Rusvesna: Přehled zpráv – 19. až 20.6.2021

1_uefa_logo_01; UEFA zakázala Bělorusku konání zápasů pod její patronací. V organizaci dočasně zakázali konání jakýchkoli akcí na území republiky.
2; Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin komentoval ukrajinské sankce proti Sergeji Čemezovovi (šéf společnosti Rostech). Připomněl, že sankce proti němu byly uvaleny už před dvěma roky.
3; Ve Velké Británii zveřejnili podmínku pro summit Putina a Johnsona. Moskva musí přestat s agresivními akcemi. Kromě toho označili setkání prezidentů Ruské federace a USA za dobrý začátek.
4; Přikovali bojová letadla k zemi. V Poltavské oblasti byli zadrženi ukrajinští vojáci, kteří se zabývali krádežemi leteckého benzínu z bojových letadel.
5; Ukrajinci velmi rychle vymírají. Na 100 zemřelých připadá dnes už jen 37 živě narozených dětí.
6; Situace na linii fronty v Luganské republice se vyostřuje. Ukrajinská armáda přisunula obrovské množství bojové techniky.
7; Na Ukrajině vymysleli tresty za výsměch ukrajinštině. Schválení zákona povede k jednotě ve společnosti a bude čelit propagaci Ruské federace.
8; Válka elit: V USA se rozhořívá skandál kvůli velkému porušování Ústavy ze strany úřadů země. Komise pro právní otázky ve Sněmovně reprezentantů zahajuje rozsáhlou prověrku.
9; Rusko a Čína spouštějí gigantický kosmický projekt pro výzkum Měsíce. Informaci potvrdila Národní kosmická správa Číny.
10; Lokajům šašlik, novinářům smrt. Výhrůžky, fyzické útoky a dokonce smrt. To dnes čeká novináře za svobodné vyjadřování myšlenek.
11; Vrahouni z Divize Sultán Murad zanechali krvavou stopu v Sýrii. Nejvíce se skupina „proslavila“ nikoli úspěchy v bojích, ale děsivými válečnými zločiny.
12; Neúspěch západních rozvědek. Úder NATO na Sýrii a spory s Bílými přilbami.Jakmile nizozemský tisk rozvinul skandál kolem účasti státních struktur na financování teroristů v Sýrii, úřady Nizozemska přerušily spolupráci s Bílými helmami.
13; Válka na Ukrajině a v Iráku: Jak USA neustále útočí na Rusko a EU. Kdo vlastně zaplatil za válku v Jugoslávii a v Iráku. A kdo zaplatí za válku na Ukrajině? Válku NATO v Jugoslávii zaplatily USA formou devalvace své měny vůči Euru. Válku NATO proti Iráku už zaplatila Evropa a Blízký Východ. Od 1. ledna 2009 zavedla Evropská unie jednotnou měnu pro bezhotovostní platby. Export z Ruska do Evropy probíhá v dolarech, dovoz v eurech.
14; Evropská unie dostala ťafku od běloruské KGB, říká Michejev. Sankce ze strany evropských států v reakci na zadržení Romana Protaseviče nejsou ničím jiným než hysterickou reakcí na vlastní neschopnost.
15; Zápasy pod patronací UEFA na území Běloruska v roce 2021 proběhnou podle schváleného programu, informovali v UEFA. Liga mistrů ve futsalu, finálová část šampionátu Evropy ženských družstev do 19 let a kongres UEFA v roce 2021 se v Bělorusku konat nebudou.
16; Zmrazil Bílý dům dodávky zbraní Ukrajině: Objevila se oficiální odpověď. Jennifer Psaki odmítla informace, že USA pozastavují vojenskou pomoc Ukrajině.
17; Hromadná havárie na Kubani: Autobus s cestujícími vyletěl ze silnice. Regionální správa Ministerstva pro mimořádné situace informuje o zraněných.
18; Moskva se chystá na hospitalizaci desítek tisíc nemocných s koronavirem. O navyšování lůžkového fondu pro léčení pacientů s koronavirem a přeprofilování nemocnic informovala místostarostka Moskvy.
19; V USA požadují od Bidena absolvování testu na kognitivní poruchy. Bývalý lékař Bílého domu a senátoři vyzvali Bidena, aby neprodleně absolvoval test na případné poruchy kognitivních schopností.
20; V 58 letech zemřel metropolita Luganské eparchie Mitrofan. Podstatnou část svého života věnoval službě Pravoslavné církvi a lidu Luganské oblasti.
21; Havárie letadla L-410 v Kemerovské oblasti. Zahynuly čtyři osoby zraněno patnáct osob. Na palubě se nacházeli sportovci chystající se na seskok. Podle některých informací letadlu vysadil motor.
22; V Moskvě pokračuje bouřlivý nárůst počtu nových nákaz. Jen za poslední den 17.906 nových případů. Z nich 17,9% nemělo klinické příznaky nemoci.
23; Sesuvy půdy, vypláchnuté pláže. Cyklóna zasadila těžkou ránu Jaltě. Z letoviska nadále přicházejí znepokojivé zprávy.
24; Smrtící tragédie v Kuzbasu: Uhelná masa se zřítila v dole. Zahynul sedmatřicetiletý horník. Bylo zahájeno trestní řízení, protože se přišlo na to, že na šachtě neodstranili už dříve zjištěné závady.
25; V Antverpách v Belgii se zřítila budova základní školy během oprav. Dva dělníci zahynuli, dalších osm bylo vážně zraněno.
26; Jsou to prostě masochisté. Marija Zacharova komentovala iniciativy ukrajinských úřadů ohledně Krymu. Nespíš v důsledku pocitu bezvýchodnosti se na sobě snaží dokázat ruské přísloví „Do omrzení opakuj slovo „halva“, v ústech sladko nebude“.
27; Pentagon stahuje systémy protivzdušné obrany z Blízkého V7chodu. Americké ministerstvo obrany přebudovává své síly, aby mohlo lépe čelit Číně a Rusku.
28; Neočekávaná jména. Putin oznámil, kdo bude v čele volebních kandidátek „Jednotného Ruska“. Volby do Státní dumy proběhnou už v září.
29; Ruský ministr zdravotnictví upřesnil údaje o nakažlivosti a smrtnosti „indického“ kmene COVID-19. Právě tento kmen se dnes aktivně šíří v Rusku. V Moskvě je jím nakaženo až 90% všech pacientů s koronavirem.
30; Je to důvod ke studu. Merkelová vystoupila s výzvou. Videovýzva kancléřky byla zveřejněna na stránkách německé vlády. Útok hitlerovského Německa na SSSR by neměl být zapomenut.
31; Nové ztráty v řadách 128. brigády ukrajinské armády. Velení armády vyšetřuje chaotickou (nemířenou) střelbu, kterou prováděli ozbrojenci motopěchotního batalionu.
32; Silný požár v oblasti Lužniky v Moskvě. Vybuchuje pyrotechnika.
33; Škody jsou katastrofální. Nejvyšší představitel Krymu komentuje záplavy v Jaltě. Reliéf terénu je takový, že voda získala vysokou rychlost a došlo k sesuvům bahna.
34; Teoreticky to možné je... Předseda Nejvyšší rady Ukrajiny zhodnotil perspektivy členství Ukrajiny v NATO. Vedení členských zemí NATO opakovaně upozorňovalo Ukrajinu na lichost jejích nadějí, ale v Kyjevě si stále vedou svou.
35; Silné zasažení plic. Osmatřicetiletou známou zpěvačku (Marinu Abrosimovou) museli uvést do umělého spánku se zápalem plic. Testy na koronavirus byly negativní, přesto bylo zasaženo 40% plic.
36; V Bavorsku byly v odpadovém kontejneru nalezeny dva obrazy ze 17. století od Samuela Hoogstratena a italského mistra Pietra Bellottiho. Majitel cenných pláten se zatím nenašel.
37; Šéf centra Gamaleji prohlásil, že je možné (a nutné) se nechat očkovat i v případě srdečních a onkologických onemocnění.
38; Na Krymu čekají nový úder živlu. Bylo vyhlášeno varování před bouří. Kerč a Jalta se teprve začaly vypořádávat s následky cyklóny.
39; Rumunsko žádá Ukrajinu, aby uznala moldavštinu za neexistující jazyk. Žádost přišla po linii ministerstva zahraničí.
40; Biden stanovil nový den „nezávislosti“. Jde o 19. červen,který se bude slavit jako den osvobození otroků.
41; Ruské ministerstvo práce prohlásilo, že ve stanovených oblastech je možné neočkované pracovníky bez náhrady mzdy nepustit do práce. Jde o státní zaměstnance, pracovníky školství, veřejného stravování, dopravy, zdravotnictví a dalších.
42; „Pronikavá reforma“ kyjevského metra. Z vagónů provozovaných kyjevským metrem budou strženy štítky dokládající jejich sovětský a ruský původ. Z 821 vagónů bylo 726 vyrobeno v Rusku.
43; Mohutné výbuchy ve vojenském podniku v Srbsku. Probíhá evakuace. Je to už podruhé za měsíc. 4. června došlo k výbuchu a požáru ve stejném podniku.
44; V Kalifornii USA se chystají vyplácet reparace černochům, kteří jsou potomky otroků.
45; Palestina vrátila Izraeli 100 tisíc dávek vakcíny Pfizer. Podle dohody měly izraelské úřady poskytnout Palestině milion dávek, ale palestinské úřady nakonec odmítly.
46; V Rovenské oblasti na Ukrajině bobři a kůň zabili otce devíti dětí. Koňský povoz se zřítil do jámy vyhloubené bobry a kůň při pádu svého pána rozmáčkl.
47; O „mrtvé ruce“ nepřítele a budoucnosti Ruska. Komentátor Satanovskij přiznává, že ho neopouští smutný pocit, že Rusko musí jednat s nenormálními lidmi.
48; Vláda bije na poplach. Ukrajina se už v nejbližších desetiletích může stát pouští. Kvůli změnám klimatu se země dostává do zóny extrémně vysokých teplot a povětrnostních kataklyzmat. Už dnes je statistika varující.
49; Erdogan slibuje, že se podělí s celým světem o nový preparát proti COVID-19. Mimo jiné poznamenal, že svět neobstál ve zkoušce pandemií.
50; Setkání Putina a Bidena. Co se změní ve vzájemných vtazích obou zemí? Výhody ze zlepšení vztahů s Ruskem mnohonásobně převýší rizika spojená s vnímáním této země jako nepřítele.
51; Rusko zasadilo Ukrajině mohutný ekonomický úder. Bulharští čtenáři komentují Zelenského prohru. Washington není ochoten přistoupit na takové riziko, a proto ustoupil od myšlenky zastavit „Severní proud – 2“.
52; Summit Putina a Bidena znovu dokázal, že Rusko je supervelmoc. Kdyby to tak nebylo, těžko by Američané věnovali tak bedlivou pozornost vztahům s Kremlem. Nejde jen o obrovské území a unikátní přírodní a energetické zdroje, ale také o vojenskou moc, jaderný potenciál, schopnost rozvíjet progresivní technologie v klíčových oblastech.
53; Zákon o ukrajinském občanství z roku 1918 znamenal sto let maloruské etnocidy. V tehdy nově vznikající Ukrajinské sovětské socialistické republice probíhalo přihlašování k národnosti zhruba takto: „Dobrý den! Jaké jste národnosti? – No přece ruské. – Vy nemůžete být Rus, když žijete na území Ukrajinské SSR. – Aha, tak to jsem asi Malorus. Tak to tam tedy napište... – No, to nemůžeme. Malorusy tu vůbec nemáme. Taková národnost neexistuje. – Vždyť i předseda Státní Dumy Ruské říše byl Malorus a spousta představitelů kyjevské inteligence... Znamená to snad, že jsem Ukrajinec? – Přesně tak. A za zmínku o nepřátelích sovětské moci a dalších kontrarevolučních elementů jsme povinni vás předat orgánům NKVD za účelem předání spravedlivému soudu. Takže si sedněte, služba už je na cestě...“
54; Polsko obvinilo Moskvu. Další „oběti“ mohutného ruského útoku. Část elektronických zpráv, které se staly předmětem kybernetického útoku, prosákla na sociální síť Telegram. Kaczyński prohlásil, že kybernetický útok na politické činitele Polska byl veden z ruského území.
55; Rusko se zbavuje závislosti na dolaru. Rubl si velmi rychle upevňuje pozice na světových trzích. Proces má ale své meze. Ropu a plyn za jinou měnu než za dolar prodávat nepůjde.
56; Setkání s Putinem vedlo pro Bidena k nejhorším následkům. Biden ztrácí doma pozice. Jen 4% republikánů považuje Rusko za největší geopolitickou hrozbu pro USA (u demokratů 44%). Jen 29% republikánů považuje Rusko za nepřítele USA (u demokratů 51%).
57; Bylo zveřejněno datum „Přímé linky“ Putina s obyvateli Ruska. 30. června proběhne už 18. přímá linka, při které mohou obyvatelé klást prakticky libovolné dotazy.
58; V Rusku se bez očkování ani neoženíte. Mnoho Rusů narazilo na neočekávaný problém: Pokud chtějí svatební obřad, musí předložit potvrzení o očkování. A stejně musí všichni přítomní na obřadu mít roušku.
59; Ruský velvyslanec se vrací do USA. 20. března Anatolij Antonov opustil Washington a vrátil se do Ruska.
60; V Rusku to není jiné: Slevové akce jsou konstruovány tak, že se plíživě zvedne cena zboží, o které je zájem, a pak se za velkého humbuku skokově vrátí na původní úroveň. Úspěch zaručen...
61; Polsko vrhne turecké drony Bayraktar na obranu hranic NATO.
62; Kdo z nich byl James Bond? Alexej Puškov komentoval dění kolem summitu. Před summitem se snažil takto vypadat Joe Biden, když prohlašoval, že „pěkně na rovinu řekne Putinovi, co by měl vědět“. Po summitu byl tím „Bondem“ už Vladimir Putin...
63; Kde se v něm vzalo tolik lidskosti? „Tohle není důvod pro žertování!“ Avakov okřikl některé ukrajinské nacionalisty, kteří projevovali škodolibost v souvislosti s přírodní katastrofou na Krymu. Ukrajinský ministr vnitra názorně předvedl schéma „hodný a zlý policajt“.
64; A co když opravdu? Dokáže Kyjev vyvinout těžký dron? Ukrajinská soukromá společnost Air Combat Evolution představila maketu těžkého výzvědného a útočného dronu.
65; V centru ukrajinského Žitomiru se propadl nákladní automobil až po samotnou kabinu pod vozovku. Příčinou bylo podemletí asfaltu.
66; Reakce na útok na moldavštinu? Zachar Prilepin se vyjádřil k moldavskému referendu o připojení k Rusku. Možná bychom se divili výsledku. Je smutné, že dnes demokracie (názor většiny populace) vůbec nikoho nezajímá. Kdybychom začali používat instituty přímé demokracie, ukázalo by se, že lidé nenávidí kapitalismus a oligarchát a že Rusko je velmi atraktivní země.
67; Zemřel významný účastník ATO. Selhaly mu ledviny. Dnes v ukrajinských médiích komentují úmrtí „bloggera“ či „Spisovatele“ (ve skutečnosti rusofoba a účastníka trestní operace v Donbasu) Svjatoslava Nosova.
68; Pick-up najel na Floridě plnou rychlostí do účastníků průvodu homosexuálů. Jsou hlášeny oběti na životech. Do vyšetřování se zapojila FBI. Vzhledem ke skutečnosti, že i řidič patří k této komunitě, se vyšetřovatelé přiklánějí k „nešťastné náhodě“.
69; Ředitel Vědeckovýzkumného Centra Gamaleji Alexandr Gincburg informoval o tom, čím se liší indický kmen koronaviru. Průběh onemocnění je bleskový a zkracuje se doba přechodu od lehkých symptomů k těžkému průběhu onemocnění.
70; Náměstek čínského ministra pro státní bezpečnost utekl do USA s informacemi o původu COVID-19. Píší o tom americká média.
71; V Polsku shořely tanky, které mohly jet na Ukrajinu. Policie vyšetřuje příčinu nehody.
72; Držitelka ceny Grammy chce změnit vlajku USA. Podle slov zpěvačky Macy Gray ta stávající už nesymbolizuje demokracii.
73; V Mariupolu účastníci ATO dostali za odměnu pozemky. Kolují vtipy, že každému z nich k tomu ještě přiděl dva otroky.
74; V Moskvě spáchal policista sebevraždu přímo při výkonu služby u budovy turkmenského velvyslanectví.
75; Italku porazila v Paříži elektrická koloběžka. Nepřežila. Policie pátrá po dvou ženách.
76; Dmirij Kozak informoval o pozici USA ohledně plnění Minských dohod. USA už konečně pochopily, že tím, kdo neplní Minské dohody, je Ukrajina.
77; Byly poslány skupiny ostřelovačů. Připravuje se speciální operace proti Doněcké republice.
78; Zelená pro epidemiologickou segregaci. Vojenský dopisovatel komentuje povinné očkování v Rusku. Národ čeká zvýšení sázek, tedy nejen zhoršení situace, ale hlavně zpřísnění protiopatření.
79; Už přes miliardu očkovaných. Čína informuje o dosaženém pokroku v oblasti vakcinace.
80; Ze života bláznů. Zelenského velká armáda. Politolog Jevgenij Satanovskij komentuje Zelenského prohlášení o budování nejsilnější armády Evropy. Za zvláště úsměvný považuje tvrzení, že největší silou bude uvědomělost a disciplína vojáků. Autor varuje, že Zelenskij chce do války zatáhnout nejen Donbas, ale celou zemi.
81; V USA oznámili pokračování uvalování sankcí proti „Severnímu proudu – 2“.
82; V Rusku odstartovala předvolební kampaň pro volby do Státní dumy. Kvůli epidemiologické situaci se bude volit tři dny a někde bude možné volit i distančně.
83; Ruští vojáci zablokovali kolonu americké armády v Sýrii. Mezinárodní koalice v čele s USA podnikla další pokus porušit protokoly „dekonfliktace“ (půjdou si z cesty). Neoznámili předem přesun sil a byli nekompromisně zadrženi a přinuceni se vrátit.
84; Bílý dům učinil prohlášení o zmrazení vojenské pomoci Ukrajině. Bílý dům zmrazil 100 milionů dolarů vojenské pomoci Ukrajině. Informoval o tom poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost Jake Sullivan.
85; Překvapivé výsledky. Jak proběhly v Arménii předčasné volby? Zveřejněné výsledky překvapují, pokud si vzpomeneme na vlnu vášní po fiasku v Karabachu. Nejvíc překvapila velmi nízká účast (49,4%).

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!