Rusvesna: Přehled zpráv – 3.9.2021

SYRIA-ISRAEL-CONFLICT1; Izrael podnikl útoky na území Sýrie. Prostředky syrské protivzdušné obrany odrážejí izraelský útok na obloze nad Damaškem.
2; Tajné ukrajinské věznice v Donbasu. Rusko vyjádřilo znepokojení. Moskva je znepokojena existenci tajných věznic na území Donbasu, který kontroluje Kyjev, prohlásil stálý zástupce Ruska při OBSE Alexandr Lukaševič.
3; Zelenskij sám sebe srovnal s Jobbsem, přesněji řečeno svou cestu do politiky s jeho nápadem vytvořit společnost Apple.
4; Ukrajinsko-americká raketa Alpha explodovala po startu ze základny v Kalifornii.
5; Vědci spočítali bezpečnou délku mise na Mars. Kvůli záření Slunce a galaxií může při delších misích u kosmonautů vzniknout rakovina nebo akutní onemocnění z ozáření.
6; Zelenskij během své návštěvy Kalifornie vyzval šéfa Applu Tima Cooka k ambiciózním projektům.
7; Byla podepsána dohoda o vytvoření města Sputnik u Vladivostoku s 300 tisíci obyvateli. Vytvoření satelitního města méně než 30 km od Vladivostoku by mělo být počinem progresivního sociálně-ekonomického rozvoje.
8; Ruské letadlo Yak-40 mže dostat vodíkový motor. Na veletrhu MAKS-2021 byl představen „pouze“ v elektrické verzi.
9; Ozbrojený muž na Novém Zélandu zranil návštěvníky obchodního centra na předměstí Oaklandu. Zranil několik lidí.
10; Vladimir Putin promluvil o nutnosti zvýšení exportu vepřového masa.
11; Ministerstvo pro hospodářský rozvoj oznámil brzké schválení strategie rozvoje Ruska do roku 2030. Schválení se očekává do konce letošního roku.
12; V důsledku řádění hurikánu Ida zahynulo na severovýchodě USA nejméně 45 osob.
13; Vladimir Putin souhlasil s odkladem o rok otázky odložení kontrol drobných podnikatelů o pět let.
14; USA nebudou pomáhat silám odporu v afghánském Pandžšíru, oznámili v Pentagonu.
15; Ruská pošta spustí v roce 2023 poštovní drony na Kamčatce. Půjde o společný projekt společnosti Pošta Ruska a vlády regionu.
16; Tálibán označil Čínu za hlavního partnera Afghánistánu.
17; OSN obnovuje lety do Afghánistánu. Humanitární letecká služba OSN (UNHAS), která je řízena Světovým potravinovým programem, obnovily lety do Afghánistánu pro dodávky humanitárních nákladů.
18; Tálibán utrpěl velké ztráty v Pandžšíru. Fronta národního odporu Afghánistánu oznámila o dobytí města Čarikar.
19; Nerad bych je pouštěl... Putin vyjádřil obavy z možného odchodu Lavrova a Šojgu z jejich funkcí kvůli možné práci ve Státní dumě,kam by mohli být zvoleni v nadcházejících volbách.
20; Prezident Ruska vystoupil s projevem na plenárním zasedán Východního ekonomického fóra.
21; Ve Velké Británii již odmítají, že by USA měly právo se nazývat supervelmocí. V tomto smyslu se vyjádřil britský ministr obrany.
22; Vladimir Putin: Situace v Afghánistánu přináší hrozby pro Rusko a jeho sousedy ve Střední Asii.
23; Konstruktér rakety Alpha označil její explozi po startu za kontrolovanou.
24; V Kazachstánu oznámili, že nemohli přijmout afghánské uprchlíky kvůli množství právních nuancí a otázkám spojeným se suverenitou země a logistikou.
25; Vladimir Putin označil situaci v Afghánistánu za katastrofu. Za bezpečnost ve světě by měla odpovídat OSN a Rada bezpečnosti.
26; Moskvu čekají v nejbližší době lijáky, silný vítr a výkyvy tlaku.
27; Už v roce 2024 se bude ve všech typech veřejné dopravy používat biometrie, oznámil ruský ministr dopravy.
28; Tálibové svolávají civilisty kvůli prověrce minových polí. Bývalý viceprezident Afghánistánu informoval o tom, jak nové politické vedení země zneškodňují minová pole a pronikají do Pandžšíru.
29; V Rusku stoupne exportní clo na slunečnicový olej. Od 1. října vzroste clo na 227,2 dolarů za tunu, pokud opustí hranice Eurasijského hospodářského svazu.
30; Na Ukrajině navrhli přejmenování ukrajinštiny. V návaznosti na přejmenování Ukrajiny na Ukrajinu-Rus by se mohl ukrajinský jazyk jmenovat „ruský“. Tento šílený nápad zveřejnil poradce šéfa kanceláře prezidenta Ukrajiny Alexej Arestovič.
31; V New Orleans začalo po průchodu hurikánu Ida masové rabování. Policie už zadržela za krádeže 40 lidí.
32; Tři čtvrtiny (77%) Američanů schvalují stažení americké armády z Afghánistánu. Ale 60% neschvaluje způsob, jakým to Bidenova administrativa provedla.
33; Ruské ministerstvo spravedlnosti oznámil doplnění seznamu médií – zahraničních agentů. Seznam byl rozšířen na vlastní žádost samotných médií.
34; Ukrajina prezentovala v USA návrh rozvoje jaderné energetiky za 9,6 miliardy dolarů. Seznam projektů, které jsou součástí plánu na transformaci Ukrajiny, v celkové ceně 277 miliard dolarů představil poslanec ukrajinského parlamentu Alexej Gončarenko.
35; Spory ve vedení Tálibánu zdržují formování nové afghánské vlády.
36; Bloomberg: USA plánují vyplacení více než 2 tisíc dolarů každému uprchlíkovi z Afghánistánu. O náklady by se měly podělit administrativa amerického prezidenta a soukromé organizace.
37; V Argentině bylo po vakcinaci „Sputnikem V“ hospitalizováno 0,00066% očkovaných. Tedy jeden případ na 150 tisíc očkovaných.
38; Marija Zacharova: Situace v Afghánistánu ukázala, že NATO není schopno koordinovat své kroky. Místo aby trénovali v polích a luzích boj proti Rusku, měli trénovat v horách a stepích.
39; Turecká média oznamují, že kontrola nad provincií Pandžšír přešla do rukou Tálibů.
40; Tálibové oznámili, že obsadili největší okres z provincie Pandžšír.
41; Nejvyšším vůdcem Afghánistánu se stane vůdce Tálibů Achundzada.
42; Leonid Sluckij komentoval slova Alexeje Arestoviče, že Minské dohody jsou mrtvé. Arestovič prohlásil, že se Ukrajina konečně vymanila ze sevření Minských dohod. Pán vůbec netuší, jak je smysl Minských dohod. Mají za cíl zachování celistvosti Ukrajiny v podmínkách dodržení práv obyvatel jihovýchodu země. Bez nich je celistvost Ukrajiny ohrožena.
43; Vědci přišli na to, kdy proběhla poprvé v historii vůbec první epidemie koronaviru. Sarbecoviry, ke kterým patří i koronavirus SARS-CoV-2, vyvolávaly epidemie už před desítkami tisíc let, prohlásili virologové z Oxfordské univerzity.
44; Opozičníci z Pandžšíru odmítají informace o obsazení provincie Táliby.
45; Pentagon prohlásil svůj letecký úder na automobil v Kábulu za správný. Prý tak zlikvidovali cíl spojený s Islámským státem.
46; Generální ředitelka UNESCO navrhla zvýšení rozlohy rezervací ve světě do roku 2030 na dvojnásobek.
47; Ukrajina a USA podepsaly memorandum o obchodní spolupráci.
48; Ve Velké Británii obnovili platnost akčního plánu pro případ smrti královny Alžběty II. Operace má kódové označení „Londýnský most“.
49; Společnost Apple odložila spuštění globální prověrky iPhonů na dětskou pornografii kvůli ohrožení uživatelů ve sféře ochrany osobních dat.
50; V Číně v rámci programu posílení lásky vlasti zakázali zveřejňovat a šířit fotografie a vida s muži připomínajícími svou podobou ženy. Zákaz platí i pro televizní a rozhlasové vysílání.
51; Borrell učinil Lukašenko odpovědným za migrační tlak na EU. Východní hranice Polska a Litvy s Běloruskem v kontextu migrační krize je třeba chránit jako vnější hranici Evropy.
52; YouTube zablokoval kanál organizátora „jazykových útoků“ v Kazachstánu Kuata Achmetova.
53; Biden podepsal výnos o odtajnění dokumentů ohledně teroristických činů z 11. září 2001.
54; Ve Švýcarsku zemřelo od začátku letošního roku více než sto lidí očkovaných proti koronaviru. Celkový počet stížností na negativní následky a vedlejší efekty vakcinace překročil 6,6 tisíce.
55; Ruské Panciry a Buky odrazily útok Izraele na Sýrii.
56; Ve Státní dumě tvrdě odpověděli na prohlášení generálního tajemníka NATO o ruských vojenských cvičeních. V podmínkách, kdy se v Polsku rozmisťují americké prostředky protivzdušné obrany a přesouvají se americká vojska do zemí v těsném sousedství Ruska, po nás nikdo nemůže chtít, abychom se komukoli zpovídali, říká Leonid Sluckij. Povinnost oznamovat cvičení vzniká od 13 tisíc zúčastněných vojáků. A cvičení Západ 2021 se účastní ani ne polovina z toho (6,4 tisíce vojáků).
57; V Charkově mladí lidé pronikli do ukrajinského vojenského objektu a zatancovali si na tóny písně o „wagnerovcích“ přímo na samohybné houfnici Gvozdika.
58; Americký finančník označil za šílenství držet aktiva v dolarech. V nejbližších letech se situace těžko změní.
59; Putin navrhl zahrnout Táliby do rodiny civilizovaných národů. Moskva nemá zájem na rozpadu Afghánistánu.
60; Na Ukrajině odhalili příčinu, proč je na Ukrajině rusofobie nesmrtelná. Politici (včetně prezidentů) občas mívají i dobré úmysly udržovat vzájemně výhodné vztahy s Ruskem, ale vždy podlehnou tlaku západoukrajinských nacistů.
61; USA odmítly návrh Zelenského na zapojení USA do normandského formátu pro Donbas.
62; Šéf afghánské komunity si postěžoval na špatné podmínky života uprchlíků na Ukrajině.
63; V Soči silná mořská bouře utrhla kus nábřeží.
64; Putin popsal, jaké budou vztahy Ruska a Ukrajiny. Myslím si, že situace, ve které se dnes nacházíme, je nejen nenormální, ale přímo nepřirozená.
65; Buďme nezávislí na Rusku! Polsko uzavřelo novou plynovou dohodu s USA. O závislosti na americkém zkapalněném plynu v Polsku ani neuvažují.
66; Šéf ruské Sberbanky vydal neutěšenou prognózu. Vyjmenoval šest hlavních rizik „zeleného přechodu“ Ruska. Může to snížit příjmy obyvatel Ruska.
67; V Rusku už mají 185 tisíc zemřelých od začátku epidemie. Každodenní počet zemřelých s koronavirem osciluje kolem hodnoty 800. Pro srovnání: Počet zemřelých v Rusku představuje 44,7% současného stavu ČR (se započtením rozdílu v počtu obyvatel). Denní počet úmrtí je však skutečně desetkrát vyšší.
68; Jako v Afghánistánu? U Zelenského promluvili o závazném slibu USA hájit Ukrajinu v případě eskalace situace ze strany Moskvy.
69; Jubileum vymírání: Faktická genocida na Ukrajině. V době 30. výročí samostatnosti Ukrajiny se zde ročně narodilo 293 tisíc dětí a zemřelo 616 tisíc osob. Přirozený úbytek tedy činil 323 tisíc lidí ročně. Pro srovnání: V roce 1990 se na Ukrajině narodilo 657 tisíc dětí...
70; Simon Petljura: Za co ve Francii zavraždili hlavního atamana Ukrajiny? Na obranu Petljurova vraha se postavil celý výkvět francouzské a světové kultury.
71; Biden dal pokyn, aby byly využity veškeré zásoby ropy.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 3.9.2021

  1. .lak napsal:

    :lol:
    Z hlediska vyššího principu mravního není nic hanlivějšího než zběsile pádivý "flusák do schvácení což je i o školastice zkmotrovaných fachidiotských workoholiků debilizace dětských obětí upírských úžerů v rancích imbecilů a což je asi novodobý mor a metla v gutlince samopomazaných mocenskými deviacemi trupelů bez intelektů, trhem posedlých a tahaných na vařené nudli.
    https://www.czechfreepress.cz/jiri-bata/i-ty-myslim-tim-sebe-brute-budu-ci-nebudu-trestne-stihan.html
    https://www.youtube.com/watch?v=RCdneDxFRYQ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!