Mrtvé dítě, které vám mainstream neukáže…

169147098_1302427620197746_4539963189688858822_nPo smrti pětiletého dítěte v konfliktní zóně na východní Ukrajině Rusko varuje, že se situace bude stupňovat. „To vše je hořkým důsledkem nevyřešené situace, více než hořkým důsledkem zvýšeného napětí na kontaktní linii,“ uvedl dnes podle agentury Interfax mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. „Pokaždé, když je zabit člověk, zvláště je-li to dítě, je to tragédie.“ Ze smrti dítěte se o víkendu navzájem obviňovali Ukrajina a „proruští separatisté“, podle rakouské veřejnoprávní televize ORF.
V sobotu podle domobranců dron turecké výroby shodil bombu blízko vesnice Olexandrivska v Doněcké oblasti, přičemž chlapce zabil a vážně zranil jeho více než 60letou babičku. Podle zpráv ukrajinských médií však bylo dítě zabito výbuchem miny umístěné na pozemku.

Kreml znovu obvinil sousední zemi, že nedodržuje minskou mírovou dohodu z roku 2015. Ukrajinský vrchní velitel Ruslan Chomčak před týdnem v parlamentu v Kyjevě prohlásil, že Rusko soustředilo jednotky na hranicích s Ukrajinou. Podle očitých svědků přisouvá ukrajinská armáda tanky do kontaktní zóny s oběma nezávislými republikami, tedy Doněckem a Luhanskem. Tato zóna má být podle Minských dohod demilitarizovaná. Celkově se situace vyostřuje, k hranicím s Ukrajinou přisouvají posily i Bělorusové.

Fotku dítěte zabitého dronem jsem nikde nenašel. Jsou děti, jejichž smrt, i když vždy stejně tragická, plní první stránky novin a webů, jsou děti, o jejichž smrti se raději nemluví.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!