Dočkáme se konečně vykopnutí psa hyenovitého a byrokratky Storové?

pes

Pes hyenovitý (Lycaon pictus) je obligátně masožravá africká šelma charakteristická svýma obrovskýma plácačkovitýma ušima. Není proto žádným překvapením, že jde o jednu z přezdívek současného ministra zdravotnictví Blatného. Ten s údajně nebezpečnou pandemií bojuje tak, že u řady účinných léků a očkovacích látek maximálně zdržuje jejich používání. Zřejmě proto, aby mu „nebezpečná pandemie“ a rouškové stanné právo co nejdéle vydržely. Pan ministr trvá na evropském schválení ruské vakcíny Sputnik, ačkoli ta se již používá asi v 50 zemích včetně některých členských států Evropské unie. Všemožně brzdí schvalování a předepisování účinných léků. Celá společnost je v domácím vězení, protože „co kdyby zkolabovaly nemocnice“. Ovšem pan ministr trvá na dodržení předpisů o atestacích a o požadavcích na vzdělání zdravotnického personálu. Také jeho podřízená byrokratka Storová, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv, odmítá jakoukoli odchylku od zavedených postupů. Je tedy nemoc COVID nebezpečná nebo není?

Třeba v Čínské lidové republice by za takové jednání možná hrozil provaz. Ministr by byl podezřelý z korupce proto, že nadržuje jen určitým očkovacím látkám a jiné diskriminuje.

Podle publikovaných průzkumů asi třetina společnosti pohádce o nebezpečné pandemii věří. Prý kdyby byli na místě ministra, zavřeli a zakázali by úplně všechno. Takže jde-li o opravdu nebezpečnou a mimořádnou situaci, jak se tihle sobečtí „báči“ postaví k chování Blatného a Storové? Neměli by se právě oni těšit na to, že uvidí ony nádherné oblouky, jakými ze svých funkcí oba dva poletí?

Je s podivem, že někdo (a není těch opor režimu málo) v naší současné situaci ještě mluví o demokracii a právním státě. V parlamentu byla postavena ohrada okolo dvou (1%) poslanců, kteří se jako jediní totální lži o „nebezpečné pandemii“ vzepřeli. 132 (66%) poslanci místo toho, aby navrhovali zákony, které by vládě jednou provždy odňaly zakazovací pravomoci a zabránily obludnému zneužívání moci, hlasuje pro „pandemický zákon“. Ten je plně srovnatelný se „zmocňovacím zákonem“ (Ermächtigungsgesetz) Adolfa Hitlera ze dne 24. března 1933.

Politické východisko z této situace zřejmě neexistuje. Po případném volebním vítězství „Piratenpartei“ možná hrozí, že český parlament bude definitivně rozpuštěn a zavládne hitlerovská totalita se vším všudy. Taková hrozba vyplývá z vehemence, s jakou strana zlatomládežových povalečů „pandemický zákon“ prosazovala. Okamžité vykopnutí Blatného a Storové by však mohlo posílit jiskřičku naděje, že k pirátní supertotalitě nakonec přece jen nedojde.

6870608_v6

Pavel Křivka

autor je vysokoškolský pedagog

 
6 Komentářů k Dočkáme se konečně vykopnutí psa hyenovitého a byrokratky Storové?

 1. .lak napsal:

  Držel bych se doporučení prezidenta Lukašenka na stopičku vodky dezinfekce denně která předpokládám v kejich pojetí holinou, kdyby byla k dispozici a zadarmo. Což zcela z dvouměsíční abstinencí použití ruského lektvaru zakazuje. Nemá to okarosovaný podobně? Třeba nechce co by vajsspace gogomika/eko bránit aféře likérky drak která za nálepky nemohla. Co, coco

  • .lak napsal:

   zKŮTR

  • asyle napsal:

   Souhlas.
   A pro autora článku bych ráda zmínila, že pes hyenovity je jedno z nejvíce inteligentních zvířat, a určitě nejvíce sociálně založené smečkove zvíře, vždy se starají i o ty nejslabší ve smečce. Čímž chci říct, že přirovnání mě nasralo.

   • .lak napsal:

    Mne nepřekvapuje.Trošku výrazem i stavbou na ilustračním fotu připomíná betanéz a to je zevčík vítačka matka tereza s reptiliánským hřebínkem ale uši má plandavý a dlouhý ale velký taky. :-)

 2. Eschatolog napsal:

  asi jste si nevšimli, není divu, že tu proběhl statni převrat a vladne covidova plukovnicka junta chilského střihu, gojové vy jste marní

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!