JDE SE DO FINÁLE?

13362287_0_299_3072_1961_1000x0_80_0_1_849598cbd4d726e84e59d92b58342f2dUmírající kobyla nejvíc kope. Tou umírající kobylou jsou americké státní elity ( neokoni ). Prezident Biden, loutka těchto elit, vydává podivná prohlášení o zabijákovi na adresu ruského prezidenta. V Rusku se aktivizuje celá 5. kolona. Na Ukrajině dochází k soustřeďování vojsk do blízkosti Donbasu, mluví se také o možné provokaci na Krymu. V blízkosti ruských hranic má proběhnout několik vojenských cvičení NATO, v současné době se koná cvičení "Sea Shield 21" v oblasti Černého moře. Ministerstvo zahraničí USA vyhrožuje účastníkům Nord Stream 2. Podle mluvčí vysokého představitele EU pro zahraniční věci Josepa Borrella nese ruský prezident Vladimír Putin politickou odpovědnost za smrtící útoky v Rusku. A tak dále.
Americká státní elita by nejraději vehnala Evropu do války nebo alespoň vyprovokovala konflikt mezi ukrajinskou a ruskou armádou s cílem oslabení Ruska a odstřihnutí Evropy od Ruska. Vakcína Sputnik se stala symbolem rostoucího vlivu Ruska v Evropě i jinde ve světě, a to se americké státní elitě nelíbí. ( Tyto procesy se odrážejí i na dění v ČR a SR. )

A co na to Rusko?

- Rusko povolává svého velvyslance v USA do Moskvy ke konzultacím ( v diplomatické řeči je to deklarování vážnosti amerického přešlapu).

- Prezident Putin odpovídá na prohlášení amerického protějšku a přeje Bidenovi zdraví. Ve své řeči připomíná, že to byli Američané, kteří jako jediní použili jaderné zbraně v Japonsku na konci 2. světové války. Prohlašuje také, že Moskva bude s Washingtonem spolupracovat pouze za podmínek příznivých pro Rusko.

S šibalským úsměvem vyzval prezidenta Bidena k pokračování diskuze, ale pod podmínkou, že bude naživo, online. Bylo by to podle něj zajímavé jak pro obyvatele Ruska, tak pro obyvatele USA a dalších zemí.
https://piter.tv/event/Putin_predlozhil_Bajdenu_otkritij_razgovor/

Když prezident Putin popřál Bidenovi zdraví, tak jistě kdekoho napadlo, že má na mysli hlavně mentální zdraví. Výzvou k online diskuzi dostal Bidena a elity stojící za ním do prekérní situace: když nebude výzva přijata, potvrdí se Putinovy narážky a když bude přijata, tak se potvrdí také, navíc před zraky milionů diváků.

- V Moskvě se konala velkolepá oslava ( tisíce lidí na stadionu v Lužnikách ) výročí připojení Krymu k Rusku, kde zazněla slova, že návrat Krymu do Ruska změnil směr světových dějin. "18. březen je náš druhý Den vítězství".

- Flotilu NATO znepokojila ve Středozemním moři "neviditelná" ruská ponorka "Rostov na Donu" nesoucí Kalibry. Ponorka zmizela z radarů lodí NATO. Protiponorkové síly NATO se jí týden snažily najít, ale pokusy o její nalezení byly neúspěšné. Přičemž ruské velení prohlásilo, že s ponorkou normálně komunikuje.
https://ria.ru/20210319/podlodka-1601943751.html

- Do Černého moře vyplulo dalších šest "neviditelných" ponorek.

- Prezident Putin s ministrem obrany Sergejem Šojgu jakoby nic odjíždějí na výlet do sibiřské tajgy, kde podnikají pěší turistiku a řídí terénní vozidlo. Symbolicky to znamená, že jsou mimo dosah - palácový převrat se tudíž nekoná, a jaderný kufřík je s Putinem.
https://cz.sputniknews.com/svet/2021032213362370-bere-si-putin-s-sebou-na-dovolenou-jaderny-kufrik-mluvci-prozradil-podrobnosti-o-dovolene-ruskeho/

Americká státní elita tedy dostala z Ruska jasnou odpověď a pak následoval pád Bidena na schůdkách k letadlu a prohlášení, že prezident Biden se setká s Putinem, až prý nastane vhodný čas.

NATO a celá EU se ocitla v barvách duhy: dne 11. března 2021 přijal Evropský parlament rezoluci prohlašující celou Evropskou unii za „zónu svobody LGBTQ +“. A v sídle NATO se konala první interní konference NATO o otázkách a perspektivách homosexuálních pracovníků. https://rossaprimavera.ru/news/3d21c04c

A "tohle" by chtělo bojovat?

Spojenci v NATO se začínají jeden po druhém distancovat od Bidena. Turecký prezident Erdogan se vyjádřil, že prohlášení Bidena o Putinovi není hodné hlavy státu. Zároveň pochválil Putina za jeho "inteligentní a elegantní" odpověď.

V Německu označili slova Bidena za "hloupost" a za "chybu".

Vidíme odpis USA v přímém přenosu. Biden opravdu efektivně poslouží k dehonestaci dosavadního hegemona. Ač kádr americké státní elity, vyhovuje skvěle plánům globálních elit.
88 Komentářů k JDE SE DO FINÁLE?

 1. .lak napsal:

  Z ae
  Furt někteří musí vrzat dupáka ne ani minulého milénia ale snad až 19? století? :lol:

  :-(
  Jen taková všetečná poznámka, hrneček je plný tak se do něj holt víc nevejde.

  https://aeronet.cz/news/vrcholny-summit-usa-a-ciny-v-anchorage-na-aljasce-dopadl-pro-washington-naprostym-fiaskem-cina-vyrostla-v-mohutneho-hegemona-ktereho-uz-usa-nedokazi-zastavit-pouze-zpomalit/
  Bře 25, 2021 9:37 Vk

  Návštěvník
  No
  Jak tu někdo poznamenal ze západu. V pindostanu je 10% prachatých co jedou deep state / bidetovci a 90% obyvatel se má hůř než v rusku.

  0OdpovězUpravBře 25, 2021 11:33

 2. Jéňa napsal:

  Jeden komentář na JDE SE DO FINÁLE?

  Pěkně sepsáno (shrnuto)...čtivě a nenásilně, díkec.

 3. Martin napsal:

  Tuny lží,podvodů a intrik, jejichž krvavé základy obalené reklamní show, nejsou schopny pohltit již tak děravý pancíř demokracie, který pokrytecky představuje vnucovaný světový základ svobody a míru obyvatelstva země. Nejde o pravdu ani o lež, ale o účel na který si lidé zvyknou, a po té můžou hledat polaritu příčiny, kterou sami podpořili.

  Jak,dloho ?

 4. Jéňa napsal:

  JDE SE DO FINÁLE? ...Kapitáne, kam s tou lodí...

  Ó Kapitáne, můj Kapitáne (O Captain! My Captain!), kam s tou lodí? - ptali se EGYPTští lodivodi - co Lodě vodí - mořští piloti.
  Nevlečte ji do poschodí, probudíte partaje – dostalo se jim v odpovědi.
  Tož dobrá (řekli si) - a bylo (stalo se):

  Evergreenový špunt byl instalován a Suezský průplav zablindován

  Do oběda 25. března bylo více než 150 lodí přinuceno poflakovat se po obou stranách kanálu a čekat na úplné obnovení provozu průplavem. Ztráty budou činit desítky milionů dolarů – píše https://colonelcassad.livejournal.com/6654541.html
  - - -
  Ztráty a důsledky budou nevyčíslitelné, doplníme plukovníka prozatím...s navazujícími a souvisejícími spojitostmi v informacích později.

  Ó Kapitáne, můj Kapitáne!
  https://cs.wikipedia.org/wiki/O_Captain!_My_Captain!

  • Jéňa napsal:

   Blokování Suezského průplavu zaseknutou kontejnerovou lodí stojí každou hodinu světový obchod 400 milionů dolarů, uvádí CNBC s odvoláním na údaje ze seznamu Lloyd's List, který shromažďuje statistiky o přepravě.

   Tento odhad je založen na přibližných nákladech na zboží přepravované denně přes Suezský průplav. Je to přibližně 9,6 miliardy dolarů.

   Suezským průplavem prochází 12% veškerého zboží na světě. Až 10% z tohoto objemu je doprava energetických surovin. Zbytek připadá na spotřební zboží.

   Přes Suez je třetina obchodních cest z Asie na východní pobřeží Spojených států. Zbytek je v Panamském průplavu.

   Podle nejnovějších údajů bude odstranění kontejnerové lodi z mělčiny trvat nejméně týden, informuje Bloomberg. https://news.mail.ru/economics/45709568/
   - - -
   Egypťani (od bagrů) nespěchají, poctivě dodržují kouřovky … také prý mají strach, že prý: aby nevykopali faraona http://www.nwoo.org/2021/03/13/obereg-dvaadvacet/#comment-2174087

  • Jéňa napsal:

   @"Ztráty a důsledky budou nevyčíslitelné, doplníme..."

   V Arktidě probíhala rozsáhlá cvičení ruské flotily, jejichž rysem byl skupinový výstup ponorek ledovou pokrývkou a let stíhaček MiG-31 přes severní pól.

   To znamená, že materiálně podporují deklarované arktické ambice, které Spojené státy zpochybňují.

   Téma Severní mořské cesty a privilegované právo Ruska na její KONTROLU bylo nedávno AKTUALIZOVÁNO poté, co se v Suezském průplavu objevila dopravní zácpa – viz: https://colonelcassad.livejournal.com/6654541.html

   Nová studená válka se tak jistě dotkne hospodářské, politické a vojenské konkurence v Arktidě.

   To jest - Severní mořské cesty https://d.radikal.ru/d20/2103/08/529bbee2daf2.jpg ...když už mluvíme o Severní mořské cestě, pro jejíž práci RF buduje flotilu ledoborců a buduje/obnovuje vojenskou infrastrukturu v Arktidě.

   S dalším táním ledu bude význam Severní mořské cesty jen narůstat.

   A bude zapotřebí nejen ledoborců k doprovodu lodí, ale také vojenské infrastruktury k zajištění kontroly a bezpečnosti trasy před zásahy „zahraničních partnerů“.

   https://colonelcassad.livejournal.com/6657714.html

   • Jéňa napsal:

    @“skupinový výstup ponorek ledovou pokrývkou“

    V rámci arktického cvičení poprvé v historii ruského námořnictva se z pod ledu vynořily tři jaderné ponorky (APL) na omezeném poloměrem 300 metrů současně, oznámil ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi vrchní velitel flotily admirál Nikolaj Evmenov.

    Hlava státu RF zase vyjádřila vděčnost personálu za jeho odvahu a profesionalitu a uvedla, že v zájmu bezpečnosti Ruska musí pokračovat rozvoj Dálného severu. „Budeme nadále provádět složité arktické expedice, studovat a rozvíjet Dálný sever, abychom zajistili ruskou vojenskou bezpečnost,“ řekl Putin.
    https://vz.ru/news/2021/3/26/1091516.html
    - - -
    Tak pravil Putin – též zvaný „Sniper“© - Pjakinem
    - - -
    O Captain! My Captain!
    https://en.wikipedia.org/wiki/O_Captain!_My_Captain!

   • Jéňa napsal:

    Suezský dopravní kolaps pohledem do křehkosti světa

    V posledních letech přitahuje Severní mořská cesta kvůli tajícímu ledu v Arktidě stále více pozornosti. Ledoborce jsou reálně schopni tuto trasu zprovoznit po celý rok i dnes. Rusko, Čína, USA a severoevropské země se dívají na tuto cestu.

    https://journal-neo.org/2021/03/29/the-suez-transport-collapse-a-look-into-the-worlds-fragility/

 5. Jéňa napsal:

  @“Ano, zase u zdrojů –
  při procesu konkrétního rozdělení a uspořádání "nových" států v rámci přeformátovávání USA.“
  / http://www.nwoo.org/2021/03/13/obereg-dvaadvacet/#comment-2174955 /

  Proč Amerika nakupuje ropu z Ruska

  Američané v ještě větších objemech začali nakupovat ruskou ropu a topný olej pro výrobu benzínu. Dodávky dosáhly nejvyšší hodnoty za posledních deset let, vypočítalo americké ministerstvo energetiky. Jak je možné, že Washington zvyšuje nákup ropy od jednoho ze svých hlavních geopolitických oponentů?

  https://vz.ru/economy/2021/3/26/1091343.html
  - - -
  Ó Kapitáne, můj Kapitáne (O Captain! My Captain!), kam s tou lodí?

  • Jéňa napsal:

   @"...kam s tou lodí?"

   "Nevlečte ji do poschodí, kurwa...Nechte si ty vaše vtipy, vraťte se na Mississippi, sakra!"

  • Jéňa napsal:

   Kapitáne, kam s tou lodí,
   nevlečte ji do poschodí,
   probudíte partaje.
   V mezaninu, nebo v patře,
   čeká správce, ten vás natře:

   Nejstrašnější sny Bílého domu se stávají skutečností

   Ministři zahraničí Íránu a Číny Džavád Zaríf a Wang Yi v sobotu podepsali komplexní pakt, který stanoví významné čínské investice v Íránu během 25 let výměnou za stabilní dodávky ropy - což je krok, který výrazně ulehčí mezinárodní izolaci Íránu, uvedl deník The New York Times https://1url.cz/5Kzve

   Ekonomickou částí smlouvy jsou čínské investice ve výši asi 400 miliard dolarů, které budou v příštích 25 letech investovány do desítek oblastí, včetně bankovnictví, telekomunikací, přístavů, železnic, zdravotnictví a informačních technologií.

   „Čína pevně podporuje Írán při ochraně jeho národní suverenity a národní důstojnosti,“ uvedl Wang na schůzce s prezidentem Hasanem Rúhaním podle čínského ministerstva zahraničí. Wang uvedl, že Spojené státy by měly okamžitě zrušit své sankce vůči Íránu a „odstranit dlouhou část jurisdikčních opatření zaměřených zejména na Čínu.“

   "Čína je v obtížných dobách přítelem," řekl po podpisu dohody ministr zahraničí Zarif. "Historie spolupráce mezi dvěma starodávnými kulturami, Íránem a Čínou, sahá do staletí."

   Zdroj: after shock https://1url.cz/lKzvu
   - - -
   „O Captain! My Captain!“ neslo se ze států amerických...

  • Jéňa napsal:

   Koukněte se, zachytil jste
   kotvou za klandr,
   dejte pozor, ať vám nenatrhnu skafandr,
   nechte si ty vaše vtipy,
   vraťte se na Mississippi,

   JDE SE DO FINÁLE?

   USA-NATO vs Rusko-Čína v hybridní válce až do konce

   Začněme komickou úlevou: "vůdce svobodného světa "se zavázal zabránit tomu, aby se Čína stala" vedoucím " národem na planetě. A aby splnil tak výjimečné poslání, jeho "očekávání" je znovu kandidovat na prezidenta v roce 2024. Ne jako hologram.

   https://www.unz.com/pescobar/us-nato-vs-russia-china-in-a-hybrid-war-to-the-finish/

   - - - pod čarou - - - (ponoru)

   Čas konfrontace nadešel...sviť, Měsíčku, sviť

   Ó Kapitáne, můj Kapitáne!

  • Jéňa napsal:

   Čína a Írán mění pravidla hry

   Čína je obecně jedním z klíčových obchodních partnerů Íránu a významným kupcem íránské ropy. Pro ČLR je navíc spolupráce s Íránem zásadní pro jeho iniciativu Nová hedvábná stezka.

   Podepsaný bilaterální pakt by se koneckonců mohl stát předehrou k plnohodnotné alianci (také ve vojenské sféře) mezi oběma zeměmi.

   Uzavření dohody Pekingem s Teheránem bude Čína hluboce znepokojovat arabské státy Perského zálivu, Izrael a dokonce i USA, protože tyto země již byly znepokojeny vnímanou íránskou hrozbou vzhledem k rozšiřujícímu se vlivu Teheránu na Levantu (Irák, Sýrie a Libanon) a Jemenu, jakož i k jeho podpoře palestinské věci proti izraelské okupaci. USA jsou také znepokojeny íránskou pákou v Afghánistánu,

   Stojí za zmínku, že cesta ministra zahraničí ČLR Wang Yiho do Íránu byla součástí jeho cesty po Blízkém východě, která zahrnuje návštěvy SAE, Ománu a tří dalších zemí, s nimiž má íránské vedení velmi problematické vztahy: Bahrajnu, Turecka a Saúdské Arábie.

   https://journal-neo.org/2021/04/02/china-and-iran-are-changing-rules-of-game/

  • Jéňa napsal:

   @“Čína a Írán mění pravidla hry“

   V rámci plnohodnotné aliance, Nové Hedvábné stezky (BRI), Íránské ropy (atd.). K ropě ocituji (zkopíruji):

   „...kam všude má vést íránský export ropy a plynu, ač přesnější je, že export ropy a plynu pod kontrolou Íránu.“ ©
   https://outsidermedia.cz/wp-content/uploads/2019/10/iran-oil-export.jpg

   Ze zdroje https://outsidermedia.cz/trumpova-past-na-turky-zabrala/

 6. Jéňa napsal:

  Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 22.03.2021 Titulky CZ v překladu Ireny Aneri

  https://www.youtube.com/watch?v=tL5MmhLJUI4

  Chronometráž: (ze zdroje)

  00:00:20 Rozdíl mezi «lízat boty» a «lízat zadek».

  00:16:47 Proč Biden prohlásil, že Vladimir Putin je vrah. O dohodě s "Lena Goldfields" a o tom, jak se Sovětský svaz dostal do vazalské závislosti na Západu. O touze USA řešit své problémy rozpoutáním války. O reakci světa na Bidenovo prohlášení. Proč Erdogan označil za elegantní odpověď Vladimira Putina Bidenovi. Jak podpindosnici v Rusku zareagovali na Bidenovo prohlášení.

  00:58:23 O skandálních jednáních mezi Čínou a USA v Anchorage (Aljaška). Proč pro jednání byla vybrána právě Aljaška.

  01:02:20 Slova o bolševicích, pronesl Vladimir Putin na koncertě na počest sedmého výročí návratu Krymu. Bolševici zachránili zemi před zkázou. O činnosti trockistů v SSSR. Učte se KOB a DOTU.

  Zdroj: https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-22-marta-2021-g

  • Jan Kowak napsal:

   Sse-no.. juž si si čet - Termitiště .net ..?
   Že ne - hned TO napras a ne

   Že , ne..
   Anna Husi-ta ™ je Oude zza

   A. Krtek
   B. HzDs..
   D. Mrož o.i..
   john Pitralin ???

   Gde je Kontumsx ?

   R
   C. mrdja
   D. proud ; ))

   .. dal newym ?

   R

 7. Jéňa napsal:

  «Otázka-Odpověď» ze dne 29. března 2021 (rusky)
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-29-marta-2021-g

  00:00:23 «Ever Given» uvízl v Suezském průplavu
  00:23:23 Lavrov promluvil o Bruselem zničených vztazích mezi RF a EU
  00:32:15 Západ v čele s USA rozpoutal proti Rusku nový typ války - mentální
  https://www.youtube.com/watch?v=ILnqsurLlSI
  Valerij Pjakin. Otázka - Odpověď ze dne 29. března 2021 (rusky)

 8. Jéňa napsal:

  Putin uspořádal videokonferenci s Merkelovou a Macronem

  Ruský prezident Vladimir Putin vyjádřil znepokojení francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi a německé kancléřce Angele Merkelové nad eskalací situace na Donbasu ze strany Ukrajiny.

  Putin rovněž uvedl, že Rusko je připraveno obnovit interakci s Evropskou unií, pokud se o to projeví vzájemný zájem.

  Ruský prezident také vysvětlil Macronovi a Merkelové situaci kolem Alexeje Navalného.

  Sýrie byla také projednávána během Putinových rozhovorů s Merkelovou a Macronem.

  Putin, Macron a Merkelová jsou spokojeni, že je dodržováno příměří v Libyi.

  Putin zdůraznil nepřípustnost vnějšího zasahování do záležitostí Běloruska.

  https://moscow-baku.ru/news/politics/putin_provel_videokonferentsiyu_s_merkel_i_makronom/

 9. Jéňa napsal:

  Maďarsko, Polsko, Itálie:
  trojka „nová pravice“ představují výzvu pro Spojené státy a Brusel

  V předvečer 1. dubna se v Budapešti konalo setkání maďarského předsedy vlády Viktora Orbana s polským předsedou vlády Mateuszem Morawieckim se senátorem Matteem Salvinim, vůdcem italské pravicové strany Liga severu. V únoru 2021 se Liga severu připojila k nové vládní koalici v Itálii.

  Na setkání v Budapešti bylo uvedeno, že Maďarsko, Itálie a Polsko plánují budoucnost společně.

  Jakmile Orbán oznámil své vystoupení (Fidesz) z EPP (Evropští lidovci) Salvini mu zavolal a Orbán odpověděl.

  V Budapešti Salvini řekl, že "my" chceme "evropskou renesanci". Za tímto účelem budou v budoucnu spolupracovat.

  Uspořádání aliance koneckonců připomíná Itálii, Maďarsko a Polsko v meziválečném období s Mussolinim, Hortim a Pilsudskim.

  Podrobněji: https://eadaily.com/ru/news/2021/04/02/vengriya-polsha-italiya-troyka-novyh-pravyh-kidaet-vyzov-ssha-i-bryusselyu
  - - -
  Liga severu (Salvini) = Lombardie a Benátky (dobří manažeři)...

 10. proud napsal:

  Drzite se jak hovna kosile,nez vas lidi prokouknou :-))))))))))),hovna............;-)

 11. Jéňa napsal:

  @“Čína a Írán mění pravidla hry“

  Pakt Čína-Írán připravuje cestu pro alternativu k Suezu

  Mimořádná souhra mezi podpisem dohody o strategickým partnerstvím mezi Íránem a Čínou a ságou Ever Given v Suezském průplavu bude nutně podporovat obnovení Belt and Road Initiative a všech propojených koridorů integrace Eurasie.

  Piloti obchodních lodí souhlasí, že větry v pouštní bouři nestačily na obtěžování nejmodernější megakontinentální lodi vybavené velmi složitými navigačními systémy. Scénář pilotní chyby je vážně zvažován. / http://www.nwoo.org/2021/03/25/jde-se-do-finale/#comment-2175502 /

  Jihozápadní Asie a Velká Eurasie již vidí, kterým směrem (pouštní) vítr fouká.
  A brzy také budou vládci mezinárodního kapitálu.

  https://asiatimes.com/2021/04/china-iran-pact-paves-way-for-alternative-to-suez/
  - - -
  Mapy a trasy „směru větru“ - odkud fouká...
  +
  společně s fakty v popisu z pera Pepeho Escobara - jeho viděním.

 12. Jéňa napsal:

  V mezaninu, nebo v patře,
  čeká správce, ten vás natře...

  V Kerčském průlivu proběhl meziresortní výcvik - učebně praktický (to jest, tak zvaně v praxi...)

  Hlavním úkolem cvičení je vyvinout algoritmus pro předcházení přestupkům v zóně zabezpečení dopravy. K řešení zadaných úkolů byly situace simulovány co nejblíže skutečným a byla vypracována opatření pro rychlou reakci na ně, - uvedlo Hlavní řízení Ministerstva pro mimořádné situace Ruska (Ministerstvo civilní obrany, mimořádných situací a zvládání katastrof)

  https://crimeapress.info/v-akvatorii-kerchenskogo-proliva-proshla-mezhvedomstvennaja-uchebno-prakticheskaja-trenirovka/

 13. Jéňa napsal:

  @“DVAADVACÍTKY" se nezbavíme (nejen v komentářích), to nejde - ta půjde s námi... “
  / http://www.nwoo.org/2021/03/13/obereg-dvaadvacet/#comment-2176330 /

  KÁHIRA, 3. dubna. /TASS/. 22 královských mumií, které byly po celá desetiletí uchovávány v Egyptském národním muzeu v centru Káhiry, bude v sobotu převezeno do nového Národního muzea egyptské civilizace v oblasti Fustat. „Zlatý průvod faraonů“ pořádá ministerstvo cestovního ruchu a starožitností. Pro Egypt je to důležitá kulturní událost.

  Mumie 18 faraonů a čtyř královen 17., 18., 19. a 20. dynastie, včetně nejslavnějšího vládce starověkého Egypta Ramsese II., Setiho I., Thutmosis III a Hatšepsutu, který vládl zemi v mužské převleku, budou převezeny na nové místo.

  Mnozí dokonce spojují tuto událost s neutěšenou situací v zemi v posledních týdnech, včetně srážky osobních vlaků, zřícení výškového činžovního domu v Káhiře, zablokování Suezského průplavu a četných požárů a člověkem způsobených nehod. Úřady kategoricky odmítají jakékoliv konspirační teorie a mystické teorie.

  • Jéňa napsal:

   @“DVAADVACÍTKY" se nezbavíme..."

   „Zlatá přehlídka faraonů“: mumie projedou Káhirou

   Россия 24: https://www.youtube.com/watch?v=OnDf4oMP3cs

  • Jéňa napsal:

   Průvod mumií faraonů prošel sakrální cestou

   „Účastníci“ průvodu byli vybíráni s vášnivým zaujetím s typickými sklony = zálibně.
   Jedná se o faraony a královny nejúspěšnějších dynastií z hlediska rozvoje země.

   Čas nestačí k tomu, abychom vyprávěli o všech činech 18 faraonů a 4 královen...

   Po přehlídce budou mumie nejprve umístěny v moderní laboratoři v novém Národním muzeu. Bude trvat 15 dní, než specialisté připraví faraony na přesun na výstavu muzea. Tato akce je více než jen způsobem, jak zvýšit zájem o Egypt. Takové měřítko by jednoduše nebylo možné bez podpory a osobního zájmu prezidenta země al-Sísího.

   https://smotrim.ru/article/2545900
   - - -
   Nové místo Národního muzea egyptské civilizace - Fustat (Fusṭāṭ)
   také nebylo vybráno náhodně...(o tom žádná).

   „Čas nestačí k tomu, abychom vyprávěli“© dále...takže dále - dle situace.

   Toliko, prozatím (пока, пока)

   • no one napsal:

    @Jéňa

    Nádherná symbolika, přesouvají se ze staré Káhiry do nové, jejíž výstavba byla finančně pokryta čínskými prostředky. Líp už to do světa vážně vykřičet nešlo.

   • Jéňa napsal:

    @no one "Líp už to do světa vážně vykřičet nešlo"

    Jo, z tohoto úhlu pohledu, ano - to jsou ale ty vykřičené, symbolicky a otevřeně oznámené/vykřičené v dnešních dnech v tématu "JDE SE DO FINÁLE?" - viz:

    Zlatá přehlídka faraonů sakrální cestou
    Pakt Čína-Írán
    Evergreenový Suez
    Papež František přistál v Iráku

    apod

    Ten káhirský přesun "finančně pokryt čínskými prostředky" zapadá do stávajícího paktu Čína-Írán, současného a "vykřičeného" oznámení.
    Ale pak jsou tady navíc méně viditelné značky, symbolika a předávané informace. A dle mého, myslím si, zapadající do celkových kontur nyní běžící biblické koncepce (v jejímž jsme zajetí).

    A do výše zmíněného (biblická koncepce) mi zapadá i onen Fursat. Vrátím se k němu později (není čas) dle situace...dám pak ze pár indicií. Tzn. značek, které mi potvrzují, že celkově vzato, z vyššího pohledu pozorovaného, probíhá již dříve nabrnknuté:
    "Bible vs Korán"..."Biblický projekt vznikl v Sýrii a v Sýrii i skončí"©.
    Fursat mi to (znovu nyní) potvrzuje...
    - - -
    Nyní, narychlo, bych jen upozornil, že jde o zásadní děje v zásadním procesu (koncepci)..."v tom podstata"©...jak se mi jeví...a to i tím, že VVPj se těmto událostem v pořadu O-O vyhýbá - je nucen (chápu). Vyhnul se papeži v Iráku, Suez dal/pojal obecně: dál se uvidí - tak nějak řekl...a stěhovací přehlídku faraonů včera také přeskočil/vypustil.

    Ale on o tom moc, moc a převelice ví, jenže říci nyní nemůže – ovšem dává značky (taky), pod čarou, mezi řádky....všiml jste si, že v posledních dílech (často, skoro furt) zmíní( či zmínil – starozákonní biblickou koncepci?
    Mně se to tak jeví... :-o

   • Jéňa napsal:

    @“...z vyššího pohledu pozorovaného, probíhá již dříve nabrnknuté: "Bible vs Korán"...“

    Tím nabrnknutým jsem měl na mysli tohle, viz: http://www.nwoo.org/2021/02/09/nova-kniha-valerij-viktorovic-pjakin-o-svete-krivych-zrcadel-2/#comment-2173309 ...ze zdejší diskuze, no one, tedy to, co se rozebíralo okolo (před i za) tímto konkrétním linkem, částečně a neúplně (bohužel) - samozřejmě.

   • Jéňa napsal:

    @“...probíhá již dříve nabrnknuté:..."Biblický projekt vznikl v Sýrii a v Sýrii i skončí"© ...“

    A tímto - nabrnklým, tak to jsem byl pro změnu zase někde tady: http://www.nwoo.org/2021/03/13/obereg-dvaadvacet/#comment-2174304 ...v tomto rajónu, no one,
    tohle jsem měl na mysli – co do ozřejmění.

    • no one napsal:

     @Jéňa
     Díky za komentáře, Jéňo. V podstatě vnímám sakrální parádu 22 faraonů za součást toho samého děje jako "Bible vs. Korán či Papeže v Iráku. Je jedno, jestli je světu symbolicky oznámen koncentrace řízení z VB/USA do Číny nebo přesun židokřesťanství na východ, které bude nově pod kontrolou islámu na úkor právě židokřesťanství. Prostě jde o jakési předání žezla, štafety atp. Takže myslím, že mezi námi panuje shoda.

     No a u té Sýrie mě napadá snad už Pozorovatelčino "konec i začátek".

     A k Pjakinovi, všiml jsem si, že některým tématům se jeho pořady bezpochyby vyhýbají, i když jsem čekal, že o faraonech se alespoň mezi řečí, tak jak to on často dělá (biblickou koncepci jsem zaznamenal), zmíní (ještě jsem neviděl, čekám vždy na překlad, rusky neumím). Ale jak ho "znám", ke všem těmto věcem se vrátí později, až třeba bude cítit, vědět, že o nich může mluvit, a vše zasadí do kontextu dalšího průběhu světového dění.

     • no one napsal:

      Oprava
      oznámen koncentrace řízení z VB/USA do Číny -> oznámen PŘESUN CENTER koncentrace řízení z VB/USA do Číny

 14. Jéňa napsal:

  «Otázka - Odpověď» ze dne 5. dubna 2021 (rusky)
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-5-aprelya-2021-g

  00:00:23 Čím USA «drží» Evropu?
  00:43:00 Jaká by měla být vlajka Ruska?
  00:57:52 Co je to stát a občanská společnost?
  https://www.youtube.com/watch?v=hzTAlzKMZdo
  Valerij Pjakin. Otázka-Odpověď z 5. dubna 2021 (rusky)

  • Jéňa napsal:

   Chronometráž: (ze zdroje)

   00:00:23 Jak USA řídí Evropu, čím ji drží? Co je globalizace. Globalizace, prováděna Západem na základě biblické koncepce, a globalizace po Rusku. Důvody bezkonkurenční krutosti Západu vůči mírumilovnému ruskému obyvatelstvu. O vytvoření ukrajinců. Jak bolševici zachránili zemi. O «expertech», kteří panikaří před mocí Západu a vysílají poraženecké nálady. Zrada stranické nomenklatury. K čemu se staví «Nord Stream 2».

   00:43:00 Jak by měla vypadat suverénní vlajka, znak a hymna Ruska. O státních symbolech, jak je s nimi spojena státní suverenita. O trikolóře. O vlajkách na Přehlídce Vítězství a v «Nesmrtelném pluku».

   00:57:52 Co je stát a občanská společnost. Jsou jak protestující „opozičníci“, navalňata a další v občanské společnosti. Kdo je občan a jak jedná. O činnosti Mikuláše II. a bolševiků. Naučte se KOB a DOTU.

   Zdroj https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-5-aprelya-2021-g s přepisem, odkazy a přílohami

   Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 05.04.2021 Titulky CZ v překladu Ireny Aneri
   https://www.youtube.com/watch?v=2YMoQQ2Q3fg

 15. Jéňa napsal:

  @“...oznámené/vykřičené v dnešních dnech v tématu "JDE SE DO FINÁLE?" - viz:
  Zlatá přehlídka faraonů sakrální cestou (…) apod“
  / http://www.nwoo.org/2021/03/25/jde-se-do-finale/#comment-2176492 /

  Nezbývá než připojit, doplnit k onomu - „apod“ … následné zopakovat již jednou předloženou informaci:
  Maďarsko, Polsko, Itálie:
  trojka „nová pravice“ představují výzvu pro Spojené státy a Brusel, viz zde http://www.nwoo.org/2021/03/25/jde-se-do-finale/#comment-2176249 ve vlákně (nejen diskuzním).

  Protože to má také přímou souvislost s Egyptem + s konceptem.
  Přímou informační souvislost s dělením světa na naší planetě, to jest na civilizace.
  Tak jak říkal V. M. Zaznobin:
  jsou 3 současné civilizace – Východní, Západní a Ruská (tak nějak, dle mého).

  No a pointa je v tom, že v dnešní době, kdy se formuje, kdo (a jak) bude hrát globální roli v nadcházející době (viz. VVPj), tak nám tato informace potvrzuje starověkou hranici mezi světem západním a ruským – hranici (čáru) rozdělovací.

  Je dána (byla) a vznikla v dávných dobách... a je „definována“ stezkou (cestou), dříve velmi známou. Stezky jsou vůbec pro globalčiky velmi „populární“, jak by ne, mají na čem stavět (globalisté), tzn. navázat –viz. např. Čína a její Nová hedvábná... (BRI).

  Ono je jich povícero těch stezek na světě (co se obnovují), stačí sledovat...a třeba taková Alžběta II. se s nimi nechává vyrazit i na mincích (vývěska je vývěska) - informuje.

 16. no one napsal:

  @Jéňa
  Předpokládám, že máte na mysli Jantarovou stezku (nedaří se mi vložit odkaz).
  Mezimoří jak vyšité.

  A opět mi k těm 3 civilizacím nedá zmínit Pozorovatelku (vím, cituji ji často, ale ona mě toho vážně hodně naučila). "Je pravá ruka a je levá ruka a obě dvě jsou řízeny jednou hlavou." Kde za jednotlivé ruce si dosaďme Západ a Východ. Jen to Rusko se do tohoto schématu ne a ne začlenit (ať už do Východní nebo Západní civilizace). A to z jednoho důvodu: Ruská civilizace má svou "hlavu". Snad jsem srozumitelný.

  Bohužel současný pakt Itálie-Maďarsko-Polsko asi nelze v tuto dobu vnímat jako proruský (hlavně skrz Polsko, i když s Itálií a Maďarskem to je jak v bledě modrém), ale spíš jako příklon k tomu Východu (viz barvy vlajek Itálie, Maďarska a Íránu, a Polsko dvě barvy slovy Pjakina "symbolizující aktuální rozložení/rovnováhu sil ve světě" - pokud se nepletu). No a pak tu máme již zmíněné Mezimoří/Trojmoří a na něj navazující formát Astany atd. atd. a jsme u paktu Čína-Írán, 22 faraonů apod.
  Ale GP už tolikrát mínil, přičemž pánbůh měnil. Zákon času totiž nekompromisně jede.

  Jinak se stezkou skvělý postřeh, klobouk dolů!

 17. Jéňa napsal:

  VE ZKRATCE _ ZVĚDAVEC:

  Dobrý den majore Gagarine - 12.04.1961

  http://www.zvedavec.org/vezkratce/17698/

 18. Jéňa napsal:

  «Otázka-Odpověď» ze dne 12. dubna 2021 (rusky)

  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-12-aprelya-2021-g

  00:00:23 60 let letu Gagarina. V jaké zemi to bylo?
  00:27:38 Co se děje na Donbasu?
  00:43:27 Ursule chybělo křeslo...

  https://www.youtube.com/watch?v=dah9G4jURCY&t=1s
  Valerij Pjakin. Otázka-Odpověď z 12. dubna 2021 (rusky)

  • Jéňa napsal:

   Chronometráž: (ze zdroje)

   00:00:23 Která země vypustila Jurije Gagarina do vesmíru? O oslavách 60. výročí prvního letu člověka do vesmíru. Proč z dokumentární kroniky odstraňují nápis «СССР» na helmě Jurije Gagarina. Postoj «elity» Ruska k obyvatelstvu a zemi. Let do vesmíru - dosažení sovětského systému vzdělávání. Jak trockisté ničili SSSR: atentát na Gagarina, lunární podvod, doplňování zdrojů SSSR Západu. Jak podpindosnici evidentně dělají požadované, a pak nás nutí, abychom to eliminovali zákonnými metodami. O trikolóře, rudém praporu a Průvodu Vítězství. Americká kosmonautika se drží na úkor úspěchů Ruska.

   00:27:38 O příčinách zvýšeného napětí situace na Donbasu ze strany Ukrajiny a stahování vojsk Ruska na hranici s Ukrajinou. O neopodstatněnosti nadějí podpindosniků mít nějaké postavení v Západem dobytém (v důsledku jejich zrady) Rusku.

   00:43:27 O absenci křesla pro Ursulu von der Leyen během setkání s Erdoganem v Turecku. O situaci v Turecku a v Evropské unii. O důležitosti státních symbolů a nutnosti vrátit Rusku rudou vlajku a další suverénní symboly. Naučte se KOB a DOTU.

   Ze zdroje https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-12-aprelya-2021-g s přepisem, odkazy a přílohami.

   Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 12.04.2021 Titulky CZ v překladu Ireny Aneri
   https://www.youtube.com/watch?v=RdHniUYijzw

   • Jan Kowak napsal:

    Gde je Jan Jinský.. ROBOTI ???
    .. mata-ly HO dag.do ulitej ww w tom.. Regá-lu za Soustruhem..

    Ale-bo frézojc - wrať-te ho a nyc sse wam is Das NATO
    .. nestane : /

    To wam wzkazu-je Anna Husita zz z HzDs , też z Tabora..
    ps : Warho-la ( swobodny 31 let 186cm ) ři.kal , že Tabor ja prima
    Městec - bo won je wocamcaď ..?
    .. jesť khúl..

    R
    ps : ta nejwět.čí zwezda - je psí zwez-da Sirius : ))

    M

    • Majka z Gurunu napsal:

     Jinský je ama-tur. Je to na.psán-o na pijáno v Termi-tišti aš dole v člán.kuku z 13.4.2o21
     Gůgl "Termitiště u Letiště"
     Musim již zpět do lágru, volá GP.

     Májka

 19. Jéňa napsal:

  Bidenské novinky

  Z iniciativy americké strany se konal telefonní rozhovor Vladimira Putina s Josephem Bidenem.

  Při výměně názorů na vnitřní ukrajinskou krizi nastínil Vladimir Putin přístupy k politickému urovnání na základě minského «Komplexu opatření».

  Dohodnuto je nařídit příslušným oddělením, aby řešily problémy nastolené během telefonního rozhovoru. http://kremlin.ru/events/president/news/65360

  • Jéňa napsal:

   Lavrov říká, že Rusko pracuje na opuštění západních platebních systémů

   Text rozhovoru byl zveřejněn na oficiálních stránkách ruského ministerstva zahraničí.

   Zdůraznil, že se jedná o kroky zaměřené na "postupnou dedolarizaci národních ekonomik, přechod na vzájemné vypořádání v národních nebo alternativních měnách a nepoužívání západem kontrolovaných mezinárodních platebních systémů".

   https://russian.rt.com/russia/news/852171-rossiya-platezhnye-sistemy

  • Jéňa napsal:

   @"nepoužívání západem kontrolovaných mezinárodních platebních systémů"

   EU si může se SWIFTem a sankcemi s jeho odstřižením strašit leda v Domě Hrůzy...

   Lavrov oznámil předstih: Rusko připraveno
   :-D (hňupi)

  • Jéňa napsal:

   @"Lavrov oznámil předstih: Rusko připraveno"

   Čína též není pozadu:

   Bloomberg: Washington se obává, že digitální jüan by mohl být hrozbou pro dolar
   https://tass.ru/ekonomika/11118981

 20. Jéňa napsal:

  @“Istanbulský kanál jako bod bez návratu
  / http://www.nwoo.org/2021/03/25/jde-se-do-finale/#comment-2176525 /
  Nerušte Erdogana

  Erdogan prohlásil, že Úmluva Montreux se nebude vztahovat na nový kanál "Istanbul"

  Slova tureckého vůdce jsou citována deníkem Daily Sabah.
  Kanál "Istanbul", který nemá žádný vztah ke konvenci Montreux, přinese Turecku více pohodlí a míru", - řekl Erdogan, majíce na paměti dohodu z roku 1936, která dává pod kontrolu Turecka úžiny Bospor a Dardanely a reguluje tranzit vojenských lodí.

  "Provádíme práci, jejímž prostřednictvím naplno zavedeme vlastní nezávislost, vlastní suverenitu," dodal Erdogan při projevu v Prezidentské národní knihovně v Ankaře.

  Dříve Erdogan ujistil, že v souvislosti s výstavbou nového kanálu Ankara neplánuje odstoupit od Montreuxovy úmluvy.

  Mezitím bylo 5. dubna v Turecku zadrženo 10 bývalých admirálů, kteří se postavili za Montreuxovu doktrínu.

  https://strana.ua/news/328209-konventsija-montrjo-ne-budet-kasatsja-kanala-stambul-erdohan.html

 21. Jéňa napsal:

  @"Dobrý den majore Gagarine - 12.04.1961"
  / http://www.nwoo.org/2021/03/25/jde-se-do-finale/#comment-2176819 /

  Bacha na Gustava Broma: https://1url.cz/mKucy

  Nechte na Větvi: https://1url.cz/aKuYM :-D
  (prdi)

 22. Pozorovatelka napsal:

  A nedá mi nepřipomenout ještě rok 1968, kdy Česko/Československo rovněž jednalo v zájmech Británie - Pražské jaro totiž začalo tím, že "elity" SSSR podepsaly kapitulaci právě Británii. Stalo se tak 5.ledna 1968 a v tentýž den Z. Mlynář, učitel a přítel Gorbačova, jmenoval Dubčeka předsedou vlády, více jsem o tom psala v závěrečné části zde
  http://www.nwoo.org/2020/09/30/prazske-jaro-zacalo-kapitulaci-sovetskeho-svazu-srpen-1968-byl-akci-globalnich-zajmu-4-cast-zaver/

  Ale prezident Zeman tohle nikdy neuznal a za 68. pořád kritizuje Rusko. A ono se není co divit - vždyť klíče od Prahy přece předal Číně. Přeloženě můžeme říct - zemi Filipově PANDA fondu...

  • Pozorovatelka napsal:

   Česko je dnes v Rusku "slavné", je to článek za článkem, ale mě se momentálně nejvíce líbí tento:
   "Státní duma označila vyhoštění diplomatů EU za závod o loajalitu k Washingtonu"
   https://iz.ru/1153056/2021-04-17/v-gosdume-nazvali-vysylku-es-diplomatov-gonkoi-za-vernost-vashingtonu

   Je to totiž srandy kopec na způsob "Když se dva perou, třetí se směje". Spojené státy jsou v procesu odpisu a loajalita k USA je obdobou stavění se na stranu Hitlera/Německa někdy v roce 1944 anebo na stranu Napoleona/Francie v roce 1812, event.v roce 1815...

   Kdysi jsem četla ruský článek "Proč Rusko nakonec vždycky bojuje za zájmy Británie". Odkaz už nemám, ale asi tak.. Naštěstí Putin není děbil....

 23. no one napsal:

  @Pozorovatelka
  A "do zbraně" šlo i Holandsko, další GP pohůnek, v souvislosti s děním na Ukrajině nyní a rokem 2014:
  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/vysetrovani-tragedie-mh-17-spolehame-na-buk-tvrdi-hlas-na-nahravce-40357257?fbclid=IwAR0vWyR2wjro78ESeqo6Z1owHvc3XfV6ok4E1N4JSJz-PSWK8b4UTxTYdd0#source=hp&seq_no=11&dop_ab_variant=553410&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=CT5PEm8Jktk-202104171906&dop_id=40357257&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  PS: Výborná souvislost s pohřbem Philipa a Pandou, díky za ni, alespoň takto narychlo před usnutím.

  PS2: Všimla jste si toho, že Babišovi se na té tiskovce třásl hlas jako by se chtěl každou chvíli rozbrečet?

 24. Jéňa napsal:

  @“Je to totiž srandy kopec na způsob "Když se dva perou, …"

  Žádost o pomoc při pátrání po 2 osobách https://www.policie.cz/clanek/zadost-o-pomoc-pri-patrani-po-2-osobach.aspx

  Další podrobnosti v kauze Skripal. Petrov a Boširov
  v hlavní roli https://www.youtube.com/watch?v=nx1W8Rvx9KU
  Skupiny Soudruhů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!