Rusvesna: Přehled zpráv – 20.8.2021

taliban_01; Tajemník Bezpečnostní rady Ruské federace Nikolaj Patrušev ve svém interview promluvil o výsledcích vměšování USA do vnitřních věcí jiných zemí a speciálně o těžce postižených Afgháncích.
2; Na Krymu vyzvali Turecko, aby bojkotovalo protiruský „čarodějnický slet“ nazvaný na Ukrajině Krymská platforma.
3; Většina Ukrajinců se vyslovuje pro obnovu trestu smrti. Vyšší podporu má absolutní trest u starších lidí.
4; Bývalý ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin je přesvědčen, že Kyjev je schopen „zastavit Rusko“ jen s podporou Washingtonu.
5; USA mají v úmyslu v roce 2023 zařadit do výzbroje nadzvukovou raketu Dark Eagle. The National Interest píše, že v této oblasti USA zaostávají za Ruskem a Čínou.
6; Japonské ministerstvo obrany žádá na příští finanční rok (od dubna 2022) 5,4 bilionu jenů, což je historicky rekordní číslo.
7; Ve většině japonských prefektur bylo rozhodnuto o posílení protikoronavirových opatření až po zavedení režimu mimořádné situace.
8; Čínský parlament schválil úpravu zákona, která povoluje rodinám vychovat až tři děti.
9; Šojgu osobně projel trasu „Tankového biatlonu“ na tanku T-80BVM, Ocenil připravenost polygonu Alabino ke konání akce.
10; Rektor Petrohradské státní univerzity odborů odmítl vydat diplom „covid disidentům“. Administrativa univerzity vyjádřila znepokojení ohledně odmítání studentů nechat se očkovat proti koronaviru bez vysvětlení důvodů.
11; Tálibové provedli domovní prohlídky na konzulátech Indie ve městech Kandahár a Herát.
12; Ve Francii zakázali lidem vstup do supermarketu bez COVID pasů. Očití svědkové zveřejnili na sociálních sítích video, na kterém ochranka jednoho ze supermarketů ve francouzském městě Pau brání rozhněvaným zákazníkům ve vstupu bez hygienických pasů, které by dokládaly absolvování očkování.
13; Lékař vysvětlil příčinu vyšší zranitelnosti mužů koronavirem. Je to dáno hormonálními rozdíly. U žen jsou pak častější autoimunitní reakce.
14; V Dušanbe označili počínání Tálibánu za genocidu Tádžiků v Afghánistánu.
15; Přes 70% učitelů v Rusku označilo v průzkumu současný systém školního vzdělávání za zastaralý.
16; V ukrajinském Chersonu se zřítil nejvyšší vlajkový stožár instalovaný u příležitosti Dne nezávislosti.
17; FSB odtajnila archivy o testování biologických zbraní Japonci na občanech SSSR. Příslušný plán se v Japonsku začal připravovat v roce 1938.
18; Amerického snu nebude dost pro všechny migranty a utečence. USA uzavřely hranici pro migranty ze zemí Latinské Ameriky, Afriky a dalších zemí, ale otevřely ji pro utečence z Afghánistánu.
19; Jelena Panina: Situace v Afghánistánu vážně zaměstnává odpůrce „Severního proudu – 2“. Gazprom může do konce roku 2021 dodat prostřednictvím tohoto plynovodu 5,6 miliard kubických metrů plynu.
20; Potravinový program OSN pozastavil humanitární pomoc Afghánistánu z důvodů nedostatečné bezpečnosti.
21; Moldavský generální prokurátor odmítl vypovídat před poslanci. Nedostavil se na zasedání parlamentu, kde měl podat zprávu o průběhu vyšetřování krádeže milionu euro z bank v zemi.
22; V Užgorodu se naklonil nový vlajkový stožár za šest milionů hřiven instalovaný minulý týden u příležitosti Dne nezávislosti.
23; V Republice Komi bylo vyhozeno z kandidátek 13 kandidátů kvůli tomu, že byli v minulosti trestáni.
24; Na ruském ministerstvu zdravotnictví informovali, že děti začali častěji stonat na COVID-19.
25; Tálibové opět zablokovali přístup ke kábulskému mezinárodnímu letišti.
26; Afghánský ministr obrany informoval o okresech, které byly v jedné z provincií vybojovány zpět na Tálibech.
27; Byla odvysílána tisková konference Putina a Merkelové k výsledků rozhovorů v Moskvě. Jejich vzájemné setkání bylo první od vypuknutí pandemie koronaviru.
28; Byly vyjmenovány nejlepší vakcíny proti COVID-19. Adenovirové vakcíny jako „Sputnik V“ nebo AstraZeneca vyvolávají silnější buněčnou imunitu vůči COVID-19 a vytvářejí rozmanitější ochranné protilátky oproti preparátům jiných typů.
29; Očkování vakcínou od Pfizeru neochránila starší osoby dostatečně pevnou imunitou vůči SARS-CoV-2. Půl roku po očkování preparátem Pfizer zůstala plnohodnotná imunita zachována u méně než třetiny zkoumaných starších lidí.
30; Generální prokuratura Ukrajiny oznámila ukončení vyšetřování případu opozičních poslanců za Opoziční platformu Za život Medvedčuka a Kozaka.
31; Co jsme tam vlastně dělali...? NATO bude studovat výsledky dvacetileté války v Afghánistánu, po které se stejně k moci vrátil naprosto nezměněný Tálibán.
32; Média vyjmenovala zdroje příjmů Tálibánu. Hnutí získávalo příjmy z drogových obchodů a dalších druhů nelegální činnosti, píší Financial Times.
33; Putin: V Rusku bude pan Merkelová vždy vítaným hostem, a to i poté, co skončí v úřadu německé kancléřky.
34; Britské ministerstvo zahraničí uvalilo sankce na sedm pracovníků ruské FSB, které považují za účastníky incidentu s Navalným.
35; Afghánským uživatelům Facebooku se ztratily seznamy přátel. Sociální síť jim odpojila funkci nahlížení do seznamu přátel.
36; Zbývá posledních patnáct kilometrů po moři. Putin prohlásil, že výstavba „Severního proudu – 2“ se chýlí ke konci.
37; Deset tisíc věřících z Ukrajinské pravoslavné církve (Moskevského patriarchátu) přijde k budově Nejvyšší rady požadovat Bartolomějovo pokání kvůli „tomosu“. Ten prakticky zlegalizoval církevní rozkol na Ukrajině.
38; Během rozhovorů s Putinem Angele Merkelové neočekávaně zazvonil telefon. Všichni včetně Vladimira Putina se tvářili, že nic neslyšeli.
39; Putin na tiskové konferenci s Angelou Merkel: Ruská vláda učiní vše, aby situace v zemi byla stabilní a předvídatelná.
40; Angela Merkel: V procesu urovnání na Ukrajině lez pozorovat stagnaci. Vyzvala, aby byla věnována pozornost stávajícímu vyjednávacímu formátu v rámci Minských dohod, ačkoli pokrok není takový, jaký bychom chtěli vidět.
41; Rada pro bezpečnost a obranu Ukrajiny uvalila sankce na Anatolije Šaríje a jeho manželku Olgu. Ten pohrozil, že se ve své činnosti zaměří na Zelenského příbuzenstvo.
42; Ústav kriminalistiky FSB: USA uvalují sankce na fyzické i právnické osoby v souvislosti s případem Alexeje Navalného.
43; Kyjev oznámil, že není možné uspořádat volby na Ukrajinou ovládané části Donbasu. Místní volby naplánované na 31. října v 18 územních celcích pod kontrolou Kyjeva se nebudou konat.
44; Ruské ministerstvo obrany: Události v Afghánistánu nijak nepoškodily „obrysy bezpečnosti“ Ruska.
45; Joe Biden povolil uvalení sankcí na ruské produktovody, včetně „Severního proudu – 2“.
46; Marija Zacharova komentovala britské sankce proti Rusku. Velká Británie by měla místo sankcí proti Rusům hnát k zodpovědnosti představitele tajných služeb USA za neplnění Konvence o zákazu chemických zbraní.
47; USA oznámily Tálibům, že v případě pokusu bránit v evakuaci z Kábulu bude následovat rychlá a tvrdá odpověď.
48; USA omezily dovoz ruských zbraní, údajně v souvislosti s používáním chemických zbraní Ruskou federací.
49; Příslušník jednotky zelených baretů informoval o katastrofální chybě Joe Bidena. Jeho administrativa porušila ty nejzákladnější prvky plánován vojenských operací.
50; Putin obvinil Ukrajinu ze schválení zákonů odporujících Minským dohodám.
51; Merkelová požádala Putina, aby vyškrtl tři německé neziskové organizace ze seznamu nežádoucích. Dále vyjádřila přání zachovat činnost fóra „Petrohradský dialog“ mezi občanskými společnostmi Ruska a Německa, které bylo vytvořeno v roce 2001 ještě za účasti Gerharda Schrödera.
52; Ukrajina uvalila sankce na Denise Pušilina.
53; Ukrajinský „zázračný tank“ vypověděl službu během nácviku přehlídky v Kyjevě.
54; Zelenskij vzkázal Angele Merkel, že nemůže sedět na dvou židlích, zvláště ne v okamžiku, kdy se vzdálenost mezi nimi zvětšuje.
55; Putin požádal Angelu Merkel, aby zapůsobila na Kyjev v oblasti plnění všech závazků ohledně Donbasu.
56; SBU vydalo pokyn, aby se neonacistům v Mariupolu přistřihla křídla. Mají být provedeny domovní prohlídky v objektech Nacionálního korpusu. Hledají zbraně, drogy a extremistickou literaturu.
57; Lukašenko na příkladu záběrů mrtvého těla vlajícího z podvozku amerického letadla popsal stav západní demokracie (nejen) v Afghánistánu.
58; Klička si pozvali na koberec do Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny. Zdroje se shodují, že jde o ultimativní požadavek na odstoupení.
59; Nejvyšší představitel Doněcké lidové republiky oznámil přípravu na eventuální hrozbu ze strany Ukrajiny. Bude provedena prověrka efektivity společných akcí ministerstva vnitra, státní bezpečnosti, zdravotnictví a dopravy.
60; Moskva: Nahý černoch s nožem donutil policii ke střelbě. Nejprve ohrožoval řidiče autobusu, poté i přivolaným policistům.
61; Tálibové vyzvali celý svět, aby se podílel na obnově Afghánistánu a těžbě surovin v zemi.
62; Velká Británie nechala v Kábulu ochranku svého velvyslanectví. Více než sto příslušníků ochranky bylo ponecháno svému osudu.
63; Veterán CIA vyprávěl, že Trump také chtěl odejít z Afghánistánu, ale nepřáli si, aby ta noční můra, které jsme nyní svědky, proběhla za jeho vlády. A Biden se dnes snaží všechno svést na Trumpa.
64; V Afghánistánu uspořádali smrtící hon na příbuzné novináře píšícího pro Deutsche Welle. Samotný novinář stihl odjet do Německa.
65; Na Ukrajině zuří: Díky Bidenovi jsou nyní Tálibové vyzbrojeni lépe než ukrajinská armáda.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
10 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 20.8.2021

 1. .lak napsal:

  https://pravyprostor.cz/prazska-radnice-dusi-prahu/#comment-1394391
  Kam se starým slamníkem, myslím že to byla i povinná četba? Mimochodem kábul se za války o drogovou stezku rozrostl prý 8x a počet obyvatelů země zečtyřnásobil a stačilo aby bidetisti nedostali 3. měsíce plat a z obav že by tam chcípli hlady vzali kramle a létali ovšem s prázdnými letadly protože na slimáčky kapustičky jim nedali asi banky pro ztrátu kreditu, možná s tím že když si je odvezou ať si je živí jak chtějí. …Jak dlouho tu tunelovali blancu? Už se tu asi trhají rekordy kocourkova.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Cerny-kun-voleb-Dostali-jsme-z-politologa-jedno-jmeno-Lubomir-Volny-674339
  Z PL
  Řekl bych že ti co destruují 30. let zemi a národ tam nemají co dělat, eš, 22.08.2021 14:09:54
  Volný blok je řešení a hlavně neopakují floskule na kterých zem vyhořela s oněmi raketýringy do exekutistanu prodlužené kolonie. ….* . zvedavec.org/vezkratce/18034/ . Pláče samozřejmě na špatném hrobě jako vk a jemu věřící také z velmi mnoha důvodů. Protože to je epidemie businessmanů covid idiotismu úžerů s podlokajníky arogancí a korupcí mocí. A ještě prapodivnějších vmetačů pravd k nevíře. ________________________ dnes 2021-08-22 10:26:10 NWO jede všude, nemylte se že je to příprava ale jsou v cíly. Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:67c:2628:647:12::13b.?.?.? Jak už jsem psal na ae jsou podnětné příspěvky na rozdíl žumpoidního tria tříkrálových webu postřikovačů inkvizice konqisty dominátorů co to na vás hrnou s roztleskáváním mimoňů a rozvíjí “vůně krás. Tříkrálových brutopýrace organického akismeta mechanického vk. A mám dojem že to jsou tři bratři v jednom triku. :lol: . youtube.com/watch?v=WawGBsbP_j8 . Radek 14 OdpovězSrp 21, 2021 13:11 reakce na ae Návštěvník dnes čárky nedávám Nahnali děti na stadión a tam je zpíchali jeduládou gatesovkou. A premiér nebo kdo všem oznámil že byli v dobrých rukou policie a zdravotníků. To je nějaká grazy komediální scifi? 0OdpovězUpravSrp 22, 2021 9:35 Odpovědět
  Reagovat | Editovat vlastní příspěvek

 2. .lak napsal:

  Tříkráloví perlí, hukar balastů jeden větší jak druhý.

  Administrator
  Proč lžete a šíříte dezinformace na ochranu globalčiků? Neumíte číst? Proč zpochybňujete vlastní prohlášení FDA, které dělá tečku za schvalovacím procesem vakcíny? Pfizer vax má od pondělí plné schválení a tím to hasne. Nestěžujte si u nás, napište FDA, že jí to nevěříte. My pouze citujeme faktická stanoviska a tiskové zprávy.

  https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/fda-approves-first-covid-19-vaccine

  https://apnews.com/article/coronavirus-vaccine-pfizer-approval-1361ff61d06b815652a08a7cc0683a72

  https://www.hopkinsmedicine.org/health/conditions-and-diseases/coronavirus/full-fda-approval-of-a-covid-19-vaccine-what-you-should-know

  Citace z webu FDA:

  Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv dnes schválil první vakcínu COVID-19. Vakcína byla známá jako vakcína Pfizer-BioNTech COVID-19 a nyní bude uváděna na trh pod názvem Comirnaty (koe-mir’-na-tee), určená k prevenci onemocnění COVID-19 u osob starších 16 let. Vakcína je rovněž nadále dostupná na základě povolení k mimořádnému použití (EUA), a to pro osoby ve věku 12 až 15 let a pro podání třetí dávky u některých osob s oslabenou imunitou.

  Mimořádné povolení znamená, že vakcína se může distribuovat mimořádnými cestami a způsoby mimo klasický rámec distribuce léčiv, že je možné vakcínu mimořádně aplikovat i mimo lékařské ordinace, mimo schválené lékařské prostory, třeba na parkovišti, což jinak americké zákony zakazují. EUA je rovněž vyžadována i u schválených vakcín, jestliže jsou používány pro očkování jiných věkových ročníků, než pro které má vakcína plné schválení, např. u dětí. A k tomu, aby mohla být udělena výjimka z pravidel pro nakládání s vakcínami, k tomu slouží Emergency Use Authorization. EUA neslouží jen k podmínečnému schválení dosud neschválených vakcín, ale i k výjimkám z pravidel a regulací FDA omezujících nakládání s vakcínami a s jejich aplikací mimo lékařské prostory a osobami bez lékařského vzdělání. Drtivou většinu vakcín dnes podávají v USA zaškolené osoby bez lékařského titulu a bez zdravotnického vzdělání. A k tomu je potřeba výjimka na základě EUA..

  22OdpovězSrp 24, 2021 17:59
  dnes čárky nedávám
  Návštěvník
  dnes čárky nedávám
  Schválil pro kontrolu potravin a léků. A je epidemie a stav nouze pro ospravedlnitelné použití či snad je to zvůle na popud businessmanů? Po mRNA na organismy GMO samozřejmě jsou doložitelná úmrtí a vy pracujete s informacemi lépe jak čt orwell soustružníka na 3 000%. Ze slušnosti si neodplivnu.

  0OdpovězUpravSrp 24, 2021 22:22

 3. .lak napsal:

  Už si tam s dominátory nenotuji skoro v ničem

  Ovšem některé příspěvky tam jsou takřka skvostné, až mám podezření že "klíčovým jdou zcela mimo zřetel o čem jsou. :lol:

  Administrator
  To je projev diagnózy. Říká se tomu kognitivní disonance. Lidé si nejsou schopni přiznat pravdu, že globalisté vítězí. Pro takové lidi je lepší nečíst alternativu. Je to moc tvrdé čtení, které dost jedinců psychicky neunese. A před několika minutami vylezla zpráva, že plné schválení brzy obdrží i Moderna. Samý velký špatný zprávy.

  1OdpovězSrp 24, 2021 22:03
  dnes čárky nedávám
  Návštěvník
  dnes čárky nedávám
  Tady nejde o fakta ale o postoj vás tříkrálových. Hezky máváte s “uřízlou hlavičkou, misto abyste je prokleli, devianti. Už je na to podkladů dost.
  Tupý kalkul skořápkářsky, nejde to ukecat i když balastu děláte hromady.

  0OdpovězUpravSrp 24, 2021 22:31

 4. Jéňa napsal:

  @ dnes čárky nedávám

  viz. (citace):

  To už ani není možné nijak rozumně komentovat, jakým způsobem se v posledních hodinách odkrývají procesy globálního řízení a jejich aktéři už ani nic neskrývají... © :-O

  https://aeronet.cz/news/neuveritelne-sef-cia-william-burns-odletel-tryskacem-z-jeruzalema-po-skonceni-navstevy-izraele-rovnou-do-kabulu-a-tajne-se-setkal-s-vudcem-talibanu-abdulem-ghanim-baradarem-aby-probrali-dalsi-postup/ :-)

  - - - = - - -
  The Great Game

  v podání VK, v jeho pro.jektoru, pana ejektora

  . . . c i t a c e . . .

  Vážení čtenáři Aeronetu, pokud se vám líbí naše investigativní žurnalistika a komplexní analýzy, které pro Vás už 7. rokem děláme... přispějte prosím jakoukoliv sumou v závěru tohoto měsíce... ©

  - - -

  Je důležité si uvědomit, že nyní krize ani ve skutečnosti nezačala. Roky 2008 a 2020 jsou jen malými předzvěstmi skutečné krize, která začne, až za západní hajzlpapír nebudou dostávat energo zdrojové pošušňáničko, ale bítí do ksichtu a kopance nohama. Poté bude pro „některé“ země, které jsou fyzicky i morálně v úpadku, nevyhnutelný obrovský mor.
  http://www.nwoo.org/2021/07/13/stigmatizace-a-segregace/#comment-2188495 (a) Jéňa

  PS

  Přetočme houpačky,
  ať jsou všichni na sračky ! ...jek, jek, pr(d)o.jektor

  • .lak napsal:

   :lol:
   Nicméně je pravda čím víc se v něm šťourá, víte v čem tim víc smrdí ale žel je to doba křížená businessem zmar trha mamona upíra a výkonných covidapartheidu. Rád bych viděl jenom neobratnost orientace v nově vybalených procesech overtonových oken akcelerace atrakcí z pandořiny skříňky inkvizice konqisty ale obávám se že byť i třeba nevědomky k tomu přispívající mají patrně zasuté podivné motivace typu nepořídím si kozu ale tu sousedovu zlikviduju aby neměl profit.

 5. .lak napsal:

  :lol:
  Nicméně je pravda čím víc se v něm šťourá, víte v čem tim víc smrdí ale žel je to doba křížená businessem zmar trha mamona upíra a výkonných covidapartheidu. Rád bych viděl jenom neobratnost orientace v nově vybalených procesech overtonových oken akcelerace atrakcí z pandořiny skříňky inkvizice konqisty ale obávám se že byť i třeba nevědomky k tomu přispívající mají patrně zasuté podivné motivace typu nepořídím si kozu ale tu sousedovu zlikviduju aby neměl profit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!