
  Ohnívák
  análů deep state brutopýr vás ještě nezkádroval bosingostalkingovým slabikářem jako desítky neautorizovaných šlaků zdejší ministr vnitra administrátora pro jektora singularity?comment image

  0OdpovězUpravBře 4, 2021 21:57

 3. proud napsal:

  A jeste delsi to delej,a za sebou aspon 3x jako siopjakinuv sioJena :-)))))))))))))))))))))))))))))))

 4. kadlik napsal:

  Reseni je jednoduche vlastenecke strany musi ustanovit kontrolni ogan ktery si skopiruje volebni data na okrskové úrovni jeste nez se dostanou do sparu ČSÚ a provede scitani sam a paklize se vysledek bude lisit o vice nez nejakou statistickou scitaci chybu ktera byva vetsinou v promile procent tak pekne celej ČSÚ k soudu a do teplaku za zfalsovane volby !!!!

  • proud napsal:

   I tak by to mozna slo,nebejt onoho "ale",ktery se tejka voleb cinknutejch uplne stejne jako pripadnejch uplne poctivejch.On GP na volby totiz celkem kasle,ty jsou interni zalezitosti a on se prkotinama nezabejva,proc taky,kdyz na to ma.Pro nej je mnohem efektivnejsi a levnejsi vystartovat az po volbach na uz "hotovy" pozice a udelat si s lidma na nich svuj poradek. Tim logicky pro nej nejaky volby odpadaj,jemu je jedno kdo si rozdeli zvanec,kterej mu necha za poslusnost,jestli Karel,nebo Pepik,pro nej je dulezita jen ta poslusnost. Je to mnohem efektivnejsi i levnejsi a o starosti min. Takovou "prejvladu" obeha za chvili jedinej borec s kufrickem a vyridi co je potreba.

  • Eschatolog napsal:

   na sčitani voleb stači tužka, papir a mobilni telefon, na kontrolu souctů stači veřejně vyvěsit výsledky okrskových obvodů na internetu trvale, na kontrolu v okrskove komisi stačí ustavit 2 až 3 ověřovatele vysledků, na kontrolu započteni meho hlasu stači muj kontrolni kod uvedeny ve veřejném seznamu kodu u kandidata,
   softwary, kompy a čsu jdou k hovnu resp. slouži jen mafii, je to pro goje moc složité ?

   • proud napsal:

    Ted jsem psal ze je to hlavne vsechno zbytecny,cely slavny "voleni" a je uplne jedno kdo se zvoli,stejne si ho "svet"(GP) udela k obrazu svymu,nebo necha vymenit.Krasnej priklad toho ze to tak je jsou nasi slavni "Pirati"! To je duvod proc je pro me a melo by bejt prakticky pro kazdyho,tema voleb,vlad a podobne u ledu.Mit vladu,poslance a kohokoliv s moci znamena nabidnout ho GP k dalsimu zpracovani,odmenou,vymenou,vydiranim,nebo zabitim.Porad nechapu proc delat cokoliv co mi jako obycejnymu cloveku nejen nepomuze,ale dokonce ublizi!

  • Komodor napsal:

   Ano, řešení je to skutečně jednoduché a bylo by zřejmě i funkční. Jenže v článku je již také naznačeno, kde je problém - to by se nejprve museli vlastenecké strany na něčem podobném dohodnout a svými lidmi obsadit všechny volební okrsky v republice a pak by každý volební komisař musel vámi uvedený úkon skutečně udělat. O něco podobného se pokusila SPD udělat již u minulých voleb, ale nepodařilo se, navíc ani tato největší opoziční strana nebyla schopna zdaleka schopna obsadit všechny volební okrsky. Navíc většina komisařů za vlastenecké strany by nemuseli být aktivní vlastenci, ale pouze za peníze pracující sympatizanti, kteří by se již v mnoha případech na nějaké sepsání a následné odeslání výsledků dále vykašlali, protože za to nic nedostanou. To je bohužel realita našich dnů. Stejně jako neschopnost vlasteneckých subjektů se na něčem podobném, co navrhujete, dohodnout.

 5. Jana napsal:

  Návrh na bojkotování voleb je ten nejblbější návrh, co mohl autor udělat. Neuvědomuje si, že tím napomáhá našemu nepříteli? V této době, kdy se rozhoduje, jestli nás pohltí Německo nebo jestli se staneme součástí obnoveného Rakousko-Uherska nebo jestli se obnoví Československo je naopak nutné k volbám jít.
  Na to, že autor vedl domobranu tak chápání řídících procesů nic moc.
  Volby budou platné, i kdyby přišlo jen 5% voličů. A voliči liberálů zcela určitě k volbám přijdou. Je třeba zapracovat, tlačit na větší kontrolu voleb.

  • Komodor napsal:

   Jano, chyba není v autorovi článku a navrhovateli voleb, ale ve vás, že neumíte číst pořádně texty. Případně je dostatečně chápat. Protože v článku je jasně a zřetelně napsáno, že ač bude volební účast vlastenecky smýšlejících voličů jakákoliv, stejně jim bude přiděleno "vlastníky" volebního software takové procento, které jim neumožní cokoliv v následujícím období rozhodovat. A jak jinak chcete při současném volebním zákonu zamezit, aby nedošlo k volebnímu megapodvodu, jako v USA? Navíc autor netvrdí, že bojkot voleb je cíl, ale pouze prostředek k tomu, aby se zpochybnila legitimita z takových voleb vzešlého parlamentu a vlády.
   Takže se nezlobte, ale ten, kdo má problémy s chápáním nejen řídících procesů, ale i napsaného textu, není autor, ale vy. Možná by bylo lepší, raději si článek několikrát přečíst a třeba i s někým prodiskutovat, než jej budete komentovat, nemyslíte?

   • Jana napsal:

    Já jsem zase napsala, že voliči liberálů k volbám půjdou a že volby budou platné, i kdyby přišlo jen 5% voličů. Bojkotem nedocílíte vůbec nic.

    • Komodor napsal:

     Samozřejmě, že formálně budou volby platné, i kdyby došlo pár voličů - takový je zákon. Ale tady jde přeci o něco jiného, než o formální správnost voleb. Jakou legitimitu může mít takto formálně správně zvolený parlament?
     Další věc, kterou je nutné pochopit - bojkot voleb neznamená nejití k volbám. To by bylo samozřejmě málo. Bojkot znamená aktivní účast na akcích, které již předem upozorní na nedemokratičnost voleb. A nejsou to demonstrace nebo petice, s takovými protesty si režim vytírá zadek. Musí jít o zcela jiný druh protestů, se kterými se režim nedokáže tak jednoduše poradit. A hlavně - režim musí vědět, že i když budou volby formálně v pořádku (a to si jistě dokáže zajistit), tak značná část občanů prostě odmítne výsledky takových nedemokratických voleb uznat, včetně následného neuznání jak parlamentu, tak vlády. Včetně neuznání všech zákonů a dalších legislativních kroků, vydaných nelegitimní vládou a nelegitimním parlamentem. Už tomu prosím rozumíte?

     • Jana napsal:

      Na legitimitu výsledků voleb se dnes nehraje. Vždyť je všude pošlapávána Ústava, lidská práva, tak nějaká legitimita ani to, jestli Vy novou vládu neuznáte, nikoho trápit nebude.

      • Komodor napsal:

       Samozřejmě, pokud já, nebo dalších sto, nebo dalších tisíc lidí nebude uznávat legitimitu vlády (a tedy i nelegitimních zákonů a dalších legislativních aktů), nic to nezmění. Když to ale udělá sto tisíc lidí, nebo třeba půl milionu, pak to už něco znamenat může.
       Ano, skutečně je Ústava dnes a denně pošlapávána těmi, kteří by jako první měli Ústavu ctít. Ale pak je třeba zamyslet se nad tím, zda není čas změnit režim, když ten stávající nic kromě sebe sama nerespektuje.

       • proud napsal:

        Mozna nastvu nejen tebe,ale me by sedel zpatky socik(i pres to ze jsem podnikatel,rad bych se vseho vzdal k dobru vsech,zadnej problem) s temer vsim co v nem bylo.Pisu temer,protoze uplne tak jak byl s KSC,zavrenou carou a nesvobodou slova bych ho nechtel. Ale socik kterej by se vyvijel! Tedy socik kde by si skutecne vladli lidi netajnyma vseobecnyma referendama,tedy otevrene,s pomoci nikoliv vlady a politiku co by se stali minulosti,zakonite,kdyby si lidi vladli sami,ovsem s pomoci nasich nejlepsich specialistu a odborniku jako poradniho sboru,aby kazdej vedel a chapal o co v referendu o tom ci onom jde a mohl se obecne erudovane rozhodnout co si zaskrtne,co mu sedi.A protoze zadny strany,slo by o skutecnou vetsinu co by to ci ono podporila a zavedlo by se to.A protoze vyvoj,nikdo by nedoplacel napriklad na automatizaci a podobne,jak se oblbovalo,by se stalo skutecnosti,automatizace by nebyl pro lidi prusvih,ale naopak cesta jak mit vic casu pro sebe a rodinu,pro ostatni. Coz by si taky zadalo zavedeni nepodminenyho prijmu,ale ne jeho ruznejch,zprasenejch(umyslne) modifikaci. Bylo by to nadlouho cely vysvetlit,tohle je jen nejhrubsi nastin o kterym bysme si stejne rozhodli vsichni,ale vidim to jako dobry reseni........Prijde mi ale ze jeste porad nejsme dost daleko abysme to dokazali pochopit a ocenit.

     • proud napsal:

      K tomu nejsou potreba volby,to prave jde udelat kdykoliv,s kymkoliv a cimkoliv! Treba ted hned! Jenze k tomu potrebujes par zakladnich veci,ta prvni je uvedomely obcanstvo a ne ovcanstvo,to je ta zakladni alfa a omega,dalsi je organizovanost,kdy si lidi reknou co je pali nejvic a kde a cim a jak to odignorujou. Jinak se dostanes do soucasnyho stavu pokutovanejch,zaviranejch a napadanejch jednotlivcu jejichz pronasledovani odradi ostatni ovce.Je to vlastne celkem prosty.Takze abych neco ignoroval a nepodporoval,musim vedet co a proc a neblbnul s kravinama,obzvlast tema lehce nahraditelnejma.

 6. martin bareš napsal:

  "Jedinou možnou variantou, která zaručí spravedlivý a transparentní volební proces je přítomnost kontrolujícího lidského faktoru ve všech etapách volebního procesu."

  Toto bych, bez ohledu na ostatní komentáře, z článku vypíchl jako nejdůležitější.
  Vzpomínám na naše volby, kde vznikaly pochyby o záhadném vzrůstu počtu hlasů některých stran krátce před volbami, atd. Pochyby byly slyšitelné málo a media jim samozřejmě nevěnovala pozornost. O volbách v USA škoda mluvit.

  Už tehdy jsem si říkal, že tohle počítačové bláznění je pouze a jenom vzdalování od lidí a nahrávka Pirátům a podobným, kteří jsou v blbosti, IT expertizmu mistři a na špici, a ve ctižádostivosti na výši. Myslím, že i panávrhy na snižování voličského věku někam do mateřské školky - salámovou taktikou samozřejmě - s obrázky krtečka jak se mazlí s preferovaným politikem, budou také z dílny těhle geniů.

  Ale ohne sranda: Článek je vážná věc a mám již delší dobu podobné pocity, "že vláda lide do tvých rukou nikdy se nevrátí". Ona tam tedy nikdy nebyla, ale jedna zvířetomilka o tom zpívá.

  Zkrátka a dobře: Lidský faktor, nezaměnitelný a nepřekročitelný článek. Ne počítače, vzdálené lidem!

 7. proud napsal:

  Kdy vam dojde ze volby nepotrebujete a mate si vladnout sami?? Nikdy,nemeli byste jednak nad kym plakat a na koho kydat hnuj a podruhy jak tak ctu: NEMATE NA TO KOULE,ovcani,dobre vam tak!

 8. Pritel napsal:

  Tak tak, proud má pravdu. Je jedno, kdo tam bude. Každý má nějaké máslo na hlavě, díky kterému je vydíratelným, anebo strach o něco, o někoho. A pokud ani strach o život nepomůže, pořád je tady nějaká "nešťastná nehoda". Selhání brzd u auta, strom v zatáčce přez cestu, náhodné loupežné přepadení, infarkt z čistého nebe, smrtelná choroba, rakovina, sebevražda (oblíbená, viz. slovensko), popř. pád letadla (to bylo i u nás po 2. světové, ne? - jsem čechoslovák, ne čech). Kulka je moc viditelná.
  Zvolte si za idoly třeba ty voly i s jejich bláboly. Stejně se podvolí jejich vůli, nebo je odvolí či upálí. Na poli vy voli budete stejně makat jak bílí nevolní. Věřte světlu, svítí, a čím dál jasněji. Za chvíli se temní už neschovají ani ve sluji. Volby mám v prdeli, já žiji a přežiji. Co s vámi, ovčani, je na vás, né na nich.

 9. Pritel napsal:

  Proude, nezajdeme na pivo? Dobře pokecáme, otvíračka po tel. domluvě s hostinským v zatemněné soukromé místnosti, hold doba temna. Spaní není problém, paní. Více hlav, více ví.

  • proud napsal:

   Diky za pozvani,ale nepiju,ani to pivo ;-).Driv jsem si sem tam dal dve deci cervenyho,ale i s tim jsem prastil:-).Nic mi to nedavalo. Abych se priznal,jsem spis samotar a s lidma se bavim kdyz mezi ne vyslovene musim. Spis deti jsou otevrenejsi a zvidavejsi po informacich,nez "vyuceny ovce",s detma se da pracovat,samy si hledaji,staci ze chytnou zajimavej nazor a dokazou se ptat. Ovcani mi spis pripadaji jako: "jen se vykecej,hlavne mi dej pokoj" a jdou si k Buresovi pro koblizek a pak k doktorovi nechat si podlomit zdravi..........stejne s covidem,do zblbnuti delaj vsechno co jim kurvi zdravi,protoze "vlada" naridila,nez by se zajimali o co vlastne vubec jde a zaridili se podle svyho.Jednoho uz ta blbost docela po tech letech unavuje.

 10. Jarda napsal:

  A proto je třeba se poučit od vyspělejšch národů, které přinášejí do Evropy dosud nevídaný pokrok:
  „Zásadní vadou každých voleb je, že často přinášejí překvapení. Proto je v našem království nepraktikujeme.“ (Nejmenovaný princ ze Saudské Arábie.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!