Petice za ukončení omezení pohybu osob

025531_1My, níže podepsaní občané, využíváme našeho práva vyplývajícího z Ústavy a z čl.18 Listiny základních práv a svobod, a žádáme vládu České republiky, aby ukončila omezení pohybu osob nařízené v nouzovém stavu.

Omezení pohybu osob na obec trvalého pobytu, potažmo pro vybrané aktivity (zejména nákupy) na okres, znamená obrovský zásah do životů lidí již déle než rok těžce zkoušených pandemií.

Tato omezení spojená s masivním nasazením ozbrojených složek mají rysy stanného práva a mimo jiné znamenají velkou psychickou zátěž občanů, kteří se kromě všech starostí o zdraví blízkých, vzdělávání dětí a také o vlastní živobytí, nemohou v osobním životě svobodně pohybovat po vlastní zemi bez stresu z policejních kontrol.

Omezení pohybu osob těžce zasahuje do životů i nejužších rodin, v řadě případů odděluje rodiče a děti, nesezdané páry žijící v různých místech, ale například také brání v užívání vlastních nemovitostí.

Nejsou přitom žádné důkazy o potřebnosti těchto opatření nebo o jejich účinku proti epidemii, což dokládá zhruba stejná epidemiologická situace prakticky v celé zemi a také skutečnost, že na cesty do práce se tato omezení nevztahují.

Žádáme proto vládu, aby tato omezení základní svobody každého občana, svobody pohybu, ukončila.

Za petiční výbor

Rostislav Koštial, senátor

Roman Kraus, senátor

Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje

K podepsání zde: https://www.petice.com/petice_za_ukoneni_omezeni_pohybu_osob?uv=33962940
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!