Rusvesna: Přehled zpráv – 5.9.2021

Nato,Secretary,General,Jens,Stoltenberg,Arrives,For,European,Union,Leaders1; Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg vyzval Rusko k účasti na boji proti teroristům v Afghánistánu. Rusko a Čína spolu s dalšími členy mezinárodního společenství musí dělat, co je v jejich silách, proti teroristickým uskupením na území Afghánistánu.
2; Proč Zelenskij prezentoval plán rozvoje země dřív Bidenovi než Ukrajincům? Lidé na Ukrajině to nechápou. Všimli si toho i v zahraničí.
3; Ve Washingtonu zahynuli tři lidé při střelbě. Další tři museli do nemocnice.
4; Zakladatel sítě Telegram Pavel Durov vyjádřil podiv a lítost nad tím, že většina lidí zaměstnává svůj mozek nikoli reálnými fakty, nýbrž náhodnými seriály nebo videi z TikToku.
5; Japonci vymysleli mazaný způsob jak se vrátit na Kurily. Využijí nabídky na společnou ekonomickou činnost s Ruskem, předvedou Rusům, že pod japonskou správou by to bylo lepší a pak už se jim bude o teritoriální otázce jednat snáze.
6; Na 8. září bylo avizováno setkání ministrů zahraničí zemí G7 plus Ruska, Číny a dalších států. Jediným tématem bude situace v Afghánistánu.
7; Síly saúdské protivzdušné obrany sestřelily rakety a drony jemenských povstaleckých Hútiů. Útok byl veden z Jemenu na tři obce Saúdského království.
8; Evropský „ministr zahraničí a bezpečnostní politiky“ Josep Borrell si myslí, že je třeba jednat s Táliby.
9; Generální tajemník NATO se vyslovil proti vytvoření nezávislých ozbrojených sil EU. Prý by to vedlo k rozkolu mezi spojenci v NATO.
10; Na automobil s japonským režisérem Takešim Kitanem zaútočil muž s krumpáčem.
11; V EU vyvodili závěr z krize na hranici s Běloruskem. Situace ukazuje, že je nyní nejvyšší čas vytvořit předvídatelný a univerzální evropský rámec pro migrační politiku.
12; Příslušníci britských jednotek zvláštního nasazení SAS,kteří plnili úkoly na jihu Afghánistánu, se navlékli do ženských oděvů (prandža), aby obelstili Táliby a dostali se na kábulské letiště.
13; Policie Černé Hory rozehnala demonstranty protestující proti intronizaci metropolity Srbské pravoslavné církve Ioannikia a návštěvě srbského patriarchy Porfiria slzným plynem.
14; V Rusku odhalili za poslední den 18.645 nových případů COVID-19. Na následky infekce od samého začátku zemřelo 187.200 lidí. Umírá zhruba každý 37. nakažený (v ČR každý 55. pozitivně testovaný).
15; Bývalý asistent Michaila Gorbačova Oleg Ožereljev prohlásil, že skutečnou příčinou rozpadu SSSR byl potravinový problém. K rozpadu by nedošlo, kdyby se podařilo tento problém vyřešit.
16; Moskevský starosta Sergej Sobjanin informoval o implementaci umělé inteligence do zdravotnického systému hlavního města. Informatizace se dotkla také vzdělávacího systému Moskvy.
17; Tálibové po nedávných tragických zkušenostech zakázali střílet oslavné salvy do vzduchu.
18; Velvyslanectví USA v Kyjevě požaduje od Ruska, aby Ukrajině vrátilo kontrolu nad jejími hranicemi. Vyzvali Rusko k dodržování Minských dohod včetně otázky kontroly rusko-ukrajinské hranice ze strany OBSE.
19; Soud zakázal společnostem Google a Yandex zobrazovat spojení „Chytré hlasování“. Stránka s tímto názvem byla vytvořena zakladatelem nyní již zrušeného Fondu pro boj s korupcí Alexejem Navalným za účelem boje proti kandidátům za Jednotné Rusko.
20; USA vyzvaly Rusko, aby převzalo odpovědnost za ukončení konfliktu v Donbasu. Nedávno Moskva odmítla prodloužit mandát skupiny pozorovatelů OBSE na hraničních přechodech Gukovo a Doněck na rusko-ukrajinské hranici.
21; Ruská státní inspekce dopravní bezpečnosti bude pokutovat automobily s nedovolenými úpravami, tuningem a za jízdu s hlasitou hudbou, zvláště v nočním období.
22; Dva teroristické činy Islámského státu na severu Iráku za jediný den. Zahynuli tři vojáci.
23; V Guinei armádní vzbouřenci zadrželi prezidenta, oznámili rozpuštění vlády, uzavření vzdušného prostou a pozemních hranic a také zrušení stávající ústavy země. Byly zablokovány dopravní přístupy do hlavního města.
24; SBU dostala zprávu o připravovaném atentátu na Zelenského.
25; V Berlíně Afghánec zaútočil s nožem na dva lidi. Těžce je zranil. Informovala o tom policie města.
26; Novinář a televizní redaktor Vladimir Pozner odpověděl na otázku, zdali existuje v ruských dějinách osudová křižovatka, kde se rozhodovalo, zdali se země nevydá jinou cestou podle jiného scénáře. Podle něho jím bylo rozhodnutí knížete Vladimira, že si země zvolí pravoslaví a nikoli katolicismus, judaismus nebo dokonce islám.
27; Fronta národního odporu Afghánistánu oznámila připravenost jednat s Tálibánem, pokud Tálibové stáhnou vojska z provincie Pandžšír a okresu Andráb.
28; V USA ústy hlavního hygienika Fauciho oznámili, že koronavirový kmen „μ“ (mí) je schopen obcházet ochranu poskytovanou protilátkami.
29; Dva vězni zahynuli v důsledku vězeňské vzpoury chabarovské věznici.
30; Elon Musk se setkal s vnukem a pravnukem Sergeje Koroljova a ukázal jim, jak probíhá montáž motorů, raket a kosmické lodi CrewDragon.
31; Krvavý masakr v USA. Zahynulo několik lidí. Při výslechu podezřelý prohlásil, že je bojovníkem za přežití.
32; Po rozhodnutích ohledně Afghánistánu prudce klesla obliba Joe Bidena.
33; V Rusku začnou vědecko-výzkumné práce o čipování. Informoval o tom šéf Dálněvýchodního fondu pokročilých technologií Ruslan Sarkisov.
34; V Súdánu konfiskovali letecký náklad s „ruskými“ zbraněmi z Etiopie.
35; Nedaleko Kyjeva došlo k výbuchu. Jsou hlášeni zranění. K incidentu došlo kolem 16. hodiny.
36; Tálibové oznámili, že se probojovali do hlavního města provincie Pandžšír. S9ly odporu událost zatím ještě nekomentovaly.
37; Český vicepremiér Jan Hamáček bude vyslýchán kvůli neuskutečněné cestě do Moskvy.
38; Kličko agituje za německého politika CDU Armina Lascheta, který podporuje „Severní proud – 2“.
39; Lidstvo vede sebezničující válku proti přírodě, prohlásil generální tajemník OSN.
40; Tálibové chtějí navázat diplomatické vztahy s Německem.
41; V Indii se prudce rozšířil další virus, proti kterému neexistuje vakcína.
42; Ukrajina má svého George Floyda. Je jím opilý Ukrajinec,kterého umlátila k smrti polská policie.
43; Na Krymu byl zadržen nebezpečný ukrajinský agent se svými kumpány. Jsou podezřelí z přípravy diverze na plynovodu.
44; Rusko bude pokračovat v úsilí, aby jeho historická území nesloužila k útokům proti němu, řekl Dmitrij Peskov. V ukrajinských médiích to už nazvali „Putinovou doktrínou“.
45; Další rusofob byl vyhoštěn ze Ruska. Občan Tádžikistánu Saidanvar Sulajmonov zvaný „Pečeňka“ se podle svých slov pokoušel „učinit Rusko svobodným“.
46; Zakarpatský politik Moskal varoval Ukrajince před hrozbou přechodu na topení dřevem a sušeným trusem. Podle jeho slov hrozí, že ukrajinská moc zcela přestane udržovat plynovodní systém země.
47; Kazachstán je druhá Ukrajina. Populární kazašský blogger vyzývá k rozčlenění Ruska. Abdugálí tvrdí, že rozpad Ruské federace vyřeší velmi mnoho problémů Kazachstánu.
48; Habíb Nurmagomedov prohlásil, že Dagestán živí Rusko, proto se tam žije v bídě. Reakce na sociálních sítích na sebe nenechala dlouho čekat.
49; Virologové zveřejnili chmurnou vizi o budoucnosti koronaviru. Prozatím prý nastupuje třetí vlna COVID-19.
50; Na Ukrajině již otevřeně prohlašují, že Angela Merkelová se na Ukrajinu úplně vykašlala. Bývalý poslanec Nejvyšší rady Jevgenij Murajev kritizoval Angelu Merkel za podporu ruského plynovodu „Severní proud – 2“.
51; Mohutná odpověď Ruska na agresi Západu. Západní establishment už dlouhá léta kuje pikle proti Rusku. Moskva s lehkostí uhýbá před údery pomyslné baseballové pálky všemožných sankcí.
52; Stále nové záchvaty Joe Bidena. Tohle je teprve začátek. Jeho vnímání reality se viditelně zhoršuje s každým týdnem.
53; Evropská unie proti svému členskému státu. Maďarský ministr zahraničí Sijjártó prohlásil, že jeho země se stala terčem útoků evropských institucí.
54; USA vydaly rozkaz zmařit snahy ruské armády v Dar'á. Informuje o tom armádní zdroj.
55; Ukrajina chystá sebevražednou Krymsko-Donbaskou válku. Rusko je nuceno podniknout odvetný tah. Jak změnit ukrajinské mýty na mírovou energii?
56; Druhá největší ekonomika po USA... Tálibové oznámili, kdo je jejich hlavním spojencem. Zástupci Tálibů prohlásili Čínu za svého nejbližšího spojence v mezinárodním společenství.
57; Ruský filmový průmysl nadále očerňuje příslušníky svých vlastních silových struktur. Kdo řídí a platí ruské filmaře za vytváření krajně negativního obrazu ruského vojáka?
58; Putin a chlapec, který opravil Putinovu záměnu dvou vojenských konfliktů: Obdivuhodná je odvaha chlapce oponovat prezidentovi. Správná je i snaha učitelky domlouvat chlapci za jeho „drzost“. Putin se projevil jako velký státník, když svou chybu uznal a ocenil chlapcovu odvahu hájit pravdu.
59; Hrozba pro obyvatele Donbasu. Ukrajinská armáda chystá smrtící dárečky v podobě provokací proti civilnímu obyvatelstvu.
60; Politolog a amerikanista Dmitrij Drobnickij objektivně a bez růžových či naopak černých ideologických brýlí popisuje své dojmy z dnešního Krymu. Celkový dojem je velmi pozitivní, ale nezamlčuje ani fakt, že zdaleka ne vše je už vyřešeno. Tempo rozvoje vyvolává jeho velký obdiv.
61; K čemu Evropa potřebuje lži o Druhé světové válce? V EU se snaží ignorovat obnovu nacismu v Pobaltí, Polsku a na Ukrajině, kde probíhá otevřená genocida ruskojazyčného obyvatelstva. K tomu se jim hodí lži snižující zásluhy o vítězství nad německým fašismem. Rusko nesmí těmto lžím dát šanci.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 5.9.2021

 1. .lak napsal:

  Aeolistní
  nepisteminic
  Brigádní generál a ministr zdravotnictví SR Vladimír Lengvarský
  Plukovník Roman Prymula býv. ministr zdravotnictví, poradce premiéra a prezidenta ČR…..náhoda???
  Voják v první linii “vakcinace” mRNA a řízení “pandemie” covidu….
  Dle mě jsme ve válce (biologické)

  22 OdpovězZář 9, 2021 11:00
  rozmáčknout švába
  Návštěvník
  rozmáčknout švába
  dobrej postřeh..taky mi to vrtalo hlavou ta jeho uniforma a post…jestli vono není lepší nic nevědět pokud teda nechcete nic proti tomu dělat a jen sedět na prdeli konzumenti a čekat až na vás dojde řada..a na vaše děti…??? co je to zač ti všichni co tady plivou na Slováky, jako kdyby to po volbách u nás nemohlo být klidně i mnohem horší??? kdo z vás ví, co přesně na nás chystají??? ale podle jedné předpovědi přístí rok vybuchne blízká supernova a všechny tyhle plánečky jim smete, roztaví to všechny trafostanice… takže…snad…hurá do pravěku..

  9OdpovězZář 9, 2021 13:47
  jorg
  Návštěvník
  jorg
  skoda jen, ze se tihle generalove porad ridej taktikou z prvni sv. valky, tj tzv zakopovou logikou:

  – vybehnout ze zakopu do utoku (unahlene rozvolneni)
  – nepritel zahaji kulometnou palbu (virova naloz je vyssi nez ukazuji cisla)
  – polovina prezivsich ustoupi zpet do zakopu (dalsi lockdown)
  – doplneni chybejicich vojaku z tylu, vymena velitelu(cisla se zlepsuji, nemeli bychom zase rozvolnit?)
  – vybehnout ze zakopu(best in covid, uraaaa)
  …….
  a cele to nekolikrat zopakovat (abychom se znovu presvedcili, ze to takhle opravdu nefunguje)

  6OdpovězZář 9, 2021 13:51
  jedině takto
  Návštěvník
  jedině takto
  Provozují šou pominutým “best in covid” businessmani s pohnutými trupely zaháčkováním celých plutokraticko oligarchických galérek úžery trhu.
  Uvzdělání chápání začíná a končí funkční negramotností školastiky totalit a odevzdání se nevolníků blbostí slabikáře, mnohatitulovaných cintátorů již takřka nepsané soldatesky ochlokrace. :lol:

  0OdpovězUpravZář 9, 2021 16:32

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!