„Kameny z nebe padat nemohou a tak nepadají“ – Pařížská Akademie věd 1790

depositphotos_431073522-stock-photo-cupola-of-academy-science-in„Naše výpočty jsou správné, to skutečnost se mýlí!“ (údajně pythagorejci, když jim nevyšla předpověď nějakého kosmického jevu)
Definice: Vědec je člověk, který se vědcem nazývá a je jím tak označován. Věda je to, co skupina lidí nazývající se vědci, za vědu označují.
Již po několikáté opět čtu apel, že bychom měli věřit vědě a těm, kteří se vědci nazývají. Jelikož je tento apel v přímém rozporu se samotnými základy vědecké metodologie a s metodami kritického rozumu, zopakujme si, co je to věda. Viz výše. Věřit můžete, prosím pěkně, pánu Bohu, nikoli vědcům či vědě. Vědecká tvrzení je nutno kriticky ověřovat, nikoli je přijímat jako dogmata, kterým se věří. To nepatří do vědy, patří to do náboženství. Víra se vyžaduje tam, kde rozum nestačí předložit fakta.
Dějiny vědy jsou kromě dějin úžasných objevů a vynálezů také plné "úžasných" omylů, kuriózních legrácek, trapasů a podivuhodných přešlapů. Stačí jen zalistovat jednou z mnoha publikací na toto téma. To není nic proti vědě, to je pouhý fakt a naprosto normální věc, neboť lidské poznávání nejde vždy cestou přímou po dobře dlážděné cestě, ale je plné slepých uliček a bažin iracionálna. Vědci jsou taky jen lidé se svou mnohdy labilní psychikou. A tak, když prostě podle nich padat kameny z nebe nemohou, tak prostě nepadají, protože si takto vyložili Aristotela, který byl zase pro ně modlou a muselo se mu věřit. A i když jim jiný vědec Ernst Chladni přivezl přímo pod hubu sedmimetrákový meteorit a chemickými rozbory dokázal, že se nejedná o žádný zemský nerost či rudu, vyfakovali ho a vysmáli se mu. Tak to prostě ve vědě chodí.

A nalejme si čistého vína, ve vědě nejsou jen omyly z nedbalosti, ješitnosti, či prostého špatně zvoleného paradigmatu či autority. Existují i omyly mající zdroj ve zlé vůli, která má u kořene touhu po penězích a spojení s tím či oním průmyslem a zisky průmyslníků.

Takové spojení tria průmyslník, novinář a odborník/vědec vytváří zdání konsensu, které přesvědčuje veřejnost o naprosté neškodnosti na zdraví a životní prostředí olovnatého benzínu. Nebo o naprosté neškodnosti prostředku pro hubení hmyzu DDT. A když se jistá Rachel Carsonová začala pídit (nevěřila a prověřovala) po skutečnosti, byla stejnými odborníky/vědci veřejně lynčována za svá tvrzení. A jen proto, že tato skutečná hrdinka se nebála projít uličkou hanby vytvořenou moderním triumvirátem průmyslník, novinář, odborník, příroda byla ušetřena tohoto jedu.

Toliko k víře ve vědu a vědce. Víra nepatří vědě, patří Bohu. Ačkoli... Jedno arabské přísloví říká: "Alláhu důvěřuj, ale velblouda si přivaž".
10 Komentářů k „Kameny z nebe padat nemohou a tak nepadají“ – Pařížská Akademie věd 1790

 1. rezident napsal:

  bravo autore , logika degenerace je neúprosná

 2. petronel napsal:

  Ať dělá ty věty ještě delší..
  (Asi je zvyklej psát pro seznam.cz)

 3. Rudolf Szolony napsal:

  Mistrovský článek,za který si autor zaslouží obrovskou pochvalu!! Krátce a jednoduše vyjádřeno,že víra nemá nic společného s opravdovou vědou!Ještě jednou,DÍKY MOC.

  • proud napsal:

   Ona je vira a vira. Vira v sama sebe,pak ruzne vymyslena a vnucovana vira, vira v realitu.Je jich nespocet,proto nam byl danej rozum,abysme se v nich vyznali a umeli si vybrat.Proto se GP tak snazi,odedavna,aby viru premenilo ve stadni jednani,tedy vymytilo ji,zjistil ze to vlastne prakticky nejde,tak zacal vymejslet zastupny viry(nabozenstvi,sekty),aby z ni aspon vytezil pro sebe co se da........je to jako se zbrani,muze slouzit,ale muze bejt zneuzita,to muze nakonec bejt cokoliv, i kus klacku..........Je na kazdym jednom,co si vybere,kolik pochopi a jak s tim nalozi.

 4. Eschatolog napsal:

  na Slovensku prý věřící ve vaxvědu nějak pokládají existenci na oltář , mohl by to stama některý dopisovatel potvrdit či vyvrátit,

 5. Nejsem trol napsal:

  Definice dle tohoto světa a času je správná, ale je vytvořena podle tělesného pochopení pavědy mnoha nešťastných událostí, zneužití přírodních zákonů, domněnek, spekulací atd. Což značí, že je nedokonalá, podléhá mnoha nedostatkům, vymyšleným názorům, teoriím a co horší, povýšeností a nařizováním toho, čemu nerozumí. Skutečná věda nepochází z nedokonalých lidí. Skutečná věda je věda života, která degradovala nerozvinutím se během primitivních 2000 let a 60.000 válek. Tu musíme přijímat tak jak je, od autorizovaných osob dávných časů, miliony let staré. Archivy byli zničeny časem a válkami. Tento paskvil vědy je unikátní tím, že se vytváří na základě moci a vnucuje primitivním chováním do lidské populace. Vše co tu je, bylo v minulosti mnohonásobně dokonalé, obrovských rozměrů, nepředstavitelného poznání a krásy atd., a 5 tisíciletí dokonale zničeno. Mnoho tzv. vynálezů které lidstvo nemůže používat, je zakázáno v zájmu používání primitivních aut, ledniček, internetu, mobilů, rozličné energie atd. Jen se rozhlédněte a podrobte vše výzkumu dle svých možností, zjistíte jak je vše nedokonalé, dočasné, podléhající času, místu, okolnostmi. To vše, je na tělesně materiální úrovni. To jsou dogmata které současný člověk plný nedostatků, naučených zvyků a zlozvyků, logických nesmyslů, pozorováním, zkoumáním tělesnými smysli, mýlením se, chybami, podváděním, bez poznání a zneužíváním všeho kolem, považuje za vědecké a dokonalé. Jak ponižující vědomí za zlomek vesmírného času. Víra a náboženství je ve všech sférách života fanatického jednání. Meteory jsou také kameny a padají z nebe stále. Kdyby nepadali, nevznikla by stupnice prvků a nerostů, které se z přírody využívají k tzv. hospodářskému rozvoji. Půda je přeměna mrtvých rostlin, živočichů, zvířat, a lidí z minulosti. V ní, v mrtvé hmotě žije mnoho individuálních energetických částic které se formují podle 3 period času jemného vědomí, v jakoukoliv formu a tvar v života. Nevznikli by lidé jako mrtvá složka která je vyživována přírodou a udržována na živu živou silou a nepochopitelnou energií kterou vědci nechápou. Považovat se za vládce a boha který ve své hlouposti žije pár let jen pro sebe a vše co nabude ztratí v pouhém okamžiku zbytečného života v pomyšlení, že by měl ještě něco vykonat pro svůj chtíč a chamtivost je zbytečný život nevědomých radovánek. Čas a příroda mu vše vezme, a tím je jeho snaha života zcela promarněná a ponížená do nižšího druhu, v kterém si může užívat nižšího vědomí ve strachu, že ho jiný predátor sežere.

  • proud napsal:

   Ok............a ted abych mel tu predstavu celou to otoc a popis mi onu "bajecnou" minulost,abych mel srovnani...........!
   Nemam totiz rad ty kteri odsuzujou FYZICNO a cpou porad jenom ono duchovno,hodne napovidaji,aniz by neco rekli..........kdyz popisuju cosi staryho 5000 let takovym zpusobem ze pres to nejede vlak,musel jsem u toho bejt,tak povidej,at si udelam obrazek,kritizovat umime vsichni,srovnavat jen ten kdo prozil.Tim se nezastavam soucasnosti,jen si nerad nechavam mazat med kolem huby kdyz vim ze duchovno s fyzicnem k sobe v soucasnym stavu veci nerozdilne patrej.Jen je podle me neumime sladit(zrejme proto,ze nekdo nechce).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!