Prolhaný žlučovitý Halík

223516276_1407183443055496_8613825064757682207_nNejen v politických stranách a různých korporacích, ale i v církvích probíhá trvalé soupeření kariéristů. Halíka osobně vůbec neznám, ačkoli v roce 1983 nastoupil na místo, které se uvolnilo, když jsem z protialkoholního oddělení fakultní nemocnice odešel na Psychiatrickou kliniku v Praze. Jak si vzpomínám, na klinickém semináři se projevoval jako nesnášenlivý a sebestředný narcista.
K útoku na kardinála Duku si vybral jako záminku kandidaturu jeho spolupracovníka Josefa Nerušila do Poslanecké sněmovny za SPD. Nepřekvapuje, že opakuje bláboly o údajně fašizující extrémistické SPD, aniž by se obtěžoval jediným důkazem pro taková tvrzení. aktualne. Nemyslím, že by měl Halík, kromě části katolíků významnou autoritu ve společnosti. Argumentuje katolickými hrdiny, „kteří se ozvali proti fašismu, nacismu a komunismu“, a zapomíná na katolické kolaboranty s fašisty, například ustašovci v Chorvatsku, pomoc nacistům, schvalování jejich zločinů a podporu bezpečné poválečné emigraci nacistických zločinců do Jižní Ameriky. Halík by udělal lépe, kdyby mlčel. To ovšem nedokáže a stydět se neumí.

Vytýká Nerušilovi, že se stýkal s lidmi „podobné sexuální orientace“ a odvolává se na svědectví bývalého ministra Lišky, podle kterého Nerušil bydlel společně s mužem homosexuální orientace. No a co? Následně mu Liška vytýká podporu homofobního hnutí. Josef Nerušil žije s brazilskou překladatelkou s níž má dvě děti. SPD nijak homofobní není na rozdíl od velké většiny katolíků. SPD jen odmítá označení svazku dvou homosexuálů jako manželství a nechce takovému svazku svěřovat děti k adopci. „Poptávka“ po dětech vhodných k adopci převyšuje „nabídku“. Není jasné, proč by měly být homosexuální páry upřednostňovány, když dítě má mít šanci vidět mužské a ženské vzory. Osobně znám homosexuální katolíky a měl jsem s nimi přátelské vztahy. Jsem totiž tolerantní bezvěrec.

SPD je vlastenecká strana, která má blízko k odkazu kritika prohnilosti katolické církve K. H. Borovského a k velkému reformátorovi zdegenerované středověké církve Janu Husovi, kterého podobné typy jako Tomáš Halík nechali upálit v zájmu čistoty církve.

„Apeluji na strany demokratické opozice, aby se vzájemně respektovaly, nedaly se rozeštvat a připravovaly se k povolební spolupráci.“, napsal Halík. Samozřejmě nemá vůbec nic proti bývalému lidoveckému ministrovi Hermanovi vyznamenanému sudetoněmeckým landsmanšaftem. Jsou to přece katolíci stejného střihu jako Halík. Ostatně představitelé jím podporované trojkoalice se sympatiemi k sudetoněmeckému landsmanšaftu netají a pilně navštěvují jeho srazy. Halík podporuje spojenectví trojkoalice s Piráty vítající muslimské imigranty. Ostatně sám Halík označil islám za „jinou cestu k bohu“. Vraždění křesťanů muslimy v Africe a na Blízkém východě je pro něj tedy nepodstatné. Možná v tom vidí zkratku na této cestě.
Asi mu uniká i to, že naše „fašizující“ frakce Identita a demokracie, jejímž členem je SPD, v Evropském parlamentu opakovaně odsuzuje turecký fašistický režim, zatímco “křesťanská“ lidovecká frakce má pro turecký fašismus plné pochopení, pokud ho vůbec neodmítá vnímat.

Kdo je tedy „fašizující“?

Samozřejmě, že Halíkovi vadí snaha Lipovské odhalit pravdu o hospodaření České televize. Podivuji se sice její příchylnosti k Volnému bloku, ale respektuji její právo na osobní preferenci.

Katolická církev je, pokud se nemýlím, velkým sponzorem Českého rozhlasu. Jenže Josef Nerušil usiluje o objektivní vyvážené zpravodajství. To asi není úplně to, čeho chtějí sponzoři dosáhnout. Jde jim za jejich peníze o hlásání jediné pravdy – té jejich.
Necítím k Tomáši Halíkovi nenávist. Cítím opovržení. Josefa Nerušila si vážím.
11 Komentářů k Prolhaný žlučovitý Halík

 1. .lak napsal:

  Pouze zcela nekorektně. :lol:
  Vytrženo a přiřazeno, prozaická koláž a pamlsek.
  blanka 1.8.2021 10:52:06 Odpovědět
  Prej jsou dobrý v uměleckém carvingu.

  .lak 1.8.2021 12:07:32 Odpovědět Váš komentář čeká na schválení.
  To je dobrý :yahoo: deepstatismus. ;-)

 2. .lak napsal:

  Vytlač kostku magi. Smrdět to u displejů nebude. Věř nebo ne.
  https://www.youtube.com/watch?v=RdViuQc-lUM

 3. .lak napsal:

  :-) Komu vadí číst může třeba ukradnout děcku v kočárku hrkačku a zabavit se.

  dnes 9:18
  je to oveľa zložitejšie
  libertarian 31.?.?.?
  Tie úvahy, ako nás tí "zlí" znásiľňujú, opichávajú, .....je na nich hodne pravdy, tajomstva, ..... ale PRINCIPIALNY problém vidím v inom :
  PREČO sa to obrovské percento ľudí nechá s radosťou opíchať, časť sa nechá opíchať, aby mali kľud.
  A navyše - vysoké percento opíchaných doslova bojuje proti neopíchaným.

  Žiadny neopíchaný NEBRÁNI iným v opíchaní.
  Skoro každý opíchaný žiada násilné opíchanie ostatných.

  Ako sa dá vysvetliť toto šialenstvo, ktoré postihlo väčšinu sveta ???
  ----
  Vysvetlenie : "Tí opíchaní sú extremne vystrašení z covidu".

  Protiargument : "Tí opíchaní sú extremne vystrašení z covidu, pretože ODMIETAJÚ prečítať si DOSTUPNÉ argumenty o tom, že to všetko je inak ".

  390510

  dnes 11:21
  RE: je to oveľa jeddnodušší
  ping789 31.?.?.? Reakce na 390510
  zkuste se dovzdělat byť jen těmi drobky pro goje spadlými ze stolu vyvolencova a přestaňte s tou složitostí, možná u vás jste tak složití, že se vám z toho poslední století zatočila hlava, ale svět je extrémě jednoduchý a logický, už to tu psali 100x jiní : náboženství vzniklo, když vykuk potkal blba - zákonitě a logicky k tomu muselo dojít, zákonitě pro start stačí 1 vykuk a 1 až miliony blbů, vše ostatní je plodonosná geneze výše uvedeného startu a těch pravidel, o kterých piše např. "rosco", jen podřadní vykukové nižších kategorií vaří složité hry pro goje - furt lepší než tahat gumy v mišelince, což ?

  390514

 4. mujkontakt napsal:

  Spíš to vypadá, že spamujete, tečka. Vytrháváte zdravé názory druhým z vědomí a sázíte všude nečistý plevel.

  U .lak to má logickou a potvrzenou pravdu, i když pro materialisty skrytou. Stále a všude někoho napadáte a nejste schopen vypotit ani kapku potu tolerantního rozboru.

  dnes 11:21
  RE: je to oveľa jeddnodušší
  ping789 31.?.?.? Reakce na 390510
  Tato reakce má význam, ale vy to nechápete a další vysvětlení je nad vaše myšlení. Na to musíte být více jak hodinu pozorný. Což je u vás vytrženo z běžného života a nepochopením kdo a co jste. Nálepkujete podle nečistých. Vrána k vráně... Vytváříte složitost a poté nechápete co vytváříte za nesmysl a duality nesnášenlivosti. Jednoduchost vám nato dělá velké problémy, jak to myslíte s vaší myslí, která je jako koně které vám utekli za touhou se napást na cizím poli. Ztráta opratí ve vašem egu pak je jen chaos, který se šíří všude. Opisuji: stačí 1 vykuk a 1 až miliony blbů
  Na vás se neodpovídá.

 5. .lak napsal:

  Tak mám radši psinu či koninu ale kádrováka nedoporučují dělat ani jimi poškozeným. :lol:
  https://www.youtube.com/watch?v=ENYIrlwRZIo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!