Rusvesna: Přehled zpráv – 11.9.2021

boudnik_jiri1; Svědek teroristického činu z 11.9.2001 architekt Jiří Boudník, který se podílel na restaurování obrazu proběhlé tragédie při provádění záchranných prací, prohlásil, že neexistují žádné důvody pro konspirologické teorie na toto téma.
2; V dvoupatrovém domě ve městě Jelec v Lipecké oblasti došlo k výbuchu plynu. Stěna domu se částečně zřítila.
3; Bojové vozidlo Sarmat-2 využívali na cvičeních Západ-2021. Uljanovští výsadkáři využívali nové lehké transportní vozidlo „Sarmat-2“ na vojenských cvičeních „Západ-2021“ společných s Běloruskem.
4; Obchod řetězce Magnit v Moskvě zapečetili po smrtelné otravě rodiny melounem. Zemřela babička a vnučka.
5; Na Ukrajině dostali strach z „obklíčení“ Ruskem. Rusko-běloruská vojenská cvičení „Západ-2021“ jsou pokusem Ruska obklíčit Ukrajinu ze tří stran, prohlásil bývalý ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin.
6; Stoltenberg označil operaci v Afghánistánu bez účasti USA za nerealistickou. Síly NATO by po odchodu USA z území Afghánistánu nedokázaly pokračovat v operaci v zemi.
7; V Nejvyšší radě Ukrajiny vyjádřili touhu postavit na Ukrajině kosmodromy. Pro přeměnu Ukrajiny v kosmickou supervelmoc je třeba najít viníky z neúspěchů kosmických projektů a postavit nové kosmodromy, prohlásil Sergej Taruta (Baťkivščina).
8; Biden u příležitosti výročí 11. září vyzval Američany k jednotě na Twitteru. Podle oficiálních údajů v New Yorku tehdy přišlo o život 2.749 lidí, ve Washingtonu 189 a v Pensylvánii 44 lidí.
9; V Doněcké republice ukázali následky ostřelování Dokučajevska ze strany ukrajinské armády. Fotografie následků ostřelování podniku na výrobu pečeného hutního dolomitu (surovina pro konvertorové žáruvzdorné materiály) byly prezentovány ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.
10; Jednou z příčin onemocnění COVID-19 je psychický stav paniky, strachu a deprese. Přinejmenším mohou tyto faktory podstatně zvýšit riziko onemocnění, informuje hygienička Svetlana Malinovskaja
11; V Moskvě byli s akutní otravou hospitalizováni další tři lidé z domu, kde zemřely dvě osoby na otravu melounem.
12; V rámci cvičení „Západ-2021“ bude odpálena balistická raketa Iskander.. Obsluha zasáhne zahloubené velitelské stanoviště cvičného nepřítele na vzdálenost přesahující 100 km.
13; Tálibové zničili v opuštěné budově norského velvyslanectví disky s hudbou a filmy. Největší pozornost vzbudily lyže, u kterých neměli sebemenší představu, k čemu mohou sloužit.
14; V USA informovali o následcích pro Rusko v případě zastavení tranzitu plynu přes Ukrajinu. Washington je připraven uchýlit se k protiopatřením, pokud Rusko zablokuje tranzit plynu přes Ukrajinu.
15; Ruský prezident poblahopřál vítězům z Olympijských her v Tokiu. Za každou z vybojovaných medailí je dlouhá obětavá cesta na vrchol.
16; Estonská prezidentka: Ukrajinu od EU dělí nikoli dvacet let, ale celé světelné roky.
17; Ukrajinský ministr zahraničí má v úmyslu bedlivě sledovat vojenská cvičení Ruské federace a Běloruska. Pokud Rusko v té či jiné formě pozře Bělorusko, pak budeme mít dalších tisíc kilometrů zdroje nebezpečí pro naši suverenitu a teritoriální celistvost Ukrajiny.
18; USA pozastavily přijímání afghánských uprchlíků kvůli spalničkám.
19; Šéf Naftogazu Jurij Vitrenko zveřejnil plán blokování „Severního proudu – 2“.
20; předseda odboru vnějších církevních vztahů Moskevského patriarchátu metropolita Ilarion prohlásil Ruskou pravoslavnou církev za geopolitického protivníka USA.
21; Marija Zacharova informovala o stycích všech vývojářů „Chytrého hlasování“ (projekt Navalného FBK) s Pentagonem. Předvolání amerického velvyslance Johna Sullivana na ministerstvo zahraničí souvisí s podporou tohoto Navalného projektu ze strany USA.
22; V New Yorku proběhl ceremoniál na památku obětí teroristických činů z 11. září. Účastnil se i americký prezident Joe Biden.
23; Dmitrij Medveděv předal olympijským vítězům klíče od automobilů. Ruští vítězové z Olympiády v Tokiu dostaly automobily od Fondu na podporu olympioniků.
24; Melounů z várky, z níž pocházel kus, jímž se smrtelně otrávili dva lidé, prodal řetězec Magnit 73 tun.
25; Na vojenských cvičeních „Západ-2021“ byly v Kaliningradské oblasti poprvé použity bojové roboty „Platforma-M“.
26; Biden učinil při ceremoniálu na počest obětí teroristického činu z 11. září 2001 podivné gesto. Sundal si roušku a křiknul něco do davu.
27; Alexandr Něvský a jeho družina... Vladimir Putin přijel na odhalení památníku Alexandra Něvského na Čudském jezeře v Pskovské oblasti.
28; V letoviscích Ruské federace je vysoká úroveň nákazy COVID-19, oznámil Rospotrebnadzor. Celkový počet nových případů nákazy koronavirem za poslední den činil v Rusku 18.891 osob.
29; Marija Zacharova: Novináře od bloggera odlišuje jeho vzdělání a odpovědnost. Rusko už několik desítek let nastoluje na mezinárodních fórech otázku nebezpečnosti kladení nových prostředků komunikace a technologií na roveň tradičních médií.
30; Ruský velvyslanec navrhl Spojeným státům obnovení dialogu ohledně boje s terorismem. Washington by měl resuscitovat dvoustranný dialog ohledně boje s terorismem. Dvacáté výročí tragických událostí v New Yorku je k tomu vhodná příležitost.
31; Ukrajinská armáda zahájila intenzivní palbu na Doněck. Šéf městské administrativy Doněcka Alexej Kulemzin informoval o úderech na město.
32; V Rusku nalezli způsob, jak uznat gymnastku Dinu Averinovou olympijskou vítězkou,přestože oficiálně skončila druhá. Dostala BMW X5 stejně jako ti, kteří přivezli zlatou medaili. Důvodem takového kroku je do očí bijící podjatost poroty, když za nejlepší výkon (s následným zlatým umístěním) označili vystoupení izraelské gymnastky navzdory hrubé chybě (upuštění stuhy).
33; Šéf Naftogazu Vitrenko prohlásil, že s přesměrováním na „Severní proud – 2“ plyn dodávaný přes Ukrajinu vytvoří Evropě fyzikálně-chemické problémy.
34; Ukrajina využívá metody Al-Káidy. Datum teroristického činu na ropné základně v Kirovském obvodě Doněcka nebylo vybráno náhodně. Kdyby explodovaly všechny zásobníky, pak by přilehlé okolí bylo totálně smeteno.
35; Po polském městě Svídnice se opilý polský prokurátor procházel nahý.
36; Pod nohama okupantů hoří země. Ukrajinská armáda nadále sčítá nebojové ztráty v Donbasu.
37; USA zveřejnily, jak zareagují na eventuální spojení Ukrajiny s Ruskem (míně vojenský útok Ruska na Ukrajinu s cílem anexe). USA uvalí na Rusko velmi vážné sankce, která by byly schopny zničit ruské hospodářství, prohlásil bývalý velvyslanec USA v Kyjevě John Herbst.
38; Ve věku 63 let zemřel sovětský a ruský divadelní a filmový herec Vladimir Jakovlev.
39; Na svatého Dyndy a možná někdy jindy... Oděský novinář Jurij Tkačov zveřejnil „datum“ vstupu Ukrajiny do EU. Když se v diplomacii mluví o perspektivě dvaceti a více let, pak je to totéž jako nikdy. Ve skutečnosti Evropa před Ukrajinou svou neochotu k přijetí nijak nezastírá.
40; Ruspotrebnadzor nedostal žádné stížnosti z Krymu na blokování smartphonů společnosti Xiaomi. Portál XDA Developers informoval, že čínská společnosti Xiaomi začala blokovat spartphony uživatelů na Kubě, v Íránu, v Sýrii, Severní Koreji v Súdánu a na Krymu.
41; Ukrajinské patrioty rozhněval oděský novinář Jurij Tkačov, který prohlásil, že Rusko je jediná země, se kterou Oděsa a celá Ukrajina má ještě šance na trvalý konstruktivní rozvoj. Ukrajina prostě nemá s kým budovat svou budoucnost,která nebude pouhým pokračováním současného vymírání. Ukrajina (kromě nepřátelství s Ruskem) nemá Západu co nabídnout.
42; Kyjev chce do normandského formátu zařadit další dvě otázky. Jedna z nich má Ukrajinu ochránit před mohutnou agresí Ruska. Samozřejmě jde o „Severní proud – 2“ a tranzit ruského plynu přes Ukrajinu.
43; Jsme tu, abychom rozvrátili Francii. V Paříži a na jejích předměstích každoročně narůstá počet nezletilých zločinců z imigrantského prostředí.
44; Tálibán: Úlohou žen je rodit a ne pracovat ve vládě. Nepokoušejte se uvalit na ženy břímě, které není schopna nést!
45; Koronavirus v Moskvě: Denní přírůstek počtu nakažených je v Moskvě nejvyšší za poslední tři týdny.
46; Problémy v ukrajinské armádě: Množí se případy, kdy vychází najevo, že ukrajinští vojáci využívají munici s překročenou dobou skladování.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 11.9.2021

 1. .lak napsal:

  Od organického akismeta mechanického. :lol:

  teodor
  mRNA ani jine injekce proti covidu nemohou fungovat. V roce 1951 jsem se ptal ucitele v biologii proc neni vakcina proti chripce? Rekl, ze virus chripky mutuje, meni se kazde 2 mesice a to neni mozne v nejake injekci zohlednit, nebot ta injekce nevidi do budoucnosti. Coronavirus mutuje 4-krat rychleji, kazdych 14 dni je nekde jina mutace, takze nejaka injekce by mohla chranit nejakych 6 tydnu, kdyby v dobe vyroby byly zohledneny posledni mutace; to ale urcite neni splneno, takze ochrana je spise nulova.
  Nejaky ucitel biologie to vedel pred 70-ti lety, ale dnesni “vodbornici” to nevi. Pri tom to je jen jednoducha logika.
  V nemeckem Nordrhein Westfalsku je nejvice injektovanych (nepisi vakcinovanych, nebot mRNA injekce ani neni vakcina). A svete div se, maji tam nejvice nakazenych covidem.
  //www.tagesschau.de/inland/coronavirus-karte-deutschland-101.html
  Duvod? Mozna ze injekce snizuji imunitu, rikaji nekteri skutecni vedci. Ale spise je to tim, ze injektovani na to nejsou lepe nez nevakcinovani, ale nesmyslna fama s COVID PASEM injektovanym umoznuje vetsi pohyb a tim roznasi nemoc kolem sebe.
  Aktery COVID pasu je treba odsoudit k dozivoti za mrize a darebaci jako Gates a Fauzi a jini potrenuji tresty jako v Norimberskem prozesu za genozidu.
  A pane Šéfredaktore AE News, Lymfocyty imunniho systemu nevyhledavaji zadne viry, ale nici viry tim, za likviduji nakazene bunky. Je to bohuzel neznalost mnoha “vodborniku.”

  32 OdpovězZář 14, 2021 21:57
  Spytihněv2
  Návštěvník
  Spytihněv2
  To jste to špatně četl. Pan vedoucí nikde nepsal , že lymfocyty ( bílé krvinky) vyhledávají viry!
  Cituji:
  “Imunita má správně dělat to, že poté, co je v těle detekován známý a již dříve poznaný a očmuchaný virus, tak imunitní systém dá povel k vypouštění antigenů proti tomuto viru. Antigeny jsou jako stíhačky, které vyhledají potulující se virus, zachytí jej a odtáhnout k nejbližší bílé krvince. Ta má za úkol antigen do sebe vtáhnout i s připojeným zachyceným virem a uvnitř bílé krvinky dojde k destrukci viru”.
  Chtělo by to pořádně číst.

  6OdpovězZář 14, 2021 22:59
  jedině takto
  Návštěvník
  jedině takto
  Máš v tom hokej. Koronavirus je to co vyfotili u buňky která se v posledním tažení zbavuje toxinů a otravy a nazvali koronu koronavirus. A s mRNA změny DNA na což reagoval brazilský prezident Bolsonáro že so mrnu nedá že nechce být krokodýl. Ona totiž nejstarší část mozku je po ještěrech značné odolností toxickým prostředím. A to nahrazují hrotovým – spike proteinem ale co chtějí imunizovat když GMO buňky gnobiontů a “golémů spíchanců vytváří toxin? Celá ta legenda i funkce jsou vylhané zájmovci businessmanů, úžer. Přes mrtvoly ale to je princip odstraňování konkurence místo synergické spolupráce přínosů sobě i okolí. Trhu neviditelných ručiček.
  https://www.youtube.com/watch?v=-bs529Jws5A

  0OdpovězUpravZář 15, 2021 11:33

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!