Rusvesna: Přehled zpráv – 2.4.2021

gosdep_121; Státní department USA obvinil Rusko ze zhoršení vztahů s USA. Znovu se mluvilo o ovlivňování voleb v letech 2016 a 2020.
2; V Kyjevě učinili neočekávané prohlášení o Bidenově telefonátu. Formální telefonát pro nás nemá cenu. Chceme, aby měl nějaký obsah.
3; V Radě federace zhodnotili záruky USA podpořit Ukrajinu v případě konfliktu s Ruskem. Puškov prohlásil, že Ukrajina by neměla toto prohlášení přeceňovat. Podpora bude spočívat nanejvýš v zesílení sankcí nebo v dodávkách vojenské techniky.
4; Masové nepokoje vznikly v Belgii kvůli aprílovému žertíku. Lidé přišli na oznámenou akci, která se ale nekonala. Policie je rozehnala.
5; Luganská republika trvá na tom, aby ukrajinská armáda odpověděla na položené otázky ohledně ostřelování obytných částí Donbasu.
6; Lidé to vidí jinak než oficiální moc: Pomník účastníků ATO byl polit fekáliemi. Pomník stojí nedaleko budovy Oděské státní administrativy.
7; Soumrak USA. Strategická smlouva Číny s Íránem. Dohoda o komplexním strategickém partnerství mezi Pekingem a Teheránem je pro Washington novou velkou výzvou.
8; Mazaný plán nepřítele: Nová strategie zadržování Ruska prostřednictvím vměšování do vnitřních záležitostí Běloruska. Polský vojenský expert Marek Gryga navrhl svou strategii „zadržování agrese Ruska“.
9; Informační bomba: Navalnyj si kope hrob. Navalnyj by se měl vážně zamyslet, jestli mu jeho hra stojí za to. Alexej Navalnyj vsadil na strategii obviňování vedení věznice z neposkytování náležité lékařské péče.
10; Žádný strach! To si Rusové jen hledají místo pro svou vojenskou základnu ve Skotsku... Britové reagují na zprávu britského bulváru o deseti případech eskortování ruských letadel silami NATO od hranic Aliance.
11; Na Ukrajině bude otevřeno irské velvyslanectví. Doposud zde fungovala jen síť honorárních konzulátů.
12; Kyjev obvinil Moskvu z likvidace „nezávislé“ ukrajinské energetiky. Ukrajina vyčítá Rusku, že prodává elektřinu za uměle snížené ceny...
13; Vědci varují: Lidstvo se díky teflonu může stát za 24 let zcela neplodným. Týká se to mužské i ženské plodnosti.
14; Na Ukrajině obvinili Rusko z ukradení spisovatele. Na jednu stranu vyzývají své obyvatele, aby četli Gogola, ale na druhou stranu všemožně potlačují ruštinu. A Nikolaj Vasiljevič Gogol psal rusky...
15; Ukrajinská rozvědka si udělala ostudu tím, že strašila útokem ze strany Ruska. Natočit tanky užuž se chystající překročit ukrajinskou hranici se ale natočit nepodařilo. Prý se jim náhle vybil mobilní telefon...
16; V hořícím kardiocentru ve městě Blagoveščensk chirurgové ani během rozsáhlého požáru nepřerušili operaci. Lokalizovat požár se podařilo až v okamžiku, kdy bylo zasaženo 1,6 tisíce čtverečních metrů.
17; Ukrajinská armáda od samého rána ostřelovala Doněck. Informuje o tom zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.
18; COVID katastrofa na Ukrajině: Podle počtu obyvatel čtyřikrát menší země předehnala Rusko v absolutních přírůstcích úmrtnosti.
19; Na letišti v Surgutě se srazila dvě letadla. Jedno z letadel, na kterém probíhaly technické práce, se dalo samovolně do pohybu.
20; Desítky případů trombózy byly odhaleny ve Velké Británii po vakcinaci preparátem AstraZeneca. Podobné zprávy po vakcinaci preparátem Pfizer/BioNTech nepřicházejí.
21; Koronavirus v Rusku: Počet obětí epidemie COVID-19 se stále více blíží psychologické hranici 100 tisíc. Česká republika podle oficiálních čísel tuto hranici (v přepočtu na počet obyvatel) překonala už 20. listopadu 2020.
22; „Severní proud – 2“: Francie oznámila neshody s Německem ohledně výstavby druhé větve plynovodu.
23; Kurt Volker prohlásil, že se Putin Bidenovi mstí vyostřením situace v Donbasu. Bývalý zvláštní představitel USA pro otázky Ukrajiny tvrdí, že Moskva schválně nažhavuje situaci.
24; Mluvčí ukrajinské delegace v Třístranné kontaktní skupině v Donbasu Alexej Arestovič se přiznal, že překonal těžkou chorobu, která byla horší než COVID-19. Měl tím na mysli podporu bývalého prezidenta Porošenka.
25; Vězeňská služba odpověděla na výzvu hereček Achedžakové a Chamatovové ohledně Navalného. Blogger si nedávno stěžoval, že ho nenechají spát a během noci ho několikrát budí pravidelnými kontrolami.
26; Kravčuk poskytl rady Zelenskému. Bývalý komik dostal několik „prezidentských“ rad od nynějšího šéfa delegace v Třístranné kontaktní skupině Leonida Kravčuka. Zelenskij by měl každé rozhodnutí daleko důkladněji zvažovat a bojovat proti všem nepřátelům Ukrajiny. Měl by důsledně trestat každého, kdo se dopustí chyby a působí proti zájmům Ukrajiny.
27; Hrozí vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou? Ruské ministerstvo zahraničí prohlásilo, že spoléhá na zdravý rozum ukrajinského politického vedení.
28; Členka veřejné komory Ruské federace Butina navštívila Navalného ve vězení, aby se seznámila s podmínkami jeho věznění. Vzkazuje mu: Buď chlap a odpykej si svůj trest.
29; Vyostření na linii fronty. Armáda Luganské republiky utrpěla ztráty. Vyplývá to z textu mimořádného prohlášení oficiálního představitele Správy Národní policie Luganské republiky.
30; Speciální operace FSB: Byl zadržen zločinec, který na zakázku Ukrajiny připravoval útoky v Rusku. Útoky v podobě tzv. „přímé akce“ měly být zaměřeny na zastrašení místního obyvatelstva.
31; Kočující jednotky. Nová taktika nepřítele se obrací proti samotným ozbrojencům. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice za uplynulý týden.
32; Vědci z Ruska a Německa navrhli unikátní projekt ohledně těžby ropy. Ve světě dosud nemá tento způsob obdoby.
33; Putin a Lukašenko uskutečnili vzájemný rozhovor, který nebyl oznámen dopředu.
34; Moldávie a Podněstří dostanou „Sputnik V“ na přímluvu exprezidenta Dodona. Moskva zareagovala na výzvu bývalého prezidenta Dodona. S podobnou žádostí se na Rusko dříve obrátila i Maia Sandu.
35; Americká první dáma překvapila svým aprílovým žertíkem. Během letu se převlékla za letušku a rozdávala cestujícím zmrzlinu. Poté se opět převlékla. Nikdo ji v převleku nepoznal.
36; Ukrajinská armáda ostřelovala Předměstí Gorlovky Zajcevo. Vznikl požár několika domů.
37; Bílý dům informoval o rozhovoru mezi Bidenem a Zelenským. Během rozhovoru potvrdil Biden neměnnou americkou podporu suverenity a územní celistvosti Ukrajiny.
38; Na Ukrajině předpovídají, že v Donbasu bude ještě veselo. Na Ukrajině vznikla dnes dost velká panika kvůli přesunům ruské vojenské techniky.
39; Desítky ruských bojových vrtulníků se nacházejí poblíž ukrajinských hranic. V Kyjevě učinili prohlášení: V bezprostřední blízkosti státní hranice k přesunům ruské vojenské letecké techniky nedocházelo, ale nelze vyloučit, že k tomu mohlo docházet v určité vzdálenosti od ní v Belgorodském okrese Rostovské oblasti Ruské federace.
40; Navalného spoluvězni prozradili, co si o něm myslí. Novináři pobývali ve věznici ve Vladimirské oblasti, kde si odpykává trest Alexej Navalnyj.
41; Stojíme bok po boku. Zelenskij informoval o rozhovoru s Bidenem. Americké partnerství má pro Ukrajinu rozhodující význam.
42; Na Ukrajině nastal „Černý pátek“ pro některé fyzické a právnické osoby, prohlásil Zelenskij. Poprvé v historii byly uvaleny sankce na osoby, které lze nazvat top ten ukrajinských pašeráků. Dále mluvil o vrácení strategického ropovodu, který byl státu nezákonně odňat, a o zahájení činnosti Centra pro boj s dezinformacemi. V souvislost s Donbasem zdůraznil, že cítí plnou a neměnnou podporu zahraničních partnerů, konkrétně z Evropy a USA.
43; Nestrašte Ukrajinu. Evropští poslanci se obrátili na Rusko a vyzvali k úplnému dodržování litery a ducha Minských dohod a dohodnutého režimu příměří.
44; Neznámí pachatelé zaútočili na Kongres USA. Byli zraněni policisté. Capitol je uzavřen. Nikdo nesmí dovnitř ani ven.
45; Ukrajina se rozhodla „potrestat Rusko“ a uvedla podivné důvody. Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny uvalila sankce na Rossotrudničestvo a dalších 11 ruských státních společností. Prý jsou spojeny s pašeráctvím.
46; V Luganské republice se rozpoutal prudký boj, ukrajinská armáda povolává letectvo. Informuje o tom vojenský korespondent Jurij Koťonok.
47; USA neočekávaně zrušily sankce uvalené na pracovníky Mezinárodního trestního tribunálu. Informuje se o tom v tiskové zprávě Státního departmentu USA.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!