Rusvesna: Přehled zpráv – 4.4.2021

doneck_1031; Proč nelze rozmístit obyvatele frontových obcí v doněckých hotelích? Protože patří „důležitým“ lidem, často právě z Ukrajiny. A jejich pohodlíčko takto přece nelze narušovat...
2; Celou dobu lže a chová se jako drzá opice. O chování Alexeje Navalného ve věznici. Jeho úkolem je prostě lhát.
3; Známý vojenský dopisovatel Jurij Koťonok se obrátil na ukrajinskou armádu. Plněním zločinných rozkazů ukrajinských upírů nejen zabíjíte jiné lidi, ale zabíjíte také svoje duše a infikujete smrtelným hříchem příští generace.
4; Proti propisce vražené do boku Navalného nikdo a nic neochrání. Tenhle váš údajný vězeň trpící za pravdu je úplně šílený. Známá bloggerka Olga Edelberta Valkova upozorňuje na nebezpečnost chování Alexeje Navalného v místech odpykávání trestu.5; Jeho pár minut slávy. O tento telefonát žebral Zelenskij velmi dlouho. Reálný význam se blíží nule.
6; Kdo se snaží udržet v médiích seriál „Navalnyj v lágru“? O podivnostech v příběhu nejznámějšího vězně zavřeného v Rusku.
7; Proč je Rusko úspěšnější než EU a USA v boji proti koronaviru? Nejvyšší nemocnost a úmrtnost na koronavirus je dnes registrována v USA a EU.
8; Objev ruských vědců umožní nabíjet telefony desetkrát rychleji. Rychle se vybíjející a pomalu se nabíjející mobilní telefony jsou problémem 21. století. Jedinou nevýhodou nového řešení je zatím nedostatečná kapacita.
9; Legendární projekt „Buran“ bude prezentován z neočekávané strany. Zahájení se konalo 1. dubna ve 14:00 hod v budově Ústředního domu letectví a kosmonautiky v Moskvě.
10; Děsivá statistika: Pobaltí aktivně likviduje své děti. Pobaltské země svou evropskou integrací likvidují nejmladší generaci. Rekordní je například závislost mládeže na drogách.
11; Den jednoty ruského a běloruského lidu. Byla zveřejněna výzva Alexandra Lukašenka adresovaná Putinovi. Není nejmenších pochyb o tom, že v současné době Západ sjednocování Ruska a Běloruska nepřeje.
12; Nesmazatelná ostuda. Přesně před rokem Češi hrubě urazili ruský lid odstraněním Koněvova pomníku.
13; Rozkol v EU kvůli „Severnímu proudu – 2“. Jste pro Rusko nebo proti? Paříž varuje před potenciálním růstem závislosti Evropy na Rusku navzdory na spor, který Německo urovnalo.
14; Putin jasně nakreslil „červenou linii“ ohledně Donbasu. Proč Moskva nevede dialog s Ukrajinou, kvůli níž se prudce vyostřila situace v Doněcké a Luganské republice? Ukrajina už dávno přestala být seriózním partnerem. Německo ani Francie netouží utonout v ukrajinských problémech. A Rusko si nenechá donekonečna líbit obviňování Západu, že je odpovědná za neplnění Minských dohod a vyostřování situace na linii dotyku.
15; Lidé vyčítají Bidenovi jeho slova podpory Ukrajině, která pronesl během rozhovoru s Vladimirem Zelenským.
16; Vojáky ukrajinské armády čeká tvrdá odpověď. Splést si šestileté dítě s vojákem není možné ani se špatnou optikou, konstatoval vojenský dopisovatel.
17; Roztrhat na kusy. Podlé plány nepřátel Sýrie. O vývoji situace v Syrské arabské republice pojednává nejnovější reportáž.
18; Prudké boje na frontě v Luganské republice. Byla vydána pravidelná zpráva o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý den.
19; V USA byla zastavena výroba vakcíny AstraZeneca. Informují o tom The New York Times.
20; Ve Státní dumě komentovali zavraždění dítěte v Doněcké republice. Připomeňme, že z dronu bylo shozeno výbušné zařízení. Leonid Sluckij prohlásil, že tragédie je zákonitým důsledkem politiky ukrajinské vlády. Kyjev vede bratrovražednou válku a na jihovýchod Ukrajiny odpaluje munici s nápisem „Dětem Donbasu“.
21; V ukrajinské márnici v Charkovské oblasti popletli těla zemřelých. Přišli na to až v okamžiku pohřbu.
22; Pobřeží Sachalinu bylo zasypáno pacifickými sledi. Jde o anomálii či jsou to dobré zprávy? Přinejmenším se jedná o důkaz, že se obnovují zásoby tohoto už pomalu ohroženého druhu ryb.
23; V zahraničí s obdivem reagovali na informaci o operaci na otevřeném srdci, ve které ruští lékaři pokračovali navzdory probíhajícímu požáru.
24; Hořké prozření Ukrajince: Ukrajina je jen nástroj. Ve vítězství ve válce proti Rusku nikdo nevěří. Myslí si, že na druhé straně hranic jsou na tuto eventualitu více než dobře připraveni.
25; Válka je nevyhnutelná. Stejné to bylo i v Gruzii. Účastníci událostí mohou srovnávat. Nechci malovat čerta na zeď, ale mám pocit, že je naplánován útok na Donbas, říká svědek gruzínských událostí a dopisovatel Dmitrij Stěšin.
26; V běloruské televizi informovali, že Ukrajinci hledají jídlo na skládkách, zatímco Zelenskij vysílá své výzvy z luxusní pracovny. Jak je to dlouho, co jste byli naposledy na Ukrajině? Dnes už to není vzkvétající země, ale země skomírající v neuvěřitelné chudobě.
27; Ukrajina je připravena vypalovat města a vraždit své obyvatele jen proto, aby si zachovala tok peněz z Ruska. Proč Ukrajina potřebuje válku právě teď? Dopisovatel Murad Gazdijev vidí v současné situace ekonomické příčiny. 14% příjmů do státního rozpočtu Ukrajiny pocházelo z plateb za tranzit ruského plynu do Evropy.
28; Upíři musí nést odpovědnost za každého mrtvého a zraněného v Donbasu, říká poslanec Státní dumy. Zelenskij na tragédii zareagoval fotografií velikonočních kraslic.
29; Kravčuk vyslovil ultimátum ohledně Donbasu. Požaduje vyloučení zástupkyně Doněcké republiky Maji Pirogovové z politické podskupiny. Jakmile se objeví, odcházíme bez vysvětlení, vyhrožuje bývalý ukrajinský prezident a hlavní vyjednavač za ukrajinskou stranu.
30; Smrt dostihla ukrajinského okupanta v Donbasu. Byla zveřejněna pravidelná zpráva o vojenské situaci v Doněcké republice za uplynulých 24 hodin.
31; Nejsme nevděční parchanti. Redakce Russkaja vesna dostala dopis od českého občana Lukáše Šárovce, který se v něm omlouvá za demontáž Koněvova pomníku. Zde v České republice je mnoho lidí, kterým se to rozhodně nelíbí, a jsou vděční za osvobození země od nacismu. Rozumní lidé tu bojují s obludou zvanou Evropská unie. My nejsme proti Rusku, alespoň velká většina. Problém je v tom, že stačí několik jedinců, kteří se dostanou do vlivných funkcí, kteří pak za nás mluví proti naší vůli.
32; Odpoledne v Luganské republice: Útok z dronu a další oběť. Připomeňme, že 3. dubna bylo zabito pětileté dítě a zraněna jeho babička.
33; Vojenské vlaky s válečnou technikou proudí na Donbas. Kyjev pokračuje v přesunu sil k linii dotyku s Doněckou a Luganskou republikou.
34; Ukrajinka Julija Osmak kvůli podvodu přišla o titul mistryně světa v šachu. Její místo zaujala občanka Běloruska. Ukrajinka nedostala možnost se proti rozhodnutí odvolat. Rozhodnutí nebylo učiněno výlučně na základě algoritmů na odhalování podvodů, ale bylo schváleno komisí pro fair play po důkladné analýze zahrnující veškeré důkazy.
35; Ukrajinská armáda je štítem Evropy. Ukrajina posílí NATO. Hlavní velitel ukrajinské armády pokračuje v sérii velmi podivných prohlášení.
36; Ve Lvově přistálo vojenské letadlo z USA. Po transatlantickém přeletu mělo mezipřistání ve španělské Seville kvůli doplnění pohonných hmot.
37; V Radě federace odpověděli na Kravčukovo ultimátum. Členové jiných delegací nemají právo zasahovat do složení ruské delegace.
38; Ve Francii byli okradeni politik-milionář Bernard Tapie a jeho žena. Podle předběžných údajů byli útočníci čtyři.
39; Zelenskij podepsal sankce proti Rossotrudničestvu. Výnos vstupuje v platnost dnem zveřejnění.
40; Přání otcem myšlenky: Bloomberg vyjmenoval lídry poepidemického světa. V prognóze se říká, že obnova globální ekonomiky bude probíhat rekordním tempem. Za lídry prohlašují USA a Čínu, zatímco ekonomiky jiných zemí (Francie, Německa, Itálie, Velké Británie nebo Japonska) budou pokračovat v poklesu. Z rozvojových zemí půjde dopředu Čína, zatímco Brazílie, Indie a Rusko budou pozadu.
41; V USA vyjmenovali pět typů zbraní, které zajistí Rusku vítězství ve válce s Ukrajinou. Komentátor listu National Interest najisto počítá s válkou.
42; Ve Státní dumě zareagovali na ukrajinské sankce. Předseda Volodin tvrdě zkritizoval sankce uvalené ukrajinskými úřady proti Rossotrudničestva.
43; Expert komentoval prohlášení ukrajinské armády o „štítu Evropy“. Ivan Mezjucho označil velkohubá prohlášení ukrajinského vojenského představitele za pochybná a nepodložená.
44; Ukrajinský vicepremiér Reznikov učinil neočekávané prohlášení o separatismu. Jako příklad uvedl svou rodinu, ve které každý pochází z jiného koutu současné Ukrajiny. Některé regiony se vyznačují vysoce rozvinutou regionální identitou.
45; V Radě federace navrhli jako odpověď na sankce přesunout kancelář Rossotrudničestva z Kyjeva na Donbas.
46; Zelenskij poblahopřál partnerům z NATO k 72. výročí jeho vzniku a požádal o plán na rozšíření praktické spolupráce pro posílení euroatlantické bezpečnosti.
47; Rusko omezuje tranzit plynu přes Ukrajinu. V Kyjevě začínají panikařit. Gazprom postupně omezuje tranzit přes Ukrajinu. Po spuštění Tureckého proudu tranzit do Turecka, Řecka a Bulharska přešel na nové plynovody. A od 1. dubna jsou všechny potřeby další země (Rumunska) zajišťovány Bulharskem přes Turecký proud.
48; Patriarcha Kirill potvrdil rozhodnutí o zbavení protodiákona Kurajeva svěcení. V prosinci 2020 Eparchiální soud Moskvy projednal informace o církevních prohřešcích protodiákona Kurajeva.
49; YouTube odstranil miliony negativních lajků pod videem s Bidenem. Kladných hlasů si nevšímá.
50; U Zelenského oznámili existenci ukrajinské varianty ruštiny. Mluvčí ukrajinského prezidenta Mendel prohlásila, že „ukrajinský jazyk musí být ochráněn“.
51; Kyjev avizoval dohody o dosažení míru v Donbasu. Kancelář prezidenta Ukrajiny brzy ukáže dosažené dohody v otázce dosažení míru.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!