Rusvesna: Přehled zpráv – 12.5.2021

1_medvedchuk1; Je to sprostá pomsta. Medvedčuk komentoval obvinění vznesená proti němu. Prohlásil, že se nachází na území Ukrajiny.
2; Japonsko, Francie a USA provádějí vojenská cvičení, aby čelily Číně. Cvičení nesou název ARC21 a potrvají do příštího pondělka.
3; Zaplatí za té svými životy, drtí mezi zuby premiér Izraele. Mimochodem i náčelník generálního štábu izraelské armády Aviv Kochavi informoval o připravenosti rozšířit operací v pásmu Gazy.
4; Ve Státní dumě komentovali obvinění proti Medvedčukovi. Tato událost se stala jen dalším krokem na cestě proměny Ukrajiny v totalitní stát.
5; Izraelský masakr. 500 raketových úderů, stovky zabitých a zraněných lidí. Izraelská moc začala zesilovat údery proti pásmu Gazy.
6; Oběti půjdou do tisíců. Proč francouzští vojáci předpovídají občanskou válku v zemi? Ve Francii se rozrůstá skandál kolem výzvy armádních činitelů adresované prezidentovi Macronovi.
7; Ve Světové zdravotnické organizaci prozradili, co představuje největší bič na evropské děti. Jde o děti od šesti do devíti let. Každé třetí dítě tohoto věku trpí nadváhou nebo dokonce obezitou.
8; Náhlé povolávání vojáků jednotek protivzdušné obrany a příjezd specialistů z centra pro zvláštní operace na frontu v Luganské republice.
9; Byla vysvětlena záhada potopení britské ponorky HMS Urge ve Středozemním moři. Vědci prokázali, že ponorku zničila německá mina na Maltě a nikoli italská válečná letadla u libyjských břehů.
10; Ukrajina si způsobem „oslav“ Dne Vítězství udělala neskutečnou mezinárodní ostudu.
11; Český úder na Rusko: Kdo za tím vším stojí a jaký je jejich cíl? Známý český veřejný činitel Jaromír Vašek odpověděl na otázky z oblasti mezinárodních vztahů. Z rozhovoru vyplynulo, že ani zdaleka všichni Češi nepodporují kroky své vlády vůči Rusku. Nejkritičtější vůči tomuto postupu jsou příznivci prezidenta Zemana, voliči stran KSČM a SPD, ale také značná část voličů ANO.
12; Ukrajině zavřeli zadní vrátka do NATO. Ukrajina opět dostala facku od Západu. Ukrajinské ministerstvo zahraničí si to vysvětluje po svém: Nechtějí naštvat Rusko.
13; Donbas - to je rusko. Veřejní činitelé z USA a EU řekli pravdu. Cenzura v Evropě a USA dosáhla takové úrovně, že už není možné o tom mlčet, říká americký politolog Clyne Preston. Američané nepodporují Donbas jen proto, že nemají dost informací.
14; OSN a 64 zemí světa si vybraly Rusko. Ve světě začali chápat, že bez Moskvy je záchrana nemožná. Ruský preparát schválilo už 64 zemí.
15; Byla zveřejněna výzva zplnomocněného zástupce Ruské federace v Třístranné kontaktní skupině pro urovnání situace v Donbasu Borise Gryzlova adresovaná obyvatelům Doněcké republiky. Mluvil o protiústavním převratu na Ukrajině v roce 2014, o letech války, ekonomické, dopravní a finanční blokádě, o právo na svobodu názoru, slova, práva na mateřský jazyk, na historické a kulturní dědictví a těsné vztahy s Ruskem.
16; Válka pokračuje: Izrael „dekapitoval“ Hamás. Údery na pásmo Gaza pokračují, oznámili v izraelské armádě. Specifikum těchto útoků spočívá v tom, že jde o jednu z nejhustěji obydlených oblastí na světě, takže v důsledku dopadu jakékoli rakety je smrt civilistů více než jistá.
17; Číňané vysoce ocenili Putinův projev na Přehlídce Vítězství. Dnes si lidé pamatují den vylodění v Normandii, ale zapomínají na pot a krev prolité na cestě od Moskvy do Berlína.
18; Oliver Stone si myslí, že proti Rusku už probíhá válka. Režisér opakovaně pobýval v Rusku a o politiku USA se na rozdíl od mnoha Američanů zajímá i po prezidentských volbách.
19; To není nic jiného než křišťálová noc. Starosta izraelského města žádá o vyslání vojsk. Hoří synagogy, po ulicích se potulují stovky arabských hrdlořezů. Starosta izraelského města Lod (76 tisíc obyvatel) mluví o nové občanské válce.
20; Ukrajina chce vynést do kosmu sedm družic. Tvrdí se, že tak bude učiněno v rámci realizace nového kosmického programu na léta 2021 až 2025.
21; Ohnivé peklo v Izraeli. Údery stovek raket a hořící města. Palestina tvrdí, že se jí podařilo prorazit tzv. „Železnou kupoli“ (izraelskou protivzdušnou obranu).
22; Ten darebák Babčenko prahne po muslimské krvi. Jde o Arkadije Babčenka, který nedávno ležel v louži prasečí krve a imitoval svou vlastní smrt.
23; Nejvyšší představitel Doněcké republiky a zástupci spřátelených zemí uctili památku Alexandra Zacharčenka.
24; Zemřel nejstarší aktivní herec světa Norman Lloyd. Zahrál si i v Hitchcockových a Chaplinových filmech. Bylo mu 106 let.
25; Soud v Amsterodamu vynese definitivní rozsudek v případu skythského zlata z krymských muzeí. Na vrácení exponátů nevyčíslitelné hodnoty trvají jak na Krymu, tak i v Kyjevě.
26; Obyvatel Zakarapatska vyzýval na sociálních sítích k oddělení svého regionu od Ukrajiny. Nyní muži hrozí vězení.
27; Koronavirus v Rusku: Téměř 115 tisíc zemřelých. Celkový počet nakažených za celou dobu od začátku epidemie se blíží 5 milionům.
28; Rusko vytváří mohutný sanitární štít, říká předseda vlády Mišustin. Nyní je krajně důležité učinit závěry pro budoucnost, zdůraznil předseda vlády.
29; Ukrajinský politik musel vysvětlovat, proč jeho žena vystupovala v moskevském nočním klubu. Údajně vystupovala jen pro odpůrce Putinova režimu, takže tím vlastně bojovala proti Putinovi a Kadyrovovi.
30; Erdogan a Putin projednali eskalaci na Blízkém Východě a tragédii v Kazani. Prezident Turecka prohlásil, že mezinárodní společenství „musí uštědřit Izraeli silnou zadržovací lekci“.
31; Z Ruska vyhošťují tiskovou mluvčí amerického velvyslanectví. Je na seznamu deseti amerických diplomatů, které ruská strana prohlásila za nežádoucí osoby. Divit se tomuto kroku poté, co USA odmítly vydat vízum ruskému tiskovému mluvčímu, může jen pokrytec...
32; Rusko stahuje své vojáky velmi pomalu. Ukrajinský ministr obrany je nespokojen Ruskou armádou. Rusko neplní své sliby, tvrdí Andrej Taran.
33; Ukrajinská pošta z nedbalosti zabila miliony včel. Přepravovala je v autě bez přístupu kyslíku. Nejde jen o způsobenou finanční škodu, ale lítost vzbuzuje i utrpení nebohých zvířat.
34; V USA zveřejnili generálové ve výslužbě otevřený dopis, ve kterém obviňují Bidenovu administrativu z obcházení Kongresu při rozhodování o likvidaci Trumpových rozhodnutí. Američtí generálové nechtějí zůstat pozadu za francouzskými.
35; Vyšetřovací výbor informoval o stavu zločince, který zabíjel děti v kazaňské škole. Devatenáctiletému Ilnazu Galjavijevovi, který postřílel žáky a učitele ve škole č. 175 v Kazani bylo sděleno obvinění.
36; Raketa ruské výroby zničila obrněnou techniku Izraele. Byla potvrzena smrt jednoho izraelského vojáka. Média ale už hovoří o druhé oběti.
37; V ukrajinském vlaku okradli nechvalně známého poslance Gončarenka. Porošenkův spolustraník a zuřivý rusofob přišel o 20 tisíc hřiven a bankovní karty.
38; Kyjevan pobodal dva lidi kvůli psovi. Muž zaútočil na lidi v kyjevské ulici s podivným názvem „Ulice Kubaňské Ukrajiny“.
39; V Brazílii, která prozatím odmítla „Sputnik V“, zemřela těhotná žena v důsledku vakcinace preparátem AstraZeneca.
40; Muž v americkém Coloradu postřílel rodinu své dívky za to, že ho nepozvali na večírek. Pronikl do domu a zahájil palbu na deset dospělých a tři děti. Unikl jen jeden dospělý a všechny tři děti. Obětem bylo od 26 do 52 let.
41; Ruští poslanci přivezli na Donbas speciální techniku (vozy záchranné služby) a léky. Ukrajina protestuje. Měli se zeptat v Kyjevě. V Kyjevě prohlašují, že se jedná o předvolební boj strany Jednotné Rusko, která ztrácí doma podporu, a tak si kupuje voliče jinde.
42; Vykoupali se v krvi. Byla zlikvidována vojenská technika a vojáci ukrajinské armády. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.
43; Putin si chce hrát na vojáčky, ale za námi stojí Amerika, říká ukrajinský expert. Ždanov ujišťuje, že nad putinovským Ruskem se spouští železná opona.
44; Na kazaňského vraha byla uvalena vazba. Během zasedání obviněný plně doznal svou vinu.
45; „Doutnající uhlíky“? V Černobylu vypukly nové jaderné reakce. Informuje o tom časopis Science.
46; Írán dosáhl nové úrovně obohacení uranu. Informuje o tom zpráva MAAE.
47; Totální kraviny. Medvedčuk po výslechu na Generální prokuratuře informoval, z čeho jej vlastně obviňují. V tuto chvíli je spolupředseda „Opoziční platformy Za život“ obviněn podle dvou paragrafů.
48; Izraelské letectvo zlikvidovalo další mrakodrap v Gaze. V důsledku útoku opět umírali palestinští civilisté.
49; Palestina a Izrael se nedokázaly dohodnout na přerušení palby kvůli USA. Informují o tom diplomatické zdroje v Radě bezpečnosti OSN.
50; Ruská armáda dosáhla důležitého rozhodnutí pro Syřany. Byly zřízeny koridory pro evakuaci mladých lidí. Ruská armáda se na tom dohodla s tureckými a kurdskými silami.
51; V USA zveřejnili nejlepší vzory zbraní,které byly k vidění na Přehlídce Vítězství v Moskvě. V čele seznamu figuruje Armata.
52; Zelenskij zasáhl do palestinsko-izraelského konfliktu: Je třeba okamžitě zastavit eskalaci kvůli životům lidí, vyzval ukrajinský prezident. Životy ukrajinských občanů mu za to ale nestojí...
53; Americké ministerstvo zemědělství předpovídá Rusku jednu z nejlepších úrod pšenice v historii.
54; Z pásma Gazy byly vypáleny na izraelské území stovky raket. Chystá se rozsáhlá armádní operace.
55; Biden je připraven hájit zájmy USA a jejich spojenců v případě ohrožení ze strany Ruska, zní ze Státního departmentu. Státní tajemník USA Antony Blinken učinil prohlášení po telefonickém rozhovoru s Lavrovem.
56; Generální tajemník WHO vyzval k uznání „Sputniku V“. Ruská vakcína byla již uznána v 64 zemích s celkovým počtem obyvatel 3,2 miliardy

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!