Covidový apartheid začíná

omezeniV Česku začíná první zvýhodňování očkovaných lidí.

Tímto nadpisem je uveden článek na serveru Seznam zprávy dne 2.8. 2021. Podrobně popisuje, za jakých podmínek budou lidé moci navštívit fotbalová utkání pražských klubů v příštích dnech a týdnech. Podle jakého klíče budou prodávány vstupenky, jak a čím se budou návštěvníci prokazovat ohledně koronaviru a jak budou lístky a jejich držitelé označeni. Z celého popisu jednoznačně vyplývá a v článku je to pregnantně uvedeno, že pokud si náhodný zdravý a neočkovaný člověk vzpomene, že se vypraví do Prahy na Slavii na fotbal, nemá nárok na zakoupení vstupenky.

„Pokud nejste očkovaný ani v ochranné lhůtě 180 dní po prodělání covidu, není možné si zakoupit vstupenku na utkání. Všechny vstupy pro testované byly vyhrazeny pro permanentkáře klubu,“ upřesnili pražští sešívaní.

 

A co na to říká Listina základních práv a svobod?

 

Čl. 1

Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.

Čl. 2

(1) Stát je založen na demokratických hodnotách a nesmí se vázat ani na výlučnou ideologii, ani na náboženské vyznání.

(2) Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.

(3) Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.

Čl. 3

(1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.

(2) …

(3) Nikomu nesmí být způsobena újma na právech pro uplatňování jeho základních práv a svobod.

Čl. 4

(1) Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.

(2) Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen "Listina") upraveny pouze zákonem.

(3) Zákonná omezení základních práv a svobod musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky.

(4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.

 

Nikde se zde nepíše o tom, že vláda (ministerstvo) může svým nařízením omezit práva a svobody občanů. To lze pouze zákonem. Nikde zde není uvedeno, že nějaký fotbalový klub může zakázat prodej vstupenek na svůj stadion lidem neočkovaným proti jakékoliv nemoci.

Mimoto z celého článku čiší jako smrad z kafilerie snaha ukázat dalším institucím a organizátorům, že od teď už se veřejně diskriminovat část populace smí. (Například na sportovištích nebo kulturních akcích).

Co to bude příště? Koncert České filharmonie? Vědecký seminář na Karlově univerzitě? Školní výlet? Nákup v supermarketu? Zaměstnání? Hospitalizace v nemocnici? Opravdu si tohle všechno necháme líbit? A kam až to my, normální a zdraví lidé, necháme zajít?

Takže nemilí a nevážení bafuňáři Sparty a Slavie, strčte si svůj stadion a svůj mančaft víte kam a ty, Ústavní soude, ukaž, zda ještě za něco stojíš…
8 Komentářů k Covidový apartheid začíná

 1. Ctenar napsal:

  A není to třeba tak,že majitel pozemku-spolecnosti-klubu si nepřeje,aby na jeho pozemku se nacházeli lidé bez vakcíny? Asi tak nějak,jako když projdete bezpečnostním rámem a jste prohledávání,že nemáte zbraň při vstupu na stadion. Není to veřejná plocha, není to veřejný park. Je to soukromý pozemek, spravovány soukromým subjektem. Nemusíte tam chodit,nikdo vás nenutí. Asi tak jako do obchodu, kde si majitel přeje pouze očkované a má na to právo,tak jako vstup bez psa,na kole,beze zbraně do banky...

  • Ales napsal:

   Nemá, protože to by mohl majitel vecerky zřízené na svém pozemku zakázat vstup třeba Cikánům a to fakt nemůže. Polovina lidi má navíc zlatého stafylokoka a jiné nemoci a na ty nikdo nikoho netestujte. A na neexistující a dosud neprokázamý virus ano? Virus doposud nebyl izolován!

   • Ctenar napsal:

    Jenže Rom a jiné etnikum je rasová diskriminace. Je nezakona diskriminace vstup do obchodu se psem, s prasetem, opilym lidem, abnormálně špinavým? Ani do busu nesmíte špinavý a je to rozhodnutí provozovatele autobusu. Do banky vás nepustí se zbraní...je to diskriminace? Pokud budete krvácet,taky vás nikdo do obchodu nepustí a má na to plné právo, protože můžete šířit HIV,žloutenku a pod. Opakuji, obchod není veřejné místo, provozovatel si může určit, za jakých podmínek u něj můžete nakupovat. Nikdo vás tam chodit nenutí,můžete nakupovat jinde,nebo na internetu, nenakoupenim vás nevystavuje nebezpečí života,nebo zdraví. Ve vašem obýváku asi taky nebudete chtít,aby si každý dělal co chtěl....(i když to srovnání není zrovna vhodné), ale na stadionu se taky můžete cítit být v ohrožení, a mít zbraň na sebeobranu,ale nikdo vás tam nepustí. Proto píši,že je zcela v pořádku,že si provozovatel a majitel určuje v omezené míře pravidla. Chrání tím sebe před žalobami a ostatní před nemocemi... A to jsem prosím antivaxer...

    • proud napsal:

     To co vypisujes je sporny,tou prejdiskriminaci pocinaje.Ovsem souhlasil bych s tim,ze by melo bejt regulovany spolecnosti napriklad nakupovani,ramcove,kde by bylo kazdymu majiteli dano co zakazovat nesmi a co omezovat v jaky mire.To znamena napriklad,kdyz mi do kseftu polezou lidi co kradou,obtezujou ostatni a podobne,at cikani,nebo ne,abych mel pravo je vykazat,kdyz neposlechnou,volat policii,ale znemoznit nekomu pokojne si nakoupit kvuli hadicapu,jeste nejlip vymyslenymu,to je trochu pres caru.Tim ze jsi podnikatel,majitel,zamestnavatel a podobne mas sice nejaky prava,ale taky sakra povinnosti! A jestli vyrazim cikana co mi ve ksefte krade,nebo obtezuje ostatni a nepustim ho dal,neni diskriminace,natoz rasova,muze si za to jako jedinec sam!

    • Jarda napsal:

     Ještě jednou:
     (1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.
     Tím jiným postavením se rozumí vše ostatní, co není v tom článku vyjmenováno...

     Všem, kdo si myslí, že soukromník mi může zakázat vstup do své nemocnice, supermarketu, atd. proto, že mu nesdělím, zda jsem testovaný, očkovaný, prodělal covid, atd. doporučuji přečíst si právní rozbor od Jany Zwyrtek Hamplové nad mým článkem. JB
     Pozn. Stejně tak nikdo nemůže po nikom chtít, aby se prokázal, zda byl testován, očkován, nemocný HIV, syfilis, žloutenka, vzteklina, atd. Tyto informace podléhají lékařskému tajemství a zákonu o ochraně osobních údajů.

     • rezident napsal:

      provokace Ctenáre z GMO NWO ziskovky je na té úrovni idiocie jakou lze presne ocekavat za tenisky

 2. Jarda napsal:

  Oprava a omluva:
  Správně: právní rozbor od p.Daniela Nováka s materiály JUDr. Jany Zwyrtek Hamplové. Panu Novákovi se omlouvám za nepřesnost. J. Bradávka.

 3. .lak napsal:

  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/vakciny-zlyhali-pred-infekciou-nechrania-vyhody-ockovancov-musia-byt-zrusene.html
  Zas by mne nepřekvapilo až tak moc že s logikou postižených by z toho chtěli vinit neočkované. Navzdory logice i rozumu, dnes snad již demokraticjou většinou, no boga jeho. :lol:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!