Rusvesna: Přehled zpráv – 7.9.2021

601bc30902e8bd01f43661061; Marija Zacharova prohlásila, že v NATO se nemohou dohodnout na tom, kdo může za ostudu v Afghánistánu. Britské úřady viní z událostí ty,kteří uzavřeli dohody s Tálibánem v Dauhá. V Kanadě označují Táliby za „bratry“.
2; Nejvyšší představitel Luganské lidové republiky označil zvyšování životní úrovně za hlavní cíl Republik Donbasu. Oficiální místa Luganské i Doněcké republiky se zabývají vyhledáváním investorů pro rozvoj průmyslových podniků v Donbasu.
3; Země G20 na sebe vzaly závazky ohledně dostupnosti vakcín proti COVID-19. Přijali tzv. Římský pakt“, podle kterého se zavázali k všeobecné dostupnosti lékařské péče.
4; Dmitrij Kuleba prohlásil, že Ukrajina nikdy nezůstane proti Rusku osamocena. A že o tom ujistil Joe Biden Vladimira Zelenského ve Washingtonu.
5; V důsledku přetržení lana u výtahové klece na šachtě Krasnyj Partizan v Luganské republice zahynulo devět osob.
6; Boris Johnson: Velká Británie může být hrdá na své úspěchy v Afghánistánu. Například na to, že dokázala spolu se spojenci ochránit Západ před uskupením Al-Káida.
7; Na premiéra Kanady házeli kamení na předvolebním shromáždění. Ke zranění nedošlo.
8; Nejméně 21 osob zahynulo v Bolívii při pádu autobusu do rokle. Dvanáct dalších bylo zraněno.
9; Ruští zaměstnavatelé zveřejnili seznam nejžádanějších profesí mladých lidí. Společnost HeadHunter provedla průzkum mezi zaměstnavateli o nejžádanějších mladých specialistech mezi absolventy roku 2021.
10; Poslanec za Komunistickou stranu Ruska v Irkutské oblasti Anton Romanov prohlásil, že událost, při které srazil na přechodu pro chodce mladou ženu, je zcela běžná situace. Ženu nejprve přesvědčil, aby se neobracela na policii, že ji všechno zaplatí, ale poté se jí ozýval stále méně.
11; KLDR se rozhodla zorganizovat tento týden vojenskou přehlídku v hlavním městě.
12; Soud Sverdlovského obvodu Krasnojarska vynesl rozsudek nad politikem a podnikatelem Anatolijem Bykovem, který zorganizoval dvojí vraždu v roce 1994. Dostal třináct let odnětí svobody.
13; PACE vyšle pět pozorovatelů a volby do Státní dumy. Tým se bude nacházet v Moskvě od 17. do 19. září.
14; FSB obvinila ukrajinskou hlavní zprávu rozvědky ze srpnového výbuchu plynovodu na Krymu, který zásoboval palivem místní obyvatelstvo a vojenskou posádku.
15; Bylo zveřejněno video z likvidace pohyblivého cíle ruským Buk-M3 během cvičení v Astrachaňské oblasti.
16; V Singapuru hlídají pořádek na ulicích hlídkové roboty.Systém se nachází ve fázi testování.
17; Zelenskij: Ukrajinské vojenské rozvědce tleská celý svět.
18; Tálibové uvrhli do vazby demonstranty proti Pákistánu po potlačení protestů v Kábulu. Při potlačování protestů proti přítomnosti pákistánských sil v Afghánistánu byla použita i střelba.
19; Čínské ministerstvo zahraničí odmítlo zprávy o rozhovorech s T8liby o využívání afghánských vojenských základen.
20; Turecko vyzvalo svět, aby nespěchalo s uznáváním moci Tálibů v Afghánistánu.
21; V Turecku začali stavě korvety pro Ukrajinu. Dnes proběhl ceremoniál zahájení stavby korvet pro potřeby ukrajinské vojenské námořní flotily.
22; Na Ukrajině usvědčili úřednici z čarodějnictví. V městské radě města Romnov v Sumské oblasti jedna pracovnice sypala hlínu ze hřbitova na práh kanceláří svých nadřízených a spolupracovníků. Usvědčily ji záběry z bezpečnostních kamer.
23; Na Ukrajině navrhli, aby byla FSB a Generální štáb Ruské federace označen za teroristická uskupení.
24; Salvador (6,5 mil. obyvatel) jako první země na světě uznala bitcoin za zákonný platební prostředek a hned začal měnu nakupovat.
25; Tálibové v Kábulu zakazují novinářům natáčet protesty.
26; Bývalý arménský generální prokurátor byl zadržen pro korupci a podvody ve zvláště velkých objemech.
27; Dvě pohřešované desetileté dívky v Kuzbasu (Kemerovská oblast) byly nalezeny mrtvé se znaky znásilnění a udušení. Podezřelý byl zadržen. Za podobný čin byl již jednou trestán.
28; Ermitáž povolila Tillu Lindemannovi využít vyobrazení jejího interiéru pro potřeby hudební skupiny Rammstein.
29; Ombudsmanka Anna Kuzněcova se vyslovila pro doživotní tresty pedofilům. Ve stejné souvislosti se generál FSB ve výslužbě Alexandr Michajlov vyslovil pro zrušení moratoria na trest smrti pro tento typ pachatelů.
30; Dmitrij Peskov pořádal tiskovou konferenci: Hlavní témata: Bitcoin, Tálibán, zločiny proti dětem.
31; Dmitrij Kuleba: Rusko a Putin se nevyhnou projednání Krymu na setkání se Zelenským.
32; Obliba CDU před volbami prudce klesla. CDU/CSU vykazuje podporu pouhých 19% obyvatelstva. Je to nejhorší výsledek od roku 1949.
33; Na Ukrajině ve městě Ivano-Frankovsk slíbili 100 tisíc hřiven první ženě, která otěhotní v době po očkování vakcínou proti COVID-19.
34; V Soči bude pojmenována ulice na počest bývalého prezidenta mezinárodního olympijského výboru Jacquesa Roggeho.
35; Tálibán zveřejnil složení vlády Afghánistánu. Vládu povede mulláh Mohammad Hasan Akhund, jeho zástupcem bude zakladatel T8libánu mulláh Abdul Ghání Baradár.
36; Obyvatelům Afghánistánu hrozí hlad. V Afghánistánu docházejí zásoby potravin a dalšího životně důležitého zboží, oznámil útvar pro koordinaci humanitárních otázek při OSN.
37; Rusko bylo pozváno na ceremoniál vyhlášení nové vlády Afghánistán. Přítomen bude velvyslanec Ruské federace v Kábulu Dmitrij Žirnov.
38; USA odmítají spěchat s uznáním moci Tálibů v Afghánistánu.
39; Federální antimonopolní služba pokutovala Google za nezákonnou reklamu nezákonné činnosti. V systému Google AdWords byla reklama finanční struktury, která nemá licenci na podobnou činnost.
40; WHO oznámila, že svět jako celek vstoupil do fáze stagnace počtu nových nákaz virem COVID-19. V Různých regionech je situace dosti odlišná.
41; Poklesla cena bitcoinu. Svědčí o tom údaje z obchodních míst.
42; Americké letectvo je připraveno snížit své požadavky na počet stíhaček F-35. Program F-35A byl opakovaně kritizován ze strany expertů.
43; Rosturizm vyhlásil start programu bezplatného cestování mládeže.
44; Ukrajina prodá motory pro indickou vojenskou námořní flotilu. První může být hotový v prosinci 2022, další v červenci 2023.
45; V Itálii zařadili v učebnici zeměpisu Ukrajinu k ruským regionům.
46; Šéf frakce Sluhy národa v Nejvyšší radě avizoval, že několik ministrů ukrajinské vlády může být vyměněno.
47; Ruské mezinárodní rezervy obnovily své dosavadní maximum. V srpnu vzrostly o 17,18 miliardy na 618,181 miliardy dolarů.
48; Ukrajinský boxer Ivan Redkač prohlásil, že nemá rád Ukrajince.
49; Demonstrace bojové moci Ukrajiny u hranic s Krymem je ohrožena. První dva až čtyři dny se velení jednotek pokoušelo utajovat kritický stav.
50; Do středy budou trávit čas v tajze. Putin a Šojgu se rekreují na Sibiři. Je možné, že přitom projednají nedávný Návrh ministra Šojgu, který bude vyžadovat obrovskou práci.
51; Hlavní lékař koronavirové nemocnice Kommunarka Procenko očekává nové zvýšení nemocnosti na COVID-19 v Rusku.
52; Nová armáda Evropské unie proti NATO? K čemu bude Evropě alternativní armáda a proč bude potřeba se dohodnout s Tálibánem?
53; Další úmrtí bylo zaregistrováno po vakcinaci americkým COVID-preparátem Moderna s kovovými příměsmi.
54; V Peru bude vybudován podnik na výrobu „Sputniku V“.
55; Ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba tvrdí, že Kyjev jedná s řadou států o přístupu k americkým obranným technologiím.
56; Jsou obklíčení, ale nezlomení. Na Ukrajině lidé svým způsobem stále bojují proti nacismu. Nedělají to jen kvůli památce a cti padlých, ale hlavně pro současnou a budoucí generaci.
57; Zelenskij při návštěvě USA prohlásil, že „Nacismus prohrál. Bezprostředně a navždy“. Z jeho úst to ale vypadá jako posměch a drzý plivanec do tváří lidí po celém světě. Na Ukrajině neonacisté zcela svobodně pochodují po ulicích,aktivně se účastní války v Donbasu, provádějí genocidu ruskojazyčného obyvatelstva, pořádají oslavné pochody a všude předvádějí fašistickou symboliku.
58; Neuvěřitelná ostuda: Děti jako rukojmí. České úřady v rozporu s realitou tvrdí, že učitelé v ruské škole v Praze jsou agenti Ruska. Ruská škola při velvyslanectví Ruské federace byla každoročně otvírána pro děti, jejichž rodiče pracovali nejen na velvyslanectví, ale i pro Rusy, Bělorusy, Ukrajince, Kazachy a příslušníky dalších národností, kteří pracovali v Praze.
59; Rasismus ve Švédsku jen kvete. Obyvatelé Švédska si vybírají lékaře podle jména. Odmítají se nechat ošetřovat dokonce i lékaři z ciziny, kteří vystudovali ve Švédsku.
60; Třiašedesátiletý německý ministr energetiky musel být převezen do nemocnice přímo z budovy Bundestagu, kde se účastnil zasedání výboru pro hospodářství.
61; Rusko útočí, Západ začíná couvat. Leonid Kučma se obává, že v důsledku postupu Ruska se mohou světové principy jaderného zadržování ocitnout v ohrožení.
62; Operátor ukrajinské plynovodní soustavy neustále nabízí dodatečné kapacity v objemu 63,7 milionu kubických metrů denně. Rusko ale neprojevuje zájem o navýšení dodávek plynu do EU.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
3 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 7.9.2021

 1. .lak napsal:

  Dělárium :lol:

  hledac pravdy
  jo jo jooo, babo rad!!! (neee VY, ale recnicka otazka)
  bohuzel, z nize uvedene rekapitulace mi vyplyva pouze jedine: smakuladni injektaz MUST!!!
  – bratislavsky pionyrsky palac obsadila duta, ale o to vice poslusna skladkova popelnice (hlavne, ze ma plna usta lidskych prav a jejich dodrzovani!)
  jinak, tuto proflaknutou a ulhanou opici uz nelze vozit ani po poutich.
  .- slovenska vlada, jeden smejd vedle druheho. (MY na tom nejsme lepe)
  – slovenska duma (smejdi maji prevahu) si schvali jakekoliv zakony dle zadani panicku.
  – slovenska policie se jiz nekolik mesicu chova jako smyslu zbavena.
  otazkou je, proc? drogy, kterymi celoplanetarni nosalove cca 100let nabiji zoldacke vrahy, ci vakcinacni smakulada s dalkovym ovladanim? jeste jedna uvaha a to: primitivove?
  (nakonec, i nas soudruh hamacek velice slevil, kdy vstup do policie CR neni podminen maturitou).
  – slovenska smlouva o vstupu cizacke policie/vojsk je davno pripravena na sklade, staci zvaci dopis nebo SMSka (viz CR).
  – vyse uvedeni maji kde cerpat, vcetne dodani/jiz dodaneho manualu a to:
  australie, viz zatah na omladinu s internaci na stadionu + vakcinace bez ucasti i souhlasu rodicu, dele koncetrak jako i v usarne, brytosce atd.
  kdyz se to pojme na dren, IBM stale vlastni sw i databaze z adikovych koncentraku, kde mu dodavala HW a provadela outsourcing – ha ha ha, a pak nam nekdo bude vypravet, ze od vypuknuti 2WW nikdo nevedel o akcich : shower gas + arbeit befreit…
  (pouze predskokani, napr.: azbestovych dvojcat, taskaric s anexemi a vyvozem demo-fuj, nebo koronac pro genocidni injetkaz).
  – mimo jine, v techto dnech u nas prosel zakon (opet rychlovka jako solary, cirkevni restituce) pro zabavovani deti bez souhlasu soudu, viz fasankovo-arijska kucharka barnevernet, ktery podali smazaci pirati (schvaleno PS + senatem).
  tudiz….., pokud tento zakon je i na slovaci, je vymalovano….smitec a zvonecek.

  ano, budou-li se bratri slovaci branit, pak pouze fyzickym nasilim, ale australie predvedla/predvadi, jak vse/vsechny lze spacifikovat!!!!

  PS: nevim, nevim…,v malem mozecku mi blika cervena kontolka, ze ceska kotlina bude slovac bzry nasledovat!!!
  jak ukazuje zavedena praxe, od slovace nas deli cca 2mesice…., tj. rijen 21 volby a v roce 22 galeje.
  na druhou stranu dle ciny rok 2022 bude bojem mezi hodnym a zlym drakem, kdy dobro zvitezi (zapor se v klad promeni), ale velke ALE!!!
  kdyz zvazime prevahu nosatych pucfleku (vlada, PS, senat, zakony, soudy, mlatice/zaklekavace/pistolniky, cizacti zoldneri na nasem uzemi z rad polisuu/zelenych gum), ale i prival stale novych zoku s jidasskymi k zaplaceni si dalsich drabu/katu i udavacu, tak staci vyjit do ulic ci se nekde prokecnout, a deti nam seberou, vcetne genocidniho naockovani (nastupce shower gas), ale i pro nahradni organy i uchylarny prachatych, zhyralych, znudenych nosatych, vcetne jejich podomku za zasluhy (de facto takovy deputat)…

  0OdpovězZář 11, 2021 7:51
  jedině takto
  Návštěvník
  jedině takto
  Tohle není určitě česky se slabikářem gramatika jednoduchých srozumitelných českých vět brutopýra a navíc v hitlermarketu někde mají určitě akci.
  Zabýváte se nepodstatnými věcmi a navíc formanté inkluzivní školastiky nepoberou než heslovité výheky s asistenty co za ně vystudují “motýle, pardon titule.
  0:39
  https://www.youtube.com/watch?v=MRZ4s77dIfQ

  0OdpovězUpravZář 11, 2021 9:39

 2. .lak napsal:

  Aeolistárna
  :-(
  Návštěvník
  Willbr
  Prymulovi docvaklo, že tady už přestává legrace. Začíná si uvědomovat tu celosvětovou hrůznou zločinnost a ty následky kolem covidu a očkování.

  15 OdpovězZář 11, 2021 12:36
  jedině takto
  Návštěvník
  jedině takto
  A provázanost businesmanů s lidskými zdroji a obchodu s nimi.
  https://svobodne-radio.cz/search/Ubr%C3%A1n%C3%ADme+se+%C4%8Desk%C3%A9mu+Barnevernetu%3F
  Kdy okrajově tedy prý i řecko nekomunikuje s bruselí a hodlá vozit ty s distribuovaných nafukovacích čluníčků jako “syřany dnes “tlumočníky od břehů na moře ať si je rozeberou parníčky neziskovek humanitárníků a daktarů bez hranic.
  Ovšem mezitím v organizaci bilderberg eu výměny obyvatel kontinentu kalergi patrně pytlují eura s rotaček ECB €araboafriky pro tamní “chá/tr/u protože investice se vyplatí víc než trajektování těch 3-4?mio co ztratili budoucnost už s nimi se zaniklého hlídání drogové stezky a pro 90% zničených opiových latifundií talibanem.

  0OdpovězUpravZář 11, 2021 15:25

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!