Nová kniha: Pedro Banos – Jak Vládnou světu – 22 tajných nástrojů globální moci

VLÁDNOU obalVážení přátelé, na konci března vyjde tato kniha vojenského specialisty Pedra Banose, která si vysloužila čestné místo na Černé listině nežádoucích knih nejen v Anglii, ale i Německu: Jak Vládnou světu - 22 tajných nástrojů globální moci

Ovládejte jídlo a ovládáte lidi; ovládněte ropu a budete ovládat národy;
ovládejte peníze a ovládejte svět.
Henry Kissinger

Mocní se vždy pokoušeli ovládat vše, na co svými chapadly dosáhli. Během let se k moci možná dostalo mnoho různých skupin a změnily se
technologie, stejně jako způsoby naplňování lidských tužeb, touha po moci je však nekonečná.

Velmoci se vždy snažily podmanit si slabší, zatímco ostatním bránily v rozvinutí vojenského, ekonomického či náboženského vlivu. Až do 16.
století byly říše poměrně dobře geograficky vymezeny, avšak dnešní globalizovaný svět zapříčinil rozvoj této dominance a v následujících letech se přesune i mimo tuto planetu – již dnes se mocní přetahují o pozice pro zajištění zdrojů z Měsíce.

Existuje něco podřízenějšího než globální politika?

Kamkoli se obrátíte - Evropa, Rusko, Čína, Korea, Sýrie, Střední východ - žijeme v době globálních geopolitických mocenských her. Jedním ze
zasvěcených do tohoto uzavřeného světa, Pedro Banos odhaluje, že jakkoli to může moc uhlazená pomocí PR politické diplomacie, svět geopolitiky je světem války a konfliktu strategickými prostředky, kde země od nepaměti hledají vládu a moc nad svými soupeři od úsvitu času.

Banos představuje tuto hru s vysokými sázkami jako sérii 22 univerzálních pravidel, jak jednat a uplatňovat vliv v mezinárodní sféře. Každý princip je kontextualizován v klasické i moderní historii, od Bismarcka po Kissingera, ale také souvisí se současným světem Trumpa, Putina a Si Ťin-pchinga. S tituly jako "Kicking Away the Ladder", "The Tower of Champagne Glasses", "The Madman" a "The Mule and the Saddlebags" je tato kniha praktický soubor pravidel pro zapojení, který si může užít každý . Banos představuje soubor napsaný filozoficko aforistickou nadčasovostí von Bulowa, Sun Tzua nebo Machiavelliho.

Vytvořil naprosto poutavý manuál o tajemstvích toho, jak strategická moc skutečně funguje. Na západ od našich hranic se tento titul dostal na černou listinu, proč asi?

K zakoupení: http://www.bodyartbook.cz/product/politika/jak-vladnou-svetu/175
4 Komentářů k Nová kniha: Pedro Banos – Jak Vládnou světu – 22 tajných nástrojů globální moci

 1. .lak napsal:

  Z ae
  Buba
  Pro anonym!!! Zásadní věc která je stále opomíjena. MMF nedovolil nám a celému východnímu bloku směnitelnost měny, tedy u nás koruny. Navíc země EHS (předchůdce EU) přijímali kvantitativní opatření na dovoz zboží z východního bloku. Jak se tomu říká? Ekonomická blokáda jinak řečeno obchodní válka. Nemožnost vyvážet na západ zboží, embargo na dovoz technologií, takhle se dělají barevné revoluce, viz třeba Venezuela. Proto musel stát uvážlivě hospodařit s devizami, které musely pokrýt nákupy nezbytných komodit a něco málo se muselo pustit do spotřebního zboží ze západu a do turistiky viz devizové přísliby. A pak se stalo, proč nebyly jeans v normálním obchodě. Ale ony byly, jednou jsem se optal vedoucího prodejny Jednota, jakto že mají na pultu Wranglerky, odvětil, že se jim podařilo letos prodat hodně borůvek do Francie a tak po povinném odvodu do státní pokladny mohli za zbytek nakoupit ty jeans. A díky obchodní válce západu s východním blokem přišla nespokojenost obyvatel, chtěli změnu, aby byly na pultech jeans, jogurty Zanone a radia Hitachi. Každý vyndal z kapes klíče a zvonil. A jestli Ty ne, tak poděkuj rodičům, ty na náměstích určitě byli. V té době stát neměl dluhy, byl soběstačný v uživení obyvatel, všechny výrobní prostředky patřili státu a všechny zisky šli do státní pokladny.

  8OdpovězBře 27, 2021 14:23
  No
  Návštěvník
  No
  Ten přeliv prostředků je děsivý a s jídlem úžerům roste chuť. Prakticky se vás chtějí zbavit a udělat místo v exekutistanu, oni s dostatky protože máte čtvrtinové příjmy. I to je důvod proč pořád zvou a platí dva kontinenty obyvatel. Fakt je ten že bureš vytváří půdu na vypuzení státních zaměstnanců, neuvědomujete si to? Stát jako firma, neslyšeli jste?
  https://www.youtube.com/watch?v=GuToJpcUOdc

  Putin KGBák by to nikdy nedopustil, ale fakt že jo. :-))))

  0OdpovězUpravBře 28, 2021 3:02

 2. Eschatolog napsal:

  tuto knihu si nekoupím protože prodejce požaduje pouze platbu předem kartou, takže jdi di píči, takové mrdky podporovat nehodlám

  • proud napsal:

   A na co by sis ji kupoval? 1/casem ji sezenes na netu , 2/ zabejvej se budoucnosti jakou ji chces mit,neco pro to delej a nezer blaboly minulosti,ty ti budoucnost neudelaji.Praxe ukazuje ze se minulosti stejne nepoucis a kdyz,tak reknes ono kouzelny: Stejne to zas bude jako bylo,a bude,protoze se na to tim padem vyseres ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!