Rusvesna: Přehled zpráv – 12.9.2021

image (2)1; V Afghánistánu dnes Tálibové vyvěsili svou vlajku nad prezidentským palácem. Ve stejný den, kdy si v USA připomínají teroristické činy z 11.9.2001.
2; Dmitrij Kuleba požaduje od EU, aby přestala Ukrajině neustále předhazovat reformy. On není proti reformám, ale slyšet to neustálé podmiňování čehokoli postupem ukrajinských reforem je k nevydržení.
3; Tajemník Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexej Danilov navrhuje zavést v zemi místo cyrilice latinku. Dále požaduje, aby byl na Ukrajině uzákoněn i anglický jazyk jako státní.
4; Doněcká ministryně zahraničí Natalja Nikonorova srovnala způsob výbuchu v Doněcku v petrochemickém provozu s metodami Islámského státu.
5; Budete šťastní. Trump odpověděl na otázku newyorských policistů na jeho plány pro volby v roce 2024.
6; V Rusku oslavují Den svatého knížete Alexandra Něvského. Pravoslavní křesťané slaví den přenesení relikvií knížete Alexandra Něvského z Vladimiru do Petrohradu.
7; Ruští umělci Alexej Glyzin a Sergej Kuprik se zpěvačkou Slavou vystoupili na slavnostním koncertě na počest 226. výročí založení Luganska.
8; Ve společnosti Naftogaz Ukrajiny si postěžovali na vysoké ceny plynu. Ukrajina je nucena kupovat plyn za velmi vysokou cenu, oznámil šéf korporace Jurij Vitrenko.
9; Výstavba tří až pěti nových měst na Sibiři s obyvatelstvem od 300 tisíc do milionu duší sníží migraci mládeže do Moskvy.
10; Byl zveřejněn první Bidenem odtajněný dokument o teroristických aktech z 11.9.2001.
11; Časopis Forbes uveřejnil předpověď amerického analytického centra RAND, která prorokuje Francii rychlou porážku v případě války s Ruskem. Studie má dva cíle: Ukázat spojenectví s USA jako nevyhnutelné a poštvat západ Evropy proti Rusku.
12; Objevily se informace o letadlech, která přeletěla Afghánistánu do Uzbekistánu. Americký list The Wall Street Journal tvrdí, že v Uzbekistánu se nachází 46 vojenských letadel a vrtulníků přesunutých z Afghánistánu.
13; Francouzský ministr zahraničí obvinil Táliby z neplnění svých slibů.
14; Ruský velvyslanec promluvil o vzájemné součinnosti Moskvy a Tálibů.
15; Biden promluvil o chybných pokusech USA sjednotit Afghánistán pod jednotnou vládou po likvidaci vůdce teroristického uskupení Al-Káida Usámy bin Ládina.
16; Římský papež vyzval k odporu proti fundamentalismu za pomoci školního vzdělání.
17; V Číně bylo zjištěno nové ohnisko nákazy koronavirem: města Pchu-tchien a Čchüan-čou v provincii Fu-ťien.
18; V Rize se konala vojenská cvičení „Namejs 2021“ se střelbou, která vystrašila místní obyvatelstvo.
19; Poprvé na cvičeních „Západ-2021“ provedla výsadková vojska hromadný noční výsadek. Více než 600 osob a 30 kusů vojenské techniky výsadkových vojsk bylo vysazeno v noci v rámci strategického cvičení. Akce byla koordinována pomocí přístrojů pro noční vidění.
20; Jaderná ponorka projektu 949A „Orjol“ provedla střelbu pomocí protilodního raketového systému „Granit“ na cvičeních v Arktidě.
21; V Rusku bylo za posledních 24 hodin zjištěno 18.554 nových případů koronaviru.
22; USA přijmou na své vojenské základně piloty, kteří uprchli z Afghánistánu. USA se dohodly s uzbeckými úřady na přesunu afghánských pilotů a jejich rodin uprchlých z Afghánistánu.
23; MMF spouští „virtuální misi“ do Běloruska. Mezinárodní měnový fond hodlá zhodnotit ekonomickou situaci v Bělorusku.
24; Ruské armádě poslali v roce 2021 přes 240 tanků. Jde o moderní a modernizované tanky T-72B3M, T-80BVM a T-90M.
25; Merkelová slíbila Polákům, že zachová ukrajinský plynový tranzit. Německé úřady učiní vše pro to, aby tranzit ruského plynu přes Ukrajinu pokračoval i po zahájení provozu plynovodu „Severní proud – 2“.
26; Na ruském ministerstvu vnitra informovali, jakým způsobem se podvodníci nejčastěji zmocňují peněz Rusů. Často se představují jako policisté či bankovní úřadníci a přesvědčí svou oběť pod jakoukoli záminkou, aby převedla své peníze na jimi kontrolovaný účet.
27; U Kyjeva za záhadných okolností zemřel soudce Pečorského soudu Vitalij Pisaněc. Před svou smrtí popíjel s advokátem a policejním vyšetřovatelem.
28; Japonsko obvinilo Rusko z porušení vzdušného prostoru letadlem An-26 v oblasti poloostrova Širetoko na východě ostrova Hokkaidó.
29; Bělorusko se rozhodlo nakoupit ruské zbraně za 1 miliardu dolarů. Projednávají se perspektivy dodávek komplexů S-400 do republiky, informoval Alexandr Lukašenko.
30; Ruští výsadkáři poprvé použili „vrhací“ palbu z výsadkových vozidel BMD-4M zacílenou na likvidaci míst, odkud se řídí drony. („Vrhací“ palba je střelba na skryté cíle, na které munice dopadá víceméně shora).
31; Ukrajinský poslanec za frakci Sluha národa Maxim Bužanskij se vysmál nápadu tajemníka Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexeje Danilov na převedení ukrajinštiny na latinku. A místo povinné angličtiny doporučil spíše polštinu.
32; Ruské banky dostaly zákaz zabavovat alimenty pro splácení dluhů klientů.
33; Biden těžce urazil svou ženu. Uživatelé sociálních sítí odsoudili amerického prezidenta za to, že během projevu své manželky Jill odešel neznámo kam.
34; Prezident Ruské federace bude sledovat cvičení „Západ-21“ u Nižního Novgorodu na polygonu Mulino.
35; Roskomnadzor zablokoval stránku Antijob, která sloužila pro výměnu negativních zkušeností zaměstnanců se zaměstnavateli.
36; Zelenskij je podle svého mluvčího připraven s Putinem projednat „okupaci teritorií“.
37; Na Valném shromáždění OSN vystoupá stálý zástupce Afghánistánu při OSN Ghulam Isaczai.
38; Súdán žádá o změnu dohody o vojenské námořní základně s Ruskem. Chartúm počítá s ekonomickou pomocí Moskvy.
39; U Irkutska havarovalo letadlo L-410 (dopravní letoun československé výroby) při nouzovém přistání. Na palubě se nacházelo 16 osob včetně dvou členů posádky.
40; Polský prezident Duda urazil Angelu Merkel. Odmítl se s ní setkat. Po příletu do Varšavy musela německá kancléřka měnit program návštěvy.
41; Dostihla ho raketa. V Donbasu byl zlikvidován sedmadvacetiletý příslušník námořní pěchoty ukrajinských ozbrojených sil původem ze Žitomirské oblasti.
42; Šéf Vyšetřovacího výboru Alexandr Bastrykin přikázal, aby byly prověřeny důvody pro zadržení ruského občana v Praze. Jedná se o Alexandra Frančettiho, účastníka Ruského jara na Krymu.
43; Ukrajinští policisté zahájili hlídkování na elektrických koloběžkách. Jedná se o experiment na pěší zóně v Užgorodu.
44; V Donbasu byl zlikvidován návodčí ukrajinské armády, Alexej Kulenko.
45; Ukrajinský olympionik, gymnasta Oleg Verňajev pohrozil, že v případě, že mu nebude umožněna účast na OH v roce 2024, změní své občanství.
46; Ve světě si začínají klást otázku o dalším osudu pandemie koronaviru po dokončení očkování. Očkování oběma dávkami vakcíny dostal pouze každý čtvrtý obyvatel planety. A nejde jen o nedostupnost vakcín, ale také o nedůvěru k nim. A omezující opatření se dodržují čím dál méně.
47; Moskva bude muset zasáhnout. Zadržení ruského občana a jeho vydání na žádost Ukrajiny je precedens, který Moskva nemůže dopustit.
48; Mezinárodní olympijský výbor schválil myšlenku konání Olympiády na Ukrajině. V zemi zmítané občanskou válkou je to určitě ten nejlepší nápad...
49; Američané vyjmenovali přednosti ruského letounu Su-75 Checkmate představeného na MAKS-2021.
50; Na cvičeních „Západ-2021“ Ruská armáda poprvé použila útočné bojové roboty.
51; Ruské tenistce Jeleně Vesninové byly ukradeny olympijské medaile a mnoho dalších cenností.
52; Jak Bělorusko a Rusko vedou hybridní válku proti EU. V poslední době z Pobaltí a Polska často zaznívají obvinění na adresu Moskvy a Minska.
53; Na protiruských cvičeních v Lotyšsku byli zraněni vojáci NATO. Jejich národnost se neuvádí.
54; V Sýrii se množí útoky na turecké vojáky. V Idlíbu se prudce zhoršuje i epidemiologická situace.
55; Francouzští vinaři to vzdali. Kvůli obnovení míru mezi vinaři Francouzi zrušili omezení vývozu do Ruska. Šlo o spor o definici šampaňského.
56; Normandský formát je mrtev. A co dál? Středeční setkání poradců normandské čtyřky nepřinesla žádné konkrétní výsledky.
57; Ohroženi zničením. Pěchota koalice USA v Sýrii naléhavě hledá kontakty se svými úhlavními nepřáteli. USA potichu mizejí i ze Sýrie a zanechávají tam své syrské a kurdské spojence.
58; Teror na východě Sýrie. Proameričtí ozbrojenci (Kurdové) proti Arabům.
59; Fašismus je zločin bez promlčecí lhůty. V Rusku se zpřísňují postihy za schvalování a podporu fašismu a nacismu.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
3 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 12.9.2021

 1. Jéňa napsal:

  56; Normandský formát je mrtev. A co dál? Středeční setkání poradců normandské čtyřky nepřinesla žádné konkrétní výsledky.

  (citace)
  - - -

  Blbost!!! (Total)
  +
  copy/paste/translate (titulků) bez přemýšlení!

  • Jéňa napsal:

   @ copy/paste/translate (titulků) bez přemýšlení!

   K čemu je to dobré?
   - - -

   Ach jo...!
   . . .

   VK, Daktari, Leva school and Big Four with fo:r(y) a Loss.kutáky (fógly z klece) nestačí ?!?

   :-o

 2. Hugo napsal:

  16. září se blíží! Černá středa!

  Rusku nezůstaly nějaké U. S. bondy nebo britské státní dluhopisy, že by je hodilo na trh, pobavili bychom se při finanční krizi? Největší věřitelé USA - 1. Japonsko. 2. Čína, 3. Británie, 4. země EU - jsou zalezlí.

  Rothschildův bek Soros se napakoval na útoku na libru (černá středa 16. září 1992), Británie proto neplatí eurem. Bank of England tehdy utratila 15 miliard liber na Sorose.

  Co dát ochutnat turkickým Chazarům jejich vlastní medicínu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!