Rusvesna: Přehled zpráv – 14.9.2021

DCA_1_500-1140x6841; USA oznámily podporu Litvě v konfliktech s Běloruskem a Čínou. Bílý dům odsuzuje úřady Běloruska za organizaci proudu migrantů na hranici s Litvou, prohlásil asistent prezidenta USA pro národní bezpečnost Jake Sullivan v telefonickém rozhovoru s litevským premiérem.
2; Na jaderné elektrárně Fukušima jsou poškozené téměř všechny filtry pro čištění radioaktivní vody.
3; V Kanadě proběhly demonstrace proti povinné vakcinaci. Stovky Kanaďanů se účastnily protestních akcí proti povinné vakcinaci konkrétních segmentů populace a také proti zavedení COVID-pasů.
4; Indexy Tokijské burzy překonávají rekordy kvůli vysokému tempu vakcinace populace. Jsou to nejvyšší hodnoty od srpna 1990.
5; Pracovníci Kábulského letiště (včetně více než stovky žen) se vrátili k práci.6; V Rusku navrhli zaměstnavatelům, aby poskytovali zaměstnancům povinně tři volné dny po vakcinaci.
7; Spoluzakladatel Apple Woznjak oznámil vytvoření kosmické společnosti Privateer Space.
8; Američan (stoupenec Islámského státu) byl v USA odsouzen k 20 letům vězení za přípravu teroristického činu.
9; Světová banka kritizovala snížení cen elektrické energie na Ukrajině. WB nepodporuje iniciativu ukrajinské vlády snížit cenu elektřiny pro domácnosti, které spotřebovávají méně než 2550 kWh za měsíc.
10; Vladimir Putin oznámil, že odchází do karantény, protože se pohyboval v přítomnosti nakažených osob.
11; Na internetu byla objevena databáze s údaji o 53 milionech obyvatel Ukrajiny.
12; Vladimir Putin se setkal s Bašárem Asadem. Poblahopřál mu k výsledkům prezidentských voleb v Sýrii.
13; Římský papež během návštěvy Slovenska vyzval k stručnějším a jasnějším kázáním.
14; Anti-VISA: Wildberries vyzvala prodejce, aby se připojili k jeho cenové politice. Ruští prodejci konzultují s Wildberries otázky platební politiky, která předpokládá až dvouprocentní slevu slevy při placení kartami Mir SberPay a Systém rychlých plateb.
15; Jižní Korea pokutovala Google ve výši téměř 180 milionů dolarů za předpokládané zneužívání dominantního postavení na trhu mobilních operačních systémů a aplikací.
16; Rubl se zařadil poprvé od roku 2016 do top 20 nejpopulárnějších světových měn s podílem 0,18% v mezinárodním clearingu. Vyplývá to z informací systému mezibankovních převodů SWIFT.
17; Po uchopení moci Táliby přestalo v Afghánistánu fungovat přes 150 médií.
18; Čísla telefonů Rusů začali podvodníci využívat pro nezákonnou činnost.
19; V USA uznali Rusa vinným z fiktivního sňatku se spolupracovnicí Státního departmentu kvůli získání občanství USA.
20; Slabost, snížení pracovní schopnosti a koncentrace, zapomnětlivost jsou nejčastější dlouhodobé následky prodělaného koronaviru u Rusů.
21; Rozvědka USA vyjmenovala zdroje teroristických hrozeb mezi jednotlivými státy. Hlavní hrozby vycházejí podle ní z Jemenu, Somálska, Sýrie a Iráku, ale nikoli z Afghánistánu.
22; Ombudsmanka Moskevské oblasti si vzala pod svou kontrolu situaci s migranty v obci Bužaninovo nedaleko Sergijeva Posadu (dříve Zagorsk). Místní obyvatelé požadují vyhoštění migrantů poté, co se dověděli o zavraždění a znásilnění důchodkyně.
23; Asad na setkání s Putinem označil sankce proti Sýrii nelidskými, protistátními a nelegitimními.
24; V USA se domnívají, že Čína učinila průlom v oblasti rozvoje strategických zbraní. Oznámil to šéf Strategického velení ozbrojených sil USA admirál Charles Richard.
25; Rostelekom navrhl zakázat přístup k veřejným DNS serverům v okamžicích mimořádné situace, aby byl dostatek kapacity pro záchranáře.
26; Ukrajina stojí v čele světového žebříčku odpíračů vakcinace. Více než polovina dospělých Ukrajinců prohlásila, že se v nejbližší době neplánuje nechat očkovat.
27; V Moldávii považují za nutné uspořádat referendum o nutnosti uznat ruštinu za druhý státní jazyk.
28; Biden si při fotografování nevšiml, že stojí ve skupině příznivců Donalda Trumpa. Děti v jeho blízkosti mají čepice a trička se symboly Trumpovy předvolební agitace.
29; Do sběrných surovin v Krasonjarském kraji někdo odevzdal železný Skytský meč ze starší doby kamenné.
30; Recidivující pedofilové mají být v Rusku trestáni přísněji – v krajním případě až na doživotí.
31; V Rusu byl vytvořen armádní automobil „s obrněným tajemstvím“. Na internetu se objevila fotografie armádního automobilu Viťaz-2,který má skrytý obrněný modul pro převoz vojáků.
32; Dmitrij Kuleba: Kyjev už nevěří slibům Západu. Vyplývá to z jeho interview pro The Independent.
33; Biden se pokřižoval, když vyslovil Trumpovo jméno před svými stoupenci v Kalifornii.
34; Prostě nemají rádi silné státy... Joseph Blatter ohodnotil sankce proti ruským sportovcům slovy, že „veškeré sankce Světové antidopingové agentury (WADA) vůči Rusku jsou zpolitizované.
35; Putin neodešel do izolace kvůli svému setkání s Asadem. Po rozhovorech s Asadem se naživo bavil s ruskými paralympioniky a poté navštívil Nižněgorodskou oblast, kde sledoval vojenská cvičení „Západ-2021“.
36; V Senátu USA pohrozili, že zablokují jmenování na Ministerstvu financí, dokud nebudou uvaleny sankce proti „Severnímu proudu – 2“.
37; V ruské sekci internetu se objevilo několik desítek domén, jejichž názvy se vztahují ke značkám velkých moskevských energetických společností včetně Mosgazu a Mosenergosbytu.
38; Cena plynu dosáhla v Evropě 808 dolaru za tisíc kubických metrů. Jde o reakce na naprostou nepřipravenost evropského plynového systému na topnou sezónu.
39; Brity šokoval „obludný“ vzhled ruského vojenského výsadkového plavidla na cvičeních zveřejněný britským listem The Daily Mail.
40; Je to sice ptákovina, ale aspoň to naštve Rusy. Lvovský rusofobní novinář a televizní redaktor Ostap Drozdov nabádá, aby Ukrajinci zatnuli zuby a smířili se s nápadem tajemníka Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny Alexeje Danilova převést ukrajinštinu na latinku.
41; Žirinovskému spadly kalhoty v přímém přenosu, zrovna když v politické debatě kritizoval Putina. Zatímco si oděv upravoval, nepřestal mluvit.
42; Frančetti zadržený v Praze komentoval obvinění, která proti němu byla vznesena. Označil je za krok k fašismu.
43; Na západě Krymu bude postaveno nové lázeňské město, které bude moci přijmout až 50 tisíc lidí za turistickou sezónu.
44; Vladimir Putin vyjádřil naději, že u něho vakcína „Sputnik V“ ukáže v reálném životě svou vysokou efektivitu.
45; V liberálně demokratické straně Ruska popírají, že Žirinovského „spadlé“ kalhoty jsou negativní reklamou strany před nadcházejícími volbami.
46; V Rakousku prohlásili, že nepřijmou ani jednoho uprchlíka z Afghánistánu. V zemi už žije čtvrtá největší komunita Afghánců na světě, jejichž integrace do společnosti je extrémně náročná, prohlásil Sebastian Kurz.
47; Ukrajina spojila vyostření situace v Donbasu s volbami do Státní dumy. Toto prohlášení učinil šéf ukrajinského zastoupení ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří Alexandr Appolonov.
48; Královská flotila Velké Británie testuje lodní bojový laser proti dronům.
49; Putin navrhl poskytovat pomoc rodinám s dětmi od jejich narození až do ukončení školní docházky.
50; V Karačajevo-Čerkesské oblasti spadl kus ledovce na šestici turistů z Moskvy, Nižního Novgorodu a Krasnojarského kraje. Jeden člověk zahynul, dva byli zraněni.
51; Strana Maorů na Novém Zélandu zastupující původní obyvatelstvo požaduje změnu názvu země. Země by se měla jmenovat Aotearoa (v doslovném překladu „Země dlouhého bílého mraku“).
52; Společnost Almaz Antej uvede na trh nový podmořský dron pro civilní potřeby. Autonomní neobyvatelný podvodní aparát Sarma bude sériově vyráběn od roku 2024.
53; Společnost Apple představila iPhone 13. Smartphon dostal nový čip, má jiné umístění kamer, které jsou širokoúhlejší a mají vyšší světelnost). Změnil se i display.
54; Fjodor Koňuchov popluje z Chile doAustrálie na člunu poháněném sluneční baterií.
55; Evropský soud pro lidská práva přiznal Bulharsku právo požadovat od Ruska 22 tun zlata na základě žaloby bývalého krále Bulharska Simeona II Borisova Sachsen-Coburg-Gotského.
56; Ruská armáda se v Sýrii důkladně pomstila za smrt vojáků.
57; Polsko zveřejnilo termín, kdy se vzdá dodávek ruského plynu. Piotr Naimski prohlásil, že to bude už od roku 2023, protože od 1. října 2022 začne fungovat plynovod Baltic Pipe.
58; Zamotaná situace v Nejvyšší radě: Šéf parlamentu nemůže pod hrozbou sankcí vyplatit poslanci mzdu. Přitom Děrkač nadále pracuje v rozpočtovém výboru Rady, odkud nebyl odvolán.
59; Přechod na latinku? Snad by bylo lépe se nejdřív pořádně naučit ukrajinštinu tak, jak je. Na Ukrajině pokračují debaty na téma přechodu ukrajinštiny na latinku.
60; Od Běloruska se Ukrajina může učit. V Zelenského straně museli přiznat, že Bělorusko provádí nesrovnatelně efektivnější hospodářskou politiku, což se přirozeně projevuje tím, že Bělorusko má oficiálně o polovinu, neoficiálně až několikanásobně vyšší životní úroveň obyvatel.
61; Vtrhávají do domů a berou si cennosti. Na Donbas dorazil nacionalistický batalion proslulý svými zvěrstvy.
62; Putin promluvil o palčivém problému centrálního Ruska – havarijní stav některých obydlí.
63; Ukrajina se chce odříznout i od Běloruska stěnou z ostnatého drátu.
64; Na Bajkale navrhují postavit luxusní mezinárodní letovisko za 161 miliard rublů.
65; V Doněcké lidové republice byly vyzdviženy ostatky desítek neznámých obětí války. Podle zbytků oblečení se jedná o civilní osoby.
66; V norských volbách zvítězila strana prosazující partnerství s Ruskem.
67; V České republice byl hospitalizován šestasedmdesátiletý prezident Miloš Zeman. Byl převezen do Vojenské nemocnice. Hospitalizace patrně souvisí s jeho neuropatií dolních končetin.
68; Účastníka Ruského jara Alexandra Frančettiho zadrženého na pražském mezinárodním letišti nakonec na Ukrajinu nevydají.
69; Exministr Libanonu urazil Ukrajinky a Rusky: „Pokud jsme tedy země prostituce, jak tvrdíte, dovezme tedy 10 tisíc dívek z Ruska nebo Ukrajiny...“ Později svá slova relativizoval tím, že jimi chtěl poukázat na krásu žen z obou zemí...
70; Zelenskij ztratil plán transformace Ukrajiny,který prezentoval v USA. Veřejnost se podivuje: On to měl v jediném exempláři a ten nechal někde v USA?
71; Ukrajina je k smrti vyděšena úprkem USA z Afghánistánu, říká kongresman ve svém poselství adresovaném státnímu tajemníkovi USA Antonymu Blinkenovi.
72; Zemřel hrdina Ruska, generál Viktor Kazancev, který v letech 1999 a 2000 bojoval proti ozbrojencům v Čečně a Dagestánu.
73; Unikal více než pět měsíců. Byl zadržen vrah salámového krále, který utekl z vazební věznice ve městě Istra. Alexandr Mavridi a další čtyři občané Moldávie uprchli 6. srpna. Ostatní byli pochytáni velmi rychle.
74; Drsný údere pro Ukrajinu: Merkelová prohlásila, že je zapotřebí rozšířit Evropskou unii, ale jen o země západního Balkánu.
75; Ruské ministerstvo vnitra přišlo s nápadem zahrnout obyvatele Donbasu do programu přesidlování krajanů.
76; V Moskvě se objevily ukazatele v uzbeckém a tádžickém jazyce. To už vyvolalo rozhořčení nelhostejných obyvatel.
77; Slova o tom, jak Ukrajina brání Evropu proti ruské agresi, jsou přímou urážkou Macrona a Merkelové. Na Západě dobře znají žalostný stav ukrajinské armády a taková vyjádření vrhají stín na schopnosti armád těchto dvou zem NATO.
78; Jasný postoj Moskvy. Pokud bude Ukrajina trvat na projednávání Krymu a Donbasu, k žádnému setkání prezidentů Ukrajiny a Ruska dojít nemůže.
79; Bělorusko: ohrožení suverenity a válka nového typu. S rozvojem digitálního světa se objevuje stále více technologií, které deformují systém globální bezpečnosti.
80; Co vlastně stojí za spěšným odchodem USA z Afghánistánu? Jediným vojensko-strategickým výsledkem této operace bylo vyzbrojení Tálibánu.
81; Ukrajinská armáda chystá bezprecedentní útok na Luganskou lidovou republiku pomocí dronů-kamikadze.
82; Ukrajina a NATO zahájily vojenská cvičení v Černém moři. Cílem manévrů je rozvinutí odolnosti systému státních orgánů Ukrajiny.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 14.9.2021

 1. .lak napsal:

  Covid trapanóza.
  Jedna věc je že intelekt prostě jen tak nezměníte a potom jsou "objekty cílených zájmů zkumáků. :lol:
  Od flokátorů
  pražská vlaštovka
  blueblood
  normálně na typ komentu jako je váš nereaguju,ale tentokrát mi to nedá.
  Buď jste troll anebo cynicky blbec..
  to asi budou jediné dvě vychytane mouchy ve vašem případě.
  (v poslední době se to tady začíná podobnýma chytrákama jen hemžit)

  3OdpovězZář 15, 2021 10:54
  jedině takto
  Návštěvník
  jedině takto
  Je vzorný školastIk a mele to co 90% formantů.
  Úmrtí do dvou týdnů se nepočítá do statistik nežádoucích účinku vakcíny. A modelově jste tu měli exitus Tifany v přímém přenosu po injekci. A na tahiti 45 000 dostalo šoufla na furt ale covid to statisticky nebyl, vědci.
  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/xpert-na-mikroskopii-covid-ockovani-obsahuje-oxid-grafenu-parazity-a-nerezovou-ocel.html
  https://www.czechfreepress.cz/zdravi/7-dni-po-c-ockovani-ma-3-z-5-krvne-zrazeniny.html

  0OdpovězUpravZář 15, 2021 14:25

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!