Jsou města a obce, ale i státní správa kvalitně připraveny na krizové situace?

EhGVKu5v4U4Jižní Moravu zasáhla ničivá bouře spolu s tornádem o síle F3-F4 dle vyjádření meteorologů, které v 7 městech a obcích způsobila velmi citelné materiální, ale i lidské ztráty. Ne nadarmo se píše o apokalypse, o něčem, co nás již dlouho míjelo. Je mi velice líto čestných a pracovitých lidí na Jižní Moravě, žijících v kraji vynikajícího vína a hluboké víry. Je třeba si uvědomit, že se stále jedná pouze o katastrofu lokálního významu. Jakkoliv tvrdě zasáhla obyvatele dotčených měst a obcí, jde o katastrofu, která postihnula pouze určitý lokální počet měst nebo obcí, a tedy i občanů. Jde o problém, který je schopen náš Integrovaný záchranný systém (IZS) s omezenou pomocí armády a zejména prezidentem vyslané Hradní stáže (neboť hlavním úkolem Armády ČR evidentně není pomáhat vlastním občanům, kteří ji svými daněmi vlastně platí, ale „plnit spojenecké závazky“ v Afghánistánu, Pobaltí nebo v africkém Mali) a dobrovolníky z celé republiky a případně i zahraniční ze zemí přilehlých k regionu je schopen relativně dobře zvládnout.

Ovšem jen málo lidí a bohužel stejně tak odpovědných činitelů vlády a veřejné správy (na úrovni obcí, měst, krajů i ústřední státní správy, tedy ministerstev) si připouští, že může někdy dojít k něčemu mnohem horšímu, než jsou lokální katastrofy typu povodně, sesuvy půdy, průmyslové havárie, požáry nebo právě proběhlé větrné smrště.

Ovšem v dnešním světě hrozí příliš mnoho velkých krizí, které označujeme za „mimořádné události velkého rozsahu“. Můžeme mezi ně zařadit kupříkladu jadernou nebo konvenční válku (bohužel stále aktuální, pouze několik málo měsíců nazpět nám jedna velká válka, hrozící přerůst do konfliktu jaderných velmocí reálně hrozila), skutečnou pandemii skutečně smrtícího viru, celoplošný dlouhodobý blackout, následky elektromagnetického pulsu (buď jako následek přírodního úkazu, teroristického nebo válečného činu), atd. Mezi světovými mocnostmi stále probíhá skrytá válka. Jedná se i používání zbraní na bázi technologií zatím neosvětlených široké veřejnosti. Jedním takovým oborem zbraňových technologií jsou i zbraně klimaticko/tektonické. Pro zakrytí jejich aktivity se používají krycí operace jako „globální oteplování“. Podle očitých svědků z místa aktuální události těsně před jejím začátkem byly pozorovány jevy, jako by někdo „z oběžné dráhy do mraků nad regionem střílel laserem“. Ano podle tohoto se mohlo jednat o použití zbraní DEW, podobné jevy se vyskytují i při ohřevu atmosféry systémem HAARP (známější verze DEW), kdy dochází k lokální tvorbě bublin plazmatu se světelnými efekty. Nebylo by to poprvé v poslední popřevratové historii, kdy by „zlobivá Česká republika“ bránící se přijmout diktát temných sil tohoto světa byl nucena k poslušnosti pomocí klimatoterorismu.

Všechny výše uvedené krizové události jsou bohužel reálné a jsou skutečnou katastrofou, se kterou si již nebude společnost schopna poradit. Protože pokud k něčemu dojde, bude to o něčem jiném než o zničených domech, autech, střechách či vinohradech v jednom regionu...

Stát, kraje ani obce nejsou na mimořádné události velkého rozsahu vůbec připraveny, neboť stávající koncepce ochrany obyvatelstva České republiky řeší mimořádné události prostřednictvím vnějšího zásahu jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému v místě vzniku události z jiných měst a krajů, případně ze zahraničí. Tento model je však nefunkční, pokud je plošně zasaženo území celého státu, případně celého kontinentu nebo světa. Představitelé samospráv měst a obcí však nevěnují pozornost problematice mimořádných událostí velkého rozsahu, kdy nebude možné počítat s významnější pomocí státu a úspěšné zvládnutí vzniklé mimořádné události bude záviset pouze na stupni připravenosti obce v materiální, lidské a znalostní oblasti.

Přitom právě pro představitele samospráv měst a obcí je určena publikace s názvem "Den poté v naší obci", která je manuálem pro přípravu města a obce na mimořádné události velkého rozsahu. Publikaci sestavili odborníci, kteří se mimo stávajícího systému COO problematice přípravy a zvládání mimořádných situací dlouhodobě po stránce teoretické i praktické věnují. Mimo jiné také přednáškovou, konzultační a analytickou činností ve prospěch zejména malých a středních měst a obcí.
Publikaci „Den poté v naší obci“ je možné objednat zde:

https://trigonacademia.cz/index.php/publikace

denpote

 
6 Komentářů k Jsou města a obce, ale i státní správa kvalitně připraveny na krizové situace?

 1. Eschatolog napsal:

  autor očekává od kocourkovskývh parazitů precizní logistickou akci ? jedině předvolebni kecy a smrad

 2. Ника napsal:

  Pri priprave KP jsou osloveny a vyzvany ke spolupraci mistni organizace i zajmove skupiny, kterych se poskytovani socialnich sluzeb dotyka (napr. verejne instituce, nemocnice, urad prace, skoly, NNO, policie), ale take obcanske iniciativy, etnicke skupiny vcetne skupin, se kterymi je obtizna komunikace. Cim vyssi je mira zapojeni dalsich organizaci, ktera se lisi podle jejich dalsiho podilu na naplnovani priorit a cilu komunitniho planu, tim vyssi je efektivita procesu komunitniho planovani. Predstava rozvoje socialnich sluzeb obsahuje zejmena: - hlavni hodnoty, ktere tvori jeji zaklad a ktere budou pri zpracovani KP a jeho naslednem naplnovani respektovany a dodrzovany, - smer, kterym se budou socialni sluzby nadale ubirat, - cil, ktereho ma byt dosazeno a priority - prekazky, ktere bude nutne prekonat, - regionalni i nadregionalni zdroje, kterych lze vyuzit - predstava rozvoje socialnich sluzeb je akceptovana vetsinou ucastniku komunitniho planovani

  • proud napsal:

   ........a rozumis tomu,cos sesmolil?:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!