Rusvesna: Přehled zpráv – 2.9.2021

severnyy_potok_2_131; Cena plynu v Evropě se vrátila k 600 dolarů za tisíc kubických metrů.
2; Gazprom obnovil svůj rekord v dodávkách plynu do Číny plynovodem Síla Sibiře.
3; Navalného Fond pro boj s korupcí na základě soudního rozhodnutí oficiálně přestal existovat.
4; V Texasu vstoupil v platnost protipotratových zákon, který je nejpřísnější v celých Spojených státech.
5; Írán představil svůj trojrozměrných radar schopný registrovat až 300 cílů současně.
6; Jednání mezi Bidenem a Zelenským trvala přes dvě hodiny. Nebylo vydáno žádné tiskové prohlášení.
7; Spolužačka vyprávěla o žákovi, který v průběhu besedy s hlavou státu opravil historickou nepřesnost v Putinově promluvě. Putin chybně označil Severní válku za válku Sedmiletou. Mladík je znám svou pedantičností a nevídaným zájmem o historii.
8; Státní duma Ruské federace má v úmyslu pětinásobně zvýšit pokuty za rvačky. V poslední době se v Moskvě rozmohly hromadné rvačky za účasti pracovních migrantů.
9; Na Dálném Východě se plánuje vybudování „Ekoměst“. Dálný Východ by se měl stát polygonem pro klimatické projekty.
10; Velmi pozitivní zpráva: Pracovní trh v Rusku se vrátil na předkoronavirovou úroveň roku 2019.
11; USA nemohou nijak ovlivnit rozhodnutí NATO o přijetí Ukrajiny za člena. Trvají však na tom, že tato možnost by měla být otevřená pro ty země, které plní nezbytné podmínky.
12; Biden slíbil Zelenskému sankce proti „Severnímu proudu – 2“, ale Zelenskij ho zapomněl pozvat na Ukrajinu.
13; Proti řediteli Stankinova raketového institutu bylo zahájeno trestní řízení kvůli zpronevěře 500 milionů. Grigorij Zusev byl zadržen v Moskvě.
14; Naděžda Savčenko: Zelenskij se vrátí z Washingtonu s „ekonomickou zradou“. Ukrajinská ekonomika bude podle jejích slov pokračovat v pádu.
15; Spojené státy poprvé otevřeně požadují po Ukrajině ochranu práv LGBT. Bidenova administrativa to zařadila přímo do textu Společného prohlášení.
16; Na ruském ministerstvu zdravotnictví označili situaci s koronavirem za zvládnutelnou.
17; Počet Rusů s platem přes 100 tisíc rublů se zvýšil o 45% - z 1,95 milionu osob na 2,84 milionu. Takových zaměstnanců je 10,3%
18; V Kremlu prohlásili, že oprava Putinovy chyby žákem školy v žádném případě není hodnocena jako drzost.
19; V Rusku absolvovalo vakcinaci více než 45 milionů lidí.
20; V dánském hlavním městě Kodani zakázali bývalým zločincům odsouzeným za násilí a použití zbraně vycházet v noci na ulici ve čtyřech pěších zónách v centru města.
21; Šéf Rostechu prohlásil, že kvalita automobilů Lada je dnes vyšší než u automobilů Ford nebo korejských či čínských dopravních prostředků.
22; Turecko vybuduje svůj vlastní „Pentagon“ ve tvaru půlměsíce a hvězdy.
23; V Německu vyhlásili železničáři pětidenní stávku v osobní dopravě. Ta je už třetí od počátku srpna. Jde o zlepšení podmínek práce.
24; Státní department potvrdil dohody USA a Ukrajiny o mezistátní lince zabezpečené komunikace.
25; Lavrov: S ohledem na situaci na světové scéně by bral jedině boxery. Odpověděl tak na dotaz, co by poradil sportovcům, kteří se po skončení kariéry chtějí věnovat diplomacii.
26; Tálibové zahájí vojenský útok na síly odporu v Pandžšíru.
27; Předseda ruských komunistů Gennadij Zjuganov prohlásil, že Ježíš Kristus byl prvním komunistou.
28; Síly odporu Pandžšíru oznámily, že k útoku Tálibů se připojily síly Al-Káidy.
29; Ukrajinská vláda znovu spočte ekonomické ztráty v důsledku spojení Krymu s Ruskem.
30; USA nikdy nemohou přistoupit na rozmístění protivzdušné obrany na Ukrajině, protože by to nevyhnutelně skončilo bojem mezi ruskými a americkými vojáky předvídatelným výsledkem...
31; Alexej Miller zveřejnil termíny prvních dodávek plynu přes plynovod „Severní proudu – 2“. Mělo by to být ještě letos. Rozhodnými odpůrci projektu jsou Spojené státy, Ukrajina Pobaltí a Polsko.
32; Dmitrij Peskov varoval před protiopatřeními v případě vstupu Ukrajiny do NATO. Vstup Ukrajiny do NATO by znamenal bezprostřední hrozbu pro Rusko, protože by se vojenská infrastruktura dále přiblížila ruským hranicím.
33; Lavrov: Ruská federace doufá, že problém Pandžšíru najde své rozuzlení na jednáních. Dnes se Rusko nechystá vstupovat jako prostředník do rozhovorů mezi Táliby a dalšími politickými strukturami v Afghánistánu.
34; Definitivní zákaz výroby zboží z plastu na jedno použití se v Rusku plánuje na rok 2024.
35; V EU odpověděli na otázku o vzájemném uznávání certifikátů na vakcinaci proti COVID-19 s Ruskem. Žádné rozhovory se nevedou, Rusko dostalo pouze obecné a technické informace.
36; Elektrobusy z KamAZ se mohou podle moskevského vzoru v některých dalších městech Ruska objevit už v roce 2022.
37; Výbor Sněmovny reprezentantů USA schválil návrh obranného rozpočtu ve výši 778 miliard dolarů. Iniciativu podpořilo 57 členů výboru, jen dva byli proti.
38; Janukovičův syn požaduje od Kanceláře generálního prokurátora, by byl proveden jeho výslech. Alexandr Janukovič podal stížnost na nečinnost prokurátorů v trestním případu, který je proti němu veden.
39; Marija Zacharova varovala Ukrajinu před následky využívání Kyjeva Washingtonem jako zbraně proti Ruské federaci.
40; Ruské vojenské letectvo zvítězilo v pěti nominacích (ze sedmi) v rámci Aviadarts 2021“. Posádky letadel a vrtulníků ruského vojenského letectva se stali vítězi soutěže družstev a držiteli poháru.
41; Společnost Western Union obnovila operace s peněžními převody v Afghánistánu.
42; Snowden prohlásil, že Apple může stahovat ze zařízení uživatelů jakékoli informace.
43; Zacharova: Ruská federace zváží uznání nové vlády v Afghánistánu až po definitivním zformování inkluzivní vlády (s širokým zastoupením alternativních politických uskupení).
44; Kongresmani USA darovali Zelenskému knihu o léčení úrazů hlavy. Jejich volba se dá vykládat dost různě...
45; Moskva vyzvala světové společenství, aby zavedlo embargo na dodávky zbraní na Ukrajinu. Mezinárodní společenství musí vzít v úvahu fakt občanské války na Ukrajině.
46; V Bělorusku kvůli sankcím považují za nerozumné vysílat svého velvyslance do USA. Velvyslanec je vybrán,ale zatím nikam nepojede.
47; V Leningradské oblasti byla vyloupena banka. Po lupiči se pátrá.
48; Michail Mišustin promluvil o možné nové průmyslové revoluci a také o změnách a problémech, které s sebou přinese. Proběhnout může už během deseti či dvaceti let.
49; Občan Německa se stal v Rusku obětí telefonických podvodníků, kteří se představili jako agenti FSB a připravili ho o 10 tisíc euro.
50; USA mimoděk pomohly Rusku navýšit export potravin do Číny, na kterém vydělává miliardy dolarů. Informuje o tom japonský list Nikkei Asia.
51; BMW představila svůj koncept elektromotorky o váze 120 kg, která je schopna dosáhnout rychlosti 90 km/h a stejnou vzdálenost ujet na jedno nabití.
52; Tálibán vyčistil areál kábulského letiště po odchodu amerických vojsk od lidí, kteří tam nemají co pohledávat.
53; Aplikaci GetContact (pro smartphony) uložili v Rusku předávat informace o uživatelích policii.
54; Proč ne třeba Moldávie? Ukrajinský prezident vypustil z ústa další absurdní prohlášení: Ukrajina se stane lídrem Evropy...
55; Zelenskij chce projednávat „Severní proud – 2“ v rámci normandského formátu.
56; V ukrajinském městě Černovcy se na zasedání městské rady nadmíru rozezlená žena se složkou papírů v ruce pokusila fyzicky napadnout starostu.
57; Alexandr Novak informoval o perspektivách „zelené energie“ v Rusku. Kromě solárních a větrných elektráren jsou v plánu i přílivové a geotermální elektrárny.
58; Vojenská pomoc USA Ukrajině je jako dávat cukr diabetikovi. Ukrajině to škodí, i kdyby to „mysleli dobře“.
59; Ve Velké Británii pojali nejasné podezření, že USA už nejsou supervelmoc. Píše o tom The Guardian.
60; Kavkazská soukromá ochranka terorizuje obyvatele města Puškino v Moskevské oblasti.
61; V Polsku policisté umlátili opilého Ukrajince k smrti. Hájili se tím, že byl agresivní. Záznamy z kamer ale nic takového nepotvrdily.
62; Zelenskij dostal zelenou od USA na porušování zákonů. A jestli kromě toho bude ještě plnit pokyny USA, pak ho možná budou podporovat ve volbách pro druhé prezidentské období.
63; Tak přece jen něco vyžebral... Státní department slíbil Ukrajině humanitární pomoc.
64; V New Yorku došlo k záplavám. Metro pod vodou. Jsou hlášeny oběti na životech včetně dětí.
65; Všechno je daleko vážnější. Novinář VGTRK a poslanec Moskevské městské rady Andrej Medveděv vyčetl Marii Zacharovové, že svými vtípky zlehčuje situaci s návrhem na přejmenování Ukrajiny na Ukrajinu-Rus. Namísto antiruského ukrajinského projektu má být vytvořen falešný „ruský projekt“. Jde o pokračování procesu z konce 19. století, kdy základy dnešní Ukrajiny položili ve Vídni, kde tím sledovali vytvoření nárazníkového státu mezi Ruskem a Rakouskem-Uherskem. Ukrajinská moc se snaží Rusku a Rusům ukrást jejich identitu.
66; Polsko vyhlásilo na hranici s Běloruskem mimořádný stav kvůli situaci s uprchlíky.
67; Turek Hasan Jurtseven, který se v Istanbulu pokusil zavraždit tři ruské občany, možná už nevyjde z vězení. Vzhledem k jeho věku znamená 36 let odnětí svobody v podstatě doživotí.
68; Minské rozhovory jsou mrtvé, prohlásil vicepremiér Ukrajiny. Čtyř- až pětihodinová jednání nepřinesla žádný výsledek.
69; Zdroj v Ruské federaci odpověděl na informace Kyjeva o přípravě summitu Rusko – Ukrajina. Nedávnou první vicepremiér Ukrajiny Alexej Ljubčenko prohlásil, že na nejvyšší úrovni probíhá příprava summitu. Z ukrajinské strany nepřišel dokonce ani oficiální návrh na uspořádání takového setkání, prohlásil zdroj.
70; V ukrajinských plynových zásobnících je daleko méně plynu než před rokem. Deficit se odrazí na cenách, píší ukrajinská média.
71; V USA mohou spustit výrobu vakcíny „Sputnik V“. Americké farmaceutické společnosti jednají o možnosti výroby ruské vakcíny.
72; Rusko je ve velkém nebezpečí, Marija Šukšina (nositelka řádu za zásluhy o vlast) upozornila na plíživý problém: V ruské společnosti je kritická mravní situace. Společnost jako celek je absolutně nekulturní. Vyžaduje to neodkladný zásah ze strany politického vedení země.
73; Počet nákaz za celou historii koronaviru se v Rusku blíží 7 milionům. Celkový počet obětí epidemie v Rusku brzy překoná hranici 185 tisíc.
74; „Severní proud – 2“ je příspěvek k ekologii Evropy, říká zvláštní představitel Vladimira Putina. Zelenskij naopak nedávno označil ruský zemní plyn za nejšpinavější na světě.
75; Blíží se humanitární katastrofa. Afghánistánu dojdou za měsíc potraviny. Už dnes více než polovina populace ráno neví, jestli ten den budou jíst.
76; Americké neúspěchy od Koreje až po Afghánistán ukázaly, že vojenská hegemonie nefunguje, píší The New York Times.
77; V Rusku nastupuje chřipka AH3N2. TO není dobré znamení, varuje hlavní lékařka Ruské federace Anna Popova.
78; Koronavirus kosí obyvatelstvo Turky ovládané provincie Idlíb v Sýrii. Zdravotnická zařízení v syrském Idlíbu pracují už za hranicemi svých možností.
79; Západ vytváří projekt Antirusko. Rusové by už měli začít něco dělat. Západ útočí na ruskou duši, na ruskou mentalitu, aby nakonec zlikvidoval a zotročil „Ivany, kteří si nepamatují své dějiny“.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!