Rusvesna: Přehled zpráv – 25.3.2021

krym_rossiya_51; Ve Státní dumě reagovali na Zelenského iniciativu ohledně „Krymské platformy“. To není žádná platforma, ale bažina, ve které každého účastníka čeká nezáviděníhodný osud. Jedni se tam zašpiní, druzí v ní dokonce utonou. Proto vyzýváme státy, aby si dobře rozmyslely svůj souhlas s tímto dobrodružstvím Kyjeva.
2; Lija Achmedžakova navrhla postavit na Lubjance pomník pedofila – historika Jurije Dmitrijeva, kterého prohlásila za hrdinu Ruska.
3; Biden přemýšlí o druhém volebním období. Během předvolební kampaně prohlašoval, že bude prezidentem přechodného období a vrátí USA k normálnímu životu.
4; Migranti útočí na USA. Biden vyvolal krizi. V USA se prudce vyostřil migrační problém.
5; Starý nepoživatelný bonbón v novém obalu. V Luganské republice komentovali staronové teze znějící z Kyjeva. Jde o jakýsi tajuplný plán, který Kyjev přestavil jako návrh Německa a Francie na urovnání situace.
6; Poslanec Maxim Bužanskij za Sluhu národa ukázal ukrajinskou družici, která poletí do kosmu. Támhleta roztomilá věc za mými zády – to je ta družice „Sič-2.1“, kterou bude Elon Musk muset letos dovléct do kosmu.
7; Ukrajinská armáda si připravuje smrtelný kordón a prolamuje se do linie fronty. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
8; Bude nutné nějak obejít Zelenského „firewall“. Jak budou na Ukrajině číst nově zakázané stránky? Zelenskij nedávno zavedl sankce proti ruským médiím, ale ukrajinští kolegové už se postarali o to, aby lidem napověděli, jak zákazy obejít.
9; Proč ve světě nemají rádi Rusko? Máme v tomto ohledu šanci? Je třeba říct, že si za to můžeme především sami. Byl zveřejněn seznam „neduhů“ Ruska, kvůli kterým se nedaří udržet si náklonnost a vděčnost jiných států.
10; Řecko podává Rusku ruku. Dnes se řecký premiér Kiriakis Mitsotakis setkal se svým ruským kolegou. Řecko je sice členem EU a NATO, ale spolupráci s Ruskem považuje za potřebnou.
11; Hillary Clinton uznala porážku od Ruska a Číny v oblasti vakcín proti koronaviru. Zatímco ruská a čínská vakcína dobývá svět, USA si zatím neporadily ani s vakcinací uvnitř země.
12; Ukrajina vymyslela efektivní způsob boje s Donbasem: Prostě prohlásila, že nic jako „Donbas“ vlastně neexistuje.
13; Ukrajina se už před sto lety po okupaci Maloruska, Novoruska, Podolí a Volyně snažila vymýtit ruštinu. Byly zveřejněny dobové dokumenty.
14; Sojuz-2 odstartoval z kosmodromu Vostočnyj. Pohonný blok Fregat s družicemi se na suborbitální dráze oddělil od třetího stupně rakety.
15; Biden se nakonec odhodlal k uskutečnění první tiskové konference. Nedopadlo to dobře. Hned v úvodu totálně ztratil orientaci a ptal se, koho to má vlastně oslovit. Poté byli novináři vyzváni, aby místnost opustili.
16; KLDR odpálila balistické rakety. Jedna z raket dopadla do Japonského moře. Bylo svoláno mimořádné zasedání Bezpečnostní rady Japonska.
17; Zelenského spolustraník Dmitrij Gurin vyzval k propouštění lékařů, kteří se odmítnou nechat očkovat. Lékaři tvrdě zareagovali. Připomněli, že očkování odmítlo až 80% z nich.
18; Navalného manželka opět odletěla do Německa. Je to už druhá její cesta poté, co byl jejímu manželovi změněn podmíněný trest na nepodmíněný.
19; Vůdce Krymsko-tatarského Medžlisu Čubarov se pohádal s Navalného spolupracovníkem Volkovem kvůli mapce v propagačních materiálech, která obsahovala Krym jako součást Ruska.
20; Indie pozastavila export vakcíny proti COVID-19. Indická varianta vakcíny AstraZeneca pod názvem Covi-shield se využívá na Ukrajině. Důvodem pozastavení vývozu je epidemiologická situace v samotné Indii.
21; Federální vězeňská služba informovala o uspokojivém a stabilním zdravotním stavu Alexeje Navalného. Včera Navalného advokát prohlásil, že jeho klient pociťuje silné bolesti zad a nemůže došlápnout na nohu.
22; V Moskvě byl zadržen člen Basajevovy bandy. Bandita se podílel na útoku na pskovské výsadkáře v Čečně v roce 2000. Odplata ho tedy dostihla po 21 letech.
23; Rusko zvýšilo dodávky ropy do USA, píše Bloomberg. Co do velikosti každodenních dodávek Předstihlo Rusko Saúdskou Arábii.
24; Koronavirus v Rusku: Za posledních 24 hodin zemřelo téměř 400 pacientů s těžkou formou COVID-19.
25; Na ruském ministerstvu zahraničí prohlásili, že SA zahájily proti Rusku válku nového typu. Cílem této války je zničení sebeuvědomění, tedy změna mentálního a civilizačního základu společnosti.
26; Japonský premiér slibuje, že se dohodne s Ruskou federací ohledně Kuril. Vyřešit problém, který nebyl řešen celých 70 poválečných let, nebude jednoduché, ale mám v úmyslu na to vynaložit veškeré své síly.
27; Ukrajinský ministr zdravotnictví se vyjádřil k úmrtí ukrajinské vojačky po vakcinaci proti COVID-19. Je jasné, že čím více budeme očkovat, tím větší množství lidí bude umírat, neskrývá ministr reálnost postvakcinačních rizik.
28; Pochodeň Olympijských her vyhasla hned první den štafety, Dnes ve Fukušimě odstartovala štafeta olympijského ohně.
29; Ropa z Ruska za 160 milionů dolarů uvízla u Suezského průplavu kvůli plavidlu uvízlému na mělčině. Ruští výrobci jsou největšími exportéry ropy a ropných produktů po této trase.
30; Proč Biden nevolá Zelenskému? Ve Washingtonu odpověděli, že takto symbolické telefonáty se neodehrávají jen tak...
31; SBU vtrhla do kanceláře Medvedčukovy organizace. O domovní prohlídce informoval poslanec za Opoziční platformu Renat Kuzmin.
32; Saakašvili se pustil do SBU kvůli „lacinému rozvodu“ s Semenčenkovou soukromou armádou. Skandální politik prohlásil, že SBU je potřeba rozpustit, protože je sama největším nepřítelem Ukrajiny.
33; To není jen řečnická otázka... „Kde se zastavíme až budeme odrážet útok Kyjeva?“, ptá se Denis Pušilin. Kyjev se může šeredně spálit a eskalace nabere takové obrátky, že ji Zelenskij neuhlídá.
34; Stíhačka páté generace poškodila sama sebe. Odpálená munice explodovala těsně po opuštění hlavně letadlového děla a poškodila spodek letadla. Informaci potvrdil kapitán Andrew Wood ze Sboru námořní pěchoty USA.
35; Šojgu oznámil rozmístění nového pluku na Krymu. Informoval o tom na dnešním zasedání kolegia Ministerstva obrany.
36; Rusové se stali lídry v počtu získaných ukrajinských pasů. Ukrajinský pas získalo v minulém roce celých 56 Rusů. Celkem získalo ukrajinské občanství 251 cizinců.
37; Zadavatelé reklam ukončují spolupráci s Ksenií Sobčak po jejím skandálním interview s maniakem ze Skopje. Reagují tak na negativní ohlas veřejnosti.
38; Zhanobila památku našich padlých. V Doněcké republice žádají nejvyššího představitele Krymu Aksjonova, aby nenavrhoval kandidaturu Natalie Poklonské provolby do Státní dumy. Poklonskaja měla prohlásit, že obyvatelé Donbasu nemají žádný cíl, což neodpovídá skutečnosti. Odpovědí je nedávno schválená doktrína „Ruský Donbas“.
39; Kancelář ukrajinského generálního prokurátora oznámil podání žádosti o vydání Janukoviče. Kyjevský odvolací soud ponechal v platnosti rozhodnutí o „dálkovém uvalení vazby“ na bývalého premiéra v případu uchvácení moci.
40; Severští dobrovolníci jsou připraveni prudce zvýšit počty bojovníků Armády Doněcké republiky. Může Donbas počítat s pomocí Ruska v případě ukrajinského útoku?
41; U Ukrajince zemřelého po očkování proti koronaviru odhalili COVID-19... Pozitivní výsledky testů na koronavirus dostali i dva jeho kolegové, se kterými šel na očkování.
42; V SBU informovali o Semenčenkově soukromé armádě. Bývalý poslanec organizoval ozbrojenou formaci, které jsou na Ukrajině zakázány.
43; Advokáti Alexeje Navalného prohlásili, že se zhoršil jeho zdravotní stav.
44; Kvůli skandálu s vakcínou „Sputnik V“ se na Slovensku rozpadla vládní koalice. Členové liberální strany „Svoboda a solidarita“ opustili vládu.
45; Kanada dovedla vztahy s Ruskou federací na historické minimum, prohlásili na ruském ministerstvu zahraničí. Oficiální představitelka ruského ministerstva zahraničí Ruské federace Marija Zacharova komentovala uvalení dalších protiruských sankcí ze strany Ottawy.
46; Írán zasadil raketový úder plavidlu izraelské společnosti XT Management, píší izraelská média.
47; Na Ukrajinu byla dodána čínská vakcína. První várka činí 200 tisíc dávek.
48; Byla zveřejněna hlavní podmínka vstupu Ukrajiny do NATO. Západní partneři pomáhají Ukrajině a Gruzii s přibližováním k členství v NATO, zdůraznil Stoltenberg. Podmínkou je souhlas všech stávajících členů.
49; Ukrajina ukončí svou existenci. Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny vystoupil proti dialogu s Ruskem. Tento dialog označil za nebezpečných krok, který by mohl vést až ke ztrátě státní suverenity.
50; Do Oděsy dorazila americká vojenská technika pro ukrajinskou armádu. Informují o tom místní média.
51; Biden konečně uskutečnil svou první tiskovou konferenci. Informoval o své, ambiciózním cíli ohledně vakcinace amerických občanů a o stažení vojsk z Afghánistánu a o odpovědi pro KLDR.
52; Ve vodách Kuršského zálivu v Kaliningradské havaroval dopravní vrtulník Ka-32 patřící ministerstvu pro mimořádné události.
53; Zelenskij potvrdil strategii vojenské bezpečnosti Ukrajiny.
54; Zelenskij zprostil odpovědnosti výrobce vakcín proti COVID-19. Dokument byl vypracován na základě doporučení WHO.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
17 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 25.3.2021

 1. .lak napsal:

  Vrádiu jal za války, testovat musí i fimry od 10. do 50. zaměstnanců a potom objevím k... cože?
  https://tadesco.org/bleskovaka-carstena-26-q3-2q21/

 2. .lak napsal:

  Z ae
  Tam si to akizmeti organický podřízený mechanickému malují adoranti do své červené kni hovničky. :lol:
  Spytihněv2
  Přátelé! Pan V.K. nám tu přináší skvělé články a ukazuje nám to , co nás čeká a možná i nemine. On nás burcuje. Ukazuje nám i budoucnost , která bude , když něco neuděláme. Stále tady postujeme odkazy , na které reagujeme se znechucením , s odporem. Někteří dokonce reagují tak ,že uvažují s možností sebevraždy. Ale my už víme , že nás nečeká nic dobrého. A každým dnem se stav zhoršuje. Proto bych uvítal více nápadů , jak situaci řešit , nebo spíše se o něco pokusit. Nějaké nápady . Máme tady velkou možnost projevu , což jinde není. Ano , sledují nás. Ale na vše nemusí zareagovat včas.
  Nespoléhejte na volby , i když já volit půjdu ( pokud nevyhlásí , že účast bude povolená jen pro testované nebo očkované) neparlamentní stranu , hnutí. Ale nespoléhám se na to. Myslím si , že i to mají ukočírované.
  Nespoléhejte na pomoc nějakých zázračních jedinců či záhadných organizací ani anonymousáků. Všechno podle mě zklamalo. Kdyby byli , už by dávno zasáhli.
  Jsme jenom my , anonymní osoby. Často tady jsou slovní útoky mezi námi , to patří sice k výměně názorů , ale nám to moc dobrého nepřináší.
  Stejně tak , když donekonečna poukazujeme na ty zrůdy , kteří to zavinily. To je důležité jen pro Ty , kteří tady nejsou dlouho. Takže spíš bych uvítal nějaké nápady , které by mohli situaci řešit , tedy spíše tento zrůdný trend alespoň zpomalit.
  Já zatím žádné nápady nemám , ale jsou tu určitě zkušenější a inteligentnější. Já vím, došlo to daleko , s přispěním megapodvodu kovid je to dnes podstatně horší. Prosím zamyslete se nad tím , jak pokračovat dál. Jinak to skoro vypadá , že nás semelou nakonec úplně všechny .

  11 OdpovězBře 26, 2021 17:12
  No
  Návštěvník
  No
  Otevírá pandořinu skříňku s novými a novými atrakcemi a stará se aby dlouho vrzavě mával víkem nevynechá týden krmení uší tři hodiny “pedagogogizace singularista pro jektoru. Divím se že nemáte na cancára averzi jeho řehtání. To spíš pochopím caligulova koně v senátu, ten blbce neprogramoval. Mimochodem konírna předělaná na dnes mlaskající i po světě tedy kdysi byla užitečnější.
  https://www.youtube.com/watch?v=ENYIrlwRZIo

  Podruhé, píp co jsem zaznamenal dloube všechny do očí v kotlince že si češi neumí vládnout. Jako by šlechta byla o jádru etnické populace, mám u něho mnoho nesrovnalostí v jeho podáních “ezop co .ovno sezob. Smrdí už to posedlostí. Adorace zvůlí násilníků mocenských struktur. Blbečka co dětem rozšlapává bábovičky na písečku. Slušní lidé se neumí úžerům bránit, to je pravda. Jak se měli bránit kultuře “meče a kříže a ty struktury římských psů jsou skrz naskrz všude i dnes. Moc mává křídly ale leze se smeťáku, fuj.
  https://www.youtube.com/watch?v=J9q_oq6f19E
  https://www.youtube.com/watch?v=2hoqfTCsHew
  Atrapa
  https://www.youtube.com/watch?v=PgVduffIkyA

  0OdpovězUpravBře 26, 2021 20:49

  • asyle napsal:

   Myslím, že VK je Goldstein.
   Sakra, všichni mu to tam žerou, to fakt nečetli 1984?

   • .lak napsal:

    Asi nečetli. .. Píp, široký a bystrozraký. Čert ho vem. :lol:

   • .lak napsal:

    Možná skvělý postřeh, ten dojem to dává. Skořápkáře

    • asyle napsal:

     No, přemýšlím o tom už dlouho. O tzv konspiracnich teoreticich. A tak mi napadá hříšna myšlenka, že hrajou na to (jak říká ten šmejd Pjakin a má v tom recht), ze lidská paměť má trvanlivost max 14dni.
     Takže zakonspiruju já: Přijdou konspiratori na jaře 2020 s tím, že budou covid pasy. Na jaře 21 je to samozřejmost pro mainstream. Chtějí informaci vnést lidem do podvědomí, Ti zapomenou, že to byla původně "konspiracni teorie", které nevěřili a jen si řeknou, no jo, vždyť o tom se vlastně mluvilo.
     Přesně tohle jsem pozorovala u kamaráda. Covidpasy, vakcíny, říkám loni na jaře. Blbost, říká on.
     Covidpasy a vakcíny jsou letos realita. Však to bylo jasný od začátku, reagoval.
     A já čuměla jak puk. A tohle mě napadlo, že ovcím s krátkodobou pamětí takhle podsouvaji myšlenku, připravují je.

     • proud napsal:

      Pravda,v tom je potreba bejt pozornejma,konspirace totiz GP doslova miluje,jde vsema cestama,jen blazen by si myslel ze konspirace vynecha.Je to trosku mala veda,takova konspiracni konspirace.......a to je prave to co teorie konspiraci hodne poskozuje,protoze jak se jim to povede,hned to vsude ukazujou a pisou prave proto,aby lidi neverili,dosahli toho ze kdyz nekdo necemu neveri,proste to nazve konspiraci,toho se chytaj a co se jim nehodi,nazvou proste konspiraci,ale hanlive a to dostavaji do podvedomi lidi........O duvod vic proc vsem doporucuju pouzivat vlastni hlavu a vsechno promejslet a overovat,nejen bezduse cist a prebirat.

 3. .lak napsal:

  Komentář na zdrojový.
  angel
  ve vyjímečném stavu není nutné / třeba při zadávání státních zakázek dodržovat systém výběrových řízení … tudíž : mega vejvary v řádech miliard běží jako na běžícím pásu – příklad respir. za 777 kč a výmluva , že je nouzový stav a bylo to potřeba koupit …

  0OdpovězBře 26, 2021 19:09
  No
  Návštěvník
  No
  Nějakých 8? miliard je asi špička ledovce, toho co pod hladinou nevidíme.
  https://tadesco.org/nejvyssi-kontrolni-urad-potvrdil-selhani-vlady-a-ohrozeni-zdravi-obcanu/
  Výňatek z
  https://pravyprostor.cz/narod-na-vas-sere-covid-neskonci-protektorat-si-delame-sami/
  K živení agendy úžer kovidu si přibrali známé fed isty deep state. Dýpstejty “””Lze očekávat, že stát bude potřebovat 500 mld. korun na pokrytí schváleného schodku a dalších přes 200 mld. na splátky dluhopisů.” . Nuly primadonám ale odhákují Vás.
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Blatny-Vlada-v-zadnem-pripade-nelikviduje-system-zdravotniho-pojisteni-658374

  Divíte se mým výhradám k němu hodinových žvástů?
  Ale golem VK má šém že češi si neumí vládnout když je potřeba řešit systém arogance a korupce moci.

  0OdpovězUpravBře 26, 2021 23:41

    • asyle napsal:

     Přidám svou zkušenost s PCR testem. Sestra byla milá, do hlavy nic hluboko nervala, tak si říkám ok.
     No, přišlo to po dvou hodinách. Nos slepeny na půl dne, potom to povolilo. Chlupy pryč, sliznice poškozená, jak vypálená, krvácení a strupy. To trvalo minimálně týden. Po měsíci furt divný.

     • proud napsal:

      Nechal ses,mas to............

      • asyle napsal:

       Však to je v pořádku, nejde o mě, jde o další taky ne (a když mám info, ráda ho sdělim) a hlavně je to reakce na článek na tadescu, kde píšou většinou kktiny, ale zrovna tady by to odpovídalo na nějakou super chemku.

       • proud napsal:

        Vsak to taky nebylo mineny ironicky,nebo zle,ale prave s tim ohledem na ostatni,aby je to nakoplo,omluva jestli to znelo jinak,tadesco ani radeji nezminuju,ale je dobre ze ho zminujes ty,nejsem aspon sam kdo ho prokoukl ;-)

        • asyle napsal:

         Omluvy netřeba, ale milé;)
         K Tadescu.. některé články jsou i dobré, ale je jich minimum. Celá sarada kolem Q... To jako bylo moc. A lidi to žrali hrozně, Amici co znám se po dosazeni Bidena na vrchní loutku USA hroutili.
         A ještě k AE... Poslední článek o dostavbě Dukovan je jak z dílny uctivace páně Pjakina. Jako nazývat síly které mají nad něčím moc Američany, Číňany, Rusy atd je dobrá zhovadilost. Jo vlastně ty američany dělíme ještě na DS a tak, že jo. Bláboly.
         Mimochodem, včera mě zaujal na webu pána nemajitele, že Chile, majíc nejvíc naockovanych, má zároveň rekordy v nákaze a úmrtnosti. Jestli je pravda, že tihle lidé budou šířit supermutace, bude to radostné.
         Spíš bych to viděla ještě jednodušeji. Napichany jsou, tak to je splněno a proč na ně zas nevypustit něco nového, že.
         Ale ví bůh.
         A propos, někde jsem zaznamenala, že Izrael chystá čtvrtou uzávěru, jen nevím, zda je to fakt.
         A naposledy... když ten šmejd Pjakin hovořil, že ČR je spojena s Izraelem, vždy jsem ňák doufala, že to neznamená velký špatný a ono jo, šmudla Svrcinova už něco mele o naramcich.

        • proud napsal:

         On nemusi bejt rovnou jako clovek smejd.Paklize to pro nekoho dela vedome a vi o co jde,je smejdem,na to ukazuje napriklad jeho v kazdym dile opakovany "ctete v tlustejch knihach",tedy odvadeni od vlastniho hledani,uceni se a mysleni a nabadani k bezduchymu prebirani,to je presne sioskola,ale mozna tomu proste jenom veri a pak je vlastne zbloudilej,podobne jako verici v kostelech.Ja ho osobne neznam,tak nevim jak to s nim je,ale jedno je jisty,v KSB vidim napric jasny znaky sionismu a o tom vime komu a cemu slouzi,takze to dal neresim,neni potreba.No a co se tejka "Marnyho" a s nim ty Elusky,nebo jak si rika,tam je to jasny,je to o vejdelku a vzdycky bylo.Bohuzel o nepoctivym vejdelku.

        • .lak napsal:

         Chechtáci, já ji miluji. :lol:
         Jušku nech je to víla pro mladé a ne že by nebyla, nikdo nedělá tetu sally jako dřív v MF. A rozsah bohatství/gí slavný jako u VIP čechrám si peří ale spíš byli desítky předků jména starogermánsky nemá ale to není jen o hmotných věcech a tam je kapacita.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!