Rusvesna: Přehled zpráv – 11.5.2021

skan_2461; Ukrajinští pohraničníci zadrželi muže, kteří šli z Luganské republiky s šermířskými kordy přes minová pole. Informuje o tom Státní pohraniční služba Ukrajiny.
2; Byl popsán scénář boje Ruska a USA v Černém moři. Silnou stránkou Ruské vojenské námořní flotily je rozvinutá flotila ponorek.
3; Strašlivý nález v Indii. V řece Ganga nalezli desítky těl obětí COVID-19. Úřady už zahájily proces očištění řeky od mrtvol.
4; V EU mohou brzy schválit nové sankce proti Bělorusku. Podle informací jednoho z diplomatů EU budou nové sankce zahrnovat jednotlivé osoby, ale bude jich značný počet.
5; V USA reagovali na útok Izraele na pásmo Gazy. Ve Státním departmentu požadují okamžité zastavení palby, ale v Pentagonu podpořili právo Izraele na sebeobranu.
6; Nejvyšší představitel Doněcké republiky a hosté z Ruska a Jižní Osetie odhalili pomník padlým hrdinům Donbasu.
7; V ukrajinském městě Užgorod se úřady už po dvou dnech slavnostního odhalení rozhodly sundávat na večer „zvon vítězství“, aby ho nikdo neukradl. Po dvou dnech začali obyvatelé města na sociálních sítích psát o tom, že zvon zmizel.
8; Delegace z Ruska předala Doněcké republice léky na obnovu po epidemii koronaviru. Denis Pušilin zdůraznil důležitost ruské podpory v boji s koronavirem.
9; Kdo bude pykat za Oděsu? 5. května 2021 byla v Radě bezpečnosti iniciována slyšení k otázkám zločinů současných ukrajinských nacistů.
10; Čína: OSN nás uráží! Čína vyzvala členské země OSN, aby se neúčastnily virtuální akce naplánované Německem, Spojenými státy a Velkou Británií.
11; Tichanovskaja má v úmyslu vrátit Bělorusům paměť. Samozvaná vůdkyně běloruské opozice Svetlana Tichanovskaja pokračuje v plnění úkolů zadávaných Západem.
12; Evropská unie by měla už přestat s negativním dialogem s Ruskem, říká slovenský ministr zahraničí Ivan Korčok. Diplomat přijel na setkání ministrů zahraničí Evropy, kde se bude otázka dialogu s Ruskem projednávat.
13; Jsou mezi námi. Oni náš Den Vítězství nepotřebují. Mimochodem, znáte někoho z odpůrců oslav Dne Vítězství v Rusku, kdo by odsoudil nedávný kyjevský pochod nacistických zrůd? Ne? Tak už asi tušíte, odkud vítr fouká...
14; USA vytvářejí biologické zbraně v mnoha zemích, zaznělo v Radě federace. Patrušev dříve říkal, že u hranic Ruska jako houby po dešti rostou nové a nové biologické laboratoře.
15; Ministr přírodních zdrojů a životního prostředí oznámil, na kolik let Rusku vystačí plyn a ropa. Ropa stačí na 59 let, plyn na 103 let. Alexandr Kozlov zdůraznil, že Západ neumožňuje používat určité technologie těžby.
16; Macron v koncích. Francie se ocitla na prahu převratu. Francouzský prezident prožívá ne právě nejsnazší období.
17; Tak už s tím přestaňte! Prostě jsme prohráli. Američané se vyjadřují k Arktidě. Čtenáři Fox News zhodnotili perspektivy USA v Arktidě.
18; Latinská Amerika se odvrací od Západu směrem k Rusku a Číně, píše německý list Die Welt. V Kolumbii probíhají historické změny.
19; Jsme připraveni odejít, ale i s nádražím. Obyvatel Slavjanska zcela naplno zpražil ukrajinského propagandistu: Vládnou nám tu fašisti, při první příležitosti se připojíme k Rusku. Myslí si to tu většina lidí.
20; Rusko uzavřelo životně důležitý kohout Spojeným státům. Americká Hackeři skupiny DarkSide paralyzovali činnost produktovodu Colonial Pipeline, která dodává 45% benzinu a nafty na východní pobřeží USA. elita ve všem vidí ruku Kremlu.
21; Putin uzavírá nebe nad Ruskem před zvědavýma očima USA a Evropy. Prezident předložil do Státní dumy návrh zákona o odstoupení Ruska od Smlouvy o otevřeném nebi.
22; Devatenáctiletý mladík střílel ve škole v Kazani. Zabil devět žáků, učitele a další pracovnici školy. Jednalo se o bývalého žáka školy.
23; V Portugalsku inspektoři migrační služby umlátili k smrti Ukrajince. Tři inspektoři na letišti Goměňuka kopali a mlátili obušky, zlámali mu žebra, přičemž dotyčný byl spoután želízky. V důsledku utrpěných zranění se udusil.
24; V boji proti ruskému Krymu Ukrajina likviduje i svou vlastní oblast. Problém je mnoho let zamlčován. Zemědělci na ukrajinské straně hranice rovněž nemohou dostávat vodu a musí svou situaci řešit na vlastní náklady. Některé přilehlé části nemohou být zemědělsky vyžívány.
25; Na Ukrajině prohlásili, že vstupu země do NATO brání ruská elektřina. Ukrajincům se současná moc snaží namluvit, že na cestě k vysněné metě je možné obětovat úplně všechno.
26; Putin učinil prohlášení o opatřeních, která budou přijata po útoku na školu v Kazani. Týká se druhu zbraní, které bude moci veřejnost držet.
27; Zelenskij vystoupil s podivným prohlášením o bezpečnosti Ukrajiny. Ukrajina čelila nebezpečí vyplývajícímu z cvičení ruské armády nedaleko ukrajinských hranic. Fakt, že cvičení skončilo a vojáci se stáhli do původních pozic, Zelenskij prohlásil za vítězství Ukrajiny.
28; Koronavirus v Rusku: Za celou dobu od počátku epidemie COVID-19 se úspěšně vyléčilo 4,5 milionu lidí.
29; Ruský ministr životního prostředí a přírodních zdrojů učinil důležitou prognózu pro severní teritoria Ruské federace. Každoroční ztráty Ruska v souvislosti s táním věčně zmrzlé půdy jsou odhadovány na 150 miliard rublů.
30; Zadržený mladík, který postřílel ve škole v Kazani několik lidí, vysvětlil svůj čin: Považoval se za Boha, pak ho zachvátila nenávist a začal „jednat“.
31; Třiadvacetiletá žena dostala v Itálii šestinásobnou dávku vakcíny Pfizer. Sestra ji vpíchla celý obsah ampule, která obsahovala dávku pro šest osob. Žena se necítí příliš dobře, je pod dohledem lékařů.
32; Nejvyšší představitel Doněcké republiky se setkal s delegacemi ze spřátelených zemí, které navštívily oslavy Dne Republiky. Jako první přijela delegace z Ruska.
33; Šéf SBU spočítal ruské rozvědčíky operující na Ukrajině. Upřesnil, že má na mysli nikoli „polní agenty“, ale pracovníky v kancelářích“. Ruských rozvědčíků na Ukrajině má být kolem 7 tisíc. Dřív verbovali jen mezi vyšší vrstvou, nyní verbují ve všech vrstvách obyvatelstva.
34; V Bezpečnostní radě Ruska varovali před hrozbou smrtících mikrobů ze zemí NATO. Smrtelně nebezpečné mikroorganismy z biolaboratoří USA a zemí NATO se mohou jakoby „omylem“ dostat do životního prostředí.
35; Generální tajemník OSN zhodnotil možnost rozmístění mírových sil v Donbasu. V OSN jsou znepokojeni vyostřením situace v Donbasu a pravidelným porušováním režimu zastavení palby.
36; Ukrajinské síly odpálily rakety na území Doněcké republiky. Vyplývá to z mimořádného prohlášení Armády Doněcké republiky. V řadách obránců Donbasu jsou ztráty. Na nepřítele byla vedena odvetná palba.
37; Známého ukrajinského opozičního politika Viktora Medvedčuka obviňují z vlastizrady. Do jeho domu pronikla SBU. Kde se politik v tuto chvíli nachází, není známo. Podobné podezření bylo vysloveno i na adresu Tarase Kozaka.
38; Ruská stíhačka zahnala od hranic nad Černým mořem francouzský letoun Mirage. Informuje o tom ruské ministerstvo obrany.
39; Mají tři dny na to, aby si sbalili. Rusko odpovědělo na nepřátelský krok Rumunska vypovězením asistenta atašé pro otázky obrany při rumunském velvyslanectví kapitána Iliescu. Prohlášení bylo zveřejněno na oficiální stránce ruského ministerstva zahraničí.
40; Okupovaný Donbas vybuchuje. Jedna tragédie stíhá druhou. Vojáci i civilní obyvatelstvo trpí chaotickým zaminováváním krajiny kolem linie dotyku ze strany ukrajinské armády.
41; Děti zraněné při útoku na školu v Kazani navštívili v nemocnici. Výbuch byl tak silný, že to vytlouklo všechna skla v oknech ve třídě. Jen tak tak jsem stačila uskočit, vypráví jedna z dívek.
42; Udržujeme kurs na jednotu Rusů, prohlásil nejvyšší představitel Doněcké republiky. Dnes, 11. května prošel po hlavní ulici Doněcka mnohatisícový pochod zástupců měst a okresů.
43; Nizozemsko přestane být pro Rusy daňovým rájem. Rusko odstoupilo od smlouvy o zabránění dvojímu zdanění. Nizozemsko neuvalovalo daně, čímž lákalo investice. A Rusko na základě smlouvy rovněž nesmělo tyto peníze zdaňovat. Nyní byla zavedena patnáctiprocentní daň. A v Nizozemsku ať si dělají, co chtějí.
44; Střelba na Krymu. Policie zlikvidovala zločince z Uzbekistánu. Při pokusu o zatčení kladl odpor s použitím zbraně, takže byl zlikvidován v domě.
45; To máte za Krym a za obchodování se zájmy své země. Na Ukrajině sdělili podrobnosti z obvinění opozičních politiků Viktora Medvedčuka a Tarase Kozaka z vlastizrady. Konala se společná tisková konference generální prokurátorky Iriny Venediktové a šéfa SBU Ivana Bakanova.
46; Děsivý úder na pásmo Gazy. Zřítil se třináctipodlažní dům. Izraelské letectvo udeřilo na výškovou budovu Burdž Hanádí. Obyvatelé byli včas evakuováni.
47; U Zelenského komentovali domovní prohlídku u Medvedčuka Destruktivní činnost Viktora Medvědčuka během několika desetiletí byla absolutně viditelná pro celou naši společnost.
48; Sýrie: Ruští vojáci se dostali „do zajetí“ k dětem, které utrpěly zranění ve válce. Ruští vojáci poskytují humanitární pomoc a podporu obyvatelstvu země.
49; Ve Světové zdravotnické organizaci informovali o nové globální hrozbě v podobě indické mutace koronaviru. Prohlášení učinila technická specialistka WHO pro COVID-19 Maria van Kerkhove.
50; Hamás provedl masivní útok na Izrael. Raket bylo více než sto. Ve městě Tel Aviv funguje systém Železná kupole, který likviduje rakety odpálené Araby.
51; Po smrti ženy v další evropské zemi (na Slovensku) omezili využití vakcíny AstraZeneca. Plánuje se zahájení vakcinace ruskou vakcínou „Sputnik V“.
52; Ukrajinu čekají nepokoje, říká Vitrenko. Šéf ukrajinského Naftogazu Jurij Vitrenko předpovídá Ukrajině lidové bouře.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!