Samozřejmě, že Sputnik V je také nástroj propagandy

13249326_66_0_2968_2047_638x450_80_0_0_bff22af33a80ef8b07943df7029fd117Asi jako osvobození Sovětským svazem, nebo pomoc USA prostřednictvím UNRA, jako dodávky obilí ze Sovětského svazu po suchu v roce 1947, jako Marschallův plán (byť zdaleka nikoli bez podmínek), jako každá pomoc za kterou je vidět šlechetný dárce nebo pomocník, například laskavá Evropská unie, která nás zachraňuje ze spárů pandemie a nic za to nechce a skromně nepřipomíná, že nakoupila za peníze, které nebyly její a uzavřela smlouvu, kterou nesmíme vidět.
Každá pomoc vyvolává zlost těch, kteří ji neradi vidí a dávají přednost potížím bez pomoci. Sami by rádi dali a sklidili vděčnost, ale nemohou.
Vakcíny, které mají být monopolně dodávány přes EU jsou poněkud nedostatkové. Proč ale jiné být nesmějí? Mohly by vyvolat nežádoucí pocit vděčnosti a ukázat, že země pilně dehonestované v médiích hlavního proudu jsou schopny čehosi pozitivního.

V některých zemích to vyhodnotili jinak, lidské oběti, hospodářské ztráty a sociální propad jsou tak veliké, že vezmou za vděk pomocí od kohokoli, i od toho zpropadeného Ruska.

V Evropské unii je to jinak, než Sputnik, to raději lidské oběti, hospodářské ztráty a prohloubení sociálního rozvratu. V některých zemích na to kašlou. To Česká republika jde příkladem s praporem vysoko pozdviženým, papežštější papeže. Až to připomíná starý vtip, jak se Polák ptá Čecha, proč tak málo lidí v jeho zemi bojovalo za války proti okupaci, a dostane se mu odpovědi: "My jsme nemohli, u nás to bylo zakázaný."
Proto my nemůžeme očkovat Sputnikem, proto se hledají důvody, proč to nejde. Tušený zákaz a předposranost jako prostředky úspěšného přežívání. Sputnik není dostatečně prozkoušený, zatím ho dostalo jen několik set tisíc lidí, to přece nestačí, to dá rozum. Pozitivně hodnotící článek ve vysoce prestižním vědeckém časopisu Lancet? To taky nestačí. Není schválený unijní agenturou EMA. To je správný argument! Jen ty unijní instituce jsou spolehlivé a vybavené kompetencemi, ty státní se mohou zrušit. Ostatně i státy jsou na zrušení. Pirátka europoslankyně Markéta Gregorová vyhlásila, že se na to těší.

Na přiloženém záznamu ze čtvrtečního Radiožurnálu je rozhovor s ředitelem Biologického centra ČAV Liborem Grubhoferem. Pan redaktor nás informuje, že zástupci Komise o společném nákupu neuvažují, avšak prezident Zeman Sputnik prosazuje "a požádal i Čínu". Pan ředitel však doufá, že Sputnik bude prozkoumán tak důkladně, že to bude muset trvat co nejdéle a je zřejmé, že to by v tom byl čert, aby Sputnik prošel. Pan ředitel nás nenechává na pochybách, že stojí na správné straně, protože nás vědecky informoval, že "hlava státu" vyvinula tlak "naprosto zcela nepochopitelně, takže já to považuji za určitou politickou provokaci". Pamatuji doby, kdy politicky správně orientovaní vedoucí kateder a ředitelé ústavů pronášeli zanícené politicky angažované projevy k soudruhům méně prověřeným. Ta doba se nám, zdá se, vrací. I výběr kádrů získává analogická kritéria. Potěš pánbůh!

Ale obávám se, že je to ještě mnohem horší. Zástupci farmaceutických firem mě kdysi jako ministra žádali, abych zařídil v Státním ústavu pro kontrolu léčiv stejný metr. Jaksi se jim zdálo, že registrace léku nebo žádost o schválení další indikace probíhá tu hladce, tu zdlouhavě s opakovaným vyžadováním dalších dokumentů nutně potřebných, o nichž se dříve nevědělo. Jedni vydělávali, a druzí čekali a skřípali zuby dokud nebyl konkurenční produkt u odběratelů dostatečně zaveden. A to šlo o mizerné desítky miliónů korun v desetimiliónovém trhu. Což teprve trh celounijní zajištěný smlouvou, kterou nelze vidět, a úřední autoritou, která jest sama a jediná! To je jiná káva!
2 Komentářů k Samozřejmě, že Sputnik V je také nástroj propagandy

 1. martin bareš napsal:

  Článek mě hodně zklamal. Tohle všechno známe. A pan David si tím v hierarchii SPD neublíží.

  Určitě ví, jak v devadesátých letech ODS pod vedením Klause čistila všechny státní instituce od vrátných až po ředitele. A SÚKL byl na řadě také. Jak věštecký a předvídavý byl tehdy Otec vlasti, pan Klaus, guru věd ekonomických. Věděl že Big Farma farmaceutická lobby je mocná a poplašení lidé se, pane psychiatře, máte na to bezva kvalifikaci, bojí nejvíce o co - no o své zdraví, svoje živůtky, přece. A tak Otec vlasti vyčistil i SÚKL, aby ani myš, či později Sputnik, neprošel.

  A srovnávat socialismus a soudruhy s dneškem. To může jen ten, co má otevřená zadní vrátka, aby sloužil současnému či mírně jinému režimu nadsmrti a i v desítkách životů příštích. Nebyly pane Davide astronomické dluhy, bylo mnoho blbostí, ale: Režim to byl jiný. Rozumíte jiný. Srovnávejte tento, pro vás tolik nosný a těžitelný režim s první republikou, chcete-li srovnávat. Do toho se nikdo ale nepouští, protože pamětníci jsou už po smrti a není co diskutovat. Máte dost dobrých příspěvků, abyste si mohl odpustit ten povinný plivanec na socialismus. Takže kromě erudice vám chybí odvaha - jako všem "disidentům", co maj otevřená ta zadní vrátka.

  Adios, od celoživotního nestraníka, ne PŘEBĚHLÍKA.

 2. proud napsal:

  "Adios, od celoživotního nestraníka, ne PŘEBĚHLÍKA.".......tohle je perfektni a asi to dobre znam.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!