Rusvesna: Přehled zpráv – 10.9.2021

shtorm_olaf1; V Mexiku vyhlásili nejvyšší úroveň výstrahy kvůli hurikánu Olaf.
2; Biden a Si Ťin-pching projednali po telefonu vzájemnou konkurenci USA a Číny.
3; Dva ozbrojenci byli v rámci protiteroristické operace zlikvidováni ruskou policií u obce Talgi v Dagestánu.
4; Lotyšský velvyslanec zhodnotil perspektivy vstupu Ukrajiny do EU: V Evropské unii neexistuje společný postoj proevropskou perspektivu Ukrajiny a členské země nevidí žádné důvody pro rozšíření společenství.
5; Trump vyjádřil přání knokautovat Bidena. Bývalý prezident USA Donald Trump vyjádřil své přání rozdat si to v boxerském zápase se stávajícím prezidentem Joe Bidenem.
6; V Moskvě proběhl ceremoniál rozloučení s ministrem Jevgenijem Ziničevem. Pohřben bude na Serafimovském hřbitově v Petrohradě. Osobně se účastnil i Vladimir Putin.
7; Na Ukrajině vidí jakýsi smysl v rozhovoru Zelenského s Putinem. Ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba si myslí, že setkání a rozhovor obou prezidentů by měl smysl.
8; Ruská vojenská policie spolu se svými syrskými kolegy a místními oddíly domobrany zahájila hlídkování v ve městě Daráa el-Balad na jihozápadě Sýrie,které bylo osvobozeno od ozbrojenců.
9; Středověké tmářství polského premiéra. Estonský list Postimees zveřejnil skandální článek polského premiéra Morawieckého, ve kterém popisuje Rusko a Bělorusko jako dvojjediného ďábla.
10; Jak vypadá skutečná tečka... Výstavba plynovodu „Severní proud – 2“ byla kompletně dokončena 10. září 2021 ráno. Informuje o tom společnost Gazprom.
11; Kyjev bude bojovat proti „Severnímu proudu – 2“ i po jeho spouštění. Tiskový mluvčí ukrajinského prezidenta Sergej Nikiforov prohlásil, že se Ukrajina nikdy nesmíří s fungováním rusko-evropského plynovodu.
12; Expert komentoval výsledky rozhovorů mezi prezidenty Ruska a Běloruska. Všechny dohody jsou významné nejen pro mezistátní vztahy, ale také pro občany obou zemí, protože jim poskytují velkou svobodu pohybu a velké možnosti výdělku.
13; Na Ukrajině informovali o zmařeném plánu na likvidaci Krymského mostu. Na Ukrajině byl zmařen nákup raket s plochou dráhou letu „Neptun“, a proto Kyjev nedokáže sprovodit ze světa Krymský most. Oznámil to bývalý tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexandr Turčinov.
14; Z Ukrajiny se valí vlna „fejků“ o cvičeních „Západ-2021“. Informovalo o tom ruské ministerstvo obrany.
15; Na ruské ministerstvo zahraničí byl pozván velvyslanec USA. Patrně kvůli riziku ovlivňování nadcházejících voleb ze strany amerických internetových společností.
16; Přišla zpráva o zavraždění bratra samozvaného prezidenta Afghánistánu Sáleha vrahy z Tálibánu.
17; Turecko odmítlo uznávat očkování „Sputnikem Light“ při vstupu do země.
18; VCIOM: Důvěra Rusů v prezidenta Vladimira Putina vzrostla za poslední týden o necelé tři procentní body. Přes 60% ruských občanů schvalují jeho činnost a obecně mu důvěřuje téměř 65%.
19; Protest proti omezování svobody slova. Ukrajinský poslanec za Opoziční platformu Za život si v přímém přenosu zalepil ústa náplastí na znamení solidarity s umlčovanými novináři.
20; Zelenskij připustil pravděpodobnost války mezi Ukrajinou a Ruskem. V Kremlu už reagovali, že se nehodlají zabývat apokalyptickými očekáváními. Zazněl ale také výrok, že něco takového hrozí pouze v případě, že se Ukrajina dopustí nějaké provokace. Mluvčí ministerstva zahraničí odbyla Zelenského výrok tím, že je totálně odtržený od reality.
21; Byly zveřejněny záběry z aktivní fáze cvičení Západ-2021. Od vod Baltského moře až po armádní polygony u Voroněže a vojenská letiště v Bělorusku se rozvíjí první fáze hlavního vojenského cvičení roku.
22; V Polsku odstartovali také svá vlastní cvičení současně s „Západem-2021“.
23; Vladimir Putin jmenoval prozatímním ministrem pro mimořádné situace dosavadního generálplukovníka vnitřní služby Alexandra Čuprijana.
24; Byla zveřejněna totožnost ruského důstojníka, který zahynul při napadení konvoje v Sýrii. Je jím pětačtyřicetiletý podplukovník Alexej Šnajder.
25; Egypt bude bezplatně léčit turisty, kteří se nakazí v zemi. Egypt uhradí náklady na léčení těm zahraničním turistům, kteří se nakazí koronavirem po svém příjezdu do země nebo během rekreace.
26; Sergej Lavrov učinil prohlášení o vztazích s Ukrajinou. Moskva je připravena obnovit normální vztahy s Kyjevem. Ukrajinský národ je pro Rusko blízký a bratrský.
27; Tak si to užij, Zelenskij! V USA poradili ukrajinskému prezidentovi, aby po svých slovech o válce s Ruskem nečekal pomoc.
28; Západ se vydal cestou bezprecedentního vyostřování vztahů s Ruskem, prohlásil Lavrov. Naším úkolem je dosáhnout nezávislosti na nich v klíčových odvětvích.
29; V Doněcké lidové republice byla zrušena akreditace švýcarské novinářky,která se původně akreditovala pouze pro mediální pokrytí dodání humanitární pomoci od Švýcarské agentury pro rozvoj a spolupráci. Poté požádala o rozšíření akreditace a bylo jí vyhověno. Během svého pobytu se ale paní Anneli Günther začala zabývat činností provokačního charakteru.
30; Důstojník Armády Doněcké lidové republiky Daniil Bezsonov: A co jste si jako představovali? Že vás za to vaše ostřelování budeme chválit? Situace na frontě v Donbasu se nažhavuje, Ukrajinská armáda si stěžuje na vysoké ztráty. Zdaleka ne každého zraněného dovezou do nemocnice živého.
31; Nejvyšší představitel Luganské lidové republiky Leonid Pasečnik odpověděl Zelenskému na jeho prohlášení o propasti mezi Rusy a Ukrajinci. Nebyla to ruská strana, která tuto propast vyhloubila.
32; Rusko připojilo Dálný Východ násilně. Německý novinář je rozhořčen, že část dálněvýchodních teritorií byla nezákonně odebrána Číně a připojena k Ruském říši. V Číně na to prý nezapomněli.
33; Ruský vicepremiér informoval o přípravě výstavby nového lázeňského města na Krymu. Podrobnosti jsou zatím neveřejné. Ví se jen to, že to bude na západním pobřeží.
34; Už žádné spokojené hospodyně v kuchyni či dívky na pláži. Na Ukrajině vstoupil v platnost nový zákon o reklamě, který jde tvrdě proti genderovým stereotypům.
35; Nejvyšší představitel Doněcké lidové republiky Denis Pušilin prohlásil, že na frontě zůstává napjatá situace. Dokonce přibylo palebných provokací po celé linii dotyku. Budou učiněna důležitá protiopatření v souvislosti se situací na frontě.
36; Leonid Kučma se dopustil podivného výroku: Prezidenti Zelenskij a Putin budou na svém setkání mluvit různými jazyky. Zelenskij v ruštině a nevím jakým jazykem bude mluvit Putin...
37; USA vyklízejí pozice. Fiasko v Afghánistánu vyděsilo a rozkolísalo Evropu. V Západní Evropě je velmi patrný rozkol se Spojenými státy.
38; Přímo štěstím zářící Avakov, Jaceňuk a Grojsman neskutečně naštvali Ukrajince. Tři noví miliardáři se na internetu předvádějí před ukrajinskou populací, které naordinovali jen smrt a bídu. A co ten plot na ruských hranicích? Ten jste už dostavěli?
39; Ruští zákonodárci slibují doživotní tresty pro pedofily. Příslušný návrh zákona zpřísňující tresty pro pedofily byl předložen do Státní dumy.
40; Přátelská objetí. Ukrajinská atletka Jaroslava Magučich čelí dalšímu pronásledování ze strany ukrajinských neonacistů, pseudopatriotů a dalších „profesionálních Ukrajinců“ za novou fotografii ze soutěže ve švýcarském Curychu. Skupinovou fotografii, na které ruská atletka Lasickene levou rukou lehce objímá svou ukrajinskou soupeřku za rameno, zveřejnila Australanka Nicola MacDermott. Na fotografii je dokonce ještě jedna Ukrajinka.
41; Koronavirus v Rusku: 7,1 milionu nákaz za celou dobu epidemie. Nových případů je opět více než vyléčených.
42; Na Ukrajině prohlásili, že ceny plynu vzrostou kvůli „Severnímu proudu – 2“.
43; Tajemník Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny označil svazové dohody mezi Putinem a Lukašenkem za bratříčkování a prohlásil, že se Ukrajinci nemají čeho obávat, že je vše „pod kontrolou“.
44; Je ne suis pas Charlie. Nechvalně proslulý „satirický“ časopis Charlie Hebdo si udělal nevkusnou legraci ze skonu vynikajícího francouzského herce Jean-Paula Belmonda.
45; Hrdinka známého filmu o Donbasu (Doněcká Madona) Julka byla zraněna v důsledku ostřelování ze strany ukrajinské armády. Kolik obětí a kolik vražd a kovu v lidských tělech bude ještě třeba, než utichne ta proklatá ráže 120 mm, která zabíjí a mrzačí slušné a hodné lidi?
46; Japonci zuří. Rusko si dovolilo odtajnit pravdu o jejich strašlivých zvěrstvech. Ale kdo by rád přiznával své vlastní chyby? Zvláště z pozice poražené mocnosti...
47; Americký prezident prudce ztrácí podporu. Biden, který se tak jízlivě vysmíval svému předchůdci, se na jeho úroveň dostal po pouhých devíti měsících v úřadě.
48; Armáda Ruska zvrátila situaci ve žhavém bodě u hranic Sýrie s Jordánskem a Izraelem.
49; Tranzit plynu přes Ukrajinu se prudce snížil. V září klesne na dohodnuté minimum 109 milionů kubických metrů za den.
50; Šéf Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny Prohlásil, že Ukrajinská armáda je připravena a schopna obsadit Donbas silou. Naše armáda je schopna splnit jakékoli zadání.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
3 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 10.9.2021

 1. .lak napsal:

  :lol:
  Že prý si máte vzít prášek, mozek nepotřebujete. Ještě by jste měli zakázané starosti inkvizicí konqisty rouhači a kacíři. Šlechtou s dráby, už zas? No ano.
  Ti co budou podprostituivat co nejpokorněji a nejoddanějí se mohou stát služtičkami a lokajíčky, trubky. Upírů. gogoti :-)
  ______________________________
  Zvjedavcovitoité pozéra protroub

  V BRITÁNII POSEDLÉ TRESTY ZA ZLOČINY Z NENÁVISTI SE NENÁVIST VŮČI ODMÍTAČŮM OČKOVÁNÍ SETKÁVÁ SE SOUHLASEM ESTABLISHMENTU
  Takto bude váš příspěvek zobrazen
  Ověřte si, zda souhlasí. Můžete ještě provést změny dole ve formuláři.

  dnes 2021-09-14 07:56:14
  Usociopatální hrůzoidé zrůdoidé
  Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2001:67c:2628:647:12::1e5.?.?.?
  Čapkovi mloci jsou tady, ale v podobě přijímání sebepoškození s narváním druhým. Sorta vraždících sebevrahů. Postavili to tak kdo z koho, tak to je. Jde o životy, jim zřejmě poslušným businessmanům nikoliv. Máte proti sobě minimálně tři věci: posedlost neužratelných úpících mamonem, prosté násilníky hlupáctví a pro ně vytvořené systémy institucionálního rasizmu ve všech sférách úžerů. Ale většinově ignorují zcela fakt či nemají čím pobrat že tohle nikam jinam nevede než do zmaru a beznaděje. Potěší se zkádrováním zdravých aby zhebli také ne již na blbost ale zapšklou nepřejícnost posedlých za hrob. Ano společnost má intelektuální deficit a tedy určený zánik. Pracovití /fabesoidní, nejhorší vidláci [smích] / mameluci jsou nebezpeční čemukoliv z podstaty. Okolí i sobě a jsou záhubou cililizace i životů.
  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/xpert-na-mikroskopii-covid-ockovani-obsahuje-oxid-grafenu-parazity-a-nerezovou-ocel.html

  99999

 2. .lak napsal:

  Metatron
  …aha..takže důkazy o tom, že “vakcinace” zabíjí červené krvinky najednou neznamenají, že opíchaní pomalu, ale jistě předčasně umírají? takže ten, který “vakcíny” vyvinul lže, když říká, že opíchaní zemřou mezi půl rokem až dvěma lety, ale rozhodně se nikdo z nich nedožije pěti let..?? takže to je jen na kontrolu a nikoliv na vyvražďování a postupné nahrazení těchto zemřelých “inženýry a pracovníky” odtamtud, kde se nepracuje..?

  5 OdpovězZář 14, 2021 9:20
  jedině takto
  Návštěvník
  jedině takto
  To jejich idiotské myslení nepojme ani kupecké počty, maji na to lidi typu dejte mi lidi já to udělám, ale ono hovno slavný soude. Čt orwell je modelová s neldelším jednodílným seriálem půlstoletí soustružníka na 3 000%. Zdroje jsou, idiotů. Když jste nerozbili televize a dršky trousičům sociopatií zvrhlé sexuality nedivte se že jste v blázinci.
  smokinkvótr :-)) franti rámus
  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/14190823199-slavna-alba-deep-purple-machine-head

  0OdpovězUpravZář 14, 2021 10:34

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!