Může zvítězit i v Evropě vlastenecký politik? Ano, může !!!

Viktor OrbanDnešní doba si vyžaduje silné národní vůdce. Skeptici budou tvrdit, že v současné situaci není možné, aby v některé ze zemí Evropské unie byl u moci politik nebo politická strana, která je výrazně vlastenecká. Naštěstí toto tvrzení neodpovídá pravdě, protože v nedalekém sousedství je země, kde takový politik je již delší dobu u moci a vcelku úspěšně vzdoruje snahám Bruselu o zdiskreditování a odstavení od vládní moci. Ano, tou zemí je Maďarsko. Současné nástupnické státy Československa by si měly vzít příklad z maďarského boje proti současným globálním výzvám, kterým sice čelíme společně, ale jen Maďarsku se daří čelit jim úspěšně.

Samozřejmě - tím vlasteneckým státníkem, bránícím svoji zemi před bruselskými šílenostmi, je Viktor Orbán. Podle liberálů patří V. Orbán mezi osobnosti, jejichž kroky jsou často za hranou demokratických postupů. Maďarsko pod jeho vedením údajně patří mezi země, které se nebojí tvrdě kritizovat homosexualitu, bezdomovce, Romy a Židy, má dnes hlavní téma v migrační krizi a boj proti jednomu multimiliardáři židovského původu - svému krajanovi George Sorosovi (nar. 12. srpna 1930 v Budapešť pod jménem Schwartz György) – kterého wikipedie označuje za „jednoho z nejvýznamnějších filantropů na světě“, ale který mezi vlastenci na celém světě patří mezi nejvíce nenáviděné osoby současnosti. Kapitánem na této lodi je premiér Viktor Orbán, jenž nemá daleko k tomu, aby byl opravdovým diktátorem. Bývalý předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker, známý svým více než pozitivním vztahem k alkoholu a trapným vystupováním, zřejmě pod vlivem svého oblíbeného nápoje oslovil V. Orbána na summitu Východního partnerství v Rize slovy: „Zdravím, diktátore.”

Pokud oslovení „diktátore“ použije taková morální kreatura, jako je bývalý nejvyšší představitel Evropské komise – ostatně, většina orgánů Evropské unie je obsazena lidmi obdobného ražení, tedy nejhorší politickou spodinou – je to vlastně pro vlasteneckého politika pochvala, na kterou by měl být patřičně hrdý.

Liberálové často a rádi nálepkují svoje politické odpůrce takovými pojmy, jako je nacionalista (M. Sládek, G. Wilders), antisemita a fašista (A. B. Bartoš), xenofob (T. Vandas), populista (T. Okamura), extrémista (představitelé DSSS), případně nacionalistický populista (V. Orbán). Obecně oblíbené je nařčení z antisemitismu – přičemž k onálepkování stačí jen neurčité varování před liberalismem, multikulturalismem či položení důrazu na tradiční hodnoty nebo skutečně křesťanské ukotvení.

Kde však berou liberálové právo udělovat svým oponentům takové nálepky, proč si osobují právo být arbitrem demokracie a pravdy? Jenom proto, že mají oprávněný pocit beztrestnosti, neboť je režim chrání a podporuje? Zřejmě zapomenuli, že žádný režim není trvalý a že dříve či později budou muset skládat ze svých zlých činů účty před spravedlností.

Každý politik, který chce uspět a mít podíl na formování budoucnosti své země, by měl podrobně znát Sun-Tsuovy zásady. Není známo, zda Viktor Orbán někdy odkaz Mistra Sun studoval. Ale jeho praktické kroky, kterými dosáhl nebývalého úspěchu a díky nimž má dnes Maďarsko jako jedna z mála zemí Evropy silného národního vůdce, jasně a zřetelně ukazují, že buď Umění války četl, nebo intuitivně koná přesně tak, jak by to dělal Sun-Tsu. Posuďte z jeho slov sami:

„Chcete-li zvítězit, nestačí, aby hrdina uměl střílet a věděl, jak používat své pěsti. Musí také použít svůj mozek a prokázat velkorysost. To je velmi důležité. Musíte znát svého nepřítele a porozumět mu, musíte zjistit, co ho ve skutečnosti nutí jednat, jak jedná. A když dojde na boj, nesmíte se z něj stáhnout, ale musíte zaútočit a vyhrát!“

„Politika je boj. Nejdůležitější kvalita premiéra země je, aby měl schopnost vypořádat se s pomluvami. Musíte se s nimi smířit nebo je vyvrátit nebo udeřit na protivníka ještě silněji, než udeřil on vás. Kdokoliv si bere útoky oponentů osobně nebo je převádí do svého vlastního morálního katalogu hodnot, je poražený, a to v bitvě nefunguje.

Vůdce, který se nedokáže smířit s pomluvami, který jimi trpí, který se nechává jimi emocionálně ovlivňovat, nebo který z nich dělá morální dilema, se chová nevhodně.

Jestliže stojím na bitevním poli a třímám v ruce velký meč a najednou mne přepadnou tři útočníci, pak nemohu začít moralizovat nebo se s nimi dohadovat. V ten okamžik existuje jediný cíl: zabít všechny tři. Umět toto vše zvládnout, je talent, kterému se nedá naučit“

Ukázka z 2. kapitoly knihy «Soumrak liberálů — strategie porážky»

Knihu je možné zakoupit na knižním e-shopu: http://knihyabb.cz/domu/3977-ales-prichystal-peter-svec-soumrak-liberalu-strategie-porazky.html

nebo jako e-knihu zde: http://knihyabb.cz/domu/4059-ales-prichystal-peter-svec-soumrak-liberalu-strategie-porazky.html

 
19 Komentářů k Může zvítězit i v Evropě vlastenecký politik? Ano, může !!!

 1. jop napsal:

  maďari majú jednu z najvyšších preočkovaností v EU. Skvelý politik ten Orbán, celý národ presvedčil k očkovaniu

 2. Komodor napsal:

  No jo - ale čím se v Maďarsku zaočkovali? Neškodným ruským Sputnikem, ne těmi západními sračkami, kterými píchají naše lidi, což je zásadní rozdíl!

 3. proud napsal:

  Muzes bejt vlastenec jakej jen chces,stejne dostanes mantinely!!! Pravda,jako vlastenec vyuzijes ty mantinely pro svuj narod misto ho okrast a zaridit si svuj zivot a unikovou cestu,ale porad to bude jen smesne malo proti tomu co budes muset dopustit........a to je udel kazdyho "zastupitele",od toho tady totiz kazdej jeden je,protoze lidi jako celek by nikdy nedopustili,kdyby mohli rozhodovat primo,nic z toho co se deje..........Proto takovej system ovladani(proto "zastupitele" nebo jakejkoliv jinej "vudce",ci uskupeni),GP neni zadnej blbec.Ale my jo,kdyz tak sleduju ze jsem vlastne skoro jedinej kdo to vidi...........prede mnou jeden zesmesnenej "taxikar",co to vzdal,protoze od ovci a blbu se podpory nenadejes.

  • Komodor napsal:

   No, Proud, moc bych to nepřeháněl s tou jedinečností. Vidíš to ty a dalších pár set tisíc lidí, řekl bych. A každý člověk má takové mantinely, jaké si sám vytvoří, nebo jaké je ochoten a schopen akceptovat!

   • proud napsal:

    Neprehanim,jen pisu to co vidim.Kolik je tu lidi co otevrene napise jak by si predstavoval budoucnost,jak vidi soucasnost a s nejakejma napadama co s tim,krome porvavani "pod konem",coz rozhodne nic neresi? Kazdej bud place,nebo k tomu jeste spamuje,nebo procpava dalsi "nabozenstvi",nebo je drzej bezmozek ci slouzi sionistum...........co si z toho vybrat?

   • proud napsal:

    Jak dlouho sem Komodore chodime?.......Hodne let! A co se zmenilo?? Nic! Jen plac a plac na plac a porad nic......skoro jako by se kdekdo chtel jenom vyplakat,podobne jako ochmelkove po hospodach,cancaj,vyplacou se,pohadaj a porad nic,po staleti stejnej scenar.Pak nekdo prijde s klicema,zase zaplacenej od GP,udela prevrat ve kterym na zacatku vsechno povoli a za dvacet let zakaze i volny samozrejmosti a co,z republiky udela kolonii a zase nic........

 4. Komodor napsal:

  Víš Proude, všechno má svůj čas. I tu naši republiku vlastenci nevybudovali v roce 1878, 1903 nebo 1914. Museli si prostě počkat, až k tomu budou vhodné podmínky, aby vyhlásili vznik nové republiky. samozřejmě do té doby nezaháleli, ale aktivně se na zrod nového státu připravovali. Neměli sice internet, tak se "vyplakávali" jinde, ale trpělivě pracovali na vzniku nového režimu. Možná tomu nebudeš věřit, ale i dnes něco podobného probíhá, i dnes se kromě "vyplakávání" řada lidí připravuje vznik něčeho nového, snad konečně i lepšího, než je současný liberálně-demokratický režim. Ostatně přesně o tom, jak to udělat, je ta kniha, ze které je v článku citováno!

  • proud napsal:

   Podivam se po ni,ale uz ted se bojim ze to nebude o zmene systemu,ale o jeho zachovani a mozna jenom "pozmeneni",jaky pozmeneni mam na mysli,asi tusis,v jadru zadnym takovym,co by byt jen znesnadnilo operovani GP,natoz co by mu vyrazilo klacek z ruky.Jenze prave proto je potreba system uplne vymenit a s nim i vsechno co obsahuje.

   • houbeer napsal:

    system je jaci jsou lidi. tudiz ke třeba vyměnit lidi,jejich sociokulturní vedomi....zdar

    • Komodor napsal:

     Souhlas-s Proudem i Houbeerem! Systém je skutečně vždy takový, jaký je tvořen jejími jednotlivými částečkami, tedy lidmi. A nyní půjde o to tyto jednotlivé částečky přesvědčit, že nastal čas změnit systém, neboli režim. Zatím ještě není tak zle, aby lidi padali na huby a tudíž požadovali změnu režimu. Ale mílovými kroky se k takovému stavu blížíme. A dříve či později kritické množství lidí (může to být 2%, 5% nebo 20%) rozhodne a řekne: "Dost". Pak se může GP a jeho místní slouhové snažit, jak chtějí, a budou to mít marné. Odejdou tam, kam již jistou dobu patří...

     • proud napsal:

      Na zmenu je potreba se pripravit,protoze hnat stado nema smysl,mali ta zmena k necemu skutecne bejt.Jak jsem psal,GP neni zadnej blbec a vidlema umi hazet na vytecnou.Proto bysme se a s nami i lidi meli misto place pripravovat,odovcanovat,obcani jsou a budou potreba,navic uvedomely,to jsou takovy co vedi co delaj a proc to delaj a vedi jak to delat.

    • proud napsal:

     Presneji: System je jaky si udelal lidi..........a s tim se musi pocitat a naucit lidi bejt zpatky lidma.A jakej ze to ma clovek puvodne bejt? O cem je "lidstvi"? Na ty veci je potreba si odpovedet. Takze lidi system netvorej,ale udrzujou podle toho jak jsou nauceny.Nikdo mi prece nechce tvrdit,ze se kazdej mame tak jak chceme,a pritom zustaneme poctivy,ze to jde,ze ne? ;-)

     • houbeer napsal:

      systém je vnější projev vnitrniho stavu vědomí.tudiz je vse jasne.a ano proude,mame se kazdy ,,tak jak chceme". aneb,vnejsi je odrazem vnitrniho

      • proud napsal:

       Obecne by se s namitkama dalo souhlasit,ale je to o trochu dost slozitejsi,to nakonec vis sam a bylo by to na dlouho.Uz jen vychovou pocinajic,ale co chces od nevychovanejch,aby vychovavali? Pritom deti jsou zaklad.Vis jak to je,nejlepsi otroci jsou vzdycky ti kdo nevedi,ze jsou otroci!

      • proud napsal:

       Proto je potreba ono "vnitrni" premenovat,ale ne systemove,zakazama a narizenima,sem tam s odmenou a trestem,nybrz lidsky,to nejde naridit,k tomu je potreba dovist,je to dobrovolny a kazdej kdo pochopi,to chce a dovzdela se.To je ta cesta o ktery porad tocim a nikde nerikam ze je jednoducha,ale je nutna,jinak to skonci jejich NWO,je to prosty.

      • proud napsal:

       Ale jak rikam,kdyz si nikdo neuvedomi kam pomaha svejm detem a jejich detem,ze za mrize delat za chleba a vodu s narizenym a kontrolovanym "rozmnozovanim se" a euthanasii po skonceni produktivniho veku,pak pro svy potomky dostane to po cem touzi,nebo k cemu mlci!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!