Erdogan: Evropská unie jsou bezectní lháři!

217881805_1399637290476778_349751629381710062_nTohle bych si nikdy nedovolil napsat sám za sebe. I tak čekám, co s tím udělají cenzoři. Ale já jen cituji „významného obchodního partnera EU“, kterému se sypou každoročně miliardy eur na „uprchlickou politiku“ a v rámci jednání o přístupu do Evropské unie. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan navštívil včera Tureckem okupovaný severní Kypr a spustil další ze svých tirád. Tentokrát prohlásil, že kyperští Řekové chtějí masakrovat Turky, a označil Evropskou unii a její vůdce za „nečestné lháře“.
"Strana kyperských Řeků trvá na zachování svého maximalistického, prolhaného a rozmazleného přístupu, který je oddělen od reality. Nemají v úmyslu změnit svůj přístup, ptát se sami sebe a upřímně usilovat o spravedlivé řešení situace na Kypru, “uvedl v úterý ve svém projevu na okupovaném severním Kypru. "Bez ohledu na záměry, které měli v minulosti, přistupují k této otázce ze stejného úhlu pohledu i dnes. Když se ponoříte trochu hlouběji, vidíme, že stále existují ti, kteří touží po masakrech před rokem 1974. Nejsou upřímní.“, řekl Erdogan a pokračoval: "Tady volám do Evropské unie. Jsou to všechno lži. V Evropské unii není demokracie. Evropská unie se prý chystá podpořit severní Kypr z finančního a administrativního hlediska. Udělala to? Ne, ne. Proč? Protože jejich životy jsou založeny na lžích. Nejsou upřímní.“, uvedl Erdogan.

"Říkali mi (vůdci Evropské unie): Slyšeli jsme, že 20. tohoto měsíce budete mít projev na severním Kypru, doufáme, že tam nebudou žádné rušivé řeči. A já jim říkám: Ke svému projevu nebudu potřebovat vaše povolení!“, zahartusil na Brusel turecký prezident.

Erdoğan také oznámil částečné znovuotevření Famagusty, což je militarizovaná zóna po turecké invazi na severní Kypr v roce 1974. Erdoğanovo oznámení se týká velmi malé oblasti okupovaného města, konkrétně Varoshy(Varosia), což odpovídá několika domům. Rada bezpečnosti přijala v roce 1984 rezoluci, ve které prohlásila, že jakékoli pokusy o osídlení jakékoli části Varoshy jinými osídlenci, než jsou její původní obyvatelé, je „nepřípustné“. Rezoluce z roku 1992 znovu potvrdila rezoluci z roku 1984 a požadovala, aby byla Varosha pod kontrolou mírových sil OSN na Kypru - ale nestalo se tak.

Shrneme si – Erdogan kašle na rezoluce OSN, nadává představitelům EU, hodlá zjevně obsadit severní Kypr – zatím jen severní – ale největší starostí představitelů EU je maďarský předseda vlády Viktor Orbán a jeho „zákaz homosexuální propagandy“. A nově údajně jakési špehování novinářů izraelským programem Pegasus. A nic neleží Komisi na srdci více, než osud právního státu v Polsku a Maďarsku, což vyjádřila právě dnes ve své zprávě o stavu právního státu ve všech 27 zemích EU. Nejohroženější je prý v Polsku a Maďarsku svoboda médií. Dále Brusel vyjádřil „vážné znepokojení“ nad skutečností, že polská vláda dosud neprovedla soudní příkazy od Evropského soudního dvora (ESD). Lucemburští soudci mimo jiné požadovali pozastavení kontroverzního disciplinárního orgánu pro polské soudce. „Ale ta nadále přijímá rozhodnutí, která mají přímý dopad,“ stěžovala si komise. Obavy „ohledně nezávislosti a legitimity Ústavního soudu stále nebyly rozptýleny. V Maďarsku nadále dochází k dalším změnám ve směru snižování stávajících záruk nezávislosti soudů, uvádí se ve zprávě. Například jmenování Zsolta Andrase Vargy za předsedu Ústavního soudu navzdory nesouhlasu Národní soudní rady je velmi diskutabilní.“, uvádí dnešní zpráva Komise. Několik příštích let se budeme zkrátka „bavit“ neustálými pokusy o svržení Orbána a o „nápravu“ Polska.

Z EU se definitivně stává superstát, který chce mít absolutní kontrolu nad svými vazaly a který chce rozhodovat o tom, kdo kde smí mít jakou veřejnou funkci, co má být šířeno médii a co má být obsahem vyučování. Pozitivní činy pro občany – viz nákup vakcín proti covidu – jim ale nejdou. Když jim někdo vynadá do bezectných lhářů a je mimo dosah jejich biče, ani nepípnou. Co kdyby se Erdogan rozzlobil a vypustil uprchlíky… rychle mu musíme dát víc peněz! I na okupaci severního Kypru. I na nákup nových zbraní, kterými vyrobí další uprchlíky. A až nás příště nechá ve svém paláci sedět na zemi, budeme taky zticha. Turecko je přece most mezi Evropou a Asií, jak nedávno ve vysílání se mnou pravila europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU/ČSL). Občanská společnost je tam vlastně v pořádku a hlavně - je třeba udržovat dobré vztahy s Erdoganem za každou cenu!
6 Komentářů k Erdogan: Evropská unie jsou bezectní lháři!

 1. .lak napsal:

  To taky ale spíš druhé housle vrzala deep state & po chcípající kobyle za louží. :lol:
  Ze zvědavce

  dnes 21.07. 18:45
  slatanina
  rosco 185.?.?.?
  autor postupije zhruba takto, spekulaci vezme jako fakt a na tento "fakt" navaze dalsi spekulaci a tak dokola. Zda se ze vymyslel perpetuum mobile na spekulaci.
  Podobne jako Ante Portas ma temer v kazdem odstavci nejaky nesmysl.
  Omezim se pouze na dva priklady.
  Jako fakt implicitne bere rozhodnuti nebo snahu potentatu zredukovat populaci na 1 miliardu, na to navaze uvazovanou robotizaci kde populace tedy uz nebude potreba, pak pokracuje udajnym umyslem multikoncernu znemoznit obchod malym firmam a skoupit je, logiku samozrejme nepotrebuje,
  1. o penize v zadnem pripade nemuze jit, ti relevantni a rozhodujici potentati maji prostredky ktere ani jejich pate dalsi pokoleni nemuze utratit.
  2, naprosta vetsina potentatu jsou psychopati kterym jde o moc, cim vic poskoku ovladaji tim jim to dela lepe.Proc by jejich mnozstvi redukovali?
  3.pokud robotizaci eliminuji vetsinu pracovnich mist, kdo bude ty vyrobky kupovat?
  jak bude vypadat ta maximalizace zisku kdyz vyroba bude ztratova? Bez konsumentu neni zadny zisk, k cemu jim ty roboti budou? Vysledky presunu pracovnich mist do sluzeb a statniho sektoru je nazorne videt v USA, pitomeckove verili ze budou chodit uz jen v kravate a delat budou Asiati, zredukovali vyrobu o 70% a premistili ji do Asie a dnes sestava jejich ekonomika ze 70% jen z presupovani dluznich smenek sem a tam a ze se zadna maximalizace zisku nekona je videt na zisku firem, vetsina firem S&P500 indexu uz ma nejmene 20 let klesajici zisky a fixluji to pouze redukci poctu svych akcii jejich nakupem na dluh.Tech vyjimek je jako safranu.Jsou v podstate technicky bankrot.
  4. naprosta fantazie je tvrzeni ze male firmy si nemhou dovolit innovaci, autor vi sice kulove ale toho opravdu hodne, tady ve Svycarsku jsou kolem 95% male a stredni firmy a naprosta vetsina innovaci pochazi od nich, velke koncerny to pak od nich kupuji , Svycarsko je na spici svetoveho innovativniho indexu.
  pokracovani priste.
  99999

  dnes 2021-07-21 23:36:22
  RE: slatanina
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:67c:2628:647:12::3a0.?.?.?
  Správně, to zřetelní ikváči a nýmandi nedají protože chtějí jako správně opominutí parazité ušetřit s depopulaci na fondech států jejich požitků přisátí na to co jim nepatří ale skoupí podlokajníky dvou agent/protichůdných se stejnou logikou jejich pominutí ale oni jedou vždy jen tah a další nevidí že potom jim těžbu renty nebude mít kdo naplňovat prostě buď nevidí nebo mají představu že nějakou stopu úžerů jako příležitost chytí jinde co by piráti, ne zrovna ti nýmandi s názvy pro soroš band užitečných idiotů. [chechtot] Je to i spirála smrti pro stejně nablblou stylově big pharmu jejich profitů kterou aktuálně s impotenty chápání užívají. [velký smích]

  Že to odnesou hromady nechápavých je věc jiná a dost i smutná s nevinými bez možnosti volby v aparátech kolektivní tyranie. [překvapení]
  99999
  Aby to kat spral, krysa vasilisa mne neposlouchá, optická. Kdo se má mazat s tačvůdem nebo jak se tomu nadává, toučpad?

 2. .lak napsal:

  Co mne je po nich, houpat vaška i kdyby chtěli tak co co. Respektive jsem spokojen když tyciánka pěkně poděkovala s tím že se těší příště impotenti. A je to můj styl, nejen s barvou vlasů. NebyL to koitus blbci primitivní navedení fašisti kolektivní tyranie kašlu vám na módu a to co si sklízím se vám ani nemůže s primitivismem tupanů zdát. Nicméně závisláci argonce a korupce movi ciž je hit pomatených tržníků co neumížít a jenom trpí že likvidace konkurencí se nedaří s najatými kolektivními tyranie fašistami států úpadků úžerů je tedy dost o intelektu pokleslých spolčených placených mafií kriminálníků co převrátili systém s vychovanými idioty svých úpadků. Mňam :-)))) Zas vás nebudu trápit pořád, děti.
  https://www.youtube.com/watch?v=AMOVsU8H6mw

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!