Rusvesna: Přehled zpráv – 30.4.2021

miting_chehiya1; V České republice se konaly protiruské demonstrace. Shromáždění organizovalo hnutí Milion chvilek.
2; Kirgizsko-tádžický konflikt. Příčiny a následky. Vzájemné výhrady těchto dvou zemí nikam nezmizí.
3; Vydělávají na dětských životech. Soud řeší medializovaný případ za účasti známého ruského transplantologa. Fond „pomoz zachránit život“ zaplatil za preparáty z Evropy a poté byl nucen obrátit se na soud.
4; Drzí ukrajinští ozbrojenci oslavují fiasko rozhovorů o urovnání situace v Donbasu.
5; V Číně schválili zákon o střídmosti v jídle. Ceny jídla ve světě dosáhly takřka sedmiletého maxima. Světové ceny potravin rostou už osmý měsíc v kuse.
6; Potřebuje Rusko šokovou protikorupční terapii? Korupce je rakovinný nádor na těle společnosti. Takže otázka boje s ní je otázkou národní bezpečnosti.
7; Černomořská hrozba: NATO proti Rusku. CO přesně buduje Severoatlantická aliance v Očakovu? V luganské televizi odhalili příčiny toho, proč ukrajinští vojáci budou ještě dlouho umírat za cizí zájmy. Západní spojence a především Američany ani ve snu nenapadlo, že by mohli ukrajinské armádě přijít na pomoc.
8; Byla zveřejněna úvaha obsahující řečnické otázky adresované politické třídě ohledně Navalného. Kdo a jak změnil Navalného z bloggera populárního v úzkých kruzích v magnet pro antiputinovské síly?
9; Facka Evropskému parlamentu. Německo je připraveno bojovat na život a na smrt za „Severní proud – 2“. O osudu „Severního proudu – 2“ bylo rozhodnuto už před několika lety.
10; Krym chce donutit Kolomojského platit za zlodějnu. Úřady poloostrova budou požadovat od Kyjeva náhradu škod vzniklých odchodem ukrajinských bank z Krymu. Banky si ponechaly všechny úspory obyvatel Krymu.
11; Rozvrat a hlad. V Německu informovali, pro koho jsou výhodné sankce proti Ruské federaci. Poslanec bundestagu Waldemat Herdt vysvětlil, že jak navrhované odpojení Ruska od SWIFT, tak i případný zákaz „Severního proudu – 2“ je výhodný výhradně pro USA, které si přejí v Evropě hlad a rozvrat.
12; Krvavá tragédie. Tribuna s lidmi se zřítila v Izraeli. Jsou hlášeny desítky obětí na životech. Tlačenice, která následovala po zřícení, si rovněž vyžádala mnoho životů.
13; Půjdou Němci na Východ? Co bude dělat Německo v případě války Ruska a NATO? Chtějí si to zopakovat? Jak funguje historická paměť.
14; Bylo zveřejněno, kdy šéf Státního departmentu přiletí n Ukrajinu. O možnosti této návštěvy se ví už několik dní. Návštěva by se mohla uskutečnit v příštím týdnu.
15; Jak a čím skončí boje na hranicích Tádžikistánu a Kirgizie? A jakou roli zde hraje Turecko? Pro koho by byla výhodná další válka?
16; Nejhorší je, na co si díky Kyjevu museli všichni zvyknout... Není na čase sejmout růžové brýle a přestat hledět na události pouze prizmatem statistik? Průběh a následky války, která byla vnucena Donbasu Kyjevem, mnoho analytiků vnímá jen jako sérii „zajímavých“ čísel, kroutí hlavou reportér VGTRK Andrej Ruděnko. Ale kde jsou osudy lidí a celých rodin?
17; Vyšetřovací výbor Ruské federace. Zakladatel největšího muslimského vydavatelství v Ruské federaci Umma převáděl desítky milionů ozbrojencům Islámského státu. Byl zatčen a zavřen do vazby na dobu vyšetřování.
18; V Gazpromu informovali o škodách v důsledku amerického zkapalněného zemního plynu. Uhlíková stopa zanechávaná dodávkami zkapalněného zemního plynu z USA více než trojnásobně překračuje ekologickou zátěž vznikající z projektů Gazpromu.
19; Koronavirus v Rusku: 110 tisíc zemřelých. Celkový počet nemocných za celou dobu epidemie dosáhl 4,8 milionu.
20; Ruská armáda: operace u hranic s Tureckem. Společné hlídkování na dálnici M4 proběhlo v rámci plnění rusko-tureckého memoranda o vzájemném porozumění.
21; Byl zadržen advokát, který hájil Safronova a který se účastní případu FBK a „Navalného štábů“. Petrohradský advokát Ivan Pavlov se specializuje na obhajobu osob obviněných z vlastizrady a špionáže.
22; V Nejvyšší radě chtějí legislativně zakázat dodávky vody na Krym. Návrh zákona připravený skupinou poslanců byl již zaregistrován v Nejvyšší radě.
23; Nová vlna diplomatické války: Velvyslanectví USA v Ruské federaci vyhlásilo vážná omezení. Diplomatická mise má v úmyslu se zabývat pouze těmi žádostni o víza, kde půjde o „otázky života a smrti“.
24; Mám problém... Biden ztratil za řečnickým pultem roušku. S hledáním mu pomáhala jeho žena.
25; V Kremlu zhodnotili rozhodnutí USA přerušit vydávání neimigračních víz v Ruské federaci. Tiskového mluvčího Kremlu se zeptali, kdo je odpovědný za nové komplikace pro Rusy.
26; V Kremlu zveřejnili podmínku pro rozhovory mezi Putinem a Zelenským. Nedávno ukrajinský prezident prohlásil, že by se rád setkal s ruským prezidentem ve Vatikánu. V Moskvě čekají od ukrajinské strany konkrétná návrhy k možnému tématu rozhovorů.
27; Výročí zahájení trestní operace v Donbasu. Ukrajinský ministr obrany učinil cynické prohlášení: Aritmetika je to bolavá – čtyři roky ATO plus tři roky OOS se rovná sedm let války Ruska proti Ukrajině, myslí si Andrej Taran.
28; V Naftogazu informovali o perspektivě nových žalob na Gazprom. Maximální tlak, který může Naftogaz vykonávat na Gazprom, bude za využití všech právních možností vyvíjen.
29; Boje na hranicích Tádžikistánu a Kirgizie. V Krigizii spočítali zemřelé a zraněné. 29. dubna večer to byli tři osoby – mezi nimi jeden voják a dvanáctiletá dívka.
30; Kličko přirovnal účastníky ATO a aktivisty Euromajdanu k veteránům Velké vlastenecké války. Noví ukrajinští hrdinové“ dostanou od úřadů Kyjeva peněžní odměny u příležitosti 9. května.
31; Ukrajinská armáda pálí po Donbasu z prostředků dělostřelectva ráže 152 mm. Velení OOS (ATO) se jako obvykle snaží své nebojové ztráty svést na mýtické ostřelování ze strany Národní policie Doněcké a Luganské republiky.
32; „Navalného štáby“ byly zařazeny na seznam organizací spojených s extremismem a terorismem. Bankovní operace byly zablokovány.
33; Obětmi tragické nehody ve Stavropolu se staly děti. KamAZ se srazil s mikrobusem, který převážel dětský basketbalový tým. Zahynulo šest dětí (dívek) ve věku od 12 do 16 let.
34; Julija Mendel opouští pozici tiskové mluvčí ukrajinského prezidenta. Soustředí se pouze na činnosti související s kontaktem se zahraničními médii.
35; Slouhové ukrajinského vedení se pokoušejí vytlačit Doněck a Lugansk z rozhovorů o Donbasu. V Doněcké republice zformulovali jeden ze základních cílů Kyjeva: Rozhodovat o osudu Donbasu mají podle jakýchsi nepochopitelných principů větší morální právo zástupci USA, Kanady a Velké Británie, než místní obyvatelé.
36; Obyvatelé australského města Nora (předměstí Sydney) s hrůzou zjistili, že jejich obec zaplavila neuvěřitelně početná hejna bílých papoušků kakadu. Tito ptáci dokáží při hledání potravy zcela zdevastovat zemědělskou krajinu. Problém je v tom, že tento kočující druh je chráněn zákonem a nelze tedy použít zbraně.
37; Rusko zakázalo vstup do země šéfovi Evropského parlamentu a dalším evropským funkcionářům.
38; Kancléř Rakouska zavolal Putinovi a požádal jej o vysvětlení jeho přístupu k urovnání situace v Donbasu. Nabídl Vídeň jako možné místo setkání Putina s Bidenem.
39; V USA vítají stažení ruských vojsk od hranice Ukrajiny. Západní státy nedávno vyjadřovaly znepokojení v souvislosti s údajným zesilováním „agresivních kroků“ ze strany Ruska na Ukrajině.
40; Nikdo nezmění kurs Ukrajiny na vstup do NATO, říká hlavní velitel ukrajinské armády Ruslan Chomčak.
41; Německý časopis Der Spiegel obvinil evropské politiky z nekompetentnosti kvůli vztahům s Ruskem. List se kriticky vyjádřil i k tomu, jak si Borrell počínal během moskevského setkání s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.
42; Nepřátelé v šoku: Co to bylo za bomby, které ruské letectvo svrhlo na objekty u tureckých základen? Ruské letectvo pomohlo tureckým vojákům proti teroristům svržením světelných bomb, jejichž světelný výkon na určitou dobu paralyzoval ozbrojence.
43; V USA odhadly pravděpodobnost vojenského konfliktu s Čínou. Spojené státy se nedomnívají, že ozbrojený konflikt s Čínou je nutný.
44; V Norsku se zalekli války Ruska a USA kvůli rozhodnutí ministerstva obrany. Norští politici vyzvaly úřady, aby změnily postoj ohledně rozmístění vojenských základen NATO na teritoriu země.
45; Bylo zveřejněno, kdo podával žádost o povolení pochodu na počest divize SS Galizien v Kyjevě. Organizátorem ostudné akce byl Andrej Medveďko podezřelý ze zavraždění novináře Olese Buziny.
46; Americký diplomat a bývalý první náměstek státního tajemníka Steven Begun omlouvá nedávná Bidenova slova o Putinovi tím, že reagoval bez rozmyslu.
47; U Zelenského učinili neočekávané prohlášení o pochodu neonacistů na počest nacistické divize SS Galizien. Nejen že prezidentova administrativa odsoudila konání této akce, ale přikázala kompetentním orgánům volat k odpovědnosti všechny viníky tohoto porušení zákona.
48; Předseda Evropského parlamentu odpověděl na sankce Ruska proti jeho osobě. David Sassoli. Prý je to pomsta za jeho obhajobu svobody slova.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!