MALÉ OHLÉDNUTÍ ZA ŽENEVOU

Atalayar_Cumbre Putin BidenV Ženevě se uskutečnilo setkání ruského prezidenta Putina a amerického prezidenta Bidena. Tato schůzka je některými novináři srovnávána se summitem Michaila Gorbačova a Ronalda Regana v Ženevě v r. 1985, po kterém pak následovala Gorbačovova cesta do Prahy, kde se setkal s představiteli ostatních zemí Varšavské smlouvy. Informovaly o tom noviny z 22.11.!!! 1985.

Současná situace je však jiná než v r.1985, Putin není Gorbačov a Evropa a USA jsou také někde jinde.

Schůzka prezidentů se konala na žádost americké strany, a to i poté, co pár měsíců před tím označil Biden Putina za "zabijáka".

Proč tak nutně potřebovaly USA uspořádat toto setkání, se můžeme jen dohadovat, ale nějaké indicie by se mohly najít. Státní elita USA stále hledá možnosti, jak vyvolat v Rusku majdan a dosáhnout svržení Putina. Uspořádání schůzky na nejvyšší úrovni znamená, že administrativy obou zemí musí spolu oficiálně komunikovat při přípravě jednání a vzniká tak možnost koordinovat kroky americké státní elity a podpindosníků v Rusku.
Podpindosníci se hodně snažili zařídit, aby pozice Putina při jednání byla oslabená - rozjeli opět covidovou hysterii a další provokace, ale ve výsledku se jim pozici Putina oslabit nepodařilo.

Ruský analytik Chazin při objasňování důvodů uspořádání summitu operuje s takovými informacemi, že někdy kolem r. 2014 se digitální "giganty" jako Googel, FB, Amazon,...staly nezávislými politickými hráči, kteří pro získávání a správu svých financí už nepotřebují službu bank a mají snahu uzurpovat si moc. Biden jako kůň bank si podle Chazina vyžádal schůzku v Ženevě, aby dohodl společný postup financistů a Ruska proti nadnárodním digitálním platformám. Biden nabídl Putinovi souhlas s finančním osamostatněním Ruska za to, že se Rusko odřízne od západu i digitálně. Ozvučené téma v Ženevě o společném boji proti hackerům by mohlo naznačovat, že uvedená problematika hrála při setkání roli.
Putin využil tiskové konference k ozvučení toho, co potřeboval. Nebral si moc servítky, když odpovídal na otázku ohledně kybernetických útoků, které prý jsou podnikány z Ruska a informoval o údajích, které podle jeho slov jsou známé, ale ne široké veřejnosti.:

„Z amerických zdrojů vyplývá, že největší počet kybernetických útoků ve světě je podnikán z kybernetického prostoru USA, na druhém místě je Kanada, potom následují dva latinskoamerické státy a Velká Británie. Rusko v tomto seznamu států, z jejichž kybernetického prostoru je podnikán největší počet kybernetických útoků, uvedeno není.“

Dále prezident podotkl, že se s Bidenem dohodli začít konzultace o kybernetické bezpečnosti.

 

Jaké zprávy jsme si mohli přečíst po Ženevském summitu?

- V USA vyzvali, aby Rusko přestalo být považováno za "bad boys".

"Pro národní bezpečnost a životaschopnost USA jako národ není nic důležitějšího než spolupráce s Moskvou. K navázání bilaterálního kontaktu je nutné přestat démonizovat Rusko," řekl Daniel Davis, vedoucí výzkumný pracovník Nadace pro výzkum obranných priorit .
https://lenta.ru/news/2021/06/19/bad_guys/

- Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že země Evropské unie by měly pokračovat v dialogu s Ruskem podle vzoru amerického prezidenta Joea Bidena. Tento názor vyjádřila na tiskové konferenci s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem.
Macron zase upozornil na potřebu vypracovaní společných pravidel ve spolupráci s Moskvou na následném summitu EU.
https://lenta.ru/news/2021/06/18/merkel_primer/

- Merkelová označila 22. červen 1941 za důvod k hanbě Němců.
„Německo uznává svou trvalou odpovědnost za zločiny nacistického režimu. To zahrnuje neustálou vzpomínku na to, co se stalo. Nemělo by se na to zapomínat. Dlužíme to milionům obětí a jejich potomkům. Z této odpovědnosti roste náš dluh pracovat pro mír a mezinárodní řád založený na pravidlech,“ dodala kancléřka.Dříve německý prezident Frank-Walter Steinmeier, který v Berlíně zahájil výstavu „Rozsah jednoho zločinu - Sovětští váleční zajatci ve druhé světové válce“, řekl, že Hitlerův boj proti Sovětskému svazu byl krvavé barbarství.
https://cz.sputniknews.com/20210619/merkelova-oznacila-22-cerven-1941-za-duvod-k-hanbe-nemcu-14886591.html

- Jako geniální tah Putina je označována událost, kdy před nadcházejícími volbami do ruské Státní dumy na seznamu kandidátů strany Jednotné Rusko ( vítězná strana z minulých voleb ) vede Sergej Šojgu. Dlouho nebylo známo, kdo bude na prvním místě seznamu. Bývalý ruský premiér a předseda strany Dmitrij Medveděv se několik dní před kongresem strany 19. června dozvěděl, že nebyl uveden na seznam. Na prvním místě seznamu se objevil Sergej Šojgu - ministr obrany, člověk, s kterým Putin jezdí pravidelně navštěvovat ruskou tajgu, oblast Tuvy, odkud Šojgu pochází a kde žijí tzv. Starověrci, z jejichž řad měl pocházet i Stalin (dostal se k nim při svém pobytu ve vyhnanství na Sibiři kolem r. 1913) http://leva-net.webnode.cz/products/stalin-bolsevizmus-nie-je-v-slovach-ale-v-skutkoch/

V květnu letošního roku Šojgu oznámil zapojení Starověrců do výcviku speciálních sil Ruska, kdy tito obyvatelé tajgy učí příslušníky speciálních sil dovednosti přežití a život v obtížných klimatických podmínkách.
https://twitter.com/JochRoman/status/1405964630611070984

Z českého politického prostředí mě zaujalo jakoby zoufalé volání politika, publicisty, politického komentátora Romana Jocha :

"Skvělé"! Tak Bidenova vláda nejen že zrušila sankce na dostavbu Nordstream 2, ale dnes taky zmrazila dodávky zbraní Ukrajině. To Joe dohodl s Putinem v Ženevě? Člověk by se mohl cynicky ptát: co má Putin na Bidena?
https://twitter.com/JochRoman/status/1405964630611070984

Den po setkání prezidentů Spojených států a Ruska v Ženevě přišly některé noviny s tím, že administrativa Joea Bidena dočasně pozastavila balíček vojenské pomoci Ukrajině. Bílý dům označil za „nesmysl“ zprávy o zastavení vojenské pomoci Ukrajině , ale zároveň dal jasně najevo, že zatím žádné nové peníze nebudou . Podle The Washington Post potvrdil zmrazení vojenské pomoci Ukrajině ve výši 100 milionů USD poradce prezidenta Spojených států pro národní bezpečnost Jake Sullivan.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/biden-potvrdil-zmrazeni-vojenske-pomoci-ukrajine/

Americká strana žádala o setkání s ruským prezidentem, ale nebude to ona, kdo bude sklízet ovoce po této schůzce, i když pozici Ruska jasně vytyčil prezident Putin už dříve, v dubnu, kdy mluvil o nepřekročitelnosti červené linie.
12 Komentářů k MALÉ OHLÉDNUTÍ ZA ŽENEVOU

 1. Jana napsal:

  Odkaz na informaci o zapojení Starověrců do výcviku speciálních sil https://www.pokec24.cz/politika/sojgu-oznamil-zapojeni-starovercu-do-vycviku-specialnich-sil-ruska/

 2. skolajevotrava napsal:

  Martin Klier: Kluk tam byl,je stutentem školy. Nepatří mezi žádný vořezávátka a taky mu nebylo dobře. Říkal že když procházel druhým patrem školy, tak tam byl divný zápach, těžce dýchatelný vzduch , a tam se mu udělalo trochu zle. A pak děcka začali odpadávat až venku, když se škola začala vyvětrávat. Kdo ví co bylo příčinou, hlavně že jsou ty děcka v pořádku.

  zdroj: diskuze na novink.cz

  https://www.seznam.cz/profil/martin-klier-07bf6d4f30795fd954d8c3ce44cb9d7ec0a77949af245a1066ed/prispevek/Q29tbWVudE5vZGU6NDc4MjA1MDE=

  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/na-stredni-skole-v-sokolove-hromadne-zkolabovali-studenti-40364402

 3. trampus napsal:

  Malé ohlédnutí nejen za nějakou Ženevou https://www.youtube.com/watch?v=8nUcizMjpK0&t=88s

 4. Ivo napsal:

  Rusove, neverte Americanum! Jsou to prolhana, podla desperada, kteri si o sobe mysli, ze jsou nadlidi!

  • proud napsal:

   Neverit jim je v poradku,respektive jejich vlade,ale amici,obycejny lidi,to jsme my,z velky casti,ovsem jako tady,i tam jich je hodne zovcanstelejch teklevizi a rozhlasem,zpovykanejch do falesnyho vlastenectvi a nacionalismu(coz je ironie,vzhledem k tomu odkud jsou),coz je podporeny mirou svobody pro nas nepredstavitelnou............potrebujou otevrit oci a pomoct s tim uplne stejne jako my ostatni tady.......

 5. John_Pitralon napsal:

  Bude v září velká akce
  20 let výročí neprošetřený lumpárny 9/11
  pozor NATO zelenoMozkáči !

  MINISTRY- Lies Lies Lies
  https://www.youtube.com/watch?v=lkDQPAxqiZQ

  • proud napsal:

   :-))))))..............hlavne nic nedelejte,udelame vsechno za vas,ze? ;-)

  • proud napsal:

   Asi jedna z prvnich veci kterou GP kdy zavedl,aby mel maximalni kontrolu.......nestrajte se,makejte,zerte,plodte se,cumte do tv a nestarejte se,dodrzujte zakony a narizeni,my udelame vsechno za vas,zaridime si skvely zivoty za vasi ovci otrocinu...........

 6. pohadky napsal:

  ano, ty pohádky o ničení a vysvobozování podzemních tunelů posloucháme roky. stačilo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!