Rusvesna: Přehled zpráv – 4.9.2021

15645837_0_0_3073_1728_1920x0_80_0_0_59872ffdfeff3b2a74a786cc4c94776e1; Tálibové pohrozili potrestáním ozbrojenců, kteří střílejí do vzduchu ve městech. Objevují se případy, kdy taková střelba má za následek oběti na lidských životech, ale hlavně jde o plýtvání střelivem.
2; USA provádějí kontroly kvůli přítomnosti nezletilých „nevěst“ mezi afghánskými uprchlíky.
3; Novozélandské supermarkety dočasně vyřadí z prodeje nože kvůli teroristickému činu v Oaklandu.
4; Ruský atlet Safronov prohlásil, že skutečným projevem patriotismu je zisk medaile pro svou zemi a nikoli štítivé chování vůči vítězům. Narážel tak na chování ukrajinského atleta, který se odmítal objevit na společné fotografii na stupních vítězů.
5; Přestavitel Tálibů vyzval USA, aby se nepokoušely změnit jejich kulturní tradice.
6; Na Ukrajině oznámili, že do této chvíle o azyl v zemi požádalo 3.270 občanů Afghánistánu.
7; Ukrajině předpověděli porážku od Ruska v případné válce v rozmezí šesti až dvanácti hodin. Čtenáři bulharského listu Fakty označili Ukrajinu za dočasný stát.
8; Marija Zacharova odpověděla na prohlášení Kyjeva, že se Ukrajinu odmítnutím Minských dohod podařilo „jako rybu sundat z rybářského háčku“, slovy, že pokračováním tohoto příměru by nejspíš byla Ukrajina jako ryba na pánvi.
9; V USA podezírají (některé) evakuované Afghánce ze spojení s teroristy.
10; Syrská protivzdušná obrana sestřelila 21 z 24 izraelských raket nad Damaškem. Izraelské taktické stíhačky vypálily 24 řízených raket na cíle v Sýrii.
11; V Doněcké lidové republice nevyloučili, že by se v řadách ukrajinských ozbrojenců v Donbasu mohli postupně objevovat uprchlíci z Afghánistánu.
12; V Ruské pravoslavné církvi připustili přepsání života metropolity Filippa v důsledku Putinových slov. Stane se tak, pokud bude potvrzena verze o tom, že blízký spolupracovník Ivana Hrozného se nepodílel na jeho zavraždění.
13; Všechno nebo nic... Japonci v reakci na slova Sergeje Lavrova o společné hospodářské činnosti Ruska a Japonska na Jižních Kurilách vyzvali k tvrdým akcím.
14; Kvůli „oslavné střelbě Tálibů do vzduchu zahynulo 17 lidí. Z lékařských kruhů potvrdily „pouze“ čtyři mrtvé a sedm zraněných.
15; V Rusku se postupně srovnal počet nových nákaz a nově vyléčených osob. Za uplynulý den to bylo necelých 19 tisíc.
16; V Brazílii našli hada, jehož jed brání koronaviru v rozmnožování. Snižuje jeho rozmnožovací schopnost o 75%.
17; Migranti v litevském sběrném táboře Rudninkai vytvořili kastovní systém a zavedli sexuální vykořisťování. Nejchudší uprchlíci jsou nuceni se zabývat prostitucí.
18; Tálibán obsadil čtyři okresy v Pandžšíru.
19; Ruský ministr pro hospodářský rozvoj prohlásil, že Východní ekonomické fórum letos významně a hlavně pozitivně ovlivnilo rozvoj Dálného Východu a Arktidy.
20; V Rusku byl vypracován projekt nízkouhlíkového rozvoje ekonomiky do roku 2030.
21; Ruský ministr pro hospodářský rozvoj informoval o cenách bytů v plánovaném městě Sputnik u Vladivostoku.
22; Expert: Ukrajinský plynovodní systém je jako věčně záplatovaný kabát. Zařízení ukrajinského plynovodního systému bylo vytvořeno ještě za sovětských dob. Naprosto nesplňuje standardy běžné u moderních agregátů ohledně ekologie a efektivity činnosti.
23; V časopise Forbes si zaspekulovali o tom, jaké technologie by mohly bát uplatněny v bezpilotní Armatě. Šlo o stokilometrovou trasu robota Marker v Čeljabinské oblasti, která byla překonána koncem srpna. Robot si samostatně vybíral optimální trasu a postupoval vpřed.
24; Tálibové použili slzný plyn proti protestujícím ženám, které se účastnily v Kábulu shromáždění s požadavkem zapojit ženy do příští afghánské vlády.
25; Východní vojenská komise v provincii Nangarhár hnutí Tálibán zakázal vstup do hnutí bývalým vojákům, policistům, členům Islámského státu a také osobám, které nenosí plnovous.
26; Zacharova varovala, že Američané mají v plánu se pomstít za smrt Američanů při výbuchu u kábulského letiště.
27; Obraz s vyobrazením Lukašenka se samopalem přes rameno vystavili v jeho rezidenci. Byl to dárek k narozeninám.
28; Pro všechny případy... Na Ukrajině zahájili přípravu na Bidenovu návštěvu, přestože Zelenskij během své návštěvy Bidena zapomněl pozvat, takže o tom neexistují žádné dohody.
29; Kyjev avizoval účast USA při urovnání konfliktu v Donbasu. Washington vidí svou klíčovou roli v urovnání konfliktu, tudíž se budou účastnit jednání o této válce.
30; V Afghánistánu byly zanechány stovky novinářů, kteří pracovali pro USA. Zhruba 500 místních novinářů nemohlo být evakuováno. Nyní se obávají o svůj osud a jsou nuceni se skrývat.
31; Zacharova: Schéma financování Navalného ze zahraničních prostředků bylo potvrzeno. Nejvíce prostředků dostal přes velvyslanectví USA a Německa. Vyvstala otázka, jak by se americké či německé vládní kruhy tvářily, kdyby ruské velvyslanectví podporovalo opoziční proudy v těchto zemích.
32; Dagestánští záchranáři našli tělo moskevského turisty, kterého strhl příval bahna během přírodní pohromy.
33; Poslanec Nejvyšší rady Alexej Gončarenko poodhalil detaily plánu na transformaci Ukrajiny, který prezident Vladimir Zelenskij nedávno představil na setkání s podnikateli ve Washingtonu.
34; Pařížská policie ubytovala 1.500 nelegálních migrantů,kteří obsadili Park André Citroena a žádali tímto způsobem o poskytnutí ubytování.
35; Bahrajn povolil použití vakcíny „Sputnik V“ jako podpůrný prostředek (buster).
36; Vláda Ruska rozšířila seznam nejžádanějších profesí. Premiér Ruska Michail Mišustin potvrdil vyhlášku o rozšíření seznamu profesí a odborností vyžadujících středoškolské odborné vzdělání.
37; Obránci provincie Pandžšír oznámili těžké ztráty mezi Táliby.
38; Ve Státní dumě navrhli významné zvýšení existenčního minima na 25 tisíc rublů.
39; Boeing a Lockheed Martin zastavily prodej raket Atlas V s ruskými motory RD-180. Raketa Atlas V měla absolvovat ještě 29 misí, než společnost přejde na využívání rakety Vulcan.
40; USA se budou Afghánistánu ještě dlouho mstít za své fiasko. Je iluzorní věřit tomu, že Washington nechá teď Afghánistán na pokoji, prohlásila Marija Zacharova.
41; USA mohou obvinit ruského podnikatele Vladislava Kljušina zadrženého ve Švýcarsku z vměšování do voleb prezidenta USA v roce 2016 na straně vítězného Donalda Trumpa.
42; Ruské družstvo zvítězilo v 19 soutěžích ArMi-2021. Vojáci Běloruska, Uzbekistánu,Číny a Íránu zvítězili ve třech disciplínách, Kazaši zvítězili ve dvou a zástupci Arménie, Srbska a Vietnamu v jedné disciplíně.
43; Preventivní návštěvy u zástupců ruského byznysu nahradily 15,5 tisíce kontrol. Počátkem srpna na ministerstvu pro hospodářský rozvoj zaznamenali příznaky zpomalení obnovy ruské ekonomiky.
44; Trump nabídl k prodeji svůj hotel ve Washingtonu nedaleko Bílého domu.
45; Letadlo neznámého typu a příslušnosti vtrhlo do vzdušného prostoru Filipín. Vojenská letadla Filipín ve čtvrtek vyprovodila „neznámé letadlo,které mířilo do vzdušného prostoru země.
46; Američany vystrašil snímek ruského „torpéda soudného dne“ pořízený z kosmu. Novináři poznali na fotografii z kosmu ruský jaderný podmořský dron 2 M39 Poseidon nebo jeho prototyp.
47; Tálibové obsadili kancelář guvernéra provincie Pandžšír.
48; Till Lindemann vystoupil na Rudém náměstí. Vokalista skupiny Rammstein vystoupil na mezinárodním vojenském hudebním festivalu „Spasská věž“ a zazpíval píseň „Milované město“ z ruského filmu „Stíhači“.
49; Známý ruský publicista neúprosně boří mýty liberální propagandy. Kdo věří této primitivní propagandě, zaslouží si, aby byl podveden, říká Dmitrij Olšanskij.
50; Kazašský neonacista Kuat Achmetov uprchl na Ukrajinu. Jestlipak umí ukrajinsky, když se tak zasazoval o bezvýhradném používání státního jazyka v Kazachstánu?
51; V areálu tržiště v ukrajinském Nikolajevě „veterán ATO jen tak pro zábavu zastřelil bezbranného psa. Probíhá vyšetřování.
52; Anatolij Šaríj se srovnal s Navalným. Mě na Ukrajině obviňují z vlastizrady a přitom jsem nedostal ani korunu ze zahraničí. Jemu v Rusku prokázali zahraniční financování a z vlastizrady obviněn nebyl.
53; Hlavní velitel ukrajinské armády vyjádřil přání projet se na tanku po Rudém náměstí. Video s tímto výrokem se dostalo na sociální síť Facebook. Zveřejnil ho politolog Anatolij Štefan.
54; Co se ve skutečnosti děje v Pandžšíru? Od samého počátku se pozornost soustředí na Táliby tádžické národnosti.
55; Moskva obvinila USA a Německo z destabilizace Ruska na základě prokázaného zjištění, že velvyslanectví těchto zemí financovala činnost Alexeje Navalného.
56; Útok Tálibů v Pandžšíru se prudce zpomalil. Ještě nedávno v Tálibánu tvrdili, že provincii mají celou pod kontrolou.
57; Bylo natočeno video, jak vypadá Putinův „tajný“ vrtulník zevnitř.
58; Jakmile Anatolij Čubajs opustí funkci, půjde si sednout do chládku, prohlásil bývalý ruský ministr vnitra.
59; V Guatemale podezírají Rusy z pokusů korumpovat prezidenta.
60; Denis Pušilin: Po setkání Bidena se Zelenským se Ukrajina definitivně stala americkou kolonií. Zelenskij i nadále bude blokovat plnění Minských dohod.
61; Financial Times: Rusko udělalo nevídaný pokrok a stalo se největším vývozcem obilovin. Sankce, kterými se Západ pokusil zadusit ruskou ekonomiku, výrobce jen motivovaly.
62; V Radě federace varovali, čím je nebezpečné pro Ukrajinu odmítnutí Minských dohod. Západní kurátoři se dříve nebo později od Ukrajiny stejně odvrátí a země zůstane se svými problémy zcela osamocena.
63; Na ruském ministerstvu školství s uspokojením prohlásili, že se nechal očkovat dostatečný počet učitelů a děti nikdo nesmí k očkování nutit nebo neočkovaným bránit v osobní účasti na vyučování.
64; Kyjev dostane od USA várku Javelinů. Dmitrij Kuleba vyjádřil naději, že Ukrajina bude schopna se domluvit s USA i na dodávkách dalších druhů smrtících zbraní.
65; NA Ukrajině tvrdili, že byli evakuováni všichni Ukrajinci, kteří o to požádali. Nyní se však rozrůstají další seznamy lidí,kteří se chtějí z Afghánistánu evakuovat. Ukrajina se prý o všechny své občany postará.
66; Polští policisté surově umlátili k smrti opilého Ukrajince na záchytce. Usvědčilo je video z bezpečnostních kamer. Ukrajinské velvyslanectví zaslalo polskému ministerstvu zahraničí nótu a požaduje potrestání viníků. Polská strana se dušuje, že se jedná o ojedinělé incidenty,které nelze nijak zobecňovat.
67; Celkový počet nákaz v Rusku se blíží 7 milionům, což představuje 4,8% populace. Pro srovnání: V ČR tento údaj činí 15,7%.
68; Bývalý ukrajinský premiér Jaceňuk hystericky ječí, že Rusko chce ukrajinský plynovodní systém změnit v hromadu šrotu.
69; Nevídaný skandál: Automatické rozpoznávání fotografií používané sociální sítí facebook zařadilo fotografii černochů do kategorie „Primáti“. Facebook se za selhání omluvil a slíbil, že vynaloží větší úsilí na zvýšení kvality prozatím nedokonalého systému.
70; Oteplování v Arktidě vede k neočekávaným následkům pro Rusko, Evropu i Severní Ameriku. Za posledních 30 let se právě Arktida prošla nejsilnější změnou klimatu ze všech regionů zeměkoule.
71; Gazprom likviduje poslední sny Ukrajiny. Kyjevští politici si nepřestávají hýčkat naděje, že se ve světě vbrzku stane nějaký zázrak.
72; Varovné výsledky ankety mezi britskými dětmi: Jen 37% britských dětí prohlásilo, že nezná ve svém blízkém okolí nikoho z okruhu LGBT. Naopak 25% dětí řeklo, že má takového kamaráda, 17% má někoho takového v rodině, 6% to prohlásilo o svém učiteli a 15% to vidělo u někoho jiného.
73; Kongresmani v USA povstávají proti Bidenovi kvůli „Severnímu proudu – 2“.
74; V Nizozemsku hrozí, že v rámci ochrany obyvatelstva před obezitou zakáží provoz řetězcům s rychlým občerstvením. Ohroženy jsou McDonald´s, Burger King, KFC a další.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 4.9.2021

 1. .lak napsal:

  Tyjorektikani, fůrie lejnofki do poblitiky s trhovkyňovými se zdrbnutými hokynářskými pošukanými mozky kdy velkey mozek maj malej a malei žádnej vůbec nepatří v arabxím trhu a uhnii už vůbec. :lol:
  https://www.youtube.com/watch?v=8fASAbvg9U8

  • .lak napsal:

   Reakce na Radek Zář 9, 2021 19:15

   Návštěvník
   jedině takto
   Taliban zničil 90% opiových latifundií tak se těšte na šou s.r.o. sorošovek mimovládek deep state za vaše daně, vítaček s humanitárníky pro “tlumočníky.

   0OdpovězUpravZář 9, 2021 21:17

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!