OVERTONOVO OKNO EUTANÁZIE A ASISTOVANÉ SEBEVRAŽDY OTEVŘENO DOKOŘÁN

euthanasia.siJistě jste zaznamenali případ Čecha, který trpěl nevyléčitelnou nemocí ALS a nedávno podstoupil asistovanou sebevraždu ve Švýcarsku. Články o této události byly několik dní na prvních místech různých médií. V diskuzích potom převládaly názory, že u nás by se asistovaná sebevražda, či eutanázie měla povolit také. ( Rozdíl mezi asistovanou sebevraždou a eutanázií spočívá v tom, že při eutanázii vykonává akt usmrcení napomáhající osoba, zatímco při asistované sebevraždě sám nemocný člověk. Asistující mu pouze připraví látky způsobující smrt, při sebevraždě je přítomen. )
Jsem zásadně proti povolení eutanázie, či asistované sebevraždy u nás. Proč?
Jednak je tu obrovské riziko zneužití. Sebedokonalejší kontroly nezabrání zneužití. Myslí si někdo, že systém, který zavádí pod rouškou "epidemie" koronaviru fašismus, který Vám nutí vakcíny, které mají podmínečnou registraci, které vedou k úpravě genomu založené na mRNA, nenajde způsob jak obejít všechna opatření? Že systém, který podporuje migraci, protlačuje gender, klimafašismus, atd., chce Vaše dobro? Myslíte, že nemůže nastat situace, že se časem z dobrovolné eutanázie stane nařízená eutanázie pro "dobro" všech?

Víte, kam to došlo v Nizozemsku? Nizozemský zákon z roku 2002 stanovil podmínky eutanázie jako nesnesitelné a beznadějné utrpení a věk starší 12 let. Od 16 let se mohlo dítě nechat usmrtit bez souhlasu rodičů. Již v roce 2004 však lékař Eduard Verhagen vytvořil protokol, podle něhož je možné usmrtit i mladší dítě bez rizika právního postihu. Lékař také popsal 22 případů usmrcení nemocných novorozenců v letech 1998-2004, které zůstaly bez trestu. V roce 2015 požádala asociace dětských lékařů o odstranění limitu 12 let. V Nizozemsku se už také objevily návrhy zákona, který by umožnil asistovanou sebevraždu bez lékařské diagnózy i omezení věku: kritériem by byl jen pocit, že život je již završen. Se smrtí by pomáhal „vykonavatel konce života“ (end-of-life practicioner), nově zřízená profese.

Před pár dny napsal lotyšský poslanec na twitter: "Pokud obyvatelstvo Lotyšska nebylo očkováno v takovém rozsahu, pak zákonodárce musí legalizovat eutanázii!"
https://twitter.com/MartinsBondars/status/1415746979582418944

K tomu mu někdo napsal: "Nerozumím. Myslí si europoslanec, že ​​očkováním lze dosáhnout kvót na smrt?"

Myslíte, že v systému, kdy je člověk člověku vlkem, nejsou blokovány informace o možnostech léčby "nevyléčitelných" nemocí? Není cesta naopak ve zvyšování tlaku na další výzkumy nemocí a zlepšování léčby?

Kdo se seznámil s KSB, tak zná i jiné důvody, proč eutanázie, či asistovaná sebevražda je nepřípustná.
11 Komentářů k OVERTONOVO OKNO EUTANÁZIE A ASISTOVANÉ SEBEVRAŽDY OTEVŘENO DOKOŘÁN

 1. jan napsal:

  Overtonovy dveře byly otevřeny především pomalou eutanázií, nazývanou "vakcinace proti kovidu".

 2. mujkontakt napsal:

  Za oba akty eutanázie jsou vinni všichni bez výjimky, jak samotný nešťastník, tak asistent přispívající. Následek nelze změnit příčinou. I asistent je spolupachatel a vraždy, vrah.
  Pod rouškou "epidemie" se asistenti předhání, kdo bude mít více zářezů. Pro dobro všech, drží smyčku na krku i sobě, aniž by si uvědomili následek působení mas a svého činu.
  Za souhlas i nesouhlas eutanázie jsou vinné zákony osudového násilí.
  Bez trestu se neobejde nikdo, i když se na něj čeká, a nečekaně přijde v okamžik, kdy se nečeká. Vždy za ním je samotný aktér, který si osud zapsal svými činy a sám si ho také stvrdí.
  Eutanázie je proto nepřípustná ve všech směrech činností. Lidské zákony toto jasně neberou v úvahu.

  • proud napsal:

   O tom by se dalo hodne diskutovat. Nejsem sice zastance zadnyho druhu nasilny smrti,ale jsou vyjimky o kterejch premejslim. Jenze,ale JENZE je tu jeden zasadni problem,kterej je tu porad proti a tim problemem je "clovek" sam,protoze prvni co ho napadne u cehokoliv,at dobryho,nebo spatnyho,je ZNEUZITI!!! Bohuzel. Jinak bych si euthanazii,nebo cokoliv podobnyho stvrzenyho souhlasem dokazal i predstavit,ale jen za jistejch podminek,jedna je nevylecitelnost(hodne vzacna),druha je kombinace nevylecitelnosti s utrpenim,ktery uz nejde potlacit.Vsechno dohromady jen za predpokladu neodvratnyho konce v utrpeni. Jenomze kdy je ten konec skutecne neodvratnej??? Dokud nebudeme znat na tuhle otazku 100% odpoved,nema smysl se ji vubec zabejvat a troufam si rict,ze odpoved nezname. To jen v kratkosti,slo by to hodne rozvist a dovysvetlit,ale bylo by to opravdu na dlouho....

  • proud napsal:

   Apropo,podobnej pripad mas,kdyz nekdo po nehode skonci na masinach,neni mrtvej,ale o tom jestli bude rozhoduje doktor a pribuzny,nezda se to,ale je to jeste horsi nez euthanazie.Troufnu si rict ze v mnoha pripadech jde skutecne o zabiti(nekdy i vrazdu).

 3. Kiku napsal:

  Vražda je vždy vraždou. Tabu nezabít trpící lidskou bytost je překročeno při prvním takovém počinu. Podruhé to už není tak těžké a potřetí součást práce- jen rutina. Kdo by věřil takovému lékaři, že udělal pro nemocného všecko, co je v jeho silách, když léčit je velmi drahé a komplikované, ale zabíjet je tak snadné a tak velmi levné. Dozorci v koncentračních táborech prováděli vlastně eutanazii na zdravých ,protože věřili systému který je odsoudil k smrti pro neprospěšnost ( návratu nežádoucímu). Jakmile jednou povolí tabu, již žádný další názor nebude - pacient ani rodina se ničeho nedoberou a nedovolají!!!!!! Zabít je snadné, levné zvládne to i dítě. Celý systém náboženství a soudnictví je nastaven pro ochranu života. Pokud jej přestavíme pro smrt a místo ušlechtilých bojovníků všedního dne budeme heroizovat dobře oblečené spalovače mrtvol nezaslouží si naše civilizace pokračovat

  • proud napsal:

   Bud rad ze jsi nikdy nebyl svedkem sice "prirozeny",ale straslivy smrti v neskutecnejch bolestech!!! Mozna by se ti pak rozsvitilo a poznal bys "lidskost",jako ji poznavaji nase domaci zvirata,kamaradi,kdyz neumiraj v klidu,ale bezmezne trpej.......a ty jim od ty rehole muzes pomoct.

   • kiku napsal:

    Já se smrtí pracuji denně a proto si dovoluji tento komentář, vím o čem mluvím a Vy to také víte .Přehnat to s dávkou léků proti bolesti , které se u nás stále ještě často nesmyslně pod dávkovávají pod záminkou rizika návyku i u lidí smrtelně nemocných, není eutanazie. Ale legalizací podání smrtelného koktejlu nemocnému, protože péče o něj společnost obtěžuje ( a nenamlouvejme si, že jde o něco jiného, to je sebeklam), to znamená vyrobit z normálně citlivého pečujícího člověka vraha ( nebo kata chcete li ). Je to složitá citlivá a komplikovaná oblast a rozhodně ji nevyřeší legalizace eutanazie, naopak vypustí pandořinu skříňku zrůdnosti sobectví a surovosti, kterou v sobě všichni máme. A co je horší vytvoří ze státních pomocných struktur něco, čeho se budeme muset bát . Na jedné straně rušíme tresty smrti pro úmyslné vrahy i mnohonásobné, na druhé straně vytvoříme povinnost popravy pro nevinné nemocné, aby se na jejich utrpení nemusela společnost dívat a uvědomovat si vlastní malost ????

    • proud napsal:

     Mas v tom krapet hokej. Zapominas,ze euthanasie je na prani budouciho mrtvyho a bez nej to nejde,navic se sejde komise doktoru,ktera posoudi,jestli ma jeho zadost smysl,protoze jenom bolest,neni duvod,ta prejde,duvod je jen to ze neprejde az do konce.Coz bud bude alfou a omegou cely tyhle zalezitosti,nebo ta vec nema smysl.Jak jsem psal,horsi je to s tema ktery souhlas,nebo nesouhlas dat nemuzou,o nich bez nich,prestoze jsou u toho,to se uz deje a nepochybuju o tom ze je to zneuzivany,tady by se melo zavist nejaky opatreni a ne u euthanasie.

    • proud napsal:

     Ver tomu,ze kdo opravdu trpi,ten si to uziva nejvic a ne ten kdo se o nej stara!!!!!!!

  • proud napsal:

   Jenze maji vyhodu,opravdu jim pomuzes od bolesti,ale nezneuzijes jejich odchod aby sis pomohl,coz mezi lidma docela vazne hrozi a stalo by se to "normalem",jak je mezi ovcanama zvykem,bohuzel.Duvody? Dedictvi,chut na cizi manzelku,odrovnani konkurence a podobny svinstva.Toho je schopnej jen (ne)clovek-ovcan.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!