Rusvesna: Přehled zpráv – 3.4.2021

sovbez_oon_61; Ukrajina se obrátila na Radu bezpečnosti OSN kvůli situaci v Donbasu. Informuje o tom ukrajinská mise v OSN.
2; Ukrajinská armáda dokáže čelit komukoli, říká Zelenskij. Prohlášení ukrajinský prezident učinil po zasedání Rady bezpečnosti.
3; U Porošenka pochybují o americké pomoci Ukrajině. Podle slov generálporučíka ukrajinské armády Spojen státy svá vojska na Ukrajinu nevyšlou za žádných okolností.
4; Kanada doporučila leteckým společnostem, aby nad Ukrajinou létaly opatrněji. Toto prohlášení kanadského úřadu bylo reakcí na zprávy o pohybu ruských vojsk v oblastech hraničících s Ukrajinou.
5; Velmi citelné následky: Dělostřelectvo Doněcké a Luganské republiky úspěšně vytrestalo okupanty. O úspěšné operaci píše náměstek doněckého ministra informací Daniil Bezsonov.
6; Masakr v Turecku. Rusové se do krve porvali v Turecku. Dvě skupiny mužů se setkaly v cukrárně, aby si „vyříkaly“ dluh ve výši dvou milionů tureckých lir.
7; Ukrajinská vláda si rozmyslela svůj zákaz dovozu novinového papíru z Ruska. Z ustanovení o rozšíření seznamu zboží, jehož dovoz z Ruska je zakázán, byla odstraněna právě tato položka.
8; Ukrajinská armáda se chystá k přesunu techniky na linii fronty. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
9; Ukrajinku Jelizavetu Jastremskou nepustí na letošní soutěž Miss Universe v Miami. Její sestra se provdala za Američana a žije s ním právě v Miami. Vízoví úředníci dostali strach, aby Jelizaveta nechtěla zůstat v Americe.
10; Zacharova se velmi ironicky vyjádřila o svém vztahu k Zelenskému. Jsem na něj hrdá, on přece není žádný lůzr – a vyjmenovala všechny jeho přehmaty a trapasy ve funkci...
11; Bitva o Donbas: Ukrajinská vojska čekají na povel od lidí kolem Bidena. Washington slíbil, že nenechá Kyjev osamocený proti Rusku v případě eskalace konfliktu s Ruskem v Donbasu.
12; Pobaltí kvůli krokům NATO zhyne pod úderem „ruského agresora“ jako první. Nedávno v Pobaltí oslavili výročí vstupu do NATO.
13; Byla zjištěna totožnost vraha, ale nebyla zveřejněna. Útok na Kongres USA a šokující reakce CNN. U Capitolu došlo k útoku na policisty a jeden z nich zahynul. Pachatelem byl černošský stoupenec známého uskupení černých rasistů Noah Green.
14; Jde o „plán likvidace“. Jak levná ruská elektřina „zabíjí“ Ukrajinu. Ukrajina pokračuje ve své epopeji ve stylu „za všechno může Rusko“.
15; MI6 to nezvládla. Nyní je řada na specnazu. Velká Británie proti „Wagnerově soukromé armádě“ USA a Velká Británie zvyšují své vojenské rozpočty, které už dosáhly rekordních rozměrů.
16; Diverze proti nepřátelům „Severního proudu – 2“: Jak se bude konflikt vyvíjet? Polská provokace v oblasti výstavby „Severního proudu – 2“ vzbudila pozornost médií.
17; Rusko a úkol navíc pro USA. Biden promluvil o globální hrozbě a začal neprodleně měnit svět. Nový americký prezident Joe Biden se rozhodl, že zachrání svět.
18; USA mají právo účastnit se normandského formátu, říká vicepremiér Ukrajiny Alexej Reznikov. Odůvodnil to ale velmi podivně. Podpis amerického zástupce je i na Budapešťském memorandu. A kromě toho jsou USA členy a přispěvateli OBSE. Tak proto...
19; Kravčuk promluvil o „nepříteli a lokaji“ Ruska. Jak říkal Solženicyn: Rusko nemá přátele – jen nepřátele a lokaje. V tuto chvíli je nepřítelem Ukrajina a lokajem Bělorusko.
20; Byla oznámena další úmrtí po očkování vakcínou AstraZeneca ve Francii. Jde opět o „atypickou trombózu“.
21; Rogozin upozornil na ohrožení národní bezpečnosti Ruska. Závislost na dovozu programového zabezpečení je jednám z faktorů negativně ovlivňujících informační bezpečnost nejen Roskosmosu, ale i celého Ruska. Příslušné prohlášení učinil šéf Roskosmosu během porady věnované otázkám náhrady importu.
22; Sberbanka prognózuje od 4. dubna začátek třetí vlny COVID-19 v Rusku.
23; Koronavirus na Ukrajině: Situace se stává kritickou. Ještě počátkem týdne se přírůstek počtu případů pohyboval kolem 10 tisíc denně. V sobotu se počet zdvojnásobil.
24; Německé ministerstvo zahraničí učinilo prohlášení ohledně vyostření situace v Donbasu. Ukrajinský ministr zahraničí si okamžitě pospíšil s poděkováním Německu za podporu, přestože prohlášení vyznívalo vcelku neutrálně a vyjadřovalo „pouze“ obavy z dalšího vývoje.
25; V Radě federace předpověděli Spojeným státům přední pozici v sociální degradaci. V souvislosti s posledními novinkami z USA taková prognóza vpadá zcela logicky.
26; Koronavirus v Rusku: Počet zemřelých během včerejška přesáhl psychologickou hranici 100 tisíc. V přepočtu na počet obyvatel jde o 685 zemřelých na milion obyvatel. Pro srovnání: V ČR v souvislosti s koronavirem zemřelo 2.505 osob na milion obyvatel – tedy třikrát až čtyřikrát více...
27; Český premiér prohlásil, že neschopnost EU zajistit pro ČR dostatek vakcín nutí českou vládu jednat s Ruskem o dodávkách „Sputniku V“. Vůbec není divu, že rakouský kancléř hovoří o nákupu milionu dávek Sputniku a Slováci už dva miliony dávek této vakcíny dokonce koupili.
28; V Mariupolu odpůrci očkování ukradli vakcíny proti COVID-19. Muži prohlásili, že se rozhodli ke krádeži proto, aby odvrátili likvidaci starší generace. Policie má ovšem zcela jinou verzi události.
29; Vyostření na frontě: Doněcká republika byla opět cílem nepřátelského útoku. Oznámil to šéf doněckého zastoupení ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří generálmajor Ruslan Jakubov.
30; Od plavidla,které ucpalo Suezský kanál, požadují obrovskou sumu za vzniklé škody. Ředitelství Suezského kanálu zakázalo plavidlu Ever Given opustit kanál do doby, než skončí vyšetřování.
31; Na Ukrajinu přijedou tisíce vojáků NATO za účelem nácviku útočné operace. Základ zahraničního kontingentu budou tvořit Britové.
32; Strašlivá „pravda“ o Navalném se ukázala jako flagrantní lež. Byly zveřejněny záběry, jak Navalnyj křepce pobíhá a poskakuje po cele. Byly tím vyvráceny ufňukané historky o tom, jak se Ljoša z posledních sil plazí po břiše po podlaze své cely...
33; Někdejší několikanásobný juniorský mistr Ruska ve fotbale Zelimchan Pugijev vypadl v Moskvě z okna ze čtvrtého podlaží. Okolnosti jsou předmětem vyšetřování. Muž byl hospitalizován s těžkými zraněními hlavy a hrudního koše.
34; Ukrajinská armáda zavraždila dítě. Vyplynulo to z textu mimořádného prohlášení oficiálního představitele Národní policie Doněcké republiky. Vražda se odehrála na rozkaz velitele 59. brigády ukrajinské armády Šapovalova. Použit byl dron vybavený podomácku vyrobeným výbušným zařízením. Za cíl svého teroristického aktu si ukrajinští vrazi vybrali obytnou oblast obce Alexandrovskoje, na kterou shodili výbušné zařízení. V důsledku exploze zahynulo dítě (narozené v roce 2016) a zraněna starší obyvatelka (1954). V prohlášení se píše: „Vyzýváme mezinárodní pozorovatele, aby zaznamenali tyto zločiny ukrajinské armády, jejich teror vůči civilnímu obyvatelstvu a přinutili ukrajinské vedení zastavit vraždění nevinných lidí“.
35; Na Ukrajině si vůbec nevšimli zmizení ropovodu. Během posledních let zmizelo 400 kilometrů strategického ropovodu. Informoval o tom prezident země Vladimir Zelenskij.
36; V Černigovské oblasti došlo k sebevraždě vojáka ukrajinské armády. Nedávno se podobná událost stala i v Donbasu.
37; Obludný příběh z Rostovské oblasti. Matka držela svou osmiletou dceru na vodítku a trýznila ji hladem. Dítě se nyní nachází v nemocnici a po ženě bylo vyhlášeno pátrání.
38; Drsný Saratov: Neznámí pachatelé hodili z projíždějícího terénního vozu do skupiny demonstrujících lidí granát. Žádné škody ani zranění nejsou hlášeny. Jednalo se pravděpodobně o paintballový granát, který má pouze zábleskový a silný akustický efekt.
39; Pod ukrajinským vojákem explodovala mina. Zranění vojáka byla neslučitelná se životem. Informuje o tom operativně-taktická skupina „Sever“.
40; Ukrajina a NATO chystají válku s Ruskem. Alexej Arestovič prohlásil, že cvičení Severoatlantické aliance Defender Europe jsou potřeba k nácviku války s Ruskem. Poslanec Státní dumy za Krym Michail Šeremet zdůraznil, že po těchto slovech Západ už nemůže popřít agresivní podstatu NATO.
41; Je nutné vyloučit Ukrajinu z Rady Evropy, prohlásil předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin. Dnes došlo k tragédii. Zahynulo dítě. Mělo před sebou dlouhý život, který byl násilně ukončen. Všechno se to stalo s aktivním souhlasem zaoceánských kurátorů a za mlčenlivého souhlasu evropských států.
42; Nebe a dudy. Šokující přiznání ukrajinské bloggerky Lizy Vasilenko po přestěhování do Moskvy. Dívka poznamenala, že po přestěhování pochopila, že Moskva a Kyjev jsou naprosto nesrovnatelná místa k životu. Po jejím přestěhování ji na sociálních sítích pronásledují a obviňují ji ze zrady vlasti. Kdybych odjela do Ameriky, bylo by vše v naprostém pořádku... To přece není normální situace, když člověka soudí podle toho, kam se přestěhoval...
43; Ruští dobrovolníci se valí na Donbas, říká Pušilin. Nejvyšší představitel Doněcké republiky prohlásil, že se v poslední době prudce zvýšil počet dobrovolníků v souvislosti s vyostřením situace v regionu.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!