Jaké temné stránky „mučedníků demokracie“ nám média zamlčují?

226735936_1412603562513484_1259762255884067935_nNa webu RT se objevil zajímavý článek Bryana MacDonalda, kde se zabývá vazbami odpůrců běloruského režimu ke krajní pravici: „Tragický případ běloruského aktivisty Vitalije Šišova, nalezeného oběšeného po zmizení při běhu poblíž jeho domova na Ukrajině, vyvolal zuřivé spekulace o tom, zda byl zavražděn KGB nebo jinými státními aktéry. Jeho možné krajně pravicové vazby však západní média zcela ignorovala,“ píše MacDonald.
Jak víme i z našich médií, v úterý policie v Kyjevě oznámila, že objevila Šišovovo tělo v parku. Den předtím byl prohlášen za pohřešovaného, když se nevrátil domů poté, co si byl zaběhat. Oficiální prohlášení uvádí, že byl nalezen oběšen v blízkém parku a že bylo zahájeno vyšetřování vraždy, aby se vyšetřila jakákoli potenciální nečistá hra. Podle nezávislého ukrajinského zpravodajského serveru Strana trval anonymní policejní zdroj původně na tom, že všechny okolnosti ukazují na sebevraždu. Skupinu, v níž aktivista působil, tedy Běloruský dům na Ukrajině, toto vysvětlení nepřesvědčilo. Reagovali plamennou zprávou zveřejněnou na svém kanálu Telegram, kde tvrdili, že jeho smrt byla součástí „plánované operace“ určené k „odstranění Bělorusů, kteří jsou pro režim opravdu nebezpeční“, a slíbili, že budou tlačit na to, aby se zveřejnila pravda.

MacDonald píše, že, „přestože Šišov nikdy nebyl prominentním členem opozice, údajně uprchl z problémového východoevropského státu (Běloruska), protože úřady násilně zasahovaly proti aktivistům v důsledku prezidentských voleb v loňském létě, jež byly podle mnoha mezinárodních pozorovatelů zmanipulovány ve prospěch Alexandra Lukašenka. Od té doby se podle slov své organizace snaží o podporu ostatních odpůrců režimu, prchajících ze země, stejně jako dále pracuje na plánování akcí proti vládě v Minsku.“

Odpůrci Lukašenka také prý tvrdí, že jeho bezpečnostní síly organizují sérii operací s cílem zajmout a dokonce zabít jeho kritiky, a to doma i v zahraničí. Dřívější vyšetřování německé státní televize DW dokonce tvrdilo, že představitelé státu schválili vznik jednotek smrti za účelem únosů a vražd opozičních politiků již před více než dvěma desítkami let, poté, co se Bělorusko po rozpadu SSSR osamostatnilo. Nyní se tato praxe se údajně obnovuje, aby se vypořádala s novou generací opozičních aktivistů zapojených do krize z loňského léta a pobývajících v zahraničí. Jako důkaz toho, že se angažovaná vláda před ničím nezastaví, aby umlčela své kritiky, je uváděno nucené přistání letu Ryanair a zatčení bloggera Ramana Prataseviče.

I když v současné době neexistuje žádný spolehlivý důkaz spojující běloruské speciální služby se smrtí Šišova, jak píše MacDonald, na internetu se současně otevřela další cesta spekulací. Řada komentátorů a analytiků uvedla, že aktivista má úzké vazby na ukrajinskou krajní pravici a že Běloruský dům na Ukrajině je spojen s „nechutnými“ skupinami. Stejné obvinění bylo vzneseno proti jeho krajanovi Pratasevičovi, který údajně během občanské války v Donbasu bojoval s nechvalně známou neonacistickou jednotkou, Azovským praporem. Samozvaná odtržená Luganská lidová republika dokonce podala žádost běloruským prokurátorům o vydání zadrženého aktivisty, který byl údajně zobrazen s nacistickou ikonografií a puškou.

"Samozvaná" republika Donbas tvrdí, že to jsou „nevyvratitelné důkazy“, že běloruský aktivista Pratasevič bojoval za neonacistický prapor. V případě Šišova se důkazy zdají méně jasné. Matthew Shaas, ředitel advokacie společnosti Freedom Now, americké nevládní organizace v oblasti trestního soudnictví financované Nadacemi otevřené společnosti George Sorose, ve středu tweetoval své obavy ohledně Běloruska. "Belarus House má zjevné spojení se Sergejem Korotikem, neonacistou aktivním v Bělorusku, Rusku a nyní na Ukrajině," řekl a dodal, že "to je pravděpodobně velmi důležité pro celý příběh."

Ve středu, kdy se okolnosti Šišovovy smrti stále vyvíjely, ukrajinská bezpečnostní služba SBU potvrdila, že jeho zástupce v Běloruském domě, Rodion Batulin, má zákaz vstupu do země. Podle úředníků je aktivista „známý svými radikálními názory a provokativními akcemi během protestů na Ukrajině“. Zaborona, kontroverzní, ale obecně uznávaný ukrajinský zpravodajský server, prozkoumal údajné vazby skupiny na krajní pravici. V listopadu 2020 se zástupci Šišovovy organizace údajně zúčastnili odhalení pomníku obětem zásahu běloruské policie poblíž velvyslanectví země v Kyjevě, které organizoval Korotik. Sám Korotik je často označován za neonacistu a byl skutečně mluvčím krajně pravicového hnutí Azov, ke kterému Pratasevič údajně patřil. V posledních letech byl obviněn z publikování materiálu popírajícího holocaust a označování prezidenta USA Joe Bidena za „pedofila“. Když se objevily zprávy o Šišovově smrti, Korotik na svém telegramovém kanálu napsal, že byl jeho „druhem a bratrem ve zbrani“ a tvrdil, že smrt byla ve skutečnosti organizovanou vraždou. Potom Korotik podivným obratem vinil z těchto událostí „kolektivní Západ“.
Zatímco povaha vztahu mezi Korotikhem a Šišovem zůstává nejasná a policie pokračuje ve vyšetřování tragické smrti mladého běloruského aktivisty, mediální narativ události bude pravděpodobně i nadále postrádat širší kontext. A co je ještě horší, zdá se, že se málokdo ptá, proč se zdá, že několik prominentních a Západem podporovaných odpůrců běloruské brutální vlády má úzké vazby s neonacisty a krajní pravicí.

„Toto je další příklad pozoruhodného a nečestného trendu v západním zpravodajství z východní Evropy, kde ti, kdo se staví proti „režimům“, které elity v Británii, Evropské unii a USA považují za odporné, jsou automaticky povýšeni na jakési „světce“. Výsledkem je, že všechny nechutné stránky jejich osobností nebo hanebné vazby, které mohou mít, jsou přehlíženy, aby odpovídaly požadovanému příběhu. Tato praxe je přirozeně jak neetická, podle tradičních novinářských norem, tak hluboce nefér vůči konzumentům příslušných médií,“ zakončuje svou úvahu na webu RT Bryan MacDonald.

Inu, když se podíváme například na Německo, kde podle médií zdaleka největší ohrožení demokracie představuje krajní pravice, a to do té míry, že jsou rozpouštěny i policejní útvary, které jsou prý nakažené pravicovým nacionalismem, není lepšího přítele pro západního demokrata než ukrajinský, běloruský či dokonce ruský pravicový nacionalista. Dokonce popírač holokaustu je vítán. Protože hájí „západní hodnoty“?
Mediálně naproti tomu zcela zapadla sebevražda policejního důstojníka, který velel ochraně Kapitolu 6. ledna. A to zrovna v době, kdy zasedá komise Sněmovny reprezentantů k „útoku na Kapitol“ a šéfka této komise a mluvčí Sněmovny Nancy Pelosiová navzdory úsilí o ukřižování Trumpa čelí otázkám, zda opravdu udělala vše pro ochranu Kapitolu v tento den. Což mnozí zpochybňují. A v této době spáchá sebevraždu velící důstojník ochrany. Tady se žádné otázky nekladou, Gunther Hashida spáchal sebevraždu, protože byl traumatizován událostmi ze 6. ledna tohoto roku. A šmytec.
11 Komentářů k Jaké temné stránky „mučedníků demokracie“ nám média zamlčují?

 1. .lak napsal:

  Nemusel jsem se vyjádřit na adresu štvavého webu patrně jistých záměrů škodičů co neprospívají ale naprosto ničemu a nikomu ale ta tendenční činnost je již více než transparentní a ta rétorika tamních lumenů to žel potvrzuje a dávám to aby se nerozšiřovali řady obětí nemorálních a nepřínosných lůzrů.

  Tamního stylu cenzůrantů ženucí to tendenčně do naprostých ohlupování, žel klientů.

  jed ináček
  Oznamovacím způsobem tu jedete hrůzné zrůdosti zdegenerovaného deep state sociopatů a vlastně jste jezdci apokalipsy a nepřipustíte byť kritiku i odsouzení stavů a jen si čvachtáte v bolestech stěžovatelů bez nástinu změny jiné než z násilí do násilí. Budiž prokleti intelektové nestvůry vk, organický akismet mechanického, brutopýr a dorazili jste mne k vyjádření imbecilem acidoe hovada, behemoti narostlí. Táhněte do pekel kam vy ďábelské zrůdy patříte. A předpokládám že zrůdný slynt franta je z vaší stáje smrdící zmary kryplové nestvůrní a škodliví životu.
  Zeblijte se ze sebe nevídaní dobytci hulvátství, podloudnosti, vrtošivosti, řevnivosti, vymařování, vyprzňování a znásilňování vleklými cintavostmi hlavně neřešící nic než zvětšování zmarů a beznadějí které podivuhodným způsobem vedete do děsných běsů.

  0 OdpovězUpravSrp 7, 2021 3:53

  Kryplíkem frantou dřístala a acidoe mnne aktivovali imbecilové k hodnocení činnosti. :lol:

  • Franta napsal:

   Lák, ty máš dost. Dej si raději Plegomazinek, ty porucho.

   • .lak napsal:

    Ty jsi naprostý rovraceč, hulvát a kapou s tebe jen naprosto pitomé štěky prachsprostého provokatéra a rváče. Doufám že se svou motorkou brzo dojedeš zkrate. :lol:
    https://www.youtube.com/watch?v=xLOYj7oYUD0
    https://www.youtube.com/watch?v=_FvXz2xAkdI

   • .lak napsal:

    Nechceš se protlačit do stáje? :-D výskyťáku a mezkomule
    https://www.weforum.org/about/klaus-schwab

   • Jan Maják Jinej napsal:

    Já sem už v '73 bojowal v Ňamňamu se žlutýma holkama
    a to namočenym ručníkem pak vypuklo v Sagiňonu prostření se - sádlo, maslo, rohliky, covid, křen, chlebíčky... Nezměj se Mig jak dýdlagregát z lustr/u
    Jenštliže mu nedáš pokoj Frantiku z toho lustru tě jen se mi nezměj ! jen co dohraju Pexeso z dámou & Flákanec. já to myslim wlážně sem akorát tak strášně wznětlivej jag ty dívensky na mě shahaj šanghaj - Pane, prossiim musite mit roušku ... A já - Jo? A to mezi nohy si mě šáhla taky omylem ? Ba, na xicht si budu dáwat eště roušku, přitóom °...° No vietnam luxus,,,,cosplay \ stopni TO

    Jan Maják Jiný, Kokořín zde https://bit.ly/3Akd34P

    • Franta napsal:

     Tak jsem to tam prozkoumal, ten pan "brutopýr" tě na AEN nazývá "ŠLAK", - no teda, ty tvoje zdegenerované hatlaniny, KÝHO ŠLAKA! - Máš dost, ty magore, dej si ten Plegomazinek, v blázincích to používají jako spolehlivý prostředek - na blázny.

     • .lak napsal:

      Kukáš na špatnou adresu výskyte ale to bylo pasé už i na ejronetu a divím se že to tamní chudák organický akisnet tě nechal brutopýrovat na mnoho jistě zkoprnělých z devianta ale tam jste obecně s rozlišovacími a rozpoznávacími schopnostmi na štíru neaktualizovatelný boot bote ze smeťáku kterého někdo omylem či na truc zapnul do sítě pro epesné psiny. I když možná že za to nemůžeš že ti zateklo pod kryt tam i vk šplouchá na maják takže je to tamní kolorit fatál error. :lol:

      Ty nepotřebuješ vyšilovat, tobě stačí že se neorientuješ a jsi aktivní drzý hloupý spratek jak drzý fekalizující pes bláznivého mjitele co má být u boudy zkrátka.

 2. Kuba napsal:

  konec aut, vlastneni majetku a hotovosti, poskozeni stredni tridy zdrazovanim
  https://www.incorrect.cz/zeleny-udel-eu/

 3. .lak napsal:

  Vařili pejsek s kočičkou dort. :lol:

  https://www.youtube.com/watch?v=4MHLGCtUnhM

  Jindřich Mitter 8.8.2021 01:09:55 Odpovědět
  Souhlas, myslel jsem, že po r.89 jsou komunisti kaput a hele dnes nám vládnou.

  .lak 8.8.2021 07:27:25 OdpovědětVáš komentář čeká na schválení.
  Ne, jsou většinově stejní mimikristi co převlíkli kabáty. Teda ti co přežili a v trojkolácici tenkrát s bLIDEM, kovaní komunisté na vlastní profit s trestně stíhaným schváli restitučku a pak padali do vatikánu na obulus jak němci do krytu. A jejich potomci málem jsem tam dal i jsou už multikultirní s hidžrou a džihádem katergi výměny domorodců eu a marakkéšské smlouvy nejen 2. dvou miliard muslimů přání osn soukromého vlastníka oné kargiády cálované půlmiliardou prekalizovaných domorodců nevolenými bilderbergu.
  https://www.youtube.com/watch?v=YXUIAqGFYNw

  https://pravyprostor.cz/michal-jeste-muze-pekne-zatopit/#comment-1385573

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!