Rusvesna: Přehled zpráv – 26.8.2021

120078390_gettyimages-12065923901; Čína požádala WHO, aby vyšetřila činnost několika laboratoří v USA v souvislosti s otázkou původu koronaviru.
2; Ruský velvyslanec prohlásil, že v Afghánistánu neexistuje alternativa k Tálibům. Je to prostě realita kontrolující drtivou většinu afghánského území.
3; Argentinští vědci potvrdili, že po aplikaci „Sputniku V“ postupně roste efektivita protilátek.
4; Ruský velvyslanec odhadl počet stoupenců Islámského státu v Afghánistánu. V první dekádě srpna Tálibové aktivizovali útoky na vládní síly v Afghánistánu. Jedinou nekontrolovanou provincií zůstal Pančšír.
5; Rogozin pozval americké podnikatele Elona Muska, Jeffa Bezose a Richarda Brensona na vypuštění kosmické lodi Sojuz MS19 5. října z komplexu Vostok na kosmodromu Bajkonur.
6; Antony Blinken prohlásil, že USA mají dostatek pák pro tlak na Táliby, aby přestali bránit odjezdu lidí z Afghánistánu.
7; Mezi migranty na hranici Polska a Litvy s Běloruskem se šíří hlad. Evropský soud pro lidská práva se ve středu obrátil na vlády Polska a Litvy se žádostí o pomoc migrantům.
8; Všechna letadla s evakuanty z Kábulu přistála úspěšně v Moskvě. Tři letouny IL-76 a jeden IL-62 patřící ruskému ministerstvu obrany přistály na letišti Čkalovskij.
9; V Rusku bude změněn systém výplat sociálních dávek (přídavků) na děti.
10; Ruský velvyslanec varoval Anglii před následky opakování provokací u břehů Krymu.
11; USA uzavřely kontrolní stanoviště (hraniční přechody) na letišti v Kábulu. Na letiště je možné se dostat pouze prostřednictvím speciálních shromažďovacích bodů ve městě.
12; V arménském parlamentu se poslanci opět porvali kvůli cti země. Rozbuškou se stalo prohlášení, že ministr obrany je zrádce.
13; Američtí vojáci v rámci cvičení Sink Exercise zlikvidovali svou vlastní vyřazenou fregatu Ingraham u havajských břehů.
14; Tálibán obvinil Západ z nelidskosti. Zástupce radikálního hnutí Tálibán si stěžoval na západní země.
15; V NATO komentovali problémy s evakuací z Kábulu. Prozatím hnutí Tálibán nesouhlasí s prodloužením termínu pro evakuaci lidí z Afghánistánu, přiznal Jens Stoltenberg.
16; Na Ukrajině byly zmařeny plány na montáž amerických vrtulníků. Koncern Ukroboronprom původně sliboval, že zajistí montování amerických vrtulníků UH-1 Iroquois.
17; Japonci zjistili cizorodé látky ve složení vakcíny Moderna a okamžitě pozastavili její používání, což se týká 1,63 milionu dávek.
18; Tálibové vyzývají ženy, aby zůstaly doma, dokud se jejich ozbrojenci nenaučí s nimi jednat a slušně zacházet.
19; Kanadská ministryně pro záležitosti žen a genderovou rovnost označila Táliby za „bratry“.
20; Státní instituce v Rusku budou povinně používat ruskou radioelektroniku. Nařídilo to ruské ministerstvo pro digitalizaci.
21; Na restauraci v centruAtén, kde večeřeli americký velvyslanec a šéf senátního výboru Robert Menendez, spadl topol.
22; V Rusku bylo za posledních 24 hodin zjištěno 19.630 nových případů COVID-19. V českých podmínkách by to odpovídalo zhruba 1.442 případů, což zhruba odpovídá stavu z května 2021 nebo září 2020 v ČR.
23; V Oděse byl surově zmlácen britský režisér Terry Gilliam za slova „Díky, Rusko! Díky Rusové!“ pronesená v Oděse u příležitosti filmového festivalu. Režisér strávil noc v nemocnici a v tichosti byl přepraven do Londýna.
24; Na britském ministerstvu obrany varovali už dopoledne před hrozbou teroristického činu na kábulském letišti. Z tohoto důvodu byla odložena evakuace britských poddaných z afghánského hlavního města.
25; AvtoVAZ v září neobnoví výrobu automobilů Lada Largus a Xray. Přerušena byla 23. srpna kvůli deficitu komponentů.
26; V roce 2021 bude zahájen provoz na šesti silničních objektech postavených v Petrohradě z městského rozpočtu.
27; U bran kábulského letiště došlo k výbuchu. V Pentagonu už odpoledne potvrdili výbuch. Se zprávami o obětech ale čekali déle.
28; V Kábulu bylo při startu ostřelováno italské vojenské letadlo.
29; Tálibové zakáží v Afghánistánu hudbu, ale ženy budou smět studovat na univerzitách a vycházet bez doprovodu mužů.
30; Na kancelář ukrajinské ombudsmanky byl hozen Molotovův koktejl. Zadržen byl jednapadesátiletý muž.
31; Při výbuchu u letiště v Kábulu podle prvních informací zahynulo nejméně 11 osob.
32; V Bělorusku nebudou zahajovat trestní řízení proti policistům, kteří potlačovali protesty po volbách v roce 2020.
33; Facebook, Twitter a WhatsApp byli znovu pokutovány moskevským soudem za odmítnutí držet údaje o Rusech na území Ruska a přenést servery s jejich údaji do Ruské federace.
34; Ve vojenské posádce na jihu Kazachstánu došlo k výbuchu. Na hašení požáru se podílejí vojáci s hasičskými pásovými vozy a hasičské jednotky regionálního odboru pro mimořádné situace.
35; Rogozin informoval o budoucnosti Ruské národní orbitální stanici. Ta se stane předobrazem modulů, které budou za několik desetiletí vyslány k jiným planetám.
36; Ruská federální antimonopolní služba pokutovala společnosti Booking.com částkou 1,3 milionu rublů za zneužívání dominantního postavení na ruském trhu.
37; Ruské ministerstvo zdravotnictví zaregistrovalo novou vakcínu proti koronaviru s názvem Epivakkorona-N.
38; Biden se kvůli výbuchům v Kábulu setkal s klíčovými poradci.
39; Nepřehánějte to. Americký diplomat varoval Zelenského kvůli normandskému formátu a vyzval jej, aby se nepokoušel komplikovat vztahy mezi USA a EU.
40; The New York Times: V důsledku výbuchů v Kábulu zahynulo přes 40 lidí.
41; Novikov: Všechny transnacionální (nadnárodní) IT giganty budou muset dodržovat ruskou legislativu. Rozšířená drobná sabotáž při plnění rozhodnutí ruských soudů ze strany těchto společností je dočasným jevem. Nakonec se budou muset podřídit.
42; Kazachstán na základě telefonického rozhovoru se šéfem Evropské rady Charlesem Michelem povolil na svém území tankování letadel evakuujících občany EU z Kábulu.
43; USA učinily Islámský stát odpovědným za výbuchy na kábulském letišti.
44; Irák požaduje vrácení 20 miliard dolarů Saddáma Hussejna nezákonně vyvezených do zahraničí.
45; Čtyři příslušníci americké námořní pěchoty zahynuli v důsledku výbuchu u kábulského letiště.
46; V Německu si přejí uzavřít s Ruskem vodíkovou dohodu. Rusko má zemní plyn, my máme technologii. Kysličník uhličitý vznikající při výrobě vodíku ze zemního plynu by měl být ukládán do podzemních zásobníků.
47; Je to příliš riskantní. Norsko už nebude evakuovat lidi přes kábulské letiště.
48; Počet zraněných v důsledku výbuchu u vojenské posádky na jihu Kazachstánu vzrostl na 60. Z toho je 11 vojáků.
49; Na Ukrajině se rozhodli vytvořit seznam teroristických organizací. K zápisu na seznam bude stačit kontakt jediného člena organizace na teroristy.
50; Na internetu se objevily záběry z druhého výbuchu na kábulském letišti.
51; Expert: Ukrajina není schopna ani nasbírat kbelík šroubů... Podle Dmitrije Drozděnka by Ukrajina zachovala své možnosti ve sféře letectva na důstojné úrovní pouze v případě zachování styků s Ruskem.
52; Arktida a posílení Severní flotily. Do konce roku 2021 bude pro Severní flotilu vybudováno 147 budov a jiných objektů.
53; V USA doporučili Ukrajině, aby přestala požadovat nové sankce proti „Severnímu proudu – 2“.
54; Ukrajinská vicepremiérka Olga Stěfanišina obvinila Evropskou unii z neochoty k integraci s Ukrajinou.
55; Islámský stát se přihlásil k výbuchům na kábulském letišti.
56; Zelenskij podepsal výnos o vytvoření kybernetického vojska.
57; Je to šaškárna. Gryzlov zareagoval na zmaření zasedání humanitární podskupiny pro Donbas. Záminkou bylo nesplnění ukrajinského požadavku na složení delegace Doněcké republiky. Jednotlivé vyjednávací strany ale nemají právo zasahovat do složení ostatních delegací.
58; V Ruské pravoslavné církvi tvrdě odpověděli na prohlášení konstantinopolského patriarchy Bartoloměje. Ten se odmítl setkat s věřícími,kteří se sešli před budovou Nejvyšší rady.
59; Nepřítel opět zasadil údery ze vzduchu. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice.
60; V Moskevské oblasti bylo zahájeno trestní řízení s imigrantem z Tádžikistánu kvůli zbití ruského mladíka.
61; Ukrajinské úřady zcela vědomě likvidují Ukrajinu, prohlásil Denis Pušilin. V Doněcké lidové republice opakovaně varovali před zhoubnou politikou Kyjeva a o nevýhodných dohodách se Západem.
62; Bývalý významný důstojník ukrajinské armády referoval o zvěrstvech ukrajinských ozbrojenců v Donbasu. Vypalovali do kůže svastiku, kroutili končetiny z kloubů.
63; Dmitrij Kuleba v reakci na Lavrovovu posměšnou poznámku, kdy si Ukrajina přivlastní i oslavy Nového roku, reagoval šíleným tvrzením, že Rusko Ukrajině ukradlo historii, protože Kyjev byl kdysi hlavním městem Rusi a dnes je hlavním městem Ukrajiny, takže celá historie Ruska a Sovětského svazu je vlastně historií Ukrajiny. Nezapomněl zmínit ani boršč.
64; Arsenij Jaceňuk byl s Bidenem dohodnutí, že v případě jeho vítězství získá nějaké výhody a velké politické šance.
65; Dnešní počet úmrtí s koronavirem v Rusku (820) obrací křivku opět směrem vzhůru. Tento počet odpovídá v českých podmínkách zhruba šedesáti úmrtím za den.
66; Mediálně známý lékař – doktor Mjasnikov prohlásil, že kolektivní imunita vůči COVID-19 v Rusku nevznikne.
67; Herec a zrádce Anatolij Pašinin, který jel na Ukrajinu podporovat majdanovskou moc, žádá své ruské spoluobčany o finanční příspěvky a asi by se i rád vrátil do Ruska, které po celých sedm let tvrdě kritizoval. Na Ukrajině se pro něj nenašly herecké příležitosti.
68; Obyvatelé Doněcké lidové republiky budou k hlasování zdarma odvážení do Ruska.
69; Na Ukrajině dlužníkům budou odpojovat, vodu, elektřinu i plyn, dokud nezaplatí dluhy.
70; Bulharští uživatelé sociálních sítí neuvěřitelně tvrdě kritizují vystoupení svého ministra zahraničí u příležitosti „Krymského fóra“. Označili ho za totálního idiota a zaznělo i doporučení „Ať si ten panák vezme pušku a jde Ukrajincům ten Krym pomoct vybojovat“. Současnou bulharskou podporu NATO označili čtenáři za „stockholmský syndrom“
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 26.8.2021

  1. .lak napsal:

    :lol:
    Pleas o male attention s achtung šmnell los a(n)tenzióne sig her najz
    https://telegra.ph/file/24b59fe6e16319c0f1f62.png

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!