Co dělají Zelené barety na Ukrajině?

169511406_1302748200165688_9159942123623156204_nNejen NATO, ale i Evropská unie míří do nebezpečných vod v návaznosti na včerejší prohlášení vysokého představitele pro zahraniční a bezpečnostní politiku EU Josepa Borrella, že „poskytuje svou neochvějnou podporu Ukrajině a její územní celistvosti“, protože Kyjev otevřel svá letiště NATO a americká letadla přistávají jedno za druhým, napsal řecký server Pronews. V pondělí Josep Borrell uvedl, že „s velkým znepokojením sleduje ruskou vojenskou aktivitu kolem Ukrajiny“. Po telefonickém rozhovoru s ukrajinským ministrem zahraničí Dmytrem Kulebou také slíbil „neochvějnou podporu EU svrchovanosti a územní celistvosti Ukrajiny“, čímž se EU dostala do čela „konfliktu“ s Ruskem.

Souběžně probíhají lety amerických dopravních letadel na Ukrajinu. Americké letectvo nasadilo letouny C-17 Globemaster, které nepřetržitě transportují zbraně a systémy ukrajinským silám i zvláštním silám NATO, které jsou již na zemi. Podle řeckého webu včera v Kyjevě přistáli oddíly Zelených baretů US Army a členové britských jednotek SAS. Zelené barety jsou speciální jednotkou se základnou ve Fort Bragg. Jejich příslušníci bývají nasazováni do týlu nepřítele za účelem provádění diverzních akcí. Bývají též předem vysazováni těsně za linii hlavního úderu elitních amerických jednotek jsou 82. a 101. útočná divize, aby sabotážemi na protivníkově území vytvořili prostor pro prolomení fronty. K plnění stejných úkolů jsou vycvičeni i výsadkáři z britské SAS.

Pokud jde o Rusko, to pokračuje ve vojenské mobilizaci bez přerušení s nejméně třemi výsadkovými brigádami: 74., 76. a 104. Jde o útočné formace zaměřené na vedení leteckých operací. Ruský arzenál je „vyztužen“ i těžkými zbraněmi, jako je odpalovací zařízení TOS-1, které vypouští termobarické rakety. Ruská armáda na svém území, které sousedí s Ukrajinou a separatistickými lidovými republikami Doněckem a Luhanskem, právě provádí rozsáhlé vojenské cvičení, které bylo cestou Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) řádně ohlášeno v souladu se Smlouvou o konvenčních ozbrojených silách v Evropě (CFE). US ani British Army se stejně jako Ukrajinská armáda nenamáhali ohlásit přesun vojenských formací směrem k ruským hranicím.

V rozporu s Minskými dohodami ukrajinská armáda na linii dotyku s milicemi domobrany Luhanské a Doněcké lidové republiky přisouvá další těžkou techniku. Podle dohod z Minsku, které měly ukončit válku na Donbase, jedněmi označovanou jako občanskou válku, jinými jako válku mezi Ukrajinou a separatistickými republikami, jež na ní vyhlásili a vojensky uhájili nezávislost, měly obě strany konfliktu trvale stáhnout z pásma na linii dotyku znepřátelených stran těžké zbraně. V pásmu širokém 30 km by neměl být žádné tanky ani obrněné transportéry ani raketomety a minomety. Obě válčící strany se v dohodě zavázaly z demilitarizované zóny stáhnout všechny zbraně s kalibrem větším než 12,7 mm.
Podle fotografií, které byly zveřejněny na FB, ukrajinská armáda do tohoto pásma naváží celé vlaky tanků a obrněných transportérů. Na liveuamap byla zveřejněna svědectví o převozech tanků britské výroby Challenger 2. Na internetu byly zveřejněny i fotografie vlaků s tanky překrytými plachtami, které přes Slovensko během víkendu přejely na Ukrajinu. Údajně mělo jít právě o britské tanky, které byly převáženy ze základen v Německu.

Od té doby, co jsem europoslancem, sleduji už třetí či čtvrtou eskalaci, hrozící vyústit ve válečný konflikt. První byl na podzim 2019 vpád Turecka do severovýchodní Sýrie, na území pod kurdskou správou. Následovala uprchlická invaze, vyvolaná Tureckem proti EU a Řecku loni na jaře. Na podzim Ázerbajdžán s podporou Turecka provedl agresi na území arménského Arcachu/Náhorního Karabachu. A nyní, dříve než jsem čekal, nastalo napětí kolem Doněcké a Luhanské republiky, které vyhlásily nezávislost na Ukrajině. Tam se v roce 2014 pučem zmocnil vlády režim, vykazující stejné znaky fašismu jako režim turecký, ostatně zapletený téměř do všech jmenovaných konfliktů. Turecký způsob vlády je ostatně vidět i na Ukrajině. Potlačování opozice, zavírání opozičních médií, hospodářský rozvrat, zabíjení vlastních občanů – to vše je v EU a Bidenovou vládou v USA Ukrajině tolerováno.

První výstřely už padly. Jak dlouho je to, co jsem psal, že USA budou muset odvrátit pozornost od vnitřních problémů válkou? Můžeme jen doufat, že podpora Ukrajiny bude ze strany USA jen zbrojní a že nedojde k přímému zapojení americké armády či různých kontraktorů. To by zcela určitě znamenalo rozšíření konfliktu na značnou část Evropy, ne-li na Evropu celou. Na tento scénář se už raději připravuje Bělorusko, které v obavách před opětovným vypuknutím války na Ukrajině k hranicím s touto zemí poslalo několik obrněných armádních jednotek.

EU a její orgány, jak se očekávalo, podpořily nedemokratický ukrajinský režim proti „zlému Rusku“. Jsou ve své neschopnosti s to zavléci Evropu do války, na kterou nemá výzbroj ani zdroje. Včera jsem problém telefonicky konzultoval s vedením frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD. Požádal jsem předsedu naší frakce Marca Zanniho, aby na čtvrtečním jednání Konference předsedů, což je orgán, který připravuje program plenárního zasedání Evropského parlamentu, navrhl zařadit bod Porušování Minských dohod a obnovení bojů na Ukrajině.

Společně s francouzskými kolegy z Národního sdružení Marine Le Penové připravujeme k předložení na plénum návrh rezoluce o vyhlášení embarga na vývoz a tranzit zbraní a vojenského materiálu na Ukrajinu. Do návrhu chceme začlenit i vyhlášení osobních sankcí proti nejvyšším představitelům ukrajinského režimu, vedení armády a neonacistických dobrovolnických praporů, včetně zákazu vstupu do EU a zmrazení jejich majetku nacházejícího se na území EU. Budeme navrhovat, aby do splnění závazků z Minských dohod, především ukončení jakýchkoli bojů, útoků na civilisty těžkými zbraněmi a opětovného odvezení těžkých zbraní z demilitarizované zóny, byly zastaveny všechny platby z rozpočtu EU Ukrajině. Kolegové navrhují rovněž pozastavení Asociační dohody mezi EU a Ukrajinou a suspendování všech dohod o celním zvýhodnění ukrajinských dovozů do EU. Cílem našich návrhů je zabránit Ukrajině v možnosti eskalace konfliktu tím, že jí znemožníme získávat v EU peníze na nákup smrticích zbraní např. z Turecka, které jich velké množství prodává armádě i neonacistickým dobrovolnickým praporům jako je Azov.
4 Komentářů k Co dělají Zelené barety na Ukrajině?

 1. Bohumil napsal:

  Náhorní Karabach je a vždy bylo mezinárodně uznané území Ázerbájdžánu, to by pan europoslanec mohl vědět a je otázkou, proč tedy předstírá, že ne a na takto zfalšovaném základě pak staví své radikální závěry. Rétorika a činnost pana Davida je ve skutečnosti podporou eskalace - tam i na Ukrajině.

 2. JanDrda napsal:

  Pane doktore Davide, pokud by se Vám to povedlo, bylo by moc dobře. Ale jsem skeptický a výsledek bude jako vždy.

  • proud napsal:

   Bude,protoze dokud se bude misto "nam" rikat "vam",a nezmenej se i postoje od "vas",k od "nas",nebude jinak nikdy nic a kdyz,tak jen v horsim.Protoze oni je vsechno ne o "nich",ale vzdycky o "nas",a vzdycky to tak i bylo a bude,jen jsme si to nechali a nechavame vzit jako vzdycky vsechno z rukou,pokud jsme to v nich nekdy vubec meli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!