Rusvesna: Přehled zpráv – 24.8.2021

1030261; Saúdská Arábie je připravena spolupracovat s Ruskem. Prohlásil to náměstek ministra obrany Saúdského království.
2; Prezidenti Ruska a Běloruska uskutečnili telefonický rozhovor, na kterém se dohodli na ranním summitu Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti.
3; Světové ceny ropy zrychlily růst až na pět procent.
4; Den 12. září 2021 se může stát datem dokončení výstavby „Severního proudu – 2“. V tuto chvíli je projekt dokončen z 99%.
5; Ukrajina oslavuje třicetileté jubileum své nezávislosti přehlídkou bez sovětských standardů. Příliš se nezdůrazňuje, že země ani po třech desítkách let nedosáhla ekonomické úrovně z roku 1991.
6; Al-Arabiya: Několik letadel, vrtulníků a raket Spojených států se dostalo do rukou Tálibům. Událost vyvolala v Pentagonu znepokojení.
7; Byly odtajněny dokumenty o zavraždění metropolity Alexije rukama banderovců, který odmítl přejít pod jurisdikci autokefální církve.
8; V Tokiu začaly Paralympijské hry. Na tribunách budou chybět fanoušci.
9; Tálibové vytvářejí vládu (Radu pro řízení země) sestávající z dvanácti osob. Její součástí budou i někteří povolnější členové bývalé vlády, aby nová administrativa vypadala přijatelněji pro mezinárodní společenství.
10; V Radě federace navrhli revizi započitatelného čtverečního metru obydlí v ruských subjektech při přesidlování občanů z domů v havarijním stavu. Důvodem je růst cen stavebních materiálů.
11; V Afghánistánu neznámí pachatelé údajně ukradli ukrajinské letadlo. Už minulý týden měli ukrajinské letadlo připravené k evakuaci ukrajinských občanů obsadit neznámé osoby a dopravit jím jiné pasažéry do Íránu. Írán tuto informaci popřel.
12; Ruské ministerstvo zdravotnictví obnovilo dočasná doporučení ohledně vakcinace proti koronaviru u zdravotnického personálu.
13; Ukrajinský poslanec za Opoziční platformu Za život Oleg Vološin prohlásil, že složení delegátů na Krymské platformě je pro Ukrajinu velmi špatný signál kvůli nereprezentativnímu zastoupení.
14; Investice a zvláštní ekonomické zóny v Ruské federaci za deset let překročily 304,6 miliardy rublů.
15; V Rusku se v roce 2022 objeví nový systém odhalování výrobců a prodejců drog.
16; V Asociaci cestovních kanceláří Ruska prohlásili, že cena letenek se ve srovnání s rokem 2019 snížila o 30%.
17; Svět čeká nedostatek zboží a růst cen. Problémy v globálních řetězcích se začaly zhoršovat po vzniku nového kmene koronaviru.
18; Ruské ministerstvo zahraničí: Rusko se může obejít bez tranzitu plynu přes Ukrajinu, pokud Kyjev tranzit odmítne.
19; Pašiňan: Spojenectví s Ruskem je faktorem bezpečnosti Arménie. Prohlásil to před parlamentem své země.
20; Rakousko povolilo Rusům opět vstup do země. Od 15. srpna rakouské úřady opět změnily pravidla vstupu pro cizince a vyřadily Rusko z „červené“ skupiny.
21; Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení ve věci vodní blokády Krymu. V důsledku výstavby hráze na území Chersonské oblasti byly dodávky vody přerušeny 26. dubna 2014.
22; Prezident Ruska podepsal výnos o jednorázové dávce důchodcům ve výši 10 tisíc rublů.
23; Rostech na vojensko-technickém fóru Armija – 2021 ukázal prototyp brýlí pro boj s nespavostí.
24; Na hackerském fóru nabídli k prodeji pasové údaje více než 1,3 milionu lidí Databáze se dostala do rukou hackerů a byla vystavena na RaidForums.
25; Poslanec Státní dumy Ruské federace navrhl svolat summit „Ukrajinská platforma“. Podle krymského poslance Michaila Šeremeta by stálo za to zvážit uvalení sankcí na účastníky summitu „Krymská platforma“.
26; Předseda Vyšetřovacího výboru Ruska Alexandr Bastrykin přikázal svým podřízeným vypracovat zprávu o mizení dětí v Ťumeňské oblasti počínaje rokem 1997.
27; S-400, Krečet a Protiraketové komplexy proti Bayraktaru. Ve společnosti Almaz Antej informovali o nejnovějších zbraních. Před raketami S-400 se nelze schovat ani za horizontem.
28; Byla vypočítána pravděpodobnost vymření lidstva v důsledku pandemie. Rozšíření onemocnění podobných rozměrů je statisticky pravděpodobně během 12 tisíc let.
29; Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov pořádal obsáhlou tiskovou konferenci, na které mluvil o potravinách, dávkách pro důchodce a výměně u moci.
30; Nová učebnice Doněcké lidové republiky vyvolala na Ukrajině hysterii. U příležitosti začátku školního roku vydali slabikář pro prvňáčky „Azbuka Donbasu“ s vlasteneckými texty hlásícími se k Rusku.
31; Ruské ministerstvo obrany uzavřelo na fóru „Armija 2021“ přes 40 kontraktů. Po splnění smluv se objeví více než 1,3 tisíce nových vzorů techniky.
32; Ředitel odboru informačních technologií na ministerstvu práce Andrej Lebeděv vyjmenoval rusé regiony s nejvyšším podílem občanů s příjmy pod úrovní existenčního minima. Stejně jako vloni stojí v čele Republika Tyva následovaná Ingušskem a Kabardsko-Balkarskou republikou.
33; Moskva vyjádřila připravenost účastnit se rozhovorů o Afghánistánu v Radě bezpečnosti OSN.
34; V Dagestánu je po přívalech bahna nezvěstných pět osob.
35; Na přehlídce v Kyjevě se jeden muž pokusil o sebeupálení. Během slavnostních akcí na počest třicátého výročí nezávislosti Ukrajiny se muž pokusil spáchat před očima veřejnosti bolestnou sebevraždu.
36; Společnost AvtoVAZ informovala o plánech spustit výrobu elektromobilů. V současné době v modelové řadě AvtoVAZu není ani jeden elektromobil.
37; Petra Porošenka polili zelenou tinkturou v centru Kyjeva. Kdo a proč to udělal, není doposud známo.
38; Zelenskij se rozplakal dojetím na přehlídce u příležitosti Dne nezávislosti, když sledoval performanci za účasti malé dívenky.
39; Stožár s vlajkou stojící před budovou kyjevské administrativy polili červenou barvou.
40; Ředitel CIA uskutečnil tajné setkání s vůdcem Tálibánu Abdulem Gháním Baradárem.
41; Vladimir Putin odvolal z funkce zástupce šéfa Vyšetřovacího výboru Rostislava Rassochova,který byl jmenován v loňském květnu.
42; Tálibové po 31. srpnu zakáží evakuaci z kábulského letiště. Kdo chce pryč, musí to stihnout do konce měsíce.
43; Dálnice M-11 z Petrohradu do Moskvy bude do roku 2024 uzpůsobena pro provoz nákladních automobilů bez řidiče.
44; USA mohou zlikvidovat část své vojenské techniky ještě před stažením vojsk z Kábulu. Oznámil to tiskový mluvčí Pentagonu John Kirby.
45; Biden neočekávaně poklekl před basketbalistkami. Nikdo to po něm nechtěl a nikdo se k němu nepřipojil.
46; Poučili jsme se. Vladimir Putin prohlásil, že Rusko se nebude vměšovat do vnitřního konfliktu všech proti všem v Afghánistánu.
47; Na Ukrajině přebudovali židovský hřbitov na extrémní velopark. Ve městě Rovno vytvořili umělé terénní nerovnosti pro extrémní cyklistickou disciplínu z náhrobků a hlíny ze hřbitova.
48; Na zahájení paralympiády část ukrajinských sportovců odmítla uposlechnout rozkazu přesunout se na jiné místo dále od ruského týmu.
49; Alžírsko přerušuje diplomatické styky s Marokem, které viní z nepřátelských kroků.
50; Šojgu spatřuje hrozbu v obrovském množství zbraní zanechaného americkou armádou Tálibům na místě v opouštěném Afghánistánu. Osud těchto zbraní nikdo nekontroluje.
51; Ruské ministerstvo práce zveřejnilo počty důchodců, kteří dostanou jednorázovou dávku 10 tisíc rublů. Jde o 43 milionů důchodců bez ohledu na to, zdali ještě pracují či nikoli.
52; Čtyřnásobná olympijská vítězka Averina byla vyznamenána medailí řádu „Za zásluhy o vlast“.
53; Jednorázovou dávku ve výši 15 tisíc rublů dostanou všichni ruští vojáci. Prezident Ruska Vladimir Putin v druhé fázi sjezdu strany Jednotné Rusko oznámil, že dávku dostanou všichni příslušníci armády bez ohledu na hodnost.
54; Televizní stanice Dožď dostávala peníze od Evropské komise. Proto byla zařazena mezi zahraniční mediální agenty. Televizní stanice dostala 130 tisíc euro.
55; V Íránu popřeli, že by ukrajinské letadlo, kterým evakuovali Ukrajince z kábulského letiště, bylo ukradeno či uneseno.
56; Ukrajina po třiceti letech konečně získala svůj velký znak. Na slavnostním mimořádném zasedání Nejvyšší rada potvrdila návrh zákona Vladimira Zelenského o velkém státním znaku Ukrajiny, který země postrádala od okamžiku svého vzniku.
57; Angela Merkel souhlasila se zaplacením 600 milionů euro Afghánistánu jakožto pomoci. Německo okamžitě vyčlení Afghánistánu 100 milionů euro humanitární pomoci a později ještě další půlmiliardu.
58; Pokračování příběhu s „ukradeným“ letadlem: Unesené letadlo údajně odkoupili afghánští Hazárové pro potřeby evakuace vlastních lidí.
59; Během vystoupení ukrajinského prezidenta při přehlídce na počest třicátého jubilea nezávislosti Ukrajiny zazněl zajímavý historický objev. Zelenskij vyprávěl o vítězstvích ozbrojených sil Ukrajiny v roce 1616.
60; Více než třetina obyvatel Afghánistánu je v nejbližší době ohrožena hladem. Informuje o tom ředitel Světového potravinového programu OSN.
61; Na přehlídce Armija 2021 armáda koupila třicet modernizovaných Alligatorů. Vrtulník Ka-52 je modernizovanou verzí vrtulníku Ka-52 Alligator.
62; New York TImes: Biden na summitu G7 prohlásil, že v důsledku neplánovaného pobytu amerických ozbrojených sil v Afghánistánu by mohly hrozit teroristické činy.
63; Porošenko obvinil Zelenského z útoku na svou osobu pomocí zelené tinktury.
64; V Estonsku zazněl návrh, aby nebyl zbytečně drážděn ruský medvěd. Bývalý premiér Estonska kritizoval jednostrannou bezpečnostní politiku země.
65; Obrazem budoucího Ruska by se měla stát velká silná rodina, definoval Vladimir Putin národní ideu Ruska.
66; Běloruská opozice na pochodu v Kyjevě: Sprostá hesla o Putinovi a nacionalistická vlajka. Dnes v Kyjevě po oficiální části s vojenskou přehlídkou ke Dni nezávislosti proběhl i Pochod obránců Ukrajiny...
67; Byly zveřejněny nové údaje o bezpečnosti a efektivitě vakcíny CoviVak. Jde o ruskou vakcínu proti COVID-19 na bázi deaktivovaného viru SARS.CoV-2.
68; Zmodraly jim končetiny. Několik lidí se otrávilo neznámou látkou v jídelně na univerzitě v Německu.
69; Rusko si nepřeje vidět americké vojáky ve Střední Asii, prohlásil Lavrov.
70; Pýcha ukrajinského letectva: Kyjev během přehlídky ke Dni nezávislosti poslal do vzduchu letectvo z dob Sovětského svazu.
71; Koronavirus v Rusku: Nemocnost se snižuje, úmrtnost narůstá.
72; Bayraktar je snadný cíl, prohlásil generální konstruktér společnosti Almaz-Antej.
73; Zelenskij u příležitosti oslav výročí nezávislosti: Ukrajina nebude muset žádat o vstup do EU nebo NATO. Sami nás o to budou prosit.
74; Ukrajinský premiér zveřejňuje fotografie, kde si je velmi podobný s šéfem Rady Evropy. Už asi nemají nic jiného, čím by se pochlubili.
75; Tálibové se zmocnili letadel a raket Pentagonu. USA chtějí bombardovat sklady s vojenskou technikou a municí.
76; Čeká nás rozpad. Na Ukrajině shrnuli neradostné výsledky třiceti let nezávislosti. Jen počet obyvatel se za tu dobu snížil o více než třetinu - z 52 na 35 až 37 milionů.Tento názor vyslovil ukrajinský politolog a šéf analytického centra „Třetí sektor“ Andrej Zolotarjov.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
3 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 24.8.2021

 1. .lak napsal:

  Tyjoretici :lol: zdá se vám že naši šílení kočí přepřahají na mrtvé koně? Ještě ne?

  enni
  Neberte to ve zlém, ale naše země je bezvýznamná kapka v moři, ovlivněná mořskými proudy. Už dávno tu nikdo o ničem nerozhoduje.

  10OdpovězSrp 25, 2021 8:49
  dnes čárky nedávám
  Návštěvník
  dnes čárky nedávám
  Hází na vás svůj stav jak alkoholici, kývači zmatení.
  Ó jak mimo. V pindostanu zrušili web který dokazoval že jich již není ani 100. mega asi byli cenzoři vzteky bez sebe a v afgánu již prostě nemohli držet drogovou stezku na vývar protože nemají už genocidovaní rabiáty a prý dokonce tam válečníci nedostali čtvrt roku plat tak prchali jak krysy z potápějící lodi protože asi tušili že by tam chcípli hlady. A že lítala prázdná letadla tam odtud je jen o tom že jim museli banky říct že ztratili kredit a možná že když si vezmou ” tlumočníky ať si je živí jak chtějí. Ta jejich maškaráda je již jen vyklepaný feťák kterému se podlamují nohy.
  Takže tam nejeli jen dominion o volbách ale vysvětlovalo by to ty hromady hlasovacích lístků neexistujících voličů. Do celkového počtu dnes virtuálu ale to tam mají od holaru po volstrýtslé řezníky a deep stat-isty fed. Bidetův strašidelný hrad atrap lidí.

  0OdpovězUpravSrp 25, 2021 12:09

 2. .lak napsal:

  :lol: Chtěl jsem začít s "dobrý den majore gagarine" ale znovu a lépe.
  https://www.youtube.com/watch?v=Rr8ljRgcJNM
  No, ale zvítejte se zrepetuačně s podlokajníkem, čau lidi.
  Vydrž prťka, vydrž :-(
  https://svobodne-radio.cz/2021-08-24-studio-beta-martin-koller-o-soucasnych-udalostech/

 3. .lak napsal:

  CTRL
  Lubomír
  IVM má asi min 3 účinky.

  Vyskočil někde článek i o weapon hlísticích.

  6OdpovězSrp 27, 2021 12:48
  guru
  Návštěvník
  guru
  To je možné, ale Ivermectin kromě likvidace některých parazitů rozpouští lipidovou membránu viru a tím vir zničí.

  9OdpovězSrp 27, 2021 12:52
  vizíři jektoru
  Návštěvník
  vizíři jektoru
  V lipidech, tedy vosku je onen oxid grafenu, kvantová tečka 0,14nm? Pokud se nedostane do buněk je šance na uzdravení. Jinak logicky to tam jede na oněh 17-19 dělení buněk patrně zrychleně na telomerázu tak klidně za deset let zvládnete padesát a šlus. Rezerva tan je zdravý člověk by měl mít nárok na věk 130-150. let teoreticky. Poté již to dělá simulaci korony kterou má buňka když umírá-tedy toxický metabolit a podle snímku pojmenovali kronavirus a už víte odkud se vzal název a ze spike proteinu, hrotového padají lidé v okolí na drž… Protože jim neprobíhá možná zrychlené buněčné dělení ale vím že mají nasekané stohy hovadin které aby jste přečetli museli by jste mít sedm životů jak kočka, poeticky. Zeslyntají vás takřka vždy a nekteří jim i konkurují vlasmí verzemi odkudkoliv bez editace a dokonce i naopak se svými iluzemi..

  0OdpovězUpravSrp 27, 2021 17:00

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!