Rusvesna: Přehled zpráv – 5.4.2021

koronavirus_franciya1; Francouzští ministři jsou podezřelí z účasti na ilegálních večírcích. Prefektura pařížské policie potvrdila, že bylo zahájeno vyšetřování.
2; Pomoci od Evropy se nedočkali. Přišla od dávného přítele: V Dan Marinu se očkuje „Sputnikem V“. O bezvýsledných pokusech získat pomoc od EU nebo USA se stát San Marino rozhodl zorganizovat dodávky vakcíny „Sputnik V“.
3; Truchlící Biden: V USA se vzpamatovávají z nového aktu násilí s rasovým podtextem. Joe Biden truchlí poté, co policista z Bezpečnostní služby Kongresu USA byl zavražděn v důsledku útoku na Capitol.
4; EU je s vámi. Borrell ujistil Ukrajinu v podpoře. Vysoký zástupce EU pro zahraniční záležitosti pozval ukrajinského kolegu na zasedání Rady ministrů zahraničí EU.5; Kyjev neustále prosí USA o zesílení sankcí proti Rusku, říká velvyslankyně. Ukrajinská vláda si také přeje, aby Washington vstupoval do všech formátů na Ukrajině, poznamenala Markarova.
6; V Rusku zareagovali na Kravčukovo ultimátum vůči Doněcké republice ohledně vyloučení Maji Pirogovové z jednání. Vy se snažíte určovat, kdo smí a nesmí k jednacímu stolu, ale myslíte si, že naopak s vámi bude chtít někdo jednat? Vždyť na vašich rukou je krev dětí, žen a starců! Vy buď žijete v nějaké paralelní realitě nebo prostě nejste schopni adekvátně vnímat situaci, rozohnil se předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin.
7; Předseda Nejvyšší rady učinil neočekávané prohlášení ohledně sankcí. Podle Razumkovových slov jsou spravedlivá jen ta rozhodnutí, která odpovídají svrchovanosti práva. Na druhou stranu prohlásil, že omezující opatření se mají schvalovat pouze vůči zahraničním občanům.
8; Ďábel zorganizoval své rejdy ve farnostech. Ukrajinský rozkolník z tzv. Pravoslavné církve Ukrajiny obvinil své kněze ze vzpoury a snahy přivést své charkovské farnosti zpět pod Moskevský patriarchát.
9; Ať sousedovi taky chcípne koza! O čem se mluví a píše na Ukrajině. V ukrajinském informačním prostoru se věnuje více (negativní) pozornosti tomu, jestli někde v Rusku odpálil nějakou raketu, postavili silnici či most, než problémům, které skutečně trápí ukrajinské obyvatelstvo.
10; Zelenskij byl přistižen při spolupráci s Ruskem. Zelenskij se nestydí v současné vypjaté situaci nadále vydělávat peníze v Rusku na svých pořadech Kvartal 95.
11; Luganská republika prorazila informační blokádu na Ukrajinou kontrolované části Luganské oblasti. Tamní obyvatelé nemají problém si naladit kanály osvětlující situaci a události z pohledu tradičního ruského světonázoru.
12; „Prolhaná tlama“. Zacharova se tvrdě pustila do Navalného a jeho stoupenců,kteří vyhrožují Butinové. Ta sama strávila nějakou dobu v americkém vězení, takže je tou nejpovolanější osobou pro posouzení podmínek věznění Navalného. Její výpověď bude více než objektivní. Naprosto si nezaslouží tu spršku nevkusných nadávek a pronásledování od Navalného stoupenců.
13; Kremlu dali tvrdé ultimátum. Situace kolem Alexeje Navalného má pokračování. Z Navalného se za každou cenu snaží udělat oběť politického režimu v Rusku. Organizace „Aliance lékařů“, kterou Navalnyj pomáhal zakládat, se pokouší dát Kremlu ultimátum. Do zítřka má být k „pacientovi“ umožněn přístup jeho neurologovi.
14; V Rusku varovali Ukrajinu před vážnými dopady prohlášení o Donbasu. Rétorika ukrajinského vedení zvyšující napětí a vyostřující konflikt zašla už příliš daleko. To, co od ukrajinského vedení zní, nejsou výzvy k urovnání situace, ale zastrašován lidí a zvyšování napětí v regionu.
15; Autoři vakcíny „Sputnik V“ prohlásili, že EU nepouští vakcínu na svůj trh, protože by mohla být vážnou konkurencí pro vakcíny protlačované Evropou.
16; Ruská námořní flotila se díky Putinovi může dnes směle srovnávat s NATO, píše list Business Insider.
17; Ruští lidé žijící v Donbasu musí žít v Rusku, říká Margarita Simoňan. Šéfredaktorka RT důsledně hájí právo Rusů na spojení s vlastí.
18; U Zelenského prohlásili, že na Ukrajině existuje jakási „ukrajinská verze ruštiny“. Podobná nesmyslná prohlášení zaznívají v poslední době s děsivou frekvencí. Jedná se o součást kampaně, která má zbavit Rusko monopolu na ruský jazyk.
19; Můžou za to Rusové. Bidenův syn vysvětlil dětské porno na svém notebooku. Připomeňme, že u Huntera Bidena našli materiály sexuálního charakteru s nezletilými osobami. Ve svých „pamětech“ se vyjadřuje velmi vyhýbavě a větší pozornost věnuje tomu, kdo mu notebook ukradl, kdo se k němu dostal a kdo kopíroval jeho obsah. A nakonec připojil roztomilou větu: Vlastně možná ani nebyl můj...
20; Rozhodnutí bylo schváleno: Čeká nás válka. Času má Zelenskij málo. Události se dostávají do cílové rovinky. Válku Zelenskij potřebuje, dokud se ještě plně neprojevil efekt výstavby alternativních plynovodů.
21; Prohráli jsme. Rusko a Čína vítězí nad Spojenými státy ve „vakcinační diplomacii“. Spojeným státům to začíná pomalu docházet. Rusko se netají s tím, že mu americká panika dělá dobře.
22; Řidiči v Rusku budou nuceni snižovat svou rychlost podle nových pravidel. Bude instalováno mnoho dynamických značek omezujících rychlost. Údaje se na nich budou měnit podle povětrnostní a dopravní situace. Fotografie řidiče překračujícího rychlost bude obsahovat i záběr na aktuální stav značky.
23; Dopravní lockdown v Kyjevě. Speciální propustky, hlídky a namátkové kontroly. Připomeňme, že ode dneška jsou v Kyjevě uzavřeny také školy, mateřské školky, a restaurace a kavárny fungují jen na vyzvednutí nebo dodávku do domu.
24; Operace FSB? Ozbrojenci spjatí se Sýrií chystali masovou vraždu policistů na jihu Ruska. Zadržen byl ozbrojenec, který spolu se svými komplici chystal útok na pracovníky policie.
25; Kam se vydá křivka? Koronavirus v Rusku: Zatím se prognózy Sberbanky o začátku třetí vlny COVID-19 nenaplňují.
26; Ukrajina je připravena zahájit plnohodnotný útok na Donbas, říká nejvyšší představitel Doněcké republiky. Případný rozkaz Kyjeva o začátku plnohodnotných vojenských akcí označil za zhoubný pro celou Ukrajinu.
27; Předseda Nejvyšší rady vyzval, aby se Ukrajincům ohledně vakcín nic neslibovalo. Obyvatelstvo by si nemělo dělat plané naděje, že by zahraniční výrobci zahájili výrobu vakcín na Ukrajině.
28; Bylo zveřejněno datum vystoupení Vladimira Putina s poselstvím Federálnímu shromáždění. Na této akci se tradičně dělají důležitá prohlášení, například o vytvoření nejnovějších druhů zbraní v Ruské federaci.
29; Slovinsko pozastavuje vakcinaci preparátem Astra Zeneca pro osoby mladší 60 let. Vláda chce počkat na výsledky výzkumu.
30; Kudrin oznámil možnost snížit úroveň chudoby v Rusku na polovinu. Udělat to bude možné už v nejbližších letech, myslí si šéf účetní komory Ruské federace.
31; V Kremlu komentovali smrt dítěte v Donbasu. Tato tragédie je důsledkem růstu napětí na linii dotyku. Zdůraznili důležitost zajištění bezpečnosti všech občanů Doněcké a Luganské republiky.
32; V Radě federace odpověděli na slova Zelenského tiskové mluvčí o „ukrajinské verzi ruského jazyka“. Zatím se místní nacionalisté „vyznamenali“ mimo jiné hlavně dvěma nejhnusnějšími nápady: 1) Uzurpovali si pro sebe, tj. pro Ukrajince, celonárodní, celosovětskou tragédii masového hladu z počátku 30. let, aniž by existoval jediný potvrzující důkaz o genocidním charakteru či etnických motivech události. 2) Uzurpovali si pro sebe, tj. pro Ukrajince, hrdinné osvobození Osvětimského koncentračního tábora jen proto, že to byla vojska 1. Ukrajinského fontu. A nyní už se snaží uzurpovat i ruský jazyk. Na počátku tohoto školního roku nezůstala na Ukrajině ani jedna škola s ruštinou jako vyučovacím jazykem, přestože v roce 1991 fungovalo po celé Ukrajině 22 tisíc škol a v polovině z nich se vyučovalo v ruštině. A ještě dříve byly ze státní sítě vyloučeny všechny mateřské školy s ruským jazykem.
33; Zavraždění dítěte v Donbasu. Objevila se reakce Vyšetřovacího výboru. Ruské policejní struktury mají v úmyslu chránit obyvatelstvo Donbasu před zločiny ukrajinské moci.
34; V ulicích Kyjeva se objevili policisté s amplióny. Varování (či spíše výhrůžky) znějící přes zesilovače hlasu vytvářejí ve městě atmosféru strachu.
35; Floridě hrozí ekologická katastrofa. Informuje o tom americká televizní stanice ABC. Hrozí protržení nádrže a přelití šestimetrové vlny přes obydlenou zónu. Více než tisíc místních obyvatel bude evakuováno.
36; Putin podepsal zákon o zpřísnění trestů za urážku veteránů Velké vlastenecké války. Citelné tresty hrozí i těm, kdo se pokusí obhajovat nacismus.
37; Biden dal požehnání. Poslanec Ilja Kiva se vyjádřil k tomu, co čeká Donbas. Válka je výhodná pro prezidenta Zelenského a novou administrativu amerického prezidenta.
38; Ukrajinští ozbrojenci intenzivně ostřelují Gorlovku. Tyhle zrůdy nic nezastaví, zdůrazňuje reportér, který ukazuje následky prvního úderu.
39; Lidé musí znásilňovat svou přirozenost. Jak vypadá tajemná „ukrajinská ruština“? Z iniciativy Arsena Avakova začali na Ukrajině v poslední době popularizovat tvrzení, že ruština Rusku nepatří.
40; Na Ukrajině nikdy žádný Donbas nemůže být. Ukrajinská moc se snaží vymazat slovo „Donbas“ z povědomí lidí. Prý je to slovo vnucené Ruskem v rámci informační války. Kdo to slovo bude používat, pomáhá Rusku. Jedná se o další důkaz mentální nedostatečnosti tajemníka Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexeje Danilova.
41; Na Donbas míří vysoce postavení příslušníci americké armády. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice za uplynulých 24 hodin.
42; Minuta slávy. V Dubaji byly zatčeny nahé Ukrajinky. Policie v Dubaji zatkla asi čtyřicet dívek za nepřístojné chování (pózovaly na balkóně hotelu bez oblečení). Z toho bylo 11 Ukrajinek.
43; Ukrajinský „jazykový Führer“ (lidové označení pro „zplnomocněnce pro ochranu státního jazyka“ neboli „jazykového ombudsmana“) Taras Kremeň kritizoval tiskovou mluvčí Zelenského kvůli prohlášení o „ukrajinské ruštině“. Upozornil na nutnost vytvářet lepší podmínky pro informační ochranu Ukrajiny a neztrácet ze zřetele hybridní válku. Zcela správně pak poznamenal, že kodifikátorem ruského jazyka ve světě je Ruská federace, tudíž nemůže existovat kodifikace ruštiny na Ukrajině.
44; Pozner se chystá vrátit do Gruzie. Novinář Vladimir Pozner prohlásil, že se zcela určitě vrátí do Gruzie. Protestní akci proti své osobě považuje jen za projev zoufalého politického boje v Gruzii.
45; Ve Státní dumě diagnostikovali kyjevskému režimu „politickou schizofrenii“. V prohlášeních ukrajinských funkcionářů je zbytečné hledat jakoukoli logiku: Charkovské dohody na jednu stranu prohlašují za dílo rukou zrádců, na druhou stranu vyzývají, aby byly využity proti Rusku. Kyjevský režim na jednu stranu tvrdí, že Rusko přepadlo Ukrajinu a Německo (svého času Jaceňuk v německých médiích), a na druhou stranu si připisují zásluhy za osvobození Osvětimi. Na jednu stranu vykřikují cosi o „porušování lidských práv na Krymu“, na druhou stranu se snaží umořit tamní obyvatelstvo hladem a žízní, prohlásila Jelena Panina.
46; Druh koronaviru snižující efektivitu vakcín byl objeven v Rumunsku. Specialisté rumunské univerzity zjistili nákazu druhem britského kmene koronaviru s mutacemi.
47; Ukrajina pokutovala Google za nesplnění požadavků státu. Výše pokuty odpovídá přitěžujícím okolnostem a činí (spíše symbolický) jeden milion hřiven.
48; Boje u Gorlovky a smrt okupanta. Ukrajinské velení skrývá ztráty. Vyplývá to z textu prohlášení zástupce náčelníka Správy Národní policie Doněcké republiky.
49; USA požadují od Ruska vysvětlení kvůli „provokacím“ u hranic s Ukrajinou. Prohlášení učinil oficiální zástupce Státního departmentu Ned Price.
50; Dnes se konal pohřeb ani ne pětiletého Vládíka. „Chyběla mu ručička a nožička. Bylo to torzo dětského tělíčka. Jen se podívejte vy zvrhlí idioti, kteří vymýšlíte a šíříte lži o Donbasu! Co si o vás myslet, když ani toto vás nepřesvědčí?“, ptala se do krajnosti rozhořčená korespondentka Kaťa Katina.
51; Proti ukrajinským diplomatům byla v Lotyšsku rozvinuta kampaň. Ukrajinské velvyslanectví v Lotyšsku prohlásilo, že proruské síly zahájili diskreditační kampaň. Jde o organizaci „Sdružení ukrajinských občin Lotyšska“, kterou ukrajinské velvyslanectví označuje za antiukrajinské sdružení pracující v zájmu země-agresora, tj. Ruska. Předmětem sporu bylo čtyřicetiminutové interview velvyslance Miščenka.
52; Pentagon informoval o sledování aktivity Ruska v „kriticky důležité oblasti“. USA hodlají bránit své národní zájmy v Arktidě.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/




Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!