Rusvesna: Přehled zpráv – 6.3.2021

shpion_rossiya1; Vrcholný manažer Ukroboronpromu je podezřelý z práce pro ruské tajné služby. Na dobu vyšetřování bude dotyčný poslán na dovolenou.
2; Na Ukrajině zveřejnili termín odpojení od ruského energetického systému. Ukrajinský energetický systém se odpojí od ruského a běloruského v roce 2022 a připojí se k evropskému ENTSO-E.
3; Pro něj je lhaní stejně přirozené jako dýchání. Arestovič podrazil Kravčuka. Mluvčí ukrajinské delegace v třístranné kontaktní skupině na rozhovorech o Donbasu Alexej Arestovič přiznal, že od roku 2014 se dopustil obrovského množství lží. Poslední z nich je jeho oznámení, že Leonid Kravčuk protestoval proti prohlášení zástupců Doněcké republiky o zahájení varovné palby. Nic takového Kravčuk neřekl. Arestovič si to prostě vymyslel.
4; Černý puntík pro Zelenského. Proč USA zavedly sankce proti Kolomojskému? 5. března Státní department USA uvalil sankce proti jednomu z nejznámějších oligarchů Ukrajiny Igoru Kolomskému. Zelesnkij poděkoval za pomoc při „deoligarchizaci“ Ukrajiny.
5; Nejvyšší představitel Luganské republiky poslal dopis matce zahynuvšího letce – hrdiny Ruska. Syn Ljubovi Dějněko v roce 2003 zachránil život více než dvaceti tisícům lidí v Saratovské oblasti, když za cenu svého života odklonil pád hořícího letadla od největšího zásobníku plynu v Evropě.
6; Francie dodá Kyjevu zbraně určené k útoku na Donbas. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
7; Ukrajinu čeká nová rána. Tentokrát v důsledku letního času. V poslední době vzniká dojem, že Ukrajina vidí hrozbu ve všem a v každém. Kyjev využívá každou příležitost k vyvolávání paniky.
8; Není nic silnějšího než ruský voják. Není a nebude. Vojna je pro Rusy pocit splněné povinnosti vůči vlasti.
9; Amerika je zemí hazardujících idiotů strach. Satanovskij se vyjádřil ke krokům USA vůči Rusku. Americké a britské úřady zvažují uvalení dalších protiruských sankcí.
10; Evropa na cestě k sebelikvidaci. Obludně šílené výzvy feministek. Ve Francii vyšel vážně míněný článek, že by se chlapci měli vychovávat jako dívky, aby přišli o svou agresivitu. Jako důvod se uvádí, že drtivá většina trestných činů je páchána muži. A samozřejmě jde také o peníze: Ušetřilo by se na soudním systému.
11; Lidé v USA jsou v šoku z toho, co se děje ve školách. Dětem vtloukají do hlav takové pitomosti, jako že nejhorší místo k životu černocha je bělošská fantazie.
12; Na Ukrajině navrhují uzákonit prodej „bílého masa“. Pracovních míst je málo, a tak se musí využít toho, co je – žen (ale i mužů) ochotných prodávat své tělo.
13; Rusko zasadí Západu odvetný úder. V Rusku komentovali americké a evropské sankce uvalené proti Rusku za Navalného. Jak si mohou myslet, že nebude následovat adekvátní odpověď?
14; Co si přeje ruské obyvatelstvo? Podle průzkumu nejvíce pracovní místa, možnost seberealizace a bezplatné vzdělávání. Tedy rozhodně ne Navalného...
15; Polsko se dopustilo strašlivé strategické chyby. Odpoutat se energeticky od Ruska nebude možné. Po marném boji proti „Severnímu proudu – 2“ se Polsko chystá vzdát dodávek ropy z Ruska. Jenže přišli na to, že dodávky ze Saúdské Arábie a USA budou natolik drahé, že to polský rozpočet neunese. Bude potřeba zařadit zpátečku...
16; Nejsem vrah! Slovenský premiér tvrdě odpověděl na výzvy odmítnout vakcínu „Sputnik V“. Igor Matovič připomněl, že od ruského dodavatele dostal nabídku k odstoupení od kontraktu bez jakýchkoli sankcí. Opravdu je vakcína nástrojem hybridní války a geopolitickou zbraní Ruska? Nikdy bych nedovolil vakcínu vrátit. Jsme sice nedílnou součástí Evropské unie, ale nemohu rezignovat na ochranu našich lidí kvalitní vakcínou jen proto, že byla vyrobena v Rusku. Nejsem vrah, zdůraznil Matovič.
17; Ve Finsku se stovky lidí nakazily koronavirem po očkování. Podle slov hlavního lékaře Národního ústavu pro zdravotnictví a sociální rozvoj může být skutečný počet ještě vyšší.
18; Jsme připraveni rozmlátit hubu každému, kdo k nám leze bez pozvání, drtí mezi zuby Leonid Kravčuk. Jděte k čertu! My jsme Rusko neprosili o pomoc při řešení konfliktu. Taková žádost nikdy nebyla a nikdy nebude! Kravčuk v poslední době nevynechá jedinou příležitost k vyostřování rétoriky. K jeho perlám v tomto ohledu patří výrok, že Rusko by mělo přiznat, že je stranou konfliktu a nikoli garantem nějakých dohod.
19; Koronavirus v Rusku: Jedenáct tisíc nově nakažených za poslední den. Vyléčených je o několik tisíc více.
20; V Rusku navrhují zavedení nové výhody pro důchodce. Zatím neexistuje žádné zvýhodnění důchodců na železnici. Liberálně-demokratická strana navrhuje poskytnout důchodcům dvě zvýhodněné jízdenky, aby mohli navštěvovat svou rodinu, aniž by za to vydávali podstatnou část svého důchodu.
21; V Polsku havaroval linkový autobus plný Ukrajinců jedoucí z Poznaně do Chersonu. Řidič ve velké rychlosti nezvládl řízení a převrátil se do příkopu. Hlášeno je zatím šest mrtvých a dalších patnáct hospitalizováno. Z nich pět je v kritickém stavu. V okamžiku havárie se v autobusu nacházelo 57 osob.
22; Vakcínu Sinovac z Číny Ukrajina nedostala. Ukrajina hrozí dodavateli pokutou. Ještě koncem prosince 2020 ukrajinské úřady prohlašovaly, že podepsaly kontrakt na dodávku téměř dvou milionů dávek čínské vakcíny Sinovac.
23; V Londýně chtějí otevřít první dům pro přestárlé zvrhlíky. Má začít fungovat už v roce 2021.
24; COVID katastrofa ve Lvově. Úřady budují dočasné nemocnice. Ve městě v průběhu několika dní registrují prudké zvýšení počtu těžce nemocných, kteří vyžadují hospitalizaci.
25; Na Kamčatce se na lidi u školy zřítila sněhová lavina. 55 osob se účastnilo vyhledávacích a záchranných prací. Zpod sněhu byla zachráněna žena a osmiletá holčička. Zhruba čtyřicetiletý muž byl nalezen již mrtev.
26; Ukrajinští ozbrojenci pálí po obydlených oblastech Doněcké republiky. Informovalo o tom zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.
27; Turecký inženýr informoval o otrocké práci u Elona Muska. Vyprávěl, jak pracovníky drželi na ostrově v izolaci bez jídla. Normální stravu jim dali až po úspěšných testech rakety.
28; Kde se u vás bere tolik chvástavého sebevědomí? Známý ukrajinský pediatr Komarovskij dost drsně usadil propagandistu Gordona. Za třicet let nezávislosti jsme se proměnili v zaostalou a slabě rozvitou zemi.
29; Asi jsme Vilnius nevyčistili od fašistů dostatečně. Michail Šufutinskij tvrdě odpověděl litevským úřadům. Na litevském ministerstvu kultury navrhli vydat černé listiny pro ruské umělce. Michail Šufutinskij a Filipp Kirkorov jsou i za hranicemi „králové pódia“. Litevští úředníci v nich ale vidí „agresory“ a na pět let jim zakázaly vstup do země. Záminkou je fakt, že vystupovali na Krymu.
30; Turčinov „brilantně“ vysvětlil, proč Ukrajina přišla o Krym. Turčinov si myslí, že Ukrajina v tu chvíli nedisponovala „dostatečným instrumentáriem“ a nacházela se v těžké ekonomické situaci. Nakolik se „instrumentárium“ a ekonomická situace Ukrajiny od té doby zlepšily, už ale raději nerozebíral.
31; Nejvyšší představitel Doněcké republiky Denis Pušilin se v přímém přenosu bavil s Vladimirem Solovjovem na téma, zdali bude v Donbasu válka.
32; Obyvatel Moskvy napadl sekerou svou dceru a jejího ženicha. Poté spáchal sebevraždu. Mladá žena jako zázrakem útok přežila, ale nachází se ve vážném stavu v nemocnici.
33; Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že nedá Londýnu možnost zamést pod koberec řízení a financování ruských opozičních médií. Moskva nedovolí Velké Británii, aby se vyhnula dialogu ohledně uniklých dokumentů o řízení různých médií a bloggerů v ruskojazyčném segmentu Internetu, prohlásila Marija Zacharova.
34; Armáda Doněcké republiky utrpěla ztráty. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.
35; Spisovatel Alexandr Žučkovskij se podělil ve své knize o své osobní vzpomínky na legendárního velitele batalionu Prizrak Alexeje Mozgového.
36; Rogozin v lehce ironizujícím tónu poděkoval USA. Šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin komentoval situaci v raketově-kosmickém odvětví Ruska. Politika dumpingu na trhu odpalovacích služeb ze strany USA a finančního dopingu ze strany amerických soukromých podporovatelů kosmického výzkumu sehrály svou pozitivní roli: V raketově-kosmickém oboru Ruska začal boj za snížení nákladů a optimalizaci ceny za odpalovací služby Roskosmosu.
37; Peskov odpověděl na dotaz o novém zvyšování věku pro odchod do důchodu. Jedem z komunistických poslanců prohlásil, že po podzimních volbách může být nastolena otázka zvýšení důchodového věku. Peskov prohlásil, že zvyšování věku odchodu do důchodu není na pořadu dne.
38; Venezuelský prezident se nechal očkovat ruským „Sputnikem V“. Maduro prohlásil, že během prvních tří měsíců chtějí očkovat Sputnikem deset milionů obyvatel.
39; Směrem k Donbasu se pohybují vlaky s ukrajinskou vojenskou technikou. Chystá se útok? Dnes bylo zintenzivněno ostřelování v okolí Doněcka a Gorlovky. Zítra přijdou zprávy o vzniklých ztrátách.
40; Armáda Doněcké republiky zasadila odvetný úder na pozice ukrajinské armády. Informace o masivní odpovědi na provokace ukrajinských vojáků jsou potvrzovány i z dalších zdrojů.
41; V Moskvě se konala prezentace knihy Velvyslance Vietnamu „70 let slavné cesta vztahů mezi Vietnamem a Ruskem“. Kniha obsahuje přes 700 fotografií a archivních materiálů.
42; Rogozin informoval o grandiózních plánech ohledně dobývání sluneční soustavy v nejbližším desetiletí. Prioritami jsou Mars, Měsíc a Venuše.
43; Maniak se na zábavnou show nedostane. Ale k vítězství je ještě daleko. Masové veřejné rozhořčení kvůli amorálnosti pozvání sexuálního maniaka ze Skopje na talk show v ruské televizi mělo bezprostřední obrovský efekt. Spustilo to proces odstraňování dalších podobných případů oslavování amorálnosti a parazitického způsobu života.
44; Evropou se valí vlna domácího násilí. Evropská komise zveřejnila v předvečer Mezinárodního dne žen zprávu o genderové rovnosti v EU.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!