Rusvesna: Přehled zpráv – 8.9.2021

630_360_1614414437-9451; Velvyslankyně Ukrajiny v USA Oksana Markarova varovala poslance Nejvyšší rady v souvislosti s jejich úmyslem odhlasovat výzvu Kongresu USA o poskytnutí dvoustranného statusu hlavního spojence mimo NATO.
2; LGBT podle šariátu. Tálibové mají v úmyslu dodržovat mezinárodní normy, pokud nebudou v rozporu s islámským právem.
3; Na ruském ministerstvu financí označili situaci na trhu se státním dluhem za stabilní. Případné rušení programu kvantitativního změkčování ze strany FEDu USA nebude mít žádný negativní vliv na trh s ruským dluhem.
4; Síly odporu v Afghánistánu považují vládu Tálibů za nezákonnou a vyzývají obyvatelstvo k pokračování v odporu.
5; Svazové (integrační) programy Ruska a Běloruska budou realizovány do roku 2025, prohlásil vicepremiér Běloruska Nikolaj Snopkov.
6; Ruské ministerstvo financí: 18 miliard dolarů od MMF půjde do zlatých a měnových rezerv.
7; Ruské ozbrojené síly dostanou automobil pro chemický průzkum na bázi UAZ Patriot. Dodávky začnou ještě před koncem letošního roku.
8; V Kyjevě informovali o možném setkání Zelenského s Putinem na Krymu. Prezident Ukrajiny nemže odmítnout setkání se svým kolegou, ať už to bude na Krymu nebo v Moskvě.
9; CNN informovala o pomoci CIA Kyjevu při zadržení 33 Rusů v rámci nevydařené akce proti Wagnerovcům (konec července 2020).
10; Národní centrum pro záchranu potravin a péči o ekologii (Foodsharing) navrhlo v Rusku osvobodit podnikatele od DPH výměnou za dobročinnost.
11; Většina Rusů nechce dávat své příbuzné do domovů důchodců. Pouze 7% o takové možnosti vůbec přemýšlí.
12; Na Kamčatce zadrželi „verbíře“ Svědků Jehovových (v Rusku zakázaných). Manželský pár, který verboval lidi do organizace Svědkové Jehovovi byl zadržen v Petropavlovsku Kamčatském.
13; V Noginsku došlo k výbuchu plynu v obytném domě. Částečně se zřítila 1. až 4. patro. Podle prvních informací zahynuli dva lidé.
14; Obyvatelka Kábulu informovala o životě žen za vlády Tálibánu. Po jejich příchodu k moci se situace žen v zemi prudce zhoršuje.
15; Novinář a rusofob Dmitrij Gordon navrhl, aby Ukrajinu přejmenovali na „Rusko-1“. Současné Rusko by pak bylo „Rusko-2“.
16; „Ruská agrese“: Italská učebnice zeměpisu obsahuje informaci, že Ukrajina je součástí Ruska. Podobné informace jsou tam i o Moldávii, Bělorusku a Pobaltí. Ale stojí vůbec ještě za to učebnici přepisovat?
17; Yandex čelil největšímu kybernetickému (DDoS) útoku za svou historii. Velmi pravděpodobně za ním stojí zahraniční konkurence.
18; Rusko převezme tranzit automobilů od Suezského průplavu. Bude z toho spousta peněz. V tuto chvíli se většina automobilů z Asie do Evropy přepravuje přes Suezský průplav. Jde zhruba o 5 milionů ročně. Vedou se jednání s Ruskými železnicemi o přepravě automobilů s Dálného Východu do Evropy.
19; Yandex plánuje na podzim zahájení testů bezpilotních taxíků. Servis bude přístupný omezenému počtu uživatelů nad 18 let.
20; Na meziresortním cvičení zahynul ruský ministr pro mimořádné situace Jevgenij Ziničev při záchraně filmového režiséra Alexandra Melnika z vody.
21; V Nejvyšší radě připustili demisi celého ukrajinského kabinetu. Své křeslo si uhájí jen pár ministrů.
22; Tálibán nemá v plánu se s kýmkoli dělit o moc., říká Jelena Panina. A Rusko je připraveno podpořit novou afghánskou vládu jen tehdy, bude-li zastupovat různé proudy afghánské společnosti, včetně národnostních menšin (např. Tádžiků či Uzbeků).
23; FSB potvrdila účast CIA na zadržení 33 Rusů v Bělorusku v roce 2020. Podle ní šlo o naplánovaný únos.
24; Ukrajina nebude USA žádat o status mimo NATO. Ukrajinští poslanci zmařili hlasování o výzvě americkému Kongresu o poskytnutí statusu hlavního spojence mimo NATO.
25; Anton Siluanov během Moskevského finančního fóra prohlásil, že mimořádné příjmy exportérů surovin by měly jít na podporu občanů.
26; Rusko a Čína se odmítly účastnit setkání G7 k situaci v Afghánistánu. Online jednání „Velké Sedmičky“ bude probíhat v USA.
27; Afghánistán a Ukrajina. O čem hovořili Putin a nejvyšší představitel Evropské rady Charles Michel?
28; Máš-li odvahu, tak to udělej. Nejvyššímu veliteli ukrajinských ozbrojených sil Valeriji Zalužnému v Nejvyšší radě Ukrajiny poradili, aby realizoval svůj sen a projel se na tanku po Moskvě.
29; Putin: Zinčevova smrt je pro mě nenahraditelnou osobní ztrátou. Prezident Ruské federace vyjádřil hlubokou soustrast příbuzným a blízkým ministra.
30; Země BRICS podepsaly v Číně dohody o 28 projektech za 2 miliardy dolarů. Tématem byla těsná inovativní spolupráce a koordinace úsilí o stabilní a hladké fungování globálních výrobně-odbytových řetězců.
31; Tálibán vyhlásil zákaz sportování pro ženy.
32; Dodávky plynu přes „Severní proud – 2“ mohou začít už od 1. října 2021.
33; Soud vymohl z Abyzova a Alfa-banky více než 126 milionů dolarů. Gagarinský soud v Moskvě v plném rozsahu vyhověl žalobě Generální prokuratury Ruské federace na bývalého ministra pro otevřenou vládu Michaila Abyzova.
34; V Rusku bude vytvořen nový kolový tank s mohutnou výzbrojí. V současné době jsou kolové tanky vyvíjeny v řadě zemí světa.
35; Moskva se dostala do žebříčku nejlepších megapolí (supervelkoměst) světa. V posledních letech se Moskva proměnila v dynamicky se rozvíjející město s velkým množstvím muzeí a restaurací na velmi vysoké úrovni.
36; Je schopný vidět za horizont. Vzor T-90 M bude poprvé testován. Během fóra Armija 2021 Uralvagonzavod a ministerstvo obrany podepsaly kontrakt na dodávku další várky tanků tohoto typu a na modernizaci stávajících T-90 na variantu T-90M.
37; V současné době bylo aplikováno po celém světě kolem 5,5 miliardy dávek vakcín proti koronaviru, hlásí šéf WHO.
38; Na internet unikla data deseti tisíc uživatelů, kteří si stáhli aplikaci extremistické FBK (Navalného Fond pro boj s korupcí).
39; Rusko přesunulo do Běloruska Su-30SM za účelem vytvoření centra společného výcviku. Budou sloužit při ochraně vzdušných hranic Svazového státu.
40; Na inauguraci nové vlády Afghánistánu bude přítomen pouze velvyslanec.
41; V Richmondu (Virginia) demontovali pomník generála Konfederace Roberta Lee.
42; Blinken: Dočasná vláda Tálibů se Washingtonu nezdá příliš inkluzivní, navzdory slibům a prohlášením Tálibů.
43; Americké ministerstvo energetiky snížilo prognózu ceny ropy na rok 2021 o 0,1 dolaru na 68,61 dolarů za barel.
44; Symbolické datum... Zástupce Tálibů potvrdil termín inaugurace své vlády na 11. září.
45; Blinken: USA očekávají, že T8libové splní sliby ohledně boje s terorismem. Poznamenal, že ve stejné době USA podnikají potřebné kroky ke zjišťování jakýchkoli nových projevů terorismu pro boj proti nim.
46; Evropský soud pro lidská práva projedná 24. listopadu stížnost Nizozemska a Ukrajiny v případu MH17.
47; Zelenského zástupcům neumožnili vpašovat téma plynu do normandského formátu. Plynová tématika nepatří do kompetencí normandského formátu a nemůže být projednávána na jeho summitu.
48; Americká ministryně financí varovala, že v říjnu dojdou peníze ve státní pokladně,pokud Kongres nezvýší limit zadlužení.
49; Poradci Normandské čtyřky pohovořili v duchu „konstruktivní neurčitosti“. Dnes se z iniciativy Německa konala videokonference poradců Normandské čtyřky. Během ní se nijak neprojevily fundamentální rozdíly ve vnímání problému urovnání konfliktu v Donbas.
50; Tálibové zakázali konání nepovolených protestů.
51; Starosta Moskvy Sergej Sobjanin slíbil, že bude trestat a vyhošťovat migranty za porušení zákonů.
52; Nejvyšší představitel Doněcké lidové republiky prozradil, jak bude hlasovat ve volbách poslanců Státní dumy. Hlasovat bude distančně.
53; Ukrajina nemá budoucnost. Vyplynulo to z prohlášení prvního místopředsedy Rady Federace během sletu stoupenců strany Jednotné Rusko v Doněcku.
54; V Kyjevě obvinili Rusko z toho, že se Ukrajinci nestali „globální silou“. V roce 2021 mělo být Ukrajinců přes sto milionů.
55; Ukrajinská armáda opět zaútočila na Doněck. Informuje o tom zastoupen Doněcké lidové republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.
56; Denis Pušilin: Ukrajina bez Ruska je mrtvě narozený projekt.
57; Majitel „Buranu“ odmítl vrátit kosmickou loď do Ruska a vydal buranské prohlášení. Kosmická loď se nachází v majetku soukromé společnosti RKK Bajkonur. 80% akcií drží její generální ředitel.
58; Tálibové pozvali zástupce šesti zemí na inauguraci své nové vlády: Čínu, Pákistán, Turecko, Katar, Rusko a Írán.
59; Pro Západ se diverze proti Krymu staly novou normou, prohlásila Marija Zacharova. Připomeňme, že 23. srpna došlo u Simferopolu k výbuchu plynovodu.
60; Ukrajina tajně vyzbrojuje vojáky Barmy (Myanmaru). V Kyjevě nepopírají podepsané kontrakty, ale ujišťují, že vše probíhá podle zákona.
61; Německý expert odhalil u Zelenského psychické onemocnění. Jde o poruchu typu hypochondrie vztaženou nikoli na svou osobu, ale na celou Ukrajinu.
62; Ceny plynu překonávají v Evropě rekordy. Za tisíc kubických metrů se platí už 650 dolarů.
63; Zelenskij znovu poletí do USA, informuje tiskový tajemník ukrajinského prezidenta Sergej Nikiforov.
64; V Zelenského administrativě hodnotili materiál CNN o roli CIA při zadržení „wagnerovců“ v Minsku.
65; Petrohrad vede v počtu nových nákaz koronavirem. Celkový počet obětí v Rusku se blíží 190 tisícům.
66; Hybridní válka v Sýrii: Zahraniční agresor (Turecko) se pokouší zlikvidovat milionové obyvatelstvo celého regionu blokováním činnosti vodárny.
67; V Rusku klesá poptávka po vodce. Podle slov Svazu výrobců alkoholických nápojů se 35% alkoholu vypitého v Rusku vyrábí nelegálně.
68; Bidenova žena porušila tradici starou 230 let a jako první dáma nepřestala pracovat.
69; V Rusku se vyjádřily všechny politické strany kandidující do Státní dumy, jak by řešily problém Donbasu.
70; Voják ukrajinské armády otevřeně vyprávěl o tom, co se v armádě děje. Shrnul pět let své služby v „prohnilém systému“.
71; V Dněpropetrovsku byl turista z Oděsy více než hodinu uvězněn v pouličním záchodku.
72; Generální ředitel mezinárodní informační agentury „Rossija Segodňa“ (Rusko dnes) Dmitrij Kiseljov byl hospitalizován s koronavirem. Rozvinul se u něho oboustranný zápal plic.
73; V Novosibirsku odstranili nádor pacientovi z Německa, kterému to odmítli dělat v jeho vlasti kvůli vysokému riziku. Ruským lékařům se podařilo tato rizika eliminovat.
74; Polsko draze zaplatí za pokusy zmařit „Severní proud – 2“. Rusko může zasadit odvetný úder který Polákům napoví,kde je jejich místo na světové scéně.
75; Je to akt agrese! Polsko se hodně naštvalo na EU kvůli tomu, že pro zemi nebyly vyčleněny prostředky na obnovu po koronavirové epidemii.
76; Ve Lvově zahájili dodávky dronů ukrajinské armádě pro údery na Luganskou republiku.
77; V Německu slibují zvýšení platů a modernizaci ekonomiky. Německo stojí před velkými změnami ve vládě. Návrhy pocházejí od strany Die Linke (Levice).
78; Porodnost na Ukrajině v roce 2021 může být nejnižší za celou její historii. Za léta po Majdanu porodnost poklesla o celých 40% a pokles katastrofálně pokračuje.
79; Nové světové války mohou vznikat kvůli nedostatku pitné vody. Podle údajů OSN zhruba 40% obyvatel Země pociťuje nedostatek pitné vody.
80; Bývalý velvyslanec USA v Rusku pochválil ruské zbraně. Rusko překonává Spojené státy v mnoha aspektech výzbroje.
81; U Murmanska se převrhl člun s cestujícími. Na palubě se nacházelo pět osob.
82; V Evropském parlamentu vyzvali EU k vytvoření čistě evropské vojenské jednotky. EU musí fungovat jednotněji, pokud jde o obranu.
83; Zelenskij se definitivně zbavil Avakova. Prezident Ukrajiny Vladimir Zelenskij v úterý podepsal výnos č. 456, kterým pověřil vedením Koordinační rady pro boj s šířením koronaviru ministra infrastruktury Alexandra Kubrakova, hlavního hygienika Igora Kuzina a ministra vnitra Denise Monastyrského.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
7 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 8.9.2021

  1. argentaurum napsal:

    Západ a projekt západu nevyhnutne krachuje a vízia nadradenosti západu upadá spolu s ním.Jasať nad tým nie je na mieste,pretože úpadok západu bol nielen cielený,ale hlavne má stvoriť čosi oveľa horšie,neľudskejšie a hroznejšie.Čína,Rusko,Irán,Turecko a Európa si to veľmi dopbre uvedomujú a každá z tých vymenovaných krajín pracuje s ohľadom na vlastné záujmy.Pri Iráne a Turecku sú tie snahy jasné-Islamizovať a zotročiť,Čína je budúci najhorší otrokár národov,pokračovateľ západného smerovania zotročenia sveta.Rusko je na vážkach,závidí od morálky budúcich generácií politikov,ako bude budúcnosť vyzerať a nielen v Rusku.Preto V.V.Putin vždy vraví o morálnych aspektoch vládnej triedy.Rusko má v rukách všetky tromfy,je to krajina s najväčším nerastným,surovinovým a zdrojovým bohatstvom sveta,preto je jej možnosť ovplyvniť riadenia sveta obrovská,ale stále hrozí reálne nebezpečenstvo,že sa riadenia Ruskej Federácie zmocní zapredaná čeliadka,čo ho predajú ako závodný bycikel aj na diely,nakoľko pre mnohých je cieľom života slúžiť páničkovi,pretože reálne nič nevedia a nie sú schopní udržať v chode ani krčmu 4.cenovej skupiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!